Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2015, 13:45

Ολα μεσα; Αποδειξη; Φυσες; Μαυρο χρωμα ψυκτρας που θελουν οι περισσοτεροι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2015, 14:28

Όχι φύσες και οχι μαύρο χρώμα ο sxelectronics
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2015, 14:59

IKARUS έγραψε:
metallidhs έγραψε:
gefr έγραψε:
το προϊόν φαίνεται πιό προσεγμένο, από εμφάνιση και η τιμή είναι ίδια με τους ανορθωτές των δικών σας χωρίς προσφορά. Οπότε πιό οικονομικός και πιό όμορφος.

η ψήκτρα του ανορθωτής είναι ακριβώς πανομοιότυπη με τον εργοστασιακό , σε σημείο που δεν ξεχωρίζουν ,
οι φίσες είναι καλές τον τοποθετείς στο ίδιο σημείο με τις ίδιες βίδες χωρίς πατέντα και δουλεύει άψογα. βλακεία μου που δεν έβγαλα φωτογραφίες όταν έκανα την αλλαγή .


Για δώσε καμια πληροφορία  Χρίστο με τα ρεύματα όταν έχει όλα τα φορτία πανω και αμα ανάψει και το βεντιλατερ που παει ή τάση?

στο ρελαντι και σε θερμοκρασία λειτουργίας ο κινητήρας με αναμένα φώτα και προβολακια U5 led δινει απο 12.9 μέχρι 13.1 ,
με ανεβασμένες στροφες φτανει μέχρι και 13.9, σε μεγάλες ταχύτητες δεν το έχω δει γιατι πρεπει να κοιτάω και το δρομο εεεε Shocked Shocked αλλα δε νομίζω να δίνει και παραπάνω αντε να πάει 14v - 14.1v
για το βεντιλατέρ δεν θυμάμαι καν πότε το ακουσα τελευταία φορά. αλλα πρέπει να ήταν πρίν βάλω των ανορθωτή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Οκτ 27 2015, 20:34

spam on ηθελα ενα πολυμετρακι και πηρα αυτο σε φανταστικη τιμη. ειπα να το ποσταρω. πολυμετρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xenofontas



Ηλικία : 54
Τόπος : Κόρινθος
Registration date : 13/06/2015

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 19:26

rafel7 έγραψε:
Ελα ενα πλανο να βλεπετε ποσοι ειστε περιπου...


1 gefr Χ 2
2 miskin
3 rafailito  yeye
4  kojo
5 DiverStrom
6 xenofontas
7
8
9
10

Προσοχη στα quote
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 19:43

Έλα ένα πλάνο να βλέπετε πόσοι είστε περίπου...


1 gefr Χ 2
2 miskin
3 rafailito  yeye
4 kojo
5 DiverStrom
6 iannag (το σκέφτομαι...)
7 eksantas
8 xenofontas
9
10

Προσοχή στα quote

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 33ncnm10Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 33e6ee10Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 63u2ip10Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Amzm8k10Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 19:57

Για ποιον μαζεύετε ατομα τελικα;Για τον Κορίνθιο ή για τον Πειραιωτη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 20:44

Εγώ ψηφίζω Κόρινθο . Plug and play .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 20:45

Και γω το ίδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 21:41

metallidhs έγραψε:
IKARUS έγραψε:
metallidhs έγραψε:
gefr έγραψε:
το προϊόν φαίνεται πιό προσεγμένο, από εμφάνιση και η τιμή είναι ίδια με τους ανορθωτές των δικών σας χωρίς προσφορά. Οπότε πιό οικονομικός και πιό όμορφος.

η ψήκτρα του ανορθωτής είναι ακριβώς πανομοιότυπη με τον εργοστασιακό , σε σημείο που δεν ξεχωρίζουν ,
οι φίσες είναι καλές τον τοποθετείς στο ίδιο σημείο με τις ίδιες βίδες χωρίς πατέντα και δουλεύει άψογα. βλακεία μου που δεν έβγαλα φωτογραφίες όταν έκανα την αλλαγή .


Για δώσε καμια πληροφορία  Χρίστο με τα ρεύματα όταν έχει όλα τα φορτία πανω και αμα ανάψει και το βεντιλατερ που παει ή τάση?

στο ρελαντι και σε θερμοκρασία λειτουργίας ο κινητήρας με αναμένα φώτα και προβολακια U5 led δινει απο 12.9 μέχρι 13.1 ,
με ανεβασμένες στροφες φτανει μέχρι και 13.9, σε μεγάλες ταχύτητες δεν το έχω δει γιατι πρεπει να κοιτάω και το δρομο εεεε Shocked Shocked   αλλα δε νομίζω να δίνει και παραπάνω αντε να πάει 14v - 14.1v
για το βεντιλατέρ δεν θυμάμαι καν πότε το ακουσα τελευταία φορά. αλλα πρέπει να ήταν πρίν βάλω των ανορθωτή.



Σ'ευχαριστω Χρήστο!
Μια απ'τα ίδια δηλαδή με το δικο μας ετσι!
Και εγώ νόμιζα πως κράταγε πιο ψηλά τη τάση και πιο σταθερη! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 22:00

Έλα ένα πλάνο να βλέπετε πόσοι είστε περίπου...


1 gefr Χ 2
2 miskin
3 rafailito  yeye
4 kojo
5 DiverStrom
6 iannag (το σκέφτομαι...)
7 eksantas
8 xenofontas
9 mavras
10


Προσοχή στα quote
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 22:22

Δεν το μετακινητε στα pb μηπως συμμετέχουν κι άλλοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 22:29

lmb650 έγραψε:
Δεν το μετακινητε στα pb μηπως συμμετέχουν κι άλλοι...

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 451272

www.vstromhellasforum.com/t1480-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gefr

gefr

Registration date : 21/10/2015

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 29 2015, 23:42

Ο Νάκος μου είπε οτι μπορεί να βάλει φίσες στου δικούς μου ανορθωτές σαν του μαμίσιου ανορθωτή ΚΤΜ για να είναι plug and play. Επίσης ο ανορθωτής για ΚΤΜ έχει κάποια  εξαρτήματα διαφορετικά για να σηκώνει περισσότερη ισχύ; δεν ξέρω πόση ισχύ παράγει η γεννήτρια των Vstrom. Η ΚΤΜ990 παράγει 450W.
Ο Νάκος λέι οτι ο ανορθωτής του δίνει max 40Α. Αυτό εμένα με καλύπτει πλήρως.
Για εμένα θέλει κανένα δυό μήνες να περιμένω για τις φίσες, οπότε δεν βιάζομαι πολύ.
Γειά χαρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2015, 23:05

metallidhs έγραψε:
IKARUS έγραψε:
metallidhs έγραψε:
gefr έγραψε:
το προϊόν φαίνεται πιό προσεγμένο, από εμφάνιση και η τιμή είναι ίδια με τους ανορθωτές των δικών σας χωρίς προσφορά. Οπότε πιό οικονομικός και πιό όμορφος.

η ψήκτρα του ανορθωτής είναι ακριβώς πανομοιότυπη με τον εργοστασιακό , σε σημείο που δεν ξεχωρίζουν ,
οι φίσες είναι καλές τον τοποθετείς στο ίδιο σημείο με τις ίδιες βίδες χωρίς πατέντα και δουλεύει άψογα. βλακεία μου που δεν έβγαλα φωτογραφίες όταν έκανα την αλλαγή .


Για δώσε καμια πληροφορία  Χρίστο με τα ρεύματα όταν έχει όλα τα φορτία πανω και αμα ανάψει και το βεντιλατερ που παει ή τάση?

στο ρελαντι και σε θερμοκρασία λειτουργίας ο κινητήρας με αναμένα φώτα και προβολακια U5 led δινει απο 12.9 μέχρι 13.1 ,
με ανεβασμένες στροφες φτανει μέχρι και 13.9, σε μεγάλες ταχύτητες δεν το έχω δει γιατι πρεπει να κοιτάω και το δρομο εεεε Shocked Shocked   αλλα δε νομίζω να δίνει και παραπάνω αντε να πάει 14v - 14.1v
για το βεντιλατέρ δεν θυμάμαι καν πότε το ακουσα τελευταία φορά. αλλα πρέπει να ήταν πρίν βάλω των ανορθωτή.

Την τάση την μετράμε πάνω στην μπαταρία
Εκεί θα πρέπει να διαβάζουμε μία τιμή από 14,3 - 14,5 βολτ σχεδόν ανεξαρτήτως φορτίου (λογικού φορτίου) και από τις 2000σαλ και πάνω.

Τα διάφορα μίνι βολτόμετρα που τοποθετούμε στο ταμπλό μπορεί να μην έχουν ακρίβεια αλλά το σημαντικότερο είναι πως δεν διαβάζουν απ ευθείας πάνω από τους πόλους της μπαταρίας. Συνήθως τα συνδέουμε στην πλεξούδα κάπου κοντά στα όργανα. Διαβάζουν λοιπόν την πτώση τάσης πάνω στα καλώδια, στις φίσες και στον κεντρικό διακόπτη. Η τάση που γράφουν είναι ενδεικτική και είναι πάντα μικρότερη από την τάση φόρτισης που δίνει ο ανορθωτής στην μπαταρία.

study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χείρων
Member
Member
Χείρων

Ηλικία : 59
Registration date : 30/08/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2015, 23:11

IKARUS έγραψε:
.........



Σ'ευχαριστω Χρήστο!
Μια απ'τα ίδια δηλαδή με το δικο μας ετσι!  
Και εγώ νόμιζα πως κράταγε πιο ψηλά τη τάση και πιο σταθερη! scratch

Όλοι οι ανορθωτές κρατάνε σταθερή την τάση πάνω στους πόλους της μπαταρίας.
Δεν έχει νόημα να μετράμε αλλού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taloscreta
Member
Member
taloscreta

Ηλικία : 46
Τόπος : Τυμπακι Κρητη
Registration date : 26/01/2015

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2015, 09:41

μεσα κι εγω για κομπλε με φισες , αν καταλαβα καλα αυτος του ktm κανει και για μας ? αν ναι θα προτιμησω αυτον , εμενα ειναι 1000 αρι του κ8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2015, 11:30

Παίδες τι κάνουμε ? Το προχωράμε ?


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2015, 13:28

Σημερα η αυριο θ ανοιξει ενοτητα στο pb με τη ληξη του περιπου στις 20/11. Θα ενημερωσω και εδω μολις ανοιξει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2015, 14:08

Ωραίος !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Νοε 03 2015, 14:26

rafel7 έγραψε:
Σημερα η αυριο θ ανοιξει ενοτητα στο pb με τη ληξη του περιπου στις 20/11. Θα ενημερωσω και εδω μολις ανοιξει

απ την ομαδα διαχειρησης εχεις το οκ Γιάννη (Rafel) νημα θα ανοιξει στην ενοτητα των pb και θα το συντονίζει ο ραφαηλ (BLaCkXs....) κατα τα γνωστα ....παρακαλώ να εφαρμοστουν οι κανονες για την σωστη εξελιξη του pb και καλή επιτυχία !!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Νοε 03 2015, 23:55

nikSalonik έγραψε:
rafel7 έγραψε:
Σημερα η αυριο θ ανοιξει ενοτητα στο pb με τη ληξη του περιπου στις 20/11. Θα ενημερωσω και εδω μολις ανοιξει

απ την ομαδα διαχειρησης εχεις το οκ Γιάννη (Rafel) νημα θα ανοιξει στην ενοτητα των pb και θα το συντονίζει ο ραφαηλ (BLaCkXs....) κατα τα γνωστα ....παρακαλώ να εφαρμοστουν οι κανονες για την σωστη εξελιξη του pb και καλή επιτυχία !!!

ευχαριστω πολυ...

το λινκ της ομαδικης αγορας. οι συντονιστες ας καθαρισουνε το θεμα αυτο να μεινει για συζητηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Νοε 05 2015, 11:47

Ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου:
Στα μοντέλα 2007 και μετά νομίζω πως η ρύθμιση του ρελαντί είναι αυτόματη. (Εκτός κι αν κάνω λάθος)

Τι γίνεται στην περίπτωση που ανέβουν οι στροφές στις 1500;
Υπάρχει τρόπος να κατέβουν; Κατεβαίνουν αυτόματα ; Ή μένουν ως έχουν ;

Όλα αυτά στην περίπτωση που βάλουμε αυτόν το ανορθωτή.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Νοε 05 2015, 12:13

Highlander έγραψε:
Ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί, αλλά δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου:
Στα μοντέλα 2007 και μετά νομίζω πως η ρύθμιση του ρελαντί είναι αυτόματη. (Εκτός κι αν κάνω λάθος)

Τι γίνεται στην περίπτωση που ανέβουν οι στροφές στις 1500;
Υπάρχει τρόπος να κατέβουν; Κατεβαίνουν αυτόματα ; Ή μένουν ως έχουν ;

Όλα αυτά στην περίπτωση που βάλουμε αυτόν το ανορθωτή.


με την αλλαγή του ανορθωτή υπάρχει μια αύξηση στροφών όταν έχεις κλειστά τα φορτία (δλδ φώτα.)
απλά στα Κ7 και μετά ακόμη και με κλειστά τα φώτα μετά από 3-4 δευτερόλεπτα ο εγκέφαλος το ρυθμίζει αυτόματα.
τώρα και τα Κ4-Κ6 λογικά θα το αφήσεις όπως έχει το ρελαντί απλά αν έχεις διακόπτη για τα φώτα και τα κλείνεις θα έχεις λίγο αυξημένο ρελαντί περίπου στις 100-200 στροφές παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Highlander
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Highlander

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 30/05/2011

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier    Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier   - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Νοε 05 2015, 12:31

Ευχαριστώ Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gr
 

Επι τέλους εγκατέστησα Series regulator/rectifier

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: