Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Σωληνάκια υψηλής!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03 2012, 15:31

κοιτούσα τιμές στο ebay,
είναι πολλά τα λεφτά χρήστο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03 2012, 15:34

δίας έγραψε:




θέλω κάτι πιο χαλαρό και πιο ΦΤΗΝΟ!!!!
mouuuuuu

αν εχεις αποφασισει να κρατησεις το στρομ μερικα χρονια ακομα και αυτα ειναι πολυ φθηνα πιστεψε με!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03 2012, 15:48

καλά δεν έχεις και άδικο...
το μηχανάκι ναι θα το κρατήσω απλά ψάχνω κάτι πιο φτηνό και προσιτό στον τρόπο οδήγησής μου!

ευχαριστώ πάντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 03 2012, 15:55

δίας έγραψε:
καλά δεν έχεις και άδικο...
το μηχανάκι ναι θα το κρατήσω απλά ψάχνω κάτι πιο φτηνό και προσιτό στον τρόπο οδήγησής μου!

ευχαριστώ πάντως

μα δεν είναι μονο αγωνιστικά τα beringer ουτε και εγώ ειμαι οδηγός αγώνων.
ειναι η φιλοσοφία των φρένων που θα έπρεπε να έχουν όλες οι μοτο απο τον κατασκευαστή τους.
Στο οικονομικό παω πάσο μιας και ειναι δικό σου το πορτοφόλι αλλά για τελευταία φορά δεν ειναι ακριβά (δεδομένου του προβλήματος μας)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristos
Member
Member
xristos

Ηλικία : 40
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 06/03/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Απρ 25 2013, 17:44

Για να επαναφέρω λίγο το θέμα......

Διάβασα όλα τα θέματα εδώ μέσα σχετικά με τα σωληνάκια αλλά ένας χαμός mouuuuuu

Να αναφέρω ότι έχω ένα 650 του 2008 με ABS και μόλις τοποθέτησα 4πίστονες

Αξίζει και μια αλλαγή σε σωληνάκια υψηλής?????

Αν ναι ποια προτείνεται εσείς που έχετε ήδη τοποθετήσει?????

Μια αλλαγή και σε τρόμπα θα βοηθούσε περισσότερο???

Υ.Γ Από τί μηχανές κάνουν τρόμπες για το v-strom?


merci

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spoil
Member
Member
Spoil

Ηλικία : 34
Τόπος : Aθηνα
Registration date : 06/07/2012

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 01 2013, 02:45

xristos έγραψε:
Για να επαναφέρω λίγο το θέμα......

Διάβασα όλα τα θέματα εδώ μέσα σχετικά με τα σωληνάκια αλλά ένας χαμός mouuuuuu

Να αναφέρω ότι έχω ένα 650 του 2008 με ABS και μόλις τοποθέτησα 4πίστονες

Αξίζει και μια αλλαγή σε σωληνάκια υψηλής?????

Αν ναι ποια προτείνεται εσείς που έχετε ήδη τοποθετήσει?????

Μια αλλαγή και σε τρόμπα θα βοηθούσε περισσότερο???

Υ.Γ Από τί μηχανές κάνουν τρόμπες για το v-strom?


merci

Χωρις να ξερω, λογο τιμης και μονο θα σου ελεγα οχι,
και τα μοντελα με ΑΒS εχουν σωληνακια υψηλης λαστιχιενιου τυπου οποτε σιγα την διαφορα που θα δεις.
Αν ειχες χωρις ABS θα σου ελεγα να βαλεις (εγω θα βαλω καποια στιγμη) το σετ παει κατω απο 100ε και μπορεις να τα τοποθετησεις και μονος σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristos
Member
Member
xristos

Ηλικία : 40
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 06/03/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Μάης 01 2013, 15:53

Spoil έγραψε:
Χωρις να ξερω, λογο τιμης και μονο θα σου ελεγα οχι,
και τα μοντελα με ΑΒS εχουν σωληνακια υψηλης λαστιχιενιου τυπου οποτε σιγα την διαφορα που θα δεις.
Αν ειχες χωρις ABS θα σου ελεγα να βαλεις (εγω θα βαλω καποια στιγμη) το σετ παει κατω απο 100ε και μπορεις να τα τοποθετησεις και μονος σου.


merci merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28 2013, 22:01

Όντως αυτό ισχύει; για τα σωληνάκια υψηλής στα μοντέλα με abs; γιατί έχω βρεί κάτι τετραπίστονες κι έλεγα ν'αλλάξω και τα σωληνάκια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick_greek
Member
Member
nick_greek

Ηλικία : 57
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 17/04/2011

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28 2013, 22:19

Έπειτα απο έρευνα που έκανα και εγω για αλλαγή φρένων θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα μόνο η αλλαγή στα σωληνάκια υψηλής και οικονομικότερο πακέτο παρά για τετραπίστονες εκτός αν έχεις οικονομική δυνατότητα.

Στο brake shop που ρώτησα για αλλαγή σε σωληνάκια υψηλής μου είπε φιλική τιμή 150€ και θα δεις τεράστια διαφορά (έχω Κ5 χωρίς ABS)

Μετά τις διακοπές αν έχει μείνει τίποτα το σκέφτομαι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28 2013, 23:10

nick_greek έγραψε:
Έπειτα απο έρευνα που έκανα και εγω για αλλαγή φρένων θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα μόνο η αλλαγή στα σωληνάκια υψηλής και οικονομικότερο πακέτο παρά για τετραπίστονες εκτός αν έχεις οικονομική δυνατότητα.

Στο brake shop που ρώτησα για αλλαγή σε σωληνάκια υψηλής μου είπε φιλική τιμή 150€  και θα δεις τεράστια διαφορά (έχω Κ5 χωρίς ABS)

Μετά τις διακοπές αν έχει μείνει τίποτα το σκέφτομαι!!

τεραστια αλλαγη δεν θα δεις!!!!
απλα με λιγοτερη πιεση στη μανετα θα παρεις το κατιτις παραπανω...
τα ιδια φρενα θα χεις(δλδ σκ@τ@)
εχω Κ7 ανευ ΑΒS και τα φοραω περιπου 3 χρονια
της HEL απο Σπηλιωτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 29 2013, 00:08

SOTHRHS έγραψε:
nick_greek έγραψε:
Έπειτα απο έρευνα που έκανα και εγω για αλλαγή φρένων θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα μόνο η αλλαγή στα σωληνάκια υψηλής και οικονομικότερο πακέτο παρά για τετραπίστονες εκτός αν έχεις οικονομική δυνατότητα.

Στο brake shop που ρώτησα για αλλαγή σε σωληνάκια υψηλής μου είπε φιλική τιμή 150?  και θα δεις τεράστια διαφορά (έχω Κ5 χωρίς ABS)

Μετά τις διακοπές αν έχει μείνει τίποτα το σκέφτομαι!!

τεραστια αλλαγη δεν θα δεις!!!!
απλα με λιγοτερη πιεση στη μανετα θα παρεις το κατιτις παραπανω...
τα ιδια φρενα θα χεις(δλδ σκ@τ@)
εχω Κ7 ανευ ΑΒS και τα φοραω περιπου 3 χρονια
της HEL απο Σπηλιωτη.

+1 για τα λεγομενα του Σωτηρη.

Διαφορα θα καταλαβεις μετα απο πολυ πιεση της μηχανης σε στριφτερα κομματια.

Κατ'αλλα ενα μικρο κλικ πιο αμεσο φρεναρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos 1000
gold member
gold member
gatos 1000

Ηλικία : 41
Τόπος : ΔΡΑΜΑ
Registration date : 23/12/2008

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 07 2013, 00:43

Bretsos έγραψε:
δίας έγραψε:
καλά δεν έχεις και άδικο...
το μηχανάκι ναι θα το κρατήσω απλά ψάχνω κάτι πιο φτηνό και προσιτό στον τρόπο οδήγησής μου!

ευχαριστώ πάντως
μα δεν είναι μονο αγωνιστικά τα beringer ουτε και εγώ ειμαι οδηγός αγώνων.
ειναι η φιλοσοφία των φρένων που θα έπρεπε να έχουν όλες οι μοτο απο τον κατασκευαστή τους.
Στο οικονομικό παω πάσο μιας και ειναι δικό σου το πορτοφόλι αλλά για τελευταία φορά δεν ειναι ακριβά (δεδομένου του προβλήματος μας)



Γεια σου παλιοφιλε χρηστο.ποσο σου κοστησε το σετ της beringer κομπλε με δισκους?ξανα πηρα ενα dl 1000 k3 και πρεπει να κανω κατι με αυτα τα παλιο φρενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xristos
Member
Member
xristos

Ηλικία : 40
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 06/03/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 27 2014, 22:31

Για να επαναφέρω λίγο το θέμα
Σκέφτομαι να βάλω σωληνάκια υψηλής στο μοτόρι (μπροστά εννοείτε).
Να αναφέρω ότι έχω τετραπίστονες κ τίποτε άλλο

Κάπου διάβασα ότι σε μηχανάκια με abs αν βάλεις σωληνάκια υψηλής μπορεί να επηρεάσουν τη λειτουργία του εγκεφάλου. Ισχύει κάτι τέτοιο ή ...........

Τί μάρκα σωληνάκια υψηλής θα προτείνατε και επίσης με Τ (όπως έχουμε τώρα τα απλά σωληνάκια) ή το καθένα ξεχωριστά???

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
menoetius

menoetius

Ηλικία : 35
Registration date : 21/10/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 16 2014, 18:04

να ρωτησω παιδες τις διαφορες στα κιτ υψηλης με 2 σωληνακια και με 3?
τι αλλαζει εκτος απο τον αριθμο?
οτι και να βαλουμε το ιδιο αποτελεσμα δεν ειναι?
γλυκοκοιταω κατι goodridge
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 28 2015, 21:03

Ξεθάβω το θέμα μιας και έχω παραγγείλει και αναμένω από μέρα σε μέρα το σετ της HELL για μπροστά (2 ξεχωριστές γραμμές) για το dl1000 μου. Τα μαμά σωληνάκια είναι σχεδόν 9 ετών και έχουν αρχίσει και δείχνουν ακόμα και στην όψη ότι "γεράσανε".
Ελπίζω με την αλλαγή να πάρω καλύτερη αίσθηση και να εκμεταλευτώ καλύτερα την όποια δύναμη από τις δαγκάνες μιας και το μηχανάκι ήδη φοράει 4πίστονες NISSIN.
Την ίδια αλλαγή είχα ξανακάνει στο παλιό μου v-strom κάπου στο 2005 και αν και με μαμά δαγκάνες θυμάμαι ότι το αποτέλεσμα με είχε ικανοποιήσει. Θα ενημερώσω σχετικά μόλις τα παραλάβω και τα βάλω (ελπίζω κάπου μέσα στην επόμενη εβδομάδα)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 18:25

THEOD έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα μιας και έχω παραγγείλει και αναμένω από μέρα σε μέρα το σετ της HELL για μπροστά (2 ξεχωριστές γραμμές) για το dl1000 μου...

Φιλε έκανες πολύ καλά ... Έφτασα τις 60.000km ( Dl 650 χωρίς abs) και ετοιμάζεται να μπει για μεγάλο service... Ένα από τα πράγματα που θέλω να αλλάξω είναι τα σωληνάκια των φρενων σε σωληνάκια υψηλής αν μπορείς στείλε μου πληροφορίες από που τα πείρες και ποσο σου κόστισαν ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 21:07

DnNicollas έγραψε:
THEOD έγραψε:
Ξεθάβω το θέμα μιας και έχω παραγγείλει και αναμένω από μέρα σε μέρα το σετ της HELL για μπροστά (2 ξεχωριστές γραμμές) για το dl1000 μου...

Φιλε έκανες πολύ καλά ... Έφτασα τις 60.000km ( Dl 650 χωρίς abs)  και ετοιμάζεται να μπει  για μεγάλο service... Ένα από τα πράγματα που θέλω να αλλάξω είναι τα σωληνάκια των φρενων σε σωληνάκια υψηλής  αν μπορείς στείλε μου πληροφορίες από που τα πείρες και ποσο σου κόστισαν ?

Από το επίσημο site της Hel
http://www.helperformance.com/

98,00 τελική μαζί με τα μεταφορικά... (2 γραμμές για το μπροστινό για το 1000)
Τα έβρισκα και στο e-bay καμιά 10αριά ? φθηνότερα, αλλά δεν το ρίσκαρα και προτίμησα να τα πάρω από το επισημο site
Η διαδικασία ήταν άμεση. Σε λίγες ώρες μου ήρθε μειλ επιβεβαίωσης της παραγγελίας και την επόμενη (ΠΕΜΠΤΗ 26-3) ενημερωτικό ότι ήδη απεστάλησαν.
Τα περιμένω από μέρα σε μέρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 22:31

Πολυ καλη τιμή. Και εγω σκέφτομαι μελλοντικά να βάλω σωληνάκια υψηλής για μεγαλύτερη αντοχή και να εξαφανιστεί αυτη η αίσθηση ότι πατάς σφουγγάρι. Εχω Κ7 χωρίς abs.
Μπορείς να μου εξηγήσεις στο site που αναφέρεις για το 650 πιο θα πρέπει να επιλέξω γιατι βλεπω οτι για χωρίς abs  έχει δυο επιλογές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μαρ 30 2015, 22:53

Αυτά φοράω αρκετά χρόνια τώρα... απόλυτα ικανοποιημένος και η τιμή τσόντα (για το μη ABS τουλάχιστον). Ψάξε λίγο αυτόν τον προμηθευτή και δες αν έχει κάτι που σου κάνει κλικ... κερασάκι στην τούρτα η επιλογή χρώματος ανάμεσα σε πλούσια παλέτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Μαρ 31 2015, 13:53

D.VALMAS έγραψε:
Πολυ καλη τιμή. Και εγω σκέφτομαι μελλοντικά να βάλω σωληνάκια υψηλής για μεγαλύτερη αντοχή και να εξαφανιστεί αυτη η αίσθηση ότι πατάς σφουγγάρι. Εχω Κ7 χωρίς abs.
Μπορείς να μου εξηγήσεις στο site που αναφέρεις για το 650 πιο θα πρέπει να επιλέξω γιατι βλεπω οτι για χωρίς abs  έχει δυο επιλογές.

Απ' ότι βλέπω έχει 2 επιλογές
Τα HBF 7673 που είναι 2 ξεχωριστές γραμμές από την τρόμπα σε κάθε δαγκάνα, και τα
HBF 7699 στα οποία 1 γραμμή ξεκινάει από την τρόμπα και πάει στην δεξιά δαγκάνα και από εκεί ξεκινάει η άλλη γραμμή για να πάει στην αριστερή δαγκάνα περνώντας με ημικύκλιο πάνω από το μπροστινό φτερό (γιαυτό το λέει over the mudguard).

Λειτουργικά δεν υπάρχει διαφορά, και τα 2 σετ-απ θα δουλέψουν εξ' ίσου καλά. Στο παλιο μου v-strom είχα βάλει σωληνάκια ακολουθώντας την 2η διαδρομή (πάνω από το φτερό) και λειτουργούσε άψογα - πιθανόν να έχω στο σπίτι κάποια φωτό για να σου το δείξω και οπτικά. Θα το ψάξω το απόγευμα και αν βρω θα την ποστάρω...
Το μόνο θέμα - μειονέκτημα που είχα δει ήταν ότι κατά την διαδρομή του πάνω από το φτερό το σωληνάκι ήταν αρκετά εκτεθειμένο και θεωρητικά θα μπορούσε να μπλεχτεί ή να βρεί σε τίποτα κλαριά - αλλά μιλάμε για εντελώς "κακές" ον-οφάδικες καταστάσεις που δεν αφορούν το 99,9 % των αναβατών V-Strom...

Και τα 2 σετ-απ έχουν και την ίδια τιμή και το καθένα έχει επιλογές αν θες το πίσω ή όχι (με εξτρά χρέωση φυσικά...), για το χρώμα του περιβλήματος, καθώς και αν θες ασημί ή μαύρα ρακόρ... Κάνεις ότι γουστάρεις λοιπόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2015, 12:47

Φτάσανε... cheers Όλα κομπλέ και όπως τα είχα παρaγγείλει (carbon περίβλημα και μαύρα ρακόρ).

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 HEL%20-%20Sigmaomegalambdaetanukappaiotaalpha%20upsilonpsietalambdasigmaf%20V-STROM%201000_zpsziz4lf2k

Ελπίζω αύριο-μεθαύριο να καταφέρω να τα βάλω πάνω

Θα σας γράψω εντυπώσεις σχετικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leris

leris

Ηλικία : 35
Τόπος : Thessaloniki
Registration date : 25/06/2014

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Απρ 01 2015, 13:09

Very Happy
Και ένα φώτο ρεπορτάζ του how to θα ήταν καλοδεχουμενο για εμάς τους λιγότερο πεπειραμενους.
Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
D.VALMAS

D.VALMAS

Ηλικία : 41
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 09/06/2010

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Απρ 04 2015, 08:41

Πολυ ωραια μεγειες..αναμονη για εντυπώσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
THEOD



Registration date : 11/05/2013

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 07 2015, 14:15

Τα έβαλα χθες... Δεν ξέρω, κάτι δεν μου πάει καλά... Έκανα μόνο 2-3 χιλιόμετρα από το συνεργείο πίσω στο σπίτι και δεν δοκίμασα τίποτα δυνατά φρένα, αλλά η αίσθηση που μου αφήνουν είναι τουλάχιστον περίεργη και μάλλον χειρότερη από αυτή που είχα με τα μαμά σωληνάκια...
Θα το ξανακαβαλήσω τις επόμενες ημέρες για να σχηματίσω καλύτερη άποψη, θα ξαναπεράσω και από το συνεργείο μια βόλτα να τσεκάρει κι εκείνος και θα επανέλθω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σωληνάκια υψηλής!   Σωληνάκια υψηλής! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Απρ 07 2015, 15:41

THEOD έγραψε:
Τα έβαλα χθες... Δεν ξέρω, κάτι δεν μου πάει καλά... Έκανα μόνο 2-3 χιλιόμετρα από το συνεργείο πίσω στο σπίτι και δεν δοκίμασα τίποτα δυνατά φρένα, αλλά η αίσθηση που μου αφήνουν είναι τουλάχιστον περίεργη και μάλλον χειρότερη από αυτή που είχα με τα μαμά σωληνάκια...
Θα το ξανακαβαλήσω τις επόμενες ημέρες για να σχηματίσω καλύτερη άποψη, θα ξαναπεράσω και από το συνεργείο μια βόλτα να τσεκάρει κι εκείνος και θα επανέλθω...
Διπλοτσέκαρε τις εξαερώσεις σου.
Κάνε και την εξαέρωση της ''νύχτας'' με λάστιχο στη μανέτα του φρένου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Σωληνάκια υψηλής!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: