Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Λάδια Da Vinci

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 13 2015, 12:33

τα έβαλα στο θαμπεράκι μου το xt350. πρώτη εντύπωση καλή. καλή λειτουργία μοτέρ, καλή λειτουργία σασμάν. Μένει να δοκιμαστεί σε πολύ ζέστη, σε στάση, συμπλεκτάρισμα κλπ... σε μια χωμάτινη δηλαδή... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 09:08

δεν χρειάστηκε χωμάτινη τελικά. 15 μέρες μέσα στην Αθήνα με 700 περίπου χλμ στο κοντέρ, και τα λάδια εγιναν σαν νερό. Αφού τις δύο τελευταίες μέρες κοιτάω τη στάθμη μήπως έχω μείνει από λάδια, έτσι που δουλεύει το μοτέρ, κι όμως αυτά είναι εκεί. Ήπιε γύρω στα 100-150 ml βέβαια, κάτι που δεν μου έχει ξανασυμβεί όμως, αλλά το χειρότερο είναι η λειτουργία του μοτέρ. Οι ταχύτητες κολλάνε σε βαθμό να μην μπορώ να ξεκινήσω στα φανάρια. Μπετό το κιβώτιο. Και όχι μόνο 1η-2α. Και από 3η μέχρι 6η παλεύω για να αλλάξω. Δεν ξέρω αν δούλεψε σε εσάς με τα δικύλινδρα, ίσως στον μικρό κύκλο διαδρομής ενός μονοκύλινδρου μοτέρ τα λάδια να σπάνε, ενώ μπορεί στο vstrom με το ψυγείο λαδιού να προστατεύονται κάπως, πάντως για το xt είναι Α-ΚΑ-ΤΑΛ-ΛΗ-ΛΑ.
Ίσως και να είναι αυτοκινητάδικα λάδια και δεν κάνουν για τη διπλή λίπανση σασμαν και μοτέρ μηχανής. Δεν ξέρω.

Ψάχνω μέρα τώρα να τα αλλάξω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 13:09

Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημενος. Μια μέρα πριν από σένα τα άλλαξα,έχω κάνει 880 χιλιόμετρα τα 2/3 αυτόν σε ταξίδι,το λάδι δεν έχει κουνηθεί από το φουλ και η λειτουργία τους είναι άψογη.Κάτι άλλο συμβαίνει σε σένα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 18:36

Τι είναι αυτά τα λαδια ρε παιδια Ελληνικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 20:21

IKARUS έγραψε:
Τι είναι αυτά τα λαδια ρε παιδια Ελληνικά?

                                                          Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 451272
                                                                3o ποστ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 21:29

BLaCkXs.... έγραψε:
IKARUS έγραψε:
Τι είναι αυτά τα λαδια ρε παιδια Ελληνικά?

                                                          Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 451272
                                                                                    3o ποστ


Πλάκα κάνετε τώρα! 😨 Ο κύριος Γεράσιμος στην αποθήκη του τα φτιάχνει στο Βύρωνα και τα πουλάει και χρυσάφι και εμπιστεύεστε αυτά τα λαδια! Βρε πάτε καλά! Δηλαδή παίρνει ένα απλό ορικτελαιο και ρίχνει διάφορα ματσουνια μέσα και το πουλάει 12? θα τρελαθώ! mouuuuuu
Κάτι σαν το super dinamik άλλη φόλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 27 2015, 23:47

Εσύ Νεκτάριε ποιο έχεις να μας προτείνεις μπας και σώσουμε κανένα μοτέρ; Εσύ ποιό λάδι χρησιμοποιείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2015, 00:07

Κύριοι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και καλοδεχούμενες φτάνει να είναι τεκμηριωμένες.
Δεν υπάρχει λόγος για ανεβαίνουν οι τόνοι ή να έχουμε ειρωνείες.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 33ncnm10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 33e6ee10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 63u2ip10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Amzm8k10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2015, 00:16

loverdos11 έγραψε:
Κύριοι όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και καλοδεχούμενες φτάνει να είναι τεκμηριωμένες.
Δεν υπάρχει λόγος για ανεβαίνουν οι τόνοι ή να έχουμε ειρωνείες.  

Αν αναφέρεσαι σε μένα δεν είμαι καθόλου ειρωνικός, νομίζω κάνω μια σαφή ερώτηση με μόνο μέλημα μου να μάθω και να ενημερωθώ. Φυσικά και όλες οι απόψεις είναι σεβαστές γι' αυτό ρωτάμε κιόλας γιατί σεβόμαστε την γνώμη του άλλου, αλλιώς θα προσπερνούσαμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2015, 00:56

Γενικά το λέω , αλλιώς θα έγγραφα το όνομά σου ή θα σου έστελνα π.μ.What a Face

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 33ncnm10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 33e6ee10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 63u2ip10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Amzm8k10Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
basilis_k6
Member
Member


Registration date : 09/05/2015

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2015, 01:16

10+ χρόνια στα φόρουμ αυτές οι λαδοσυζητήσεις δεν κατέληξαν πουθενα......

προσωπικά γελάω όταν "φταίνε" λάδια επώνυμα για την κακή λειτουργία μιας πολιτικής all around μοτοσυκλέτας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2015, 08:10

Μπορει να ναι καλο χρυσο σκατολαδο κλπ. (δεν το εχω βαλει) αλλα ρε παιδια φτανει αυτο που γινεται σε αυτο το θεμα πλεον εχει ξεπερασει κατα πολυ τη λογικη. Οτι και να κανουμε οτι και να πουμε ειναι ενα noname λαδι. Καποιοι ειναι οκ με αυτο καποιοι αλλοι δεν μπορουν να χωνεψουν την υποστηριξη που λαμβανει το λαδι του κυριου Γερασιμου. το παλικαρι με το xt την επαθε σε 700χλμ (προφανως και σε 700χλμ δε φταιει μονο το λαδι) αλλος μπορει να την παυει στα 5000 αλλος ποτε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 60
Registration date : 05/10/2010

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 31 2015, 08:46

aris_n έγραψε:
Εσύ Νεκτάριε ποιο έχεις να μας προτείνεις μπας και σώσουμε κανένα μοτέρ; Εσύ ποιό λάδι χρησιμοποιείς;

Θα σας πω εγώ: Ipon Road Twin. Πολύ καλό και αξιόπιστο λάδι. Το βάζω 4 χρόνια τώρα απροβλημάτιστα! Αυτά και μόνο τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 31 2015, 21:39

liakosvol έγραψε:
aris_n έγραψε:
Εσύ Νεκτάριε ποιο έχεις να μας προτείνεις μπας και σώσουμε κανένα μοτέρ; Εσύ ποιό λάδι χρησιμοποιείς;

Θα σας πω εγώ: Ipon Road Twin. Πολύ καλό και αξιόπιστο λάδι. Το βάζω 4 χρόνια τώρα απροβλημάτιστα! Αυτά και μόνο τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.... Very Happy


Έτσι! goood
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 10:51

rafel7 έγραψε:
το παλικαρι με το xt την επαθε σε 700χλμ (προφανως και σε 700χλμ δε φταιει μονο το λαδι) αλλος μπορει να την παυει στα 5000 αλλος ποτε

όταν λες το παληκάρι με το XT εννοείς εμένα?
αν ναι, μπορείς να μου πεις και ποιά είναι η προφανής αιτία για το συμβάν ώστε να μην φταίει μόνο το λάδι?

παρεμπιπτοντως με τα ακριβότερα από του κυρ-Γεράσιμου λάδια που βάζω δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Οπότε περιμένω να ακούσω το προφανές που γράφεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λάδια Da Vinci   Λάδια Da Vinci - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 09 2015, 10:55

liakosvol έγραψε:
aris_n έγραψε:
Εσύ Νεκτάριε ποιο έχεις να μας προτείνεις μπας και σώσουμε κανένα μοτέρ; Εσύ ποιό λάδι χρησιμοποιείς;

Θα σας πω εγώ: Ipon Road Twin. Πολύ καλό και αξιόπιστο λάδι. Το βάζω 4 χρόνια τώρα απροβλημάτιστα! Αυτά και μόνο τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.... Very Happy

ωραία τα λες, αλλά εδώ είναι νημα για τα DaVinci, και όχι νήμα για προτάσεις λαδιών, οπότε είναι οφτόπικ. Σόρρυ κι όλας αλλά το να φτάνει ένα εξειδικευμένο αρχικά νήμα να απλώνει σε 6 σελίδες επειδή αναφέρουμε τη γνώμη μας για τα Ipone, και τα δε γκζερω ποιά άλλα λάδια, δεν βοηθάει το νήμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λάδια Da Vinci

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: