Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιαν 20 2015, 18:20

Ουτε Μπομπ ουτε τιποτα δε χρειαζεται να εισαι για να το κανεις φιλε μου απλα να εχεις ορεξη και ξανα λεω αν θελεις σου στελνω το τηλ μου για οτιδηποτε χρειαστεις οποιαδηποτε στιγμη.Οσο για το redpower που λες ενα θα σου πω........We rule this land χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24 2015, 18:14

χε χε την εκανα βιδες ,τα καταφερα το βγαλα το τανκι εβαλα παραφλου και εκανα κ κατι αλλα πραγματακια Twisted Evil -

μου πηρε καμποση ωρα αλλα οκ-

απωλειες ενα fastener ,αληθεια που μπορω να βρω τετοια;

καλα τοσα V strom ολο και καπου θα βρω Laughing (βλακ χιουμορ)

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 20150124_094425_zps421e8f1b
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 24 2015, 19:04

Fastener εννοεις φανταζομαι τα μαυρα πιεστα πιρπαρολια???Αν ναι δες παρακατω και παρε οσα και οποια χρειαζεσαι.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Panel+Fastener+Clips-+6mm+%26+8mm+-Plastic+Rivet+Style&_from=R40%7CR40%7CR40%7CR40%7CR40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XPanel+Fastener+Clips-+6mm+Plastic+Rivet+Style&_nkw=Panel+Fastener+Clips-+6mm+Plastic+Rivet+Style&_sacat=0

Yποψιν εμεις χρειαζομαστε 6mm και 8 mm ok???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 25 2015, 07:46

ναι φίλε ευχαριστώ ,ένα 6 mm εσπασα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 25 2015, 15:21

Παρε και απο τα 2 ειδη ενα σετακι ολο και θα ξαναχρειαστεις τωρα που θα μπεις στο κολλημα του tuning με εμας που εμπλεξες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nmantas84



Registration date : 15/03/2016

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 11:39

Καλημέρα σας,θα ήθελα να θέσω κι εγω το ερώτημά μου επί του θέματος..Πήρα μεταχειρισμένη την μηχανή και θέλω να συμπληρώσω υγρό στο ψυγείο.
θα πρέπει να βάλω την ίδια μάρκα η μόνο το ίδιο χρωμα (μπλε) γιατι δεν ξέρω τι μάρκα που φορούσε ο προηγούμενος..και ποιο μπλε αξίζει;

Ευχαριστώ πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 13:53

Πηγαινε σε ενα συνεργειο και δωσε 10-20? και αλλαξε το ολο... η καντο μονος σου...

Αφου την πηρες μεταχειρισμενη αλλαξε το γιατι δεν ξερεις ποσα χρονια το ειχε ο προηγουμενος μεσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 14:30

όπως τα λέει ο από πάνω .
Άλλαξε το μην το ρισκάρεις και μετά αν χρειαστεί να προσθέσεις βάζεις το ίδιο χρώμα .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33ncnm10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33e6ee10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 63u2ip10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Amzm8k10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nmantas84



Registration date : 15/03/2016

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 15:18

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, αλλα λογικα στο μεγάλο service πριν 2 χρόνια θα του το άλλαξαν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 15:38

Άρα θες αλλαγή κάθε 2 χρόνια λέει το μανουάλι ...
Αλλά και παραπάνω να ήταν το κόστος είναι κάτω από 20? αξίζει να ρισκάρεις ?
κάνε μια αλλαγή και μετά θα ξέρεις τι σου γίνεται ...

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33ncnm10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33e6ee10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 63u2ip10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Amzm8k10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Μαρ 15 2016, 15:53


nmantas84 έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, αλλα λογικα στο μεγάλο service πριν 2 χρόνια θα του το άλλαξαν..

δε ξέρεις τη masturbate τραβάει τον καθένα ,
Το "λογικά" μη το δίνεις και ιδιαίτερη σημασία το σωστό είναι να κάνεις αυτό που λέει και ο φίλος από κάτω.
Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 451272

loverdos11 έγραψε:
Άρα θες αλλαγή κάθε 2 χρόνια λέει το μανουάλι ...
Αλλά και παραπάνω να ήταν το κόστος είναι κάτω από 20? αξίζει να ρισκάρεις ?
κάνε μια αλλαγή και μετά θα ξέρεις τι σου γίνεται ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George V



Registration date : 21/05/2019

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24 2019, 00:38

Καλησπέρα στη παρέα, έχω κάνει το φόρουμ φύλλο και φτερό για να μπορέσω να καταλάβω τι αντιψυκτικό πρέπει να βάλω τώρα που θέλω να το αλλάξω και δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι. Από αυτά που διάβασα έχω συμπεράνει τα εξής....
1) να είναι μπλε
2) να είναι g12
3) να είναι non oat
4) να είναι αιθανόγλυκολης

Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη. Έχω και τον μάστορα να μου λέει "έλα μωρέ πάρε ένα και βάλτο, όλα το ίδιο είναι" 😭😭😭
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24 2019, 12:10

George V έγραψε:
Καλησπέρα στη παρέα, έχω κάνει το φόρουμ φύλλο και φτερό για να μπορέσω να καταλάβω τι αντιψυκτικό πρέπει να βάλω τώρα που θέλω να το αλλάξω και δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι. Από αυτά που διάβασα έχω συμπεράνει τα εξής....
1) να είναι μπλε
2) να είναι g12
3) να είναι non oat
4) να είναι αιθανόγλυκολης

Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη. Έχω και τον μάστορα να μου λέει "έλα μωρέ πάρε ένα και βάλτο, όλα το ίδιο είναι" 😭😭😭
Aμα κανεις την παλικαρια να συστηθεις στο αντιστοιχο νημα σου υποσχομαι να σου απαντησω αμεσα.

https://www.vstromhellasforum.com/f2-forum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George V



Registration date : 21/05/2019

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24 2019, 21:55

K0k0$ έγραψε:
George V έγραψε:
Καλησπέρα στη παρέα, έχω κάνει το φόρουμ φύλλο και φτερό για να μπορέσω να καταλάβω τι αντιψυκτικό πρέπει να βάλω τώρα που θέλω να το αλλάξω και δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι. Από αυτά που διάβασα έχω συμπεράνει τα εξής....
1) να είναι μπλε
2) να είναι g12
3) να είναι non oat
4) να είναι αιθανόγλυκολης

Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη. Έχω και τον μάστορα να μου λέει "έλα μωρέ πάρε ένα και βάλτο, όλα το ίδιο είναι" 😭😭😭
Aμα κανεις την παλικαρια να συστηθεις στο αντιστοιχο νημα σου υποσχομαι να σου απαντησω αμεσα.

https://www.vstromhellasforum.com/f2-forum

Είμαι όλος αυτιά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24 2019, 22:45

George V έγραψε:
K0k0$ έγραψε:
George V έγραψε:
Καλησπέρα στη παρέα, έχω κάνει το φόρουμ φύλλο και φτερό για να μπορέσω να καταλάβω τι αντιψυκτικό πρέπει να βάλω τώρα που θέλω να το αλλάξω και δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι. Από αυτά που διάβασα έχω συμπεράνει τα εξής....
1) να είναι μπλε
2) να είναι g12
3) να είναι non oat
4) να είναι αιθανόγλυκολης

Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη. Έχω και τον μάστορα να μου λέει "έλα μωρέ πάρε ένα και βάλτο, όλα το ίδιο είναι" 😭😭😭
Aμα κανεις την παλικαρια να συστηθεις στο αντιστοιχο νημα σου υποσχομαι να σου απαντησω αμεσα.

https://www.vstromhellasforum.com/f2-forum

Είμαι όλος αυτιά..

Ήταν παγίδα ... δεν θα σου πει ... YOU! XAXAXAXA

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33ncnm10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 33e6ee10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 63u2ip10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Amzm8k10Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιουν 24 2019, 23:13

George V έγραψε:
Καλησπέρα στη παρέα, έχω κάνει το φόρουμ φύλλο και φτερό για να μπορέσω να καταλάβω τι αντιψυκτικό πρέπει να βάλω τώρα που θέλω να το αλλάξω και δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα κάτι. Από αυτά που διάβασα έχω συμπεράνει τα εξής....
1) να είναι μπλε
2) να είναι g12
3) να είναι non oat
4) να είναι αιθανόγλυκολης

Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να διαβάζω και δεν έχω βγάλει άκρη. Έχω και τον μάστορα να μου λέει "έλα μωρέ πάρε ένα και βάλτο, όλα το ίδιο είναι" 😭😭😭
Παμε λοιπον...

Μπλε και G12 δεν παιζει (πλεον). Και πλεον ολα βασιζονται στην αιθανογλυκολη, σπανια να βρεις παραφλου με προπυλενογλυκολη. Αλλα δεν εχει σημασια κιολας. Το βασικο ειναι τα ΟΑΤ (G12+πανω) και ΝΟΝ ΟΑΤ (G11).

Το v-strom λοιπον οπως ειναι απο τη μανα του ειναι σχεδιασμενο και χρησιμοποιει G11 μπλε/πρασινο ΝΟΝ ΟΑΤ παραφλου. Οι τσιμουχες, αντλια, κυκλωματα κτλ ειναι σχεδιασμενα για ΝΟΝ ΟΑΤ G11. 

Τα νεας τεχνολογιας ΟΑΤ αντιψυκτικα (G12 πχ) κρατανε μεν για περισσοτερα χρονια τις ιδιοτητες τους και θελουν πιο αραια αλλαγη, αλλα ενα τεραστιο προβλημα τους ειναι οτι εαν τα αναμειξεις σε κυκλωμα που εχει ηδη μεσα NON OAT αντιδρουν μεταξυ τους και σχηματιζεται μια λασπη  που παει και βουλωνει διοδους. Δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα ομως. Τα παλια ΝΟΝ ΟΑΤ ειχαν και νιτρικες/βορικες/πυριτικες ενωσεις μεσα που δρουσαν σαν καθαριστικα/συντηρητικα/αντισκωριακα για το κυκλωμα. Αυτα πανε και επικαθονται πανω στα τοιχωματα του κυκλωματος. Το ΝΟΝ ΟΑΤ αυτα τα "ξηλωνει" και ετσι δημιουργειται αυτο το λασπωδες ιζημα. Αυτες οι επικαθισεις ομως μπορει και να εχουν βουλωσει μικρορωγμες που εχουν δημιουργηθει με τα χρονια, οποτε εαν φυγουν, παιζει να αρχισεις να βλεπεις διαρροες. Ολοι λενε οτι εαν ξεπλυνεις καλα το κυκλωμα απο το παλιο ΝΟΝ ΟΑΤ δεν θα εχεις θεμα, αλλα δεν ισχυει.

Στην πραξη, εχω δει Τρανσαλπ 650 να αποκταει ξαφνικα διαρροη στα κολαρα του επειδη το νεο ΟΑΤ που εβαλε ο ιδιοκτητης ξηλωσε αυτες τις επικαθισεις που σου λεω. Εχω δει ΚΤΜ 1190 να μπουκωνει απο λασπη επειδη ηταν απο τα πρωτα μοντελα σχεδιασμενα να παιρνει G11 και ο ιδιοκτητης εβαλε G12 που επαιρναν τα νεοτερα μοντελα μετα τον ανασχεδιασμο του συστηματος ψυξης. 

Εγω θα ελεγα βαλε ενα οποιοδηποτε G11. Τα φθηνοτερα που βρισκεις μεχρι και στο πρακτικερ εχουν το μοναδικο μειον οτι ειναι αναμεμειγμενα πιο αραια μεχρι -15/-20C. Τα ακριβοτερα επωνυμα ειναι σε αναλογια 50-50 μεχρι -37C. Φυσικα η καλυτερη κινηση ειναι να παρεις ενα επωνυμο αναραιωτο αντιψυκτικο και να το βαλεις μαζι με το παμφθηνο απεσταγμενο νερο. G11 πρασινο/μπλε να ειναι και να μην λεει ΟΑΤ πανω , και θα εισαι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George V



Registration date : 21/05/2019

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 25 2019, 00:47

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Νομίζω ότι ξεκαθάρισε το μπάχαλο που είχε δημιουργηθεί στο κεφάλι μου και παραλίγο και στο ψυγείο μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kokkonisant



Ηλικία : 57
Τόπος : Αθήνα-Σεπόλια & Γιάννενα Ζαγόρια
Registration date : 16/04/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Ιουν 25 2019, 23:05

Να γράψω κι εγώ αυτό που διάβασα/γνωρίζω για το αντιψυκτικό:

Το service manual λέει για αντιψυκτικό με βάση την " Αιθυλική γλυκόλη " σε αναλογία 50:50 με αποσταγμένο νερό και για θερμοκρασίες από -31oC και πάνω.
Μπορεί και εγώ να περιγράφω τον ίδιο τύπο αντιψυκτικού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George V



Registration date : 21/05/2019

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2019, 16:56

Εγώ πάντως κατέληξα σε αυτό. Νομίζω πληροί όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις!Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Inugel12
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2019, 21:17

Παιδιά μη χαλάτε τσάμπα τα λεφτά σας ενώ μπορείτε να πάρετε από μαγαζί με ανταλλακτικά ένα G12+ με 6€ το 1.5 λίτρο συμπικνωμενο κιόλας και αλλαγή στα 4 χρόνια!
Δουλεύει τέλεια στο v-strom 1000 κιόλας με αναλογία 55 με 50 νερό! Δύσκολα πιάνει τις 3 παύλες!
Καλό ξεπλημα όμως με φαρμακο η με ξύδο νερό και αλλαγή κολαρον εάν χρειάζεται γιατί το G11 τα τρώει από μέσα έμένα σαν μπαλωνια γινόταν όταν ζεσταίνονταν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas

k0stas

Registration date : 18/02/2019

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2019, 21:45

George V έγραψε:
Εγώ πάντως κατέληξα σε αυτό. Νομίζω πληροί όλες τις παραπάνω προϋποθέσεις!Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Inugel12
H Motul δίνει στο site τα Motocool Factory Line(OAT) και Motocool Expert για την Vstrom πάντως.
Εδώ είναι τα specs αυτού που κατέληξες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ Ιουν 26 2019, 21:57

Μια χαρα ειναι αυτο που κατεληξε, και συμπυκνωμενο για οικονομια και με τις προδιαγραφες για Vstrom.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Apo 650



Registration date : 02/11/2020

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερώτηση για παραφλου   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι Νοε 10 2020, 22:48

Παιδιά καλησπέρα σας!! Γνωρίζετε αυτό το παραφλου? Suzuki motul roz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: