Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2014, 14:03

H αληθεια ειναι οτι περσυ και εγω που το αλαξα
δεν το καθαρησα
εβαλα το καινουργιο απευθειας ... scratch 

 felix
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
gdtheo

gdtheo

Ηλικία : 41
Τόπος : Αλεξανδρούπολη
Registration date : 07/11/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28 2014, 14:28

jimkopa έγραψε:
gdtheo έγραψε:
ποσα λιτρα χρειαζονται;

1.9 λιτρα


Ευχαριστώ!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosfp

nikosfp

Ηλικία : 60
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 10/08/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 23 2014, 12:50

Καλημερα σας.
1ον.Υπαρχει καποια βοηθεια με φωτο για το πως αλλαζουμε τα υγρα ψυγειου?
2ον.Ποσα lit λαδια παιρνει το 650 με η χωρις φιλτρο λαδιου?
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aggelos k9
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
aggelos k9

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 15/06/2013

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 23 2014, 17:03

nikosfp έγραψε:
Καλημερα σας.
1ον.Υπαρχει καποια βοηθεια με φωτο για το πως αλλαζουμε τα υγρα ψυγειου?
2ον.Ποσα lit λαδια παιρνει το 650 με η χωρις φιλτρο λαδιου?
Ευχαριστω.

1)εδω εισαι Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 451272 αλαγη ψυκτικου υγρου  

 https://www.youtube.com/watch?v=PaWZtY39TXo

2)παιρνει 2300ml χωρις αλαγη φιλτρο και 2700ml με αλαγη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 23 2014, 17:22

IKARUS έγραψε:
Μια χαρα είναι το G12! Είναι τελευταιας τεχνολογιας αντιψυκτικο και είναι ταμαμ για τα μωρα μας,και αλλαγη μετα από 4 ετη και όχι 2 που είναι τα πιο απλα η τα G11 που είναι μονο για ηλιακα και οι πιο πολλοι μηχανικοι τα βαζουν για οικονομια.  Απλα μερικα G12 δεν εχουν τοσο καλη απαγωγη θερμότητας γιατι προοριζονται για αυτοκίνητα που τα ψυγεία τους είναι μεγαλα,αλλα στο 650 δεν νομιζω να εχεις θεμα στο 1000 μπορει!

Ασπουμε το Valeo 100 που είναι απλο,και το 112 που είναι G12 όπως επισης και τις OPEL που είναι και αυτό G12 εχουν πολύ καλη απαγωγη θερμότητας δοκιμασμενα στο 1000, το Total G12 plas plas οργανικο  και το SWAG G12 το μωβ όχι και τοσο.

Και ναι καλο είναι να του κανεις ένα καλο ξεπλυμα με νερο, και αν δεις αλατα στις σωληνωσεις που σιγουρα θα εχουν αν ειχες πριν G11 το πρασινο, γεμιστο μισο μισο με νερο και ξυδι και καλο ζέσταμα να σπασει τα αλατα και καλο ξεπλυμα παλι μολις κρυωσει, η καντο με καποιο επωνυμο καθαριστικο ψυγείων.

Και προσοχη όχι μιξη G11 με  G12 δημιουργειτε μια λασπη σαν σκουρια! Ακομα και με μικρη ποσοτητα!
Αλλωστε το γραφει και το μπουκαλι!

Ποιος τα έχει πει αυτά?
Δεν είναι σώβρακα και φανέλες τα μηχανάκια...
Τετοια γιατροσόφια δεν προσφέρουν τιποτα ουσιαστικό, παρά μόνο ψυχολογικό, και είναι πολύ πιθανόν να δημιουργήσουν σοβαρά προβλήματα.
Τα άλατα δεν τα διώχνουμε απο το ψυγείο. Αν τα διώξουμε, είναι πολύ πιθανόν να χάνουμε νερά.
Βγάζουμε το παλιό αντιψυκτικό, και βάζουμε το ίδιο που είχαμε μέσα. Ουτε ξεπλένουμε με νερά, ούτε ξύδια, ούτε λεμόνια.
Μια χαρά δούλευε το μηχανάκι και δεν ανέβαζε θερμοκρασία. Θα πάμε στην Αφρική τώρα και θέλουμε καλύτερο αντιψυκτικό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosfp

nikosfp

Ηλικία : 60
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 10/08/2011

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 23 2014, 17:29

aggelos k9 έγραψε:
nikosfp έγραψε:
Καλημερα σας.
1ον.Υπαρχει καποια βοηθεια με φωτο για το πως αλλαζουμε τα υγρα ψυγειου?
2ον.Ποσα lit λαδια παιρνει το 650 με η χωρις φιλτρο λαδιου?
Ευχαριστω.

1)εδω εισαι Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 451272 αλαγη ψυκτικου υγρου  

 https://www.youtube.com/watch?v=PaWZtY39TXo

2)παιρνει 2300ml χωρις αλαγη φιλτρο και 2700ml με αλαγη.
Ευχαριστω φιλε μου,νασαι καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex132012
Member
Member
alex132012

Ηλικία : 48
Τόπος : Βολος
Registration date : 26/02/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 23 2014, 19:25

Καλησπέρα. Την Παρασκευή που πήγαινα για δουλειά διαπίστωσα ότι μου έχανε αντιψυκτικό και μάλιστα αρκετά ευτυχώς βρήκα λίγο και συμπλήρωσα για να γυρίσω σπίτι. Το βραδάκι που κρύωσε η μηχανή πήγα να δω από που χάνει υγρά, και τελικά μου έχανε από τον πίσω κύλινδρο στο σημείο που μπαίνει το κολάρο από τον θερμοστάτη και ενώνεται με τον κύλινδρο. Εκεί έχει ένα μεταλλικό σωληνάκι που μπαίνει στον κύλινδρο και σφίγγει με μια βίδα αλλά από την μέσα μεριά εάν το βγάλουμε έχει ένα o'ring των οποίον ήταν διαλυμένο . Το αντιψυκτικό το είχα αλλάξει πέρυσι και αναγκαστικά θα το αλλάξω πάλι. (Τι ίδιο ισχύει και με τον μπροστά κύλινδρο )

Συμπέρασμα δικό μου: Σε κάθε αλλαγή αντιψυκτικού αλλαγή και τα o'ring για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, πήγα και πήρα τα τέσσερα 1 ευρώ από κατάστημα με μηχανολογικό εξοπλισμό στο βόλο.

Και κάτι άλλο που θέλω να συμπληρώσω, καλό θα ήταν να βάζετε αντιψυκτικό G12 που είναι κατάλληλο για αλουμινένιους κινητήρες και όχι κάποιο άλλο G;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 18:38

παιδια μια ερωτηση εδώ που ειναι σχετικο θεμα

σήμερα τσεκαρα τη σταθμη του παραφλου και είναι ακριβως λιγο πανω απο το L -

ειχα αλλαξει παραφλου τον Αυγουστο στο μεγαλο σερβις και η αληθεια είναι ότι απο τοτε δε το ξαναειδα No

το κυκλωμα δεν χανει απο πουθενα ,οποτε υποθετω ότι στην αλλαγη που εκαναν ήθελε λιγο ακομα συμπληρωμα-

πως μπορω να συμπληρωσω χωρίς να βγαλω όλα τα πλαινα πλαστικα και το ντεπ'οζιτο;υπάρχει κάποια πατέντα;

ανοιξα το καπακι του ψυγειου και ηταν φουλ,μαλιστα εσταξε και λιγο κατω..


αν το αφησω στο L τρέχει τίποτα;

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 19:41

SILOUANOS έγραψε:
παιδια μια ερωτηση εδώ που ειναι σχετικο θεμα

σήμερα τσεκαρα τη σταθμη του παραφλου και είναι ακριβως λιγο πανω απο το L -

ειχα αλλαξει παραφλου τον Αυγουστο στο μεγαλο σερβις και η αληθεια είναι ότι απο τοτε δε το ξαναειδα No

το κυκλωμα δεν χανει απο πουθενα ,οποτε υποθετω ότι στην αλλαγη που εκαναν ήθελε λιγο ακομα συμπληρωμα-

πως μπορω να συμπληρωσω χωρίς να βγαλω όλα τα πλαινα πλαστικα και το ντεπ'οζιτο;υπάρχει κάποια πατέντα;

ανοιξα το καπακι του ψυγειου και ηταν φουλ,μαλιστα εσταξε και λιγο κατω..


αν το αφησω στο L τρέχει τίποτα;

ευχαριστώ

Καλησπέρα αυτο που κοιτάς ειναι το δοχείο πλήρωσης οχι η στάθμη του παραφλού στο ψυγείο δλδ εαν χρειαστεί ποτε το ψυγείο παραφλού τραβάει απο εκεί και συμπληρώνει τα υγρά του

Δεν εχεις πρόβλημα και να το αφήσεις ετσι αλλα καλό θα ηταν να το γεμίσεις

Πάρε λοιπόν ενα σωληνακι όρου και μια σύριγγα βγάλε τη λαστιχενια ταπα χωρις να βγάλεις το ντεπόζιτο και γέμισε το ή αλλιώς περίμενε καποιο σέρβις που θα σ σηκώσουν το ντεπόζιτο και συμπληρώνεις τότε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 20:03

Ευχαριστώ φίλε Ραφαήλ ,ωραία ιδέα αυτή με το σωληνάκι ,θα εφαρμοσθεί άμεσα για ψυχολογικούς κυρίως λόγους προκειμένου να πάει στο F Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 20:09

OK εχω χρησιμοποιήσει τα ιδια υλικά για τον ιδιο λόγο ακριβώς ειναι ψυχολογικό μονο το θέμα.Καλη επιτυχία λοιπόν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 20:12

SILOUANOS έγραψε:
Ευχαριστώ φίλε Ραφαήλ ,ωραία ιδέα αυτή με το σωληνάκι ,θα εφαρμοσθεί άμεσα για ψυχολογικούς κυρίως λόγους προκειμένου να πάει στο F Smile


θα σου προτεινα να σηκωσεις λιγο το ντεποζιτο ενα κυριακατικο πρωινο λυνωντας πλαστικα κ.α. της μοτο, στο προτεινω γιατι ειναι αλλη η αισθηση ρε παιδι μου να ασχολεισαι με το μοτορι σου. οχι οτι η συριγγα ειναι ασχημη λυση. πιστευω να το πιασες αυτο που λεω VSTROM VSTROM VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 20:16

μωρε καταλαβαινω απολυτα τι λες και το θελω πολυ αλλα γενικα ειμαι λίγο μαστροχαλαστης..

τελευταια φορα αλλαζα πολλαπλασιαστες στο αυτοκινητο και χωρις να το καταλαβω ειχα κοψει καλωδια απο μια ηλεκτροβαλβιδα What a Face

και το συγκεκριμενο μου φαινεται καπως ,πολλες βιδες πλαστικα ,σωληνακι βενζινης,φυσα αγχωνομαι χαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 21:01

Καλά μη φέρνουμε και την καταστροφή 3 βίδες ξεβιδώνεις και σηκώνεται το ντεπόζιτο,2 από τα μπούμερανγκ τα οποία τα τραβάς και βγαίνουν και μια βίδα στον κορμό του ντεπόζιτου(εκεί που ξεκινάει η σέλα) και σηκώθηκε το ντεπόζιτο ώστε να σου δώσει χέρι να κάνεις τη δουλειά σου . Εγώ απλά πρότεινα την απλή λύση χωρίς βιδωνε-ξεβιδωνε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 18 2015, 21:13

SILOUANOS έγραψε:
ειχα κοψει καλωδια απο μια ηλεκτροβαλβιδα  What a Face

χαχαχαχα

συριγγα φιλε, μονο συριγγα, δεν βγαινει το τεποζιτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 18:13

BLaCkXs.... έγραψε:
Καλά μη φέρνουμε  και την καταστροφή 3 βίδες ξεβιδώνεις και σηκώνεται το ντεπόζιτο,2 από τα μπούμερανγκ  τα οποία τα τραβάς και βγαίνουν και μια βίδα  στον κορμό  του ντεπόζιτου(εκεί  που ξεκινάει  η σέλα) και σηκώθηκε  το ντεπόζιτο  ώστε να σου δώσει χέρι να κάνεις  τη δουλειά  σου . Εγώ απλά πρότεινα  την απλή λύση  χωρίς  βιδωνε-ξεβιδωνε

μόνο 3 βιδες ; και οι αλλες στο πλαστικο κοντα στο τιμονι; δε πρεπει να βγουν και αυτες;

είναι και τα fasteners κατω απο τα φωτα και άλλες 2 κρυφες οι βίδες στο fering αν δεν κανω λάθος...

το χαμε κανει με ενα φίλο στο δικου του ,τεσπα ναι δεν ειναι και τοσο τραγικο ,υπομονη θελει και λιγακι προσοχη-

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 18:13

rafel7 έγραψε:
SILOUANOS έγραψε:
ειχα κοψει καλωδια απο μια ηλεκτροβαλβιδα  What a Face

χαχαχαχα

συριγγα φιλε, μονο συριγγα, δεν βγαινει το τεποζιτο

Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 18:24

SILOUANOS έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:
Καλά μη φέρνουμε  και την καταστροφή 3 βίδες ξεβιδώνεις και σηκώνεται το ντεπόζιτο,2 από τα μπούμερανγκ  τα οποία τα τραβάς και βγαίνουν και μια βίδα  στον κορμό  του ντεπόζιτου(εκεί  που ξεκινάει  η σέλα) και σηκώθηκε  το ντεπόζιτο  ώστε να σου δώσει χέρι να κάνεις  τη δουλειά  σου . Εγώ απλά πρότεινα  την απλή λύση  χωρίς  βιδωνε-ξεβιδωνε

μόνο 3 βιδες ; και οι αλλες στο πλαστικο κοντα στο τιμονι; δε πρεπει να βγουν και αυτες;

είναι και τα fasteners κατω απο τα φωτα  και άλλες 2  κρυφες οι βίδες στο fering αν δεν κανω λάθος...

το χαμε κανει με ενα φίλο στο δικου του ,τεσπα ναι δεν ειναι και τοσο τραγικο ,υπομονη θελει και λιγακι προσοχη-


Εγω σ ειπα τον τροπο για να σηκωθεί λίγα εκατοστά οχι για να το σηκώσουμε ολο.Αλλιως ναι βγάζεις και τις βίδες απο τα μάγουλα και απο μπροστά όλες.Εγω ψηφίζω σύριγγα,λιγο ταλαιπωρία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!και το σημαντικότερο χωρίς να κανεις άθελα σου καμία ζημιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 18:54

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Kcxuug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 19:09

BLaCkXs.... έγραψε:
SILOUANOS έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:
Καλά μη φέρνουμε  και την καταστροφή 3 βίδες ξεβιδώνεις και σηκώνεται το ντεπόζιτο,2 από τα μπούμερανγκ  τα οποία τα τραβάς και βγαίνουν και μια βίδα  στον κορμό  του ντεπόζιτου(εκεί  που ξεκινάει  η σέλα) και σηκώθηκε  το ντεπόζιτο  ώστε να σου δώσει χέρι να κάνεις  τη δουλειά  σου . Εγώ απλά πρότεινα  την απλή λύση  χωρίς  βιδωνε-ξεβιδωνε

μόνο 3 βιδες ; και οι αλλες στο πλαστικο κοντα στο τιμονι; δε πρεπει να βγουν και αυτες;

είναι και τα fasteners κατω απο τα φωτα  και άλλες 2  κρυφες οι βίδες στο fering αν δεν κανω λάθος...

το χαμε κανει με ενα φίλο στο δικου του ,τεσπα ναι δεν ειναι και τοσο τραγικο ,υπομονη θελει και λιγακι προσοχη-


Εγω σ ειπα τον τροπο για να σηκωθεί λίγα εκατοστά οχι για να το σηκώσουμε ολο.Αλλιως ναι βγάζεις και τις βίδες απο τα μάγουλα και απο μπροστά όλες.Εγω ψηφίζω σύριγγα,λιγο ταλαιπωρία δεν έβλαψε ποτέ κανέναν!και το σημαντικότερο χωρίς να κανεις άθελα σου καμία ζημιά

α σορρυ δε καταλαβα ότι εννοουσες για λιγο,ναι μαλλον συρριγγα θα παιξει γιατι δεν εχω όρεξη για στεναχωριες

thanks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 19:14

Miskin έγραψε:
Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Kcxuug

χαχα ωραιο gadgetακι Very Happy δεν είμαι σιγουρος ότι χωραει όμως κατω απο το τανκι -


μαλλον σωληνακι ορου όπως ειπε οφιλος πιο πανω και συριγγα -

να ρωτησω κατι τελευταιο ; το καπακι είναι βιδωτο ή κουμπωτο ;;


αν ειναι κουμπωτο με καποιο εργαλειο το ανοιγω αλλα μετα πως το ξανακλεινω οεοο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 19:28

Λαστιχενια ταπα ειναι με ενα δάχτυλο απο αριστερά και ενα δάχτυλο δεξιά ανοίγει,με τον ιδιο τροπο ακριβώς κλείνει.Εαν δεν μπορείς να βάλεις δάχτυλο βάλε ενα κατσαβίδι και πάτα την.Ποσα χιλιόμετρα εχεις;γτ δεν περιμένεις μέχρι το μεγάλο σέρβις που θα σ αλλάξουν μπουζι να το γεμίσεις μια και καλή και πεδευεσαι;δεν παθαίνει τπτ μη στεναχωριεσαι.Νιωθω οτι αγχώνεσαι για κάτι που δεν πρέπει.Εαν εισαι απο στάθμη παραφλου κομπλέ μεσά στο ψυγείο αστο ετσι flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 19:35

χε χε με καταλαβες Rolling Eyes

έτσι που το λες θα κανω μια προσπαθεια ,φαινεται ευκολο το κουμπωμα ,αν δεν θα περιμενω όπως λες ,τελος ανοιξης παω για το μεγαλο

thanks και παλι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 19 2015, 20:30

Απο τη δικη μου εμπειρια που εχω βαλει βγαλει το τεποζιτο παρα πολλες φορες για διαφορους λογους(καθαρισμα φιλτρου αντλιας βενζινης και μετα απο 2 μερες ξανα το ιδιο για αλλαγη του τελικα αλλα και διαφορους αλλους λογους) ενα θα σου πω.Δημητρη βγαλτο το φουστικο δεν ειναι πργματικα τιποτα οσο και να το φοβασαι.Η ολη διαδικασια βαλε βγαλε ειναι ουτε τεταρτο και εχεις την απολυτη χαρα οτι ειδες τα εσωψυχα της γκομενιτσας σου(ελεγξε και το φιλτρο αερα για τιποτα ιπταμενα ή ερποντα οντα) Razz Razz Razz  .Την πρωτη φορα που το εκανα να σκεφτεις ηταν με τη βοηθεια του φορουμ μας και απλα το βρηκα γελιο.Δεν χρειαζεται να βγαλεις καμμια βιδα ουτε απο κατω απο τη μασκα αλλα ουτε και τις κρυφες που εχει η μοτο μας παρα μονο να βγαλεις τα μπουμερανκ τις 2 πλαινες στα μαγουλα(τις πρωτες οπως βλεπεις τη μοτο καθιστος επανω της) και το παπαρακι πλαστικο πισω απο το τιμονι το οποιο εχει 2 βιδες κοντες αλλεν και 2 κλιπσακια τα οποια πιεζεις το κεντρο τους με ενα μικρο αλλενοκλειδο π.χ και τα παιρνεις στο χερι ευκολα(δε σπανε εκτος αν χρησιμοποιησεις τη δυναμη του HULK alien alien alien ).Kαλο ειναι την πρωτη φορα να σε βοηθησει καποιο θυμα κρατοντας απλα τα πλαστικα μαγουλα στο επανω τους σημειο λιγο ανοιχτα ωστε να βγαλεις το τεποζιτο με μεγαλυτερη ευκολια.Φανταζομαι πως ξερεις ή εχεις διαβασει τι πρεπει να ξεκουμπωσεις και τι να ξεβιδωσεις στο τεποζιτο δηλαδη τις βιδες στη κατω μερια του τεποζιτου(αυτες που βρισκονται πανω ακριβως απο το τανκακι που θελεις),τη βιδα-αξονακι μπροστα απο το τεποζιτο, το σωληνακι καυσιμου και τη φυσα.Μπορει να τα διαβαζεις και να σου φαινονται βουνο αλλα αν εχεις χρονο και θεληση παρε μαζι σου ενα tabletακι και διαβαζοντας και κανοντας θα δεις οτι το εχεις ανετα.Ειναι πραγματικα ΓΕ ΛΙ ΟΟΟΟΟ.Οτι θελεις απο εμας απλα το ρωτας και σε βοηθαμε για την ολη διαδικασια.Εγω προσωπικα εαν θες σου δινω και το τηλ μου ωστε να σου λεω βημα βημα τι να κανεις.Οτι θελεις εδω ειμαστε αδερφε.Ελπιζω να μη κουρασε το σεντονακι μου affraid affraid affraid ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SILOUANOS

SILOUANOS

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 09/06/2014

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?   Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιαν 20 2015, 18:12

πωπω φίλε αν και redpower είσαι πολυ εντάξει χαχαχα Very Happy

ευχαριστώ για τις οδηγίες και για την εμψυχωση cheers

το σκ θα το παιξω μπομπ ο μαστορας και θα δουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι Αντιψυκτικο/Παραφλου ?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: