Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 28 2009, 00:59

massai έγραψε:
p3020077 έγραψε:
XR 1000 Ειναι θεικο κρανάκι και (γνώμη μου)σε πολυ ςραίους χρωματισμους.
Φίλτατε p3020077 πήγες να περάσεις incognito αλλά σε τσάκωσα (λαγωνικό γαρ)

p3020077

........Transalpas ε;

Δε νομίζω να έφτιαξες εσύ το theme για τα Sony-Ericsson Evil or Very Mad

Μάζεψε τη χαρτούρα σου και πέρνα τροχάδην απ' το 1ο Επιτελικό.
...
...
...
...
εγώ σας τα λεγα...μη με ποτίζετε....με χαλάει
drink
αψογος ο massai οπως παντα OK xaxa xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vestromas*

vestromas*

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 07/11/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 28 2009, 01:32

shoei xr 1000 και ξερο ψωμι. Εγω και η γυναικα μου σε αυτο το κρανος εμπιστευομαστε τα κεφαλια μας και ειναι παναλαφρο με ωραιους αεραγωγους για δροσουλα και αποσυμφορηση.

Πολλα ταξιδια και βολτες, ελαχιτος θορυβος κλπ. Καταπληκτικα κρανοι και αξιζουν τα λευτα τους μεχρι τελευταιας πενταρας.

Απο Ηλιουπολη Κεφφαληνιας 44 ψωνιζουμε κ εμεις φθηνα και καλα πραγματα. OK geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 28 2009, 13:44

Αν θες κάτι λίγο πιο φτηνό αλλά πάντα αξιόλογο υπάρχει και το SHOEI RAID II...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spaniolas

spaniolas

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 27/07/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 01 2009, 21:51

gmavrid έγραψε:
Αν θες κάτι λίγο πιο φτηνό αλλά πάντα αξιόλογο υπάρχει και το SHOEI RAID II...


+650 δε θα χρησιμοποιούσα την λέξη φτηνό πάντως, αλλά οικονομικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyclist890



Ηλικία : 42
Τόπος : Ηρακλειο
Registration date : 22/08/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 13 2009, 14:19

και εγώ λέω να πάρω ένα κράνος full face.(για την πολύ έχω ένα ανοιγόμενο Βoeri)!!τελικά όσο το ψάχνεις τόσο μπερδεύεσαι.....θα ήθελα να βρω ένα κράνος σε έντονο χρωματισμό(για να είναι πιο ευδιάκριτο) και αν είναι δυνατόν να έχει και αποχρώσεις του κίτρινου που να πηγαίνει και με τη μηχανή..
ξεκίνησα λοιπόν την αναζήτηση με ένα HJC ac-10
( http://www.dooyoo.co.uk/motorcycle-accessories-misc/hjc-ac-10/)
σε προσφορα 200 euro μετά πήγα σε
suomy Vandal Cult
( http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207)
και agv
( http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-GP-Pro-Gothic-Yellow/SubProducts/AGV-GP-Pro-Gothic-Yellow-0001)
sta 380 euro και μετά σε arai
( http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Arai-RX7-Corsair/SubProducts/34311-2037620-1)
και shoei
( http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shoei-XR-1000-Straight/SubProducts/Shoei-XR-1000-Straight-0001) στα 500 euro .
μεγάλη η διαφορα από τα 200 στα 500 δεν λέω αλλα εκεί είναι το μπέρδεμα....."οικονομικό" η "ακριβό"???
λέω εγώ από τι μια να δώσω 500 euro να κάθονται και να τα φοράω μια φορα την εβδομάδα που θα κάνω βόλτα αφού για μεσα στην πολύ έχω άλλο ,αλλα από την άλλη μιας που θα πάρεις κράνος πάρε ένα καλο να το έχεις...να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο...
πιστεύω ότι σε αυτά τα λεφτά όλες οι παραπάνω εταιρίες είναι super,αν και λενε οτι απο τη μια μερια ειναι τα arai και απο την αλλη ολα τα αλλα,αλλα ρίξτε καμια γνώμη ανάμεσα σε αυτά η αν έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...

ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 13 2009, 14:38

Το καλό μου κράνος είναι ενα shoei x11 (450 euro μεσω ιντερνετ απο ΗΠΑ www.motorcycle-superstore.com) . να σημειώσω οτι ειναι η σημαία της εταιρείας. το xr1000 είναι το δεύτερο καλύτερο και κάπως οικονομικότερο βέβαια. Τα παλαιότερα κράνη μου είναι kbc vr2, nolan 601, nolan 101 spasto. To shoei είναι κορυφή, πολύ ησυχο, τέλεια εφαρμογή χωρίς να κουράζει και σχετικά ελαφρυ.
Ελπίζω να βοήθησα κάπως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Απρ 13 2009, 14:52

Καλο φιλε το ερωτημα ειναι τι κρανος να παρω στο 36ωρο ?????

_________________
Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 107kpb5Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
GIANNHS1967
Member
Member
GIANNHS1967

Τόπος : ΑΘΗΝΑ ΣΕΡΡΕΣ
Registration date : 28/05/2008

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2009, 11:46

φιλε Rory αν ρωτάς εμένα ανάλογα με τις συνθηκες θα διαλεγα το αντίστοιχο. δηλαδή αν θα κινείστε με χαμηλές ταχύτητες μεχρι 130 140 χαω θα διάλεγα ενα ελαφρυ. ο αδερφος μου έχει ενα uvex δεν θυμαμαι μοντελο που ειναι παναλαφρο σαν να φοράς σκούφο αλλά είναι θορυβώδες μετα τα 150. Αν θα κινείστε με ψηλές ταχύτητες τοτε θα διάλεγα ενα κατα το δυνατόν αθόρυβο (το shoei x-eleven είναι αρκετά πιο αθόρυβο απο άλλα, δοκιμασμένο απο μένα). Βέβαια υπάρχουν και άλλα κράνη. Παρατήρησα επίσης οτι οσο το εξωτερικό κέλυφος έχει σχετικά μικρό μέγεθος τόσο πιο αθόρυβο είναι το κράνος και ίσως να βοηθάνε και οι αεροτομές. Αυτά , ελπίζω να βοήθησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????   Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 14 2009, 13:39

merci φιλε OK

_________________
Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 107kpb5Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ???? - Σελίδα 2 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
 

Και τωρα θελω να αγορασω ενα κρανος ????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: