Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μου βάλανε χέρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 20 2012, 13:04

Vamael έγραψε:
Τουλάχιστον μου έμεινε το φίλτρο που μου είχες δώσει, ούτε 500 χλμ δεν έκανε με αυτό. Rolling Eyes

Αν δεν είχα το pipercross στο αγόραζα πάλι... Τι να πω ρε φίλε... Πάντως εάν τελικά το σπάσεις σε κομμάτια, βγάλε μια λίστα με τιμές και βλέπουμε. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 20 2012, 13:06

Όπως έγραψα και πιο πάνω, μάλλον φεύγει όπως είναι σε ένα γνωστό, που είχε τρακάρει το δικό του και θα παντρέψει ότι έχει μείνει και από τα δύο.

Αν κάτι μείνει θα το βάλω εδώ να φύγει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jumaru
gold member
gold member
Jumaru

Ηλικία : 45
Τόπος : Πιο πανω απο τα ελατα
Registration date : 10/03/2011

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 20 2012, 13:15

Vamael έγραψε:
πάντως λειτουργούσε κανονικά γιατί πριν 2-3 μέρες ξεχάστηκα και ανέβηκα χωρίς να τον βγάλω και χτύπησε αμέσως.

Τι να πω ?


Χαρας στο κουραγιο σου φιλε μου !!
μου ραγισες την καρδια με τις φωτο..!!

δεν θελω να φανταστω τι θα εκανα στην θεση σου οταν ακουσες τον συναγερμο 3 μερες μετα.. Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 20 2012, 14:39

εγκεφαλικό!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 20 2012, 23:16

Όλοι μας έχουμε ακούσει και έχουμε δει πολλά, σχετικά με κλοπές μηχανών και αυτοκινήτων, αλλά τέτοιο χειρουργείο δεν νομίζω να έχει προηγούμενο και μέσα στο σπίτι σου !!! Πήραν ακριβώς ότι ήθελαν, ότι τους έλειπε τα 3/4 της μηχανής!!! Δεν υπάρχουν λόγια για αυτές τις στιγμές !!!! Κουράγιο, strom υπάρχουν πολλά εσύ να είσαι καλά!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strombriger
Member
Member
strombriger

Ηλικία : 58
Τόπος : Αχαρναι
Registration date : 07/07/2008

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Αυγ 21 2012, 01:01

Ασχημα !
Ωσ που να το δωσεις εχε το νου σου ... μπορει να χρειαστουν και τιποτ 'αλλο
και να σε ξαναεπισκευθουν .
Δυναμη και κουραγιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
george83
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
george83

Ηλικία : 40
Τόπος : Κυψέλη
Registration date : 06/12/2009

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Αυγ 21 2012, 08:36

alexmon έγραψε:
εγκεφαλικό!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Αυτό ακριβώς έπαθα κι εγώ με το που είδα τις φωτογραφίες.

Πραγματικά θαυμάζω το κουράγιο σου.

Να 'σαι πάντα καλά εσύ και η οικογένειά σου, μηχανές θα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Αυγ 21 2012, 14:50

Παλικάρια, το κουφάρι, έφυγε όπως ήταν.

Το πήρε ο γνωστός που έγραψα πιο πάνω και θα το παντρέψει με ότι είχε μείνει από το τρακαρισμένο δικό του οπότε δυστυχώς δεν θα μπορέσω να εξυπηρετήσω όλους όσοι μου στείλατε ΠΜ ζητώντας κάτι.

Όσοι προλάβατε κάποια από τα λίγα που κράτησα, προχωράμε όπως είπαμε στα ΠΜ.

Θα δω τι άλλο μου έχει μείνει στη ντουλάπα για το στροματάκι και θα βάλω αγγελία.


Τώρα ψάχνω τι θα πάρω, δυστυχώς τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω τώρα δεν φτάνουν για strom με abs οπότε πρέπει να σκεφτώ και να ψάξω καλά το τι θα κάνω και τι θα πάρω.

Και πάλι ευχαριστώ όλους για τη συμπαράσταση και εύχομαι να μην συμβεί σε κανέναν.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22 2012, 11:08

Παλικάρια, έτσι για να υπάρχει μία εικόνα, με μία πρώτη έρευνα στο διαδίκτυο, τα ανταλλακτικά που θα χρειαζόμουν αν τα έβρισκα όλα μεταχειρισμένα θα μου κόστιζαν από 2500-3000 ευρώ ανάλογα την κατάσταση, και αυτά χωρίς τον εγκέφαλο για τον οποίο δεν βρήκα τιμή.

Αν σκεφτούμε ότι μπορεί κάποια να μην τα έβρισκα και να τα αγόραζα καινούρια με αποτέλεσμα το κόστος να ανέβει κι άλλο, αν προσθέσουμε τα εργατικά του μηχανικού για να δέσει το μηχανάκι σχεδόν από την αρχή, και αν υπολογίσουμε το χρόνο που θα μου έπαιρνε να βρω τα ανταλλακτικά, να τα μαζέψω και να το φτιάξει ο μηχανικός μου, αλλά και την πιθανότητα κάποιο μεταχειρισμένο ανταλλακτικό να έβγαζε πρόβλημα, τότε νομίζω πως καλά έκανα και το έδωσα όπως ήταν αφού βρήκα αγοραστή.

Τώρα έχω αρχίσει και ψάχνω τις αγγελίες αλλά μία σκέψη τριγυρίζει συνέχεια στο μυαλό μου,

"Μην πάρεις μηχανάκι στόχο".

Το Vstrom το λάτρεψα, με πήγαινε σχεδόν κάθε Σαββάτο πρωΐ για καφέ στη Λιβαδειά, συμπεριφερόταν σαν μικρό μηχανάκι καθημερινά στην πόλη, ήταν με μία λέξη το τέλειο για μένα, αλλά πλέον φοβάμαι να πάρω το ίδιο.

Από την άλλη θέλω οπωσδήποτε abs, οπότε προς τα που κοιτάω ?

Η πρώτη σκέψη είναι ή για κανένα καλό και φτηνό F650GS που και "παπί" είναι στην πόλη αλλά και την εκδρομούλα την έχει, ή ακόμα και για κανένα R1100GS ή R1150GS με συμβιβασμούς στην πόλη αλλά αρκετά παλιό για να μην δίνει στόχο και ταξιδιάρικο.

Δεν ξέρω που θα καταλήξω, μπορεί τελικά περνώντας ο καιρός να ηρεμήσει το πράγμα στο μυαλό μου και να ξανακοιτάξω προς το Vstrom.

Θα δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apostolis
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
apostolis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΑΛΑΜΙΝΑ
Registration date : 08/11/2011

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22 2012, 11:25

Vamael έγραψε:
Παλικάρια, έτσι για να υπάρχει μία εικόνα, με μία πρώτη έρευνα στο διαδίκτυο, τα ανταλλακτικά που θα χρειαζόμουν αν τα έβρισκα όλα μεταχειρισμένα θα μου κόστιζαν από 2500-3000 ευρώ ανάλογα την κατάσταση, και αυτά χωρίς τον εγκέφαλο για τον οποίο δεν βρήκα τιμή.

Αν σκεφτούμε ότι μπορεί κάποια να μην τα έβρισκα και να τα αγόραζα καινούρια με αποτέλεσμα το κόστος να ανέβει κι άλλο, αν προσθέσουμε τα εργατικά του μηχανικού για να δέσει το μηχανάκι σχεδόν από την αρχή, και αν υπολογίσουμε το χρόνο που θα μου έπαιρνε να βρω τα ανταλλακτικά, να τα μαζέψω και να το φτιάξει ο μηχανικός μου, αλλά και την πιθανότητα κάποιο μεταχειρισμένο ανταλλακτικό να έβγαζε πρόβλημα, τότε νομίζω πως καλά έκανα και το έδωσα όπως ήταν αφού βρήκα αγοραστή.

Τώρα έχω αρχίσει και ψάχνω τις αγγελίες αλλά μία σκέψη τριγυρίζει συνέχεια στο μυαλό μου,

"Μην πάρεις μηχανάκι στόχο".

Το Vstrom το λάτρεψα, με πήγαινε σχεδόν κάθε Σαββάτο πρωΐ για καφέ στη Λιβαδειά, συμπεριφερόταν σαν μικρό μηχανάκι καθημερινά στην πόλη, ήταν με μία λέξη το τέλειο για μένα, αλλά πλέον φοβάμαι να πάρω το ίδιο.

Από την άλλη θέλω οπωσδήποτε abs, οπότε προς τα που κοιτάω ?

Η πρώτη σκέψη είναι ή για κανένα καλό και φτηνό F650GS που και "παπί" είναι στην πόλη αλλά και την εκδρομούλα την έχει, ή ακόμα και για κανένα R1100GS ή R1150GS με συμβιβασμούς στην πόλη αλλά αρκετά παλιό για να μην δίνει στόχο και ταξιδιάρικο.

Δεν ξέρω που θα καταλήξω, μπορεί τελικά περνώντας ο καιρός να ηρεμήσει το πράγμα στο μυαλό μου και να ξανακοιτάξω προς το Vstrom.

Θα δούμε.




θα σου πρωτινό πάλι το VSTROM αλλά η επιλογή είναι δικιά σου

ότι και να πάρεις να το προσέχεις σαν τα μάτια σού και εύχομαι κανείς μα κανείς να μην πάθει κάνα τέτοιο όπως εσύ και μπράβο για το κουράγιο πού είχες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leonady2
gold member
gold member
leonady2

Ηλικία : 45
Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 24/03/2009

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24 2012, 18:27

Ακριβώς κάτι παρόμοιο είχε πάθει ένας φίλος πριν 2-3 χρόνια στην Αθήνα έξω από το σπίτι του. Εκείνος δεν είχε ούτε γκαράζ ούτε πιλοτή και νόμιζε πως αυτό ήταν το χειρότερο από όλα. Δυστυχώς όμως τα ρεμάλια δεν έχουν το Θεό τους.

Κουράγιο φίλε μέχρι να μπορέσεις να αντικαταστήσεις και πάλι την καλή σου (είτε την ίδια είτε κάποια άλλη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.militsopoulos.com
zagaros
Member
Member


Ηλικία : 51
Τόπος : Μηλίτσα Καστοριάς
Registration date : 26/02/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24 2012, 19:14

απλα σοκαριστικο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΙΤΣ
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
ΜΙΤΣ

Ηλικία : 47
Τόπος : ΚΑΒΑΛΑ
Registration date : 20/04/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24 2012, 20:04

affraid affraid affraid Shocked Shocked
Τώρα το είδα και σοκαρίστηκα
Χαράς το κουράγιο σου
Τι αξία έχει όμως μπροστά σε αυτό που περιμένετε με την γυναίκα σου!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
costas v
gold member
gold member
costas v

Τόπος : ΚΟΖΑΝΗ
Registration date : 09/06/2008

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 25 2012, 08:57

panic
redirate
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.antoniadis.com.gr
VSTROMAKIAS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
VSTROMAKIAS

Ηλικία : 45
Τόπος : AΡΙΔΑΙΑ
Registration date : 31/12/2009

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 25 2012, 17:46

affraid affraid What a Face What a Face pale pale


ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ.......................Τι να πω δεν ξερω No No No


Με το καλο να ρθει γερο το μωρακι σου και ολα τ αλλα γινονται!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για τα κ@λοπαιδα απο το θεο να το βρουνε γιατι αν τα βρουμε εμεις
τα πραγματα θα ειναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ για αυτους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://TEOBURNOUT@IN.GR
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 31 2012, 15:25

Ρε Μιχαλιέ τί χρώμα ήταν η μηχανή σου?
Επειδή γενικά κοιτάω, κι εγώ όπως οι περισσότεροι από εμάς φαντάζομαι, αγγελίες να έχω υπόψην μου για τυχόν "περίεργες" αγγελίες....
Για αυτό ρωτάω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 31 2012, 15:28

Το γρήγορο Laughing , μαύρο ματ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sailing
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Sailing

Ηλικία : 46
Τόπος : Μαρούσι
Registration date : 15/06/2012

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 31 2012, 15:53

Μμμ...οκ....είδα κάτι για μπλέ φέρινγκ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μου βάλανε χέρι....   Μου βάλανε χέρι.... - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 31 2012, 15:57

Κοιτάω κι εγώ σε αγγελίες, έχει το νου του και ο μηχανικός μου αλλά δεν νομίζω ότι θα εμφανιστούν σε αγγελίες, πιο πολύ για "παραγγελία" δείχνει η δουλειά και προφανώς θα έχουν ήδη μπει πάνω σε κάποιο μηχανάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μου βάλανε χέρι....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: