Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 09 2013, 23:48

Καλησπερα φιλε μου,εγω μετα απο πολλες αλλαγες και μαλιστα τελευταια με τα AMSOIL τα οποια απο τα πρωτα 1000 χιλ. ειχαν καταναλωσει 150 γρ. απιστευτο συν οτι αφριζανε πολυ,κατεληξα ξανα στα MOTUL που τα θεωρω και τοπ λογο εστερων και οχι βεβαια στα 5100 που ειναι στην ιδια κατηγορια με τα IPONE αλλα στα 7100 20w50
φουλ συνθετικο που ειναι και για V κηνητηρες με 11 € το λιτρο, [στην θηβων κοντα στην ιερα οδο πολυ καλες τιμες!] και αν δεν μου κατση και αυτο 300v μετα και τελος που το εχει και σαν πρωτη επιλογη η MOTUL για τα μοτορια μας.
Σκεφτομουν πριν το 7100 το τορκο που εχω ακουσει καλα λογια αλλα οταν εμαθα τιμη 15€ το λιτρο επαθα ενα
ψιλοπανικο και το απεριψα,ασε λεω που θα τα σκασω στον Αμερικανο ασε που δεν εχει και τις τελευταιες προδιαγραφες που εχει το 7100. Τι ωραιο λαδακι που ειναι σαν βισυναδα ενα πραμα και για 20-50 το βλεπω αρκετα λεπτορεφστο σε σχεση με τα AMSOIL 20-50 που φοραγα πριν, για μενα κανει και το χειμωνα αυτο το ιξοδες.cheers OK 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
boss
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
boss

Ηλικία : 53
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 07/07/2009

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 10 2013, 11:11

SOTHRHS έγραψε:

motul....15/50 παντα ολες τις εποχες!
αλλαζω λαδια καθε 3000-3500 χλμ(επειδη ετσι γουσταρω-στραβωμαρα δικια μου) και το motul καπου εκει αρχιζει κοβει και το νοιωθεις στο σασμαν...


+650
αυτο ακριβως τιποτα αλλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.google.gr/maps/@40.6523365,22.9282255,3a,43.6y,86.3h
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 11 2013, 01:05

Κατ'αρχας σας ευχαριστω ολους ιδιαιτερως για τις αμμεσες και αιτιολογημενες απαντησεις σας!!!
Με τις μεχρι τωρα συμβουλες παω για Motul και μαλλον για συνθετικο,το δοκιμαζω και βλεπω για την συνεχεια.
Μια απορια εχω,για Castrol δεν εχω ακουσει καποιον να μιλαει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 11 2013, 01:19

ανεφερα παραπανω...
στο δικο μου μηχανακι τουλαχιστον ηταν ψιλοχαλια οσο αφορα το σασμαν
σε z 750 που εβαλα σε φιλο δουλευουν πολυ ομορφα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 11 2013, 01:25

aetos έγραψε:

παω για Motul και μαλλον για συνθετικο

ημισυνθετικο καλυτερα..εχει αναφερθει οτι το συνθετικο το μηχανακι μας το καταπινει...
νομιζω οτι το θεμα λαδι εχει αναλυθει εκτενως κατα καιρους και οτι το κουραζουμε χωρις λογο
δοκιμασε οτι κρινεις και πες μας εντυπωσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 11 2013, 01:38

Aρα Σωτηρη μιλας για το γνωστο 5100 της ΜΟΤUL και αλλαγη στα 3500χλμ περιπου,για ναναι παντα σαν καινουργιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 00:21

Δοκιμασε το 7100 φιλε μου και ας σου καψει και λιγο δεν πηραζει, αστο μεχρι 5000 χιλ. και θα εισαι οκ. Γιατι το 5100 μεχρι τις 3000 δουλευει και με πολλα κρατσα κρουτσα στις ταχυτητες, γιατι ειναι σκετο ΜΑ και οχι ΜΑ2 που ειναι το 7100.
Για το CASTROL παντος που τα δοκιμασα παλιοτερα και τα ημι και τα φουλ δεν εμεινα καθολου εικανοποιημενος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 00:37

aetos έγραψε:

Αυτος ειναι και ο λογος που το ψαχνω λιγο περισσοτερο φιλε μου,δεν θελω να χτυπαει,το θελω να δουλευει ρολοϊ και αθορυβα.
Ισως να ζηταω πολλα,αλλα ειμαι απαιτητικος και θελω οτι καλυτερο υπαρχει για την δικη μας περιπτωση.

Αμα δεν θές να χτυπάει και να ακούγεται τίποτα, τότε να το πουλήσεις και να πάρεις Honda.
Με τα λάδια , άκρη δεν θα βγάλεις. Εν ολίγης... όλα ίδια είναι απο τα επώνυμα και γνωστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 00:43

Σ'ευχαριστω για την απαντηση Νεκταριε,θα παω στον Αντωνη/Θηβων που ειναι και φιλος χρονια και θα δω τι τιμη θα μου κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
aetos
Member
Member
aetos

Ηλικία : 63
Τόπος : Χολαργος-Λαγονησι-Πεντελη
Registration date : 12/12/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 00:47

andreasp έγραψε:
Αμα δεν θές να χτυπάει και να ακούγεται τίποτα, τότε να το πουλήσεις και να πάρεις Honda.
Με τα λάδια , άκρη δεν θα βγάλεις. Εν ολίγης... όλα ίδια είναι απο τα επώνυμα και γνωστά.


Πουλημα δεν παιζει,το μηχανακι ειναι πρωτο,μου κανει ολα τα κεφια,με παει παντου και θελω να πιστευω θα το κρατησω για παντα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
liakosvol
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
liakosvol

Ηλικία : 59
Registration date : 05/10/2010

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 14:19

aetos έγραψε:
andreasp έγραψε:
Αμα δεν θές να χτυπάει και να ακούγεται τίποτα, τότε να το πουλήσεις και να πάρεις Honda.
Με τα λάδια , άκρη δεν θα βγάλεις. Εν ολίγης... όλα ίδια είναι απο τα επώνυμα και γνωστά.


Πουλημα δεν παιζει,το μηχανακι ειναι πρωτο,μου κανει ολα τα κεφια,με παει παντου και θελω να πιστευω θα το κρατησω για παντα!!!


Πραγματικά ασχολείστε πάρα μα πάρα πολύ με τα λάδια.....το έχω 52000 χλμ. έχω βάλει τα motul και τώρα τα ipon....Τ αλλάζω κάθε 6000 χλμ. όπως μου τα λέει το μάνουαλ και κάθε δεύτερη αλλαγή αλλάζω το φίλτρο (αν και το μάνουαλ λέει κάθε 18000 χλμ.) και όλα δουλεύουν ρολόι χωρίς να μου καίει λάδι καθόλου μα καθόλου!!!!Μήπως το παρακάνουμε λιγάκι με την αλλαγή κάθε 3000 χλμ...?Ότι λέει το μάνουαλ η άποψή μου....Smile 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 12 2013, 14:41

Να πω πως με τα Belray ανέβαζα από τρίτη και πάνω χωρίς συμπλέκτη (στο εύρος στροφών που δουλεύω εγώ το μηχανάκι). Πολύ γλυκό κούμπωμα. Με τα IPONE χτυπάει πολύ δεν μπορώ να το κάνω. Έχω 70000 χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Οκτ 07 2013, 15:58

Από αυτά εδώ τι εμπειρία έχουμε?
http://www.trade-wind.gr/moto/lubricants/ixodes/10w-40/belray-exs-10w40.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Οκτ 07 2013, 16:51

Miskin έγραψε:
Να πω και γω τη γνώμη μου για τα λάδια. Τα Χριστούγεννα έβαλα τα Belray EXS 10w-40 (πλήρως συνθετικό) και τα κράτησα 6000 χλμ. Καταπληκτικά λάδια! Το σασμάν σταμάτησε να κάνει θόρυβο και το πιο σημαντικό, έβρισκα τη νεκρά στα φανάρια (8 χρόνια με τα Motul 5100 την είχα χάσει). Έκαψα κάμποσα λαδάκια αλλά μετά τα 5000 χλμ και αφού είχανε μπει οι ζέστες. Έβαλα τα IPONE ROAD TWIN 15w-50. Τα BELRAY με 6000 χλμ είχανε καλύτερη συμπεριφορά από τα IPONE με 0 χλμ. Είναι ακόμη νωρίς βέβαια αλλά μάλλον εμένα δε μου κάνουν. Έτσι κι αλλιώς τα έβαλα για λίγα χλμ. Το φθινόπωρο που θα έχω κάνει 3000 χλμ θα βάλω πάλι ένα πλήρως συνθετικό 10w-40 και την Άνοιξη να δοκιμάσω ενα επίσης συνθετικό 15w-50.
Αυτά έγραψα μια σελίδα πίσω.Very Happy 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tribit

tribit

Registration date : 28/03/2013

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Οκτ 08 2013, 09:15

και κανένα link για το hiflo φίλτρο? Διάβασα ότι κάποιο το βρίσκουν με 5 ευρώ ενώ εγώ οι τιμές που βρήκα ήταν στα 8

Επίσης
http://www.oilsmotoauto.gr/el/lipantika-moto/259-bel-ray-exs-10w50-1l.html#

ή

http://www.trade-wind.gr/moto/lubricants/ixodes/10w-40/belray-exs-10w40.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Οκτ 08 2013, 18:33

tribit έγραψε:
και κανένα link για το hiflo φίλτρο? Διάβασα ότι κάποιο το βρίσκουν με 5 ευρώ ενώ εγώ οι τιμές που βρήκα ήταν στα 8

Επίσης
http://www.oilsmotoauto.gr/el/lipantika-moto/259-bel-ray-exs-10w50-1l.html#

ή

http://www.trade-wind.gr/moto/lubricants/ixodes/10w-40/belray-exs-10w40.html
Εγώ τα πήρα από τον Λαμπριανίδη (Trade-wind) τα 10w-40.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Νοε 04 2013, 20:05

Το ψεθάβω για να ρωτήσω αν έχει δουλέψει κανείς τα παρακάτω λάδια της Eurol

Eurol 10w-40
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JimmyS_85

JimmyS_85

Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο,Κρήτης
Registration date : 02/04/2012

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Νοε 12 2013, 14:56

Να σας πω και 'γω την εμπειρία μου από λάδια που έχω δοκιμάσει,έχουμε και λέμε λοιπόν:motul 5100 kai castrol power1 gps πολύ καλό σασμάν μέχρι τις 3000km αλλά σε οδήγηση με υψηλές στροφές τα ρουφούσε σαν την βενζίνη, τα ipone που άκουσα τα καλύτερα τα έχω 5000km άντε να μου έχει κάψει 100ml (έβγαλαν όλο το καλοκαίρι σε όλες τις συνθήκες και σε υψηλές στροφές) αλλά από την αρχή το σασμάν ήταν άθλιο πόσο μάλλον μετά τα 4000km οπότε και δεν τα ξαναβάζω. Τώρα λέω να δοκιμάσω ή bel ray ή torco με φίλτρο k&n πάλι αν και δεν έχει σημασία το φίλτρο νομίζω. Πάντως τα road twin μετά τα τόσο καλά λόγια που διάβασα εδώ μέσα αλλά και αλλού με δυσαρέστησαν και σαν δούλεμα του κινητήρα και όσο για το σασμάν αφήστε το καλύτερα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos2
Member
Member
tasos2

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 01/06/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 19 2014, 19:20

Εγώ έβαζα τα castrol από την αρχή σχεδόν αλλά τώρα τελεταία μου τσίμπαγε λαδάκι οπότε έβαλα τα bell-ray και
βλέπουμε ,πρός το παρών διαπιστώνω πιο μαλακό το σασμάν εχω 800χλμ με τα νέα θα δούμε και αν θα τα καιει κιόλας.Κάτι αλλο το φιλτρο λαδίου παντα βάζω μαμα αλλά δεν ξέρω αν είναι ιδια του 650 με το 1000 από εκεί που τα πέρνω μου λέει οτι ειναι ιδια!!!!!! Δεν πιστευω να κάνω καμιά πατάτα  Shocked Shocked Βέβαια ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά??? καλύτερα να είμαστε σίγουροι, ξέρει κανείς???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bozosd
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bozosd

Ηλικία : 48
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 12/12/2009

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιαν 20 2014, 00:04

Τα ίδια φίλτρα λαδιού φοράν 650 και 1000.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasos2
Member
Member
tasos2

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 01/06/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιαν 20 2014, 09:00

οκ ευχαριστώ. goood 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Φεβ 26 2014, 11:15

Αλήθεια ποια χόντα δεν ακούγονται στα φανάρια, έχω απορία;
Τρανσαλπ 700, μια χαρά άκουσα το γκαπ-κούμπωμα.

Τα τελευταία 20 χρόνια έπαιξα με διάφορα λάδια και τελικά κατέληξα στα εξής
και για το vstrom 650 '08:

1η επιλογή Belray exp ή thumper 15-50
2η επιλογή castrol Power 1 15-50

motul 5100 με λεφτά δεν το ξαναβάζω εκτός και αν μου το χαρίσετε ώστε μετά από 2.000χλμ
να τα αλλάζω τζάμπα, διότι στο δικό μου μετά αυτά τα χλμ έχω αίσθηση λες και δεν έχω λάδια
καθόλου στο σασμάν.

Τις αλλαγές στα λάδια τις κάνω ανά 6000χλμ ή στο χρόνο που μπορεί να έχω 4.500χλμ διανυθέντα.
Θυμάμαι όταν είχα XTX660 '04 που ευτυχώς ο Κώστας στην Νεάπολη έφερνε belray διότι με το rockoil της
yamaha είχα θέμα ειδικά με το racing που σε απόσταση 800χλμ μπορεί να έκαιγε και ένα λίτρο.
Με το που μπήκε στο XTX thumper είχα σασμάν βελούδο και την πιο μικρή κατανάλωση λαδιού που είδα σε
μονοκύλινδρο(και άλλαξα αρκετά μονοκύλινδρα).
Στη Σούζι βάζω πλέον μόνο Power 1 διότι βρήκα πηγή Σαλόνικα με 8?/λτ, θα έβαζα Belray αλλά εδώ
πάνω το χρεώνουν χρυσάφι.  Rolling Eyes

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Images?q=tbn:ANd9GcRFLlwN7dn5EQyEwd-hynNpF1zK_dzWvHWHHYINe-tX3X9EZNSZ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Φεβ 26 2014, 16:32

SirNik έγραψε:

Τα τελευταία 20 χρόνια έπαιξα με διάφορα λάδια και τελικά κατέληξα στα εξής
και για το vstrom 650 '08:

1η επιλογή Belray exp ή thumper 15-50
2η επιλογή castrol Power 1 15-50

Τα IPONE ROAD TWIN τα έχεις βάλει ποτέ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 27 2014, 01:30

Miskin έγραψε:
SirNik έγραψε:

Τα τελευταία 20 χρόνια έπαιξα με διάφορα λάδια και τελικά κατέληξα στα εξής
και για το vstrom 650 '08:

1η επιλογή Belray exp ή thumper 15-50
2η επιλογή castrol Power 1 15-50

Τα IPONE ROAD TWIN τα έχεις βάλει ποτέ;

Πριν 10 χρόνια σε τρανσάλπ 600 είχα βάλει ipone και μου έδωσε την ίδια αίσθηση με το mobil 1,
δλδ μετά τα 2.000χλμ σασμάν γκραντάου-γκουπ. Βέβαια τώρα μπορεί να το εξέληξαν, επίσης
θυμάμαι ότι άφριζε και ολίγον.
Εσύ τι άποψη έχεις για αυτό και πόσο το παίρνεις ?/λτ?

Υ.Γ πάντως χθές με 30? έκανα αλλαγή λαδιών power1+mann filter. 1η φορά έδωσα τόσο λίγα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Miskin
Member
Member
Miskin

Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 25/05/2008

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?   τι λαδια & φιλτρο προτεινεται? - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 27 2014, 06:08

SirNik έγραψε:
Miskin έγραψε:
SirNik έγραψε:

Τα τελευταία 20 χρόνια έπαιξα με διάφορα λάδια και τελικά κατέληξα στα εξής
και για το vstrom 650 '08:

1η επιλογή Belray exp ή thumper 15-50
2η επιλογή castrol Power 1 15-50

Τα IPONE ROAD TWIN τα έχεις βάλει ποτέ;

Πριν 10 χρόνια σε τρανσάλπ 600 είχα βάλει ipone και μου έδωσε την ίδια αίσθηση με το mobil 1,
δλδ μετά τα 2.000χλμ σασμάν γκραντάου-γκουπ. Βέβαια τώρα μπορεί να το εξέληξαν, επίσης
θυμάμαι ότι άφριζε και ολίγον.
Εσύ τι άποψη έχεις για αυτό και πόσο το παίρνεις ?/λτ?

Υ.Γ πάντως χθές με 30? έκανα αλλαγή λαδιών power1+mann filter. 1η φορά έδωσα τόσο λίγα...
Υπάρχει μια προσφορά για το forum στα 33?/4λίτρο σε μαγαζί στην Αθήνα. Στην αρχή δε μου άρεσαν καθόλου, όσο δούλευαν όμως τόσο καλύτερα ακουγόταν το σασμάν. Στα 6000 χλμ που τα άλλαξα το σασμάν ήταν καλύτερο από ποτέ! Σε 6000 χλμ έκαψε 500 ml.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

τι λαδια & φιλτρο προτεινεται?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: