Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Excaust mod instructions DL 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 14:38

Σήμερα-αύριο κάνω κι εγώ την πατέντα παίδες. Μαρούλι δεν παίζει για άλλη εξάτμηση (να πώτην αλήθεια δεν θέλω κιόλας να αλλάξω την μαμίσια). Επιστρέφω με νέα!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 15:21

Προσοχή στο κόψιμο και μην κολώσεις..Κόβε το σιγά σιγά,βάζε το καπάκι με το χέρι
και όπου αισθανθείς ότι σου αρέσει ο ήχος,τάπωστο και GOooooooooo !!!

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v a i t s o t

v a i t s o t

Ηλικία : 43
Τόπος : zagora ,volos
Registration date : 08/07/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 17:44

μη φοβαστε τιποτα μαγκες!το ειχα κανει και γω και ειναι ολα τα λεφτα!
εχει δικιο ο Στρατος! τσεκαρετε αν θελετε
https://www.youtube.com/watch?v=xnvW-Uv0lg4 Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 451272
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουν 24 2009, 22:09

Λοιπόν, έκανα κι εγώ τη μόντα και μπορώ να πώ (άν και έκανα και μια μ@λ@κί@ ) οτι είναι - σε σχέση κόστους με αυτό που παίρνεις - ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις στο μηχανάκι.
Η μακακία λοιπόν στην οποία αναφέρθηκα είναι η εξής:Την κόβω
λίγο παραπάνω απο το μισό και ήταν απλά καταπληκτικό το αποτέλεσμα. Έλα όμως που ένα φιλαράκι που ήταν μαζί μου λέει, "Δεν την κόβεις ακόμη λίγο? "
Το έκανα λοιπόν και τώρα στις χαμηλές στροφές - στο ξεκίνημα του γκαζώματος δλδ - κάνει λιγάκι σάν πάπια ενώ πρίν ήταν καθαρός μπάσσος ήχος σε όλο το φάσμα των στροφών. Και πρόλαβε και πέταξε κιόλας το τσουνί στον κάδο σκουπιδιών Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Anyway, πάλι ευχαριστημένος είμαι. Εκμεταλευόμενος τις γνώσεις μου (έπρεπε να το σκεφτώ πιό νωρίς θα μου πείτε) νομίζω οτι όποιος κάνει τη μόντα, πρέπει να κόψει το τσουνί όπως στη φωτό που παραθέτω για να έχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και όχι περισσότερο. Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 18506668.th
Με αυτόν τον τρόπο κάνει καλύτερο ηχείο το νίκελ καπάκι και δίνει όσο πιό μπάσσο ήχο γίνεται.
Ευχαριστώ ρον v.strato για την ιδέα της μόντας!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 25 2009, 13:38

Ακριβώς εκεί ΠΡΕΠΕΙ να κοπεί για να βγάλει τον πιο καλό ήχο..
Αν κοπεί πιο λίγο κατ'εμέ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ..
Βέβαια είναι ανάλογα και με την ηχητική ευαισθησία του καθενός
Απλά σε αυτό ακριβώς το σημείο το έχω κόψει κι εγώ και είναι must Cool

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 26 2009, 20:49

V.Stratos έγραψε:
Ακριβώς εκεί ΠΡΕΠΕΙ να κοπεί για να βγάλει τον πιο καλό ήχο..
Αν κοπεί πιο λίγο κατ'εμέ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ..
Βέβαια είναι ανάλογα και με την ηχητική ευαισθησία του καθενός
Απλά σε αυτό ακριβώς το σημείο το έχω κόψει κι εγώ και είναι must Cool
Άν κοπεί περισσότερο τότε σα χαμηλά κάνει σάν κλανιά γιατί χαλάει το ηχείο.... afro afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08 2009, 16:57

Σήμερα παίδες, στην Κηφισίας με σταματάνε δύο αστυνομικοί (με v-strom). Ώχ, λέω μέσα μου (βιαζόμουνα κιόλας) την πάτησα. Και τί μου λένε.........Μεγάλε τί έκανες στην εξάτμηση και ακούγεται έτσι???
Ρέ παιδιά λέω, είμαι μέσα στα όρια, δεν κάνει παραπάνω θόρυβο απλά είναι πιό μπάσος (προσπαθώντας να δικαιολογηθώ). Τελικά θέλαν να μάθουν, γιατί ΓΟΥΣΤΑΡΑΝΕ τρελά. Μου είπαν πως απο πίσω μου όταν ήταν, ακουγόταν πολύ ωραία, ειδικά όταν γκάζωνα. Έ ρε v-strato πού είσαι λέω απο μέσα μου. Εύγε για ακόμη μία φορά. Η καλύτερη και ανέξοδη μόντα στο μηχανάκι μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 11:56

Με τη μόντα μου σας σταματάνε οι Ζητάδες μόνο για συγχαρητήρια
ΠΟΤΕ για κλήση !!! success success

_________________
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 09 2009, 15:11

jim1900dz έγραψε:
Σήμερα παίδες, στην Κηφισίας με σταματάνε δύο αστυνομικοί (με v-strom). Ώχ, λέω μέσα μου (βιαζόμουνα κιόλας) την πάτησα. Και τί μου λένε.........Μεγάλε τί έκανες στην εξάτμηση και ακούγεται έτσι???
Ρέ παιδιά λέω, είμαι μέσα στα όρια, δεν κάνει παραπάνω θόρυβο απλά είναι πιό μπάσος (προσπαθώντας να δικαιολογηθώ). Τελικά θέλαν να μάθουν, γιατί ΓΟΥΣΤΑΡΑΝΕ τρελά. Μου είπαν πως απο πίσω μου όταν ήταν, ακουγόταν πολύ ωραία, ειδικά όταν γκάζωνα. Έ ρε v-strato πού είσαι λέω απο μέσα μου. Εύγε για ακόμη μία φορά. Η καλύτερη και ανέξοδη μόντα στο μηχανάκι μας

V.Stratos έγραψε:
Με τη μόντα μου σας σταματάνε οι Ζητάδες μόνο για συγχαρητήρια
ΠΟΤΕ για κλήση !!! success success

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 52
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 13 2009, 23:33

Λοιπόν Στράτο μπράβο για την μόντα.
Χθες έκοψα κι εγώ το τσούνι στους 3,5 πόντους και το αποτέλεσμα ήταν αρκετά καλό. Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 482447
Νομίζω πως θέλει ακόμα 7mm 🐰 , και θα το κάνω αφού δεν το έχω κόψει και ολόισια για να το μπασάρω λίγο ακόμα.Και μετά βουρ για αναζήτηση νικελωτήριου και αλενόβιδων.
Thanx man.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jim1900dz
Member
Member


Ηλικία : 50
Τόπος : Ανω Μελίσσια
Registration date : 25/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 00:10

cantona έγραψε:
Λοιπόν Στράτο μπράβο για την μόντα.
Χθες έκοψα κι εγώ το τσούνι στους 3,5 πόντους και το αποτέλεσμα ήταν αρκετά καλό. Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 482447
Νομίζω πως θέλει ακόμα 7mm 🐰 , και θα το κάνω αφού δεν το έχω κόψει και ολόισια για να το μπασάρω λίγο ακόμα.Και μετά βουρ για αναζήτηση νικελωτήριου και αλενόβιδων.
Thanx man.
Φίλε "cantona". Πρόσεχε πάντως μην την πατήσεις όπως κι εγώ. Έκοψα το τσουτσούνι πολύ και μετά έκανε σαν κλανιά στις χαμηλές.
Το ιδανικό είναι να κόψεις το σωλήνα στο ύψος που είναι η κόληση του νίκελ καπακιού και όχι περισσότερο γιατί μετά χαλάει το "ηχείο" που δημιουργείς, ούτε όμως και λιγότερο γιατί δεν θα έχεις αποτέλεσμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 02:07

Η μόντα έγινε και από εμένα, το αποτέλεσμα απλά ΕΡΕΘΙΣΤΙΚΟ Twisted Evil
Εν τω μεταξύ, το κόψιμο του τσουνιού έγινε ταυτόχρονα με την προσθήκη του pirercross και το βγάλσιμο των πεταλούδων, και το μηχανάκι...παρα-αγρίεψε success yeye
Το τσουνί το έκοψα ακριβώς στο σημείο που είπες Μήτσο. Κλάνει λίγο στις χαμηλές 🐷 αλλά δε χαλιέμαι καθόλου.
Αντώνη άμα βρεις βίδες και νικελωτήριο, σφύρα μου Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 12:21

Το εκοψα και εγω κυριοι αλλα με αλλη μεθοδο χωρις να φαινεται τιποτα απολυτως.Τοεκανα με ενα εργαλειο που λεγεται dremmel και παιρνει επανω δισκο κοπης περιπου 2 cm.Εκοψα δηλαδη το τσουνι απο το εσωτερικο του και ουτε γατα ουτε ζημια.Οποιος κοντα στην πολη μου (και οχι μονο )θελει βοηθεια επι του θεματος μη διστασει.... OK OK OK VSTROM VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
v_kostas
Administrator
Administrator
v_kostas

Ηλικία : 46
Τόπος : Patra
Registration date : 10/07/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 14:58

SOTHRHS έγραψε:
Το εκοψα και εγω κυριοι αλλα με αλλη μεθοδο χωρις να φαινεται τιποτα απολυτως.Τοεκανα με ενα εργαλειο που λεγεται dremmel και παιρνει επανω δισκο κοπης περιπου 2 cm.Εκοψα δηλαδη το τσουνι απο το εσωτερικο του και ουτε γατα ουτε ζημια.Οποιος κοντα στην πολη μου (και οχι μονο )θελει βοηθεια επι του θεματος μη διστασει.... OK OK OK VSTROM VSTROM

Φιλε Σωτηρη καλη μοντα!! εχω κι εγω dremel αλλα δεν το ειχα δοκιμασει.Ετσι θα γλιτωσει πολυς κοσμος απο τις βιδες και τα τριψιματα.Οχι οτι με χαλασε καλο εγινε, εχω βαλει φοτο πιο πανω. OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
papajim

papajim

Ηλικία : 44
Τόπος : πειραιας-πορτο χελι
Registration date : 01/06/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 17:26

ΟΚ ΣΤΡΑΤΟ.ΘΑΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΘΑΣΟΥ ΠΩ.ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΤΕ ΠΟΡΤΟ-ΧΕΛΙ ΚΕΡΝΑΩ ΚΑΦΕΔΟΥΜΠΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΜΑΓΚΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalafan

kalafan

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 30/12/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 19:48

massai έγραψε:

Εν τω μεταξύ, το κόψιμο του τσουνιού έγινε ταυτόχρονα με την προσθήκη του pirercross και το βγάλσιμο των πεταλούδων, και το μηχανάκι...παρα-αγρίεψε success yeye
Το τσουνί το έκοψα ακριβώς στο σημείο που είπες Μήτσο. Κλάνει λίγο στις χαμηλές 🐷 αλλά δε χαλιέμαι καθόλου. Wink

Ωπα Ωπα...αρχισαμε τις καγκουριες Γιωργακη;... XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nicmor
Member
Member
nicmor

Ηλικία : 42
Τόπος : perissos city
Registration date : 05/04/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 20:21

SOTHRHS έγραψε:
Τοεκανα με ενα εργαλειο που λεγεται dremmel

τι ειναι αυτο ρε φιλος; scratch
δεν εχει φοβο να πεσουν γρεζια μεσα
στην εξατμιση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 20:24

nicmor έγραψε:
SOTHRHS έγραψε:
Τοεκανα με ενα εργαλειο που λεγεται dremmel

τι ειναι αυτο ρε φιλος; scratch
δεν εχει φοβο να πεσουν γρεζια μεσα
στην εξατμιση;
ειναι αυτο εδω
οντως τα γρεζια δεν ειναι επιφοβο να πεσουν μεσα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη
Registration date : 25/02/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 20:55

painterakis έγραψε:

οντως τα γρεζια δεν ειναι επιφοβο να πεσουν μεσα;

ε και; τι ζημια να κάνουν; Σιγά σιγά θα βγου με τις γκαζιές. Εγώ πάλι θα έβαζα ένα πανάκι ή κάτι για να φράξω την εσωτερική πλευρά της τρύπας... έτσι, για το φόβο των ιουδαίων 🤡
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 52
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 14 2009, 21:51

massai έγραψε:

Αντώνη άμα βρεις βίδες και νικελωτήριο, σφύρα μου Wink
Νομίζω παίζει ένα στον Ταύρο,θα πάω μια από αυτές τις μέρες και θα kalmi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 15 2009, 00:08

Εγω παντως πετυχα ενα παληκαρι στον δρομο και ειχε κανει αυτην την μοντα (και δεν ειναι απο εμας αρα προφανως την σκεφτηκε και αλλος την λυση του Στρατου) δεν μου αρεσε ο ηχος. Βεβαια οφειλω να ομολογησω οτι ειμαι λιγο περιεργος με τους ηχους...δεν μου αρεσουν οι δυνατοι ηχοι...αν δεν ακουγοταν τιποτα απολυτως απο την εξατμιση και ακουγοταν μονο ενα σφυριγμα απο κινητηρα (οπως πχ οι CBR σε χαμηλες στροφες, αντε και οι Varadero) θα ηταν το τελειο για εμενα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
Synagermatzis

Synagermatzis

Ηλικία : 43
Τόπος : ΙΛΙΟΝ (ΑΘΗΝΑ)
Registration date : 27/06/2009

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 15 2009, 00:30

V.Stratos έγραψε:
Με τη μόντα μου σας σταματάνε οι Ζητάδες μόνο για συγχαρητήρια
ΠΟΤΕ για κλήση !!! success success

Φίλε stratos σου αξιζουν ευγε... την εκανα και εγω την μοντα και μαλιστα πηρα και μαυρο ματ σπρει ( για θερμοκρασια ) οπως ο massai νομιζω και εβαψα την νικελ ταπα και δεν φαινεται τιποτα ..

Ομως επειδη διαβασα οτι αν το κοψεις κοντο χαλαει ο ηχος το εκοψα λιγο φοβουμενος με αποτελεσμα ο ηχος να εχει πολυ μικρη διαφορα. Το σχεδιαγραμμα που εγινε ποστ ειναι χρησιμο αλλα θα ηταν πολυ εξυπηρετικο αν μπορουσες να μας πεις ακριβως τα cm ή mm απο την λαμαρινα που ειναι κολλημενο το τσουτσουνι μεχρι το τελος του οπότε να εχουμε μια σχετική τυποποιηση της μοντας αν μπορουμε να το πουμε ετσι ( ολα ειναι παντα υποκειμενικα γιατι οχι και ο ηχος του καθενα ) .
OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.pandora-security.gr
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 15 2009, 09:34

kalafan έγραψε:
massai έγραψε:

Εν τω μεταξύ, το κόψιμο του τσουνιού έγινε ταυτόχρονα με την προσθήκη του pirercross και το βγάλσιμο των πεταλούδων, και το μηχανάκι...παρα-αγρίεψε success yeye
Το τσουνί το έκοψα ακριβώς στο σημείο που είπες Μήτσο. Κλάνει λίγο στις χαμηλές 🐷 αλλά δε χαλιέμαι καθόλου. Wink
Ωπα Ωπα...αρχισαμε τις καγκουριες Γιωργακη;... XYLO
Έχω μπλέξει με κάτι παλιοαλήτες μηχανόβιους και με παρασύρουν Razz Laughing pirat
Το ΠΑΡ ΠΑΡ πάντως το έχω ερωτευτεί! Επιτέλους, ακούστηκε λίγο η μοτόρα που να πάρει η ευχή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 15 2009, 09:49

[quote="Synagermatzis"]........................
μαυρο ματ σπρει ( για θερμοκρασια ) οπως ο massai νομιζω και εβαψα την νικελ ταπα και δεν φαινεται τιποτα ..[quote]

Ποτε εγινε αυτο ?
δεν το πηρα χαμπαρι βαψατε τις νικελ ταπες μαυρες?????

Υ.Σ.Αν καταλαβα καλα το τσουνι πρεπει να κοπει στα35mm+7mm=42mm?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Excaust mod instructions DL 650   Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 15 2009, 09:56

jim1900dz έγραψε:
Excaust mod instructions DL 650 - Σελίδα 4 18506668.th
Την έκοψα ακριβώς σε αυτό το σημείο. Αν την ξαναέκοβα, μάλλον θα άφηνα 2 εκατοστά ακριβώς επιπλέον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Excaust mod instructions DL 650

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: