Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 13:27

Οι βίδες είναι μέσα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 16:08

thanks!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 16:11

albertstrom έγραψε:
δηλαδη δουλευει και με τη δικη μας? τοτε γιατι να εχουμε το νου για αλλη τρομπα??

παιδια, το δικο μου προβλημα ειναι οτι εκτος της ψιλοαδυναμιας που εχουν τα φρενα, κατα τη γνωμη μου πιανει για πλακα το αβς....

βαζοντας αυτες τις δαγκανες θα αλλαξει αυτο? η παλι θα θες να σταματησεις και θα σε πηγαινει τρενο το abs? (ερωτηση προς τους κατοχους)

ειλικρινα ειμαι κ εγω απο τους πλεον ευχαριστημενους κατοχους v-strom, Και ειναι το μονο που με ενοχλει σημαντικα.

να το κανω? δεν ειναι λιγα τα λεφτα... θα δω σιγουρα διαφορα?

οι δαγκανες με τα 150-160 ευρω, που δεν ξερουμε και πολυ ποσο ακριβως ειναι χρησιμοποιημενες, ειναι οκ σε αυτη την τιμη? η θα γινει Μ@λ@κια?? pale

τι ειδους μαστορας αναλαμβανει κατι τετοιο? δηλαδη σε ποιον να του παω το μηχανακι, τις δαγκανες, και τους αποστατες?

θα χρειαστει να κανει και εξαερισμο απ οτι διαβαζω, αρα και να βαλει καινουρια υγρα ετσι?

η σουζουκι που παω δεν τους αρεσει πολυ οταν τους λεω να κανουμε "aftermarket" εργασιες....

που μπορω να παω, και ποσα λεφτα περιπου θα ζητησουν?

εχει κανεις να προτεινει μαγαζι στην Αθηνα, για να ξερω οτι αυτος που θα μου το κανει, εχει ξανακανει κατι τετοιο?

τελος, το μηχανακι ειναι καινουριο.. δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να του κανω ζημια...

δεν επηρεαζει μια τετοια αλλαγη το συστημα του αβς ή κάτι κακό στη μηχανή μας ετσι?

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις....


εγω επειδη σε βλεπω πολυ αγχωμενο,λεω να μην το κανεις..... cyclops
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 16:17

vstromrider έγραψε:

εγω επειδη σε βλεπω πολυ αγχωμενο,λεω να μην το κανεις..... cyclops

θα το εχω υποψη μου, ευχαριστω για τη βοηθεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 16:37

Albert, ειναι τοσο αναλυτικος ο οδηγος που δε χρειαζεται να αγχωνεσαι. Μελετησε τον και θα βρεις ακρη ευκολα. Αν παλι αγχωνεσαι και πιστευεις οτι δεν το ''εχεις'', ολο και καποιο παλικαρι απο Αθηνα θα σου προτεινει καποιο συνεργειο για αυτην τη δουλεια. Οπως και να εχει, οπωσδηποτε ενα καλο σερβις τις δαγκανες με το που τις παραλαβεις στα χερια σου ειτε απο εσενα ειτε απο το συνεργειο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 16:40

stakhs έγραψε:
Albert, ειναι τοσο αναλυτικος ο οδηγος που δε χρειαζεται να αγχωνεσαι. Μελετησε τον και θα βρεις ακρη ευκολα. Αν παλι αγχωνεσαι και πιστευεις οτι δεν το ''εχεις'', ολο και καποιο παλικαρι απο Αθηνα θα σου προτεινει καποιο συνεργειο για αυτην τη δουλεια. Οπως και να εχει, οπωσδηποτε ενα καλο σερβις τις δαγκανες με το που τις παραλαβεις στα χερια σου ειτε απο εσενα ειτε απο το συνεργειο.

σ ευχαριστω πολυ! σιγα σιγα βρισκω ακρη!!

οταν λες service στις δαγκανες τι ακριβως εννοεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 17:03

Εννοω μεσω της πιεσης αερα, να βγαλεις ενα ενα τα πιστονια και να καθαρισεις οτι μουργα εχει πιασει, να δεις αν χρειαζονται αλλαγη τα o ring των πιστονιων και τα dust seal που βρισκονται περιφερειακα των πιστονιων.
Ειναι απλη διαδικασια αρκει να εχεις τα καταλληλα εργαλεια. Μια καλη συντηρηση και το φρενο θα σε ανταμοιψει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 17:49

Εν συντομία θα σου απαντησω στα κυριότερα ερωτήματα σου.

1) ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΦΟΒΑ. Ολοι είμασταν αγχωμένοι πριν κάνουμε την κίνηση αυτή. Ολα τα ερωτήματα-προβλήματ εχουν απαντηθεί-λυθεί.
2) Μονο με δαγκάνες αποκτάς φρενάρες!!! Αργότερα βάζεις & τρόμπα για την αισθηση, αν δεν σου αρέσει η αίσθηση που θα έχεις με την μαμά τρόμπα...
3) service θα κάνεις στις δαγκάνες σύμφωνα με τις οδηγίες μου. είναι απλό!!! με λίγη προσοχή λογικά δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα στις δαγκάνες, εκτός & αν οι δαγκάνες παρουσίαζαν διαρροή στον πρηγούμενο ιδιοκτήτη που λογικά στο λέει.
4) για την εγκατάσταση θα χρειαστείς υποχρεωτικά δαγκάνες, αποστάτες & υγρά. προεραιτικά θες το δαχτυλίδι-κολλάρο για την στήριξη του σωλινακιου, το οποίο προσφέρει απλά καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.
5) το abs δεν επηρεάζεται!!! Very Happy

για οποιαδήποτε απορία πέρνα από το περίπτερο (Σταδίου 15) να τα δεις φορεμένα στην κούκλα μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 17:58

hristos13gr έγραψε:
Εν συντομία θα σου απαντησω στα κυριότερα ερωτήματα σου.

1) ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΦΟΒΑ. Ολοι είμασταν αγχωμένοι πριν κάνουμε την κίνηση αυτή. Ολα τα ερωτήματα-προβλήματ εχουν απαντηθεί-λυθεί.
2) Μονο με δαγκάνες αποκτάς φρενάρες!!! Αργότερα βάζεις & τρόμπα για την αισθηση, αν δεν σου αρέσει η αίσθηση που θα έχεις με την μαμά τρόμπα...
3) service θα κάνεις στις δαγκάνες σύμφωνα με τις οδηγίες μου. είναι απλό!!! με λίγη προσοχή λογικά δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα στις δαγκάνες, εκτός & αν οι δαγκάνες παρουσίαζαν διαρροή στον πρηγούμενο ιδιοκτήτη που λογικά στο λέει.
4) για την εγκατάσταση θα χρειαστείς υποχρεωτικά δαγκάνες, αποστάτες & υγρά. προεραιτικά θες το δαχτυλίδι-κολλάρο για την στήριξη του σωλινακιου, το οποίο προσφέρει απλά καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.
5) το abs δεν επηρεάζεται!!! Very Happy

για οποιαδήποτε απορία πέρνα από το περίπτερο (Σταδίου 15) να τα δεις φορεμένα στην κούκλα μου...
respect respect respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 18:20

hristos13gr έγραψε:

για οποιαδήποτε απορία πέρνα από το περίπτερο (Σταδίου 15) να τα δεις φορεμένα στην κούκλα μου...

σοβαρα μιλας? εισαι εκει τωρα? 7 και 10 θα ειμαι εκει.

δεν θα κατσω πολυ. σου αφηνω το μηχανακι μου και το κλειδι, ανεβαινω στο δικο σου και φευγω.

YOU! YOU! YOU!

σοβαρα τωρα εκει εισαι? γιατι λεω να ερθω, σχολαω 7 και ειμαι κοντα σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 40
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 18:33

hristos13gr έγραψε:
Εν συντομία θα σου απαντησω στα κυριότερα ερωτήματα σου.

1) ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΦΟΒΑ. Ολοι είμασταν αγχωμένοι πριν κάνουμε την κίνηση αυτή. Ολα τα ερωτήματα-προβλήματ εχουν απαντηθεί-λυθεί.
2) Μονο με δαγκάνες αποκτάς φρενάρες!!! Αργότερα βάζεις & τρόμπα για την αισθηση, αν δεν σου αρέσει η αίσθηση που θα έχεις με την μαμά τρόμπα...
3) service θα κάνεις στις δαγκάνες σύμφωνα με τις οδηγίες μου. είναι απλό!!! με λίγη προσοχή λογικά δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα στις δαγκάνες, εκτός & αν οι δαγκάνες παρουσίαζαν διαρροή στον πρηγούμενο ιδιοκτήτη που λογικά στο λέει.
4) για την εγκατάσταση θα χρειαστείς υποχρεωτικά δαγκάνες, αποστάτες & υγρά. προεραιτικά θες το δαχτυλίδι-κολλάρο για την στήριξη του σωλινακιου, το οποίο προσφέρει απλά καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.
5) το abs δεν επηρεάζεται!!! Very Happy

για οποιαδήποτε απορία πέρνα από το περίπτερο (Σταδίου 15) να τα δεις φορεμένα στην κούκλα μου...

respect respect respect respect respect respect respect respect VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 21 2013, 19:03

λοιπον ερχομαι και ελπιζω να σε πετυχω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 22 2013, 01:56

Χρηστο ειδα τον αδερφο σου, και ετυχε να ειναι και εκει ο φιλος nikolasr200 και τον γωνρισα κι αυτον απο κοντα κ τον ευχαριστω για τις συμβουλες που μου εδωσε!

ακομα το ψαχνω αν θα επιλεξω την κλασσικη επιλογη ή κατι πιο φτηνο οπως tokico η Nissin (βλ. Κωστα kgalano)..

ειδωμεν....

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες παντως σε ολους, και το προχωραω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 22 2013, 03:00

χάρηκα για τη γνωριμία Albert..
Δεν είχα διαβάσει εδώ το νήμα, και από κοντά μου φάνηκες αρκετά "αγχωμένος" με το θέμα, το οποίο επιβεβαιώνεται και με τα γραφόμενά σου..
Η πρώτη συμβουλή είναι να πάρεις μια βαθιά ανάσα και να ηρεμήσεις, ώστε με καθαρό μυαλό να σκεφτείς και να ζυγίσεις τα πράγματα και να αποφασίσεις..
Τι μάρκα brembo vs tokiko vs nissin ..
από θέμα απόδοσης ίσως οι brembo είναι ένα κλικ ανώτερες, χωρίς να σημαίνει ότι οι άλλες είναι ανεπαρκείς..
από θέμα κόστους tokiko και nissin βρίσκονται συνήθως σε πολύ καλύτερες τιμές ακόμα και 50+ ευρώ φθηνότερες σε σχέση με τις brembo..
από θέμα εμφάνισης αν εξαιρέσουμε το ενδεχόμενο να τις βάψεις, οι πιο κοντινές σε στοκ εμφάνιση είναι οι tokico και πιο εντυπωσιακές ίσως λόγω του χρυσού χρώματος οι brembo..
επίσης το καλό με τις tokico Και Nissin ότι βρίσκεις από νεότερα μοντέλα, οπότε πιο πιθανό να είναι και σε πιο αψεγάδιαστη κατάσταση, χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορείς να βρεις και brembo.. (εξαρτάται από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη)
Από εκεί και πέρα, επειδή και το κόστος είναι σημαντικό, μπορείς να μαζέψεις σταδιακά τα πράγματα..αρχίζοντας με τις δαγκάνες όταν βρεις κάποια καλή περίπτωση, στη συνέχεια τους αντίστοιχους αποστάτες και τέλος την τρόμπα.. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 43
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 22 2013, 11:29

albertstrom έγραψε:
Χρηστο ειδα τον αδερφο σου, και ετυχε να ειναι και εκει ο φιλος nikolasr200 και τον γωνρισα κι αυτον απο κοντα κ τον ευχαριστω για τις συμβουλες που μου εδωσε!

ακομα το ψαχνω αν θα επιλεξω την κλασσικη επιλογη ή κατι πιο φτηνο οπως tokico η Nissin (βλ. Κωστα kgalano)..

ειδωμεν....

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες παντως σε ολους, και το προχωραω!!



Albert sorry που δεν ήμουν εκεί αλλά λιγο μετά το ποσταρισμά μου, έφυγα για οδοντίατρο. σήμερα όμως τις ωρες που σε βολεύουν θα ειμαι στο περίπτερο (εκτός πολυ συγκλονιστικου απροοπτου με τον καιρό που κάνει σήμερα) αν θες πέρνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:14

ερωτηση προς τους κατοχους aftermarket δαγκανων:

ρε παιδια τις μαμα τις κραταμε μετα την μετατροπη?

η τις πουλαμε?

αν ναι που, (μπας και γλυτωσουμε καποια λεφτα απο το project)? αγγελια και αν φυγουν ποτε?

η υπαρχει κανενα μαγαζι με ανταλλακτικα που να αγοραζει?

η λογικη ειναι οτι κραταμε όοοο,τι εργοστασιακο της μηχανης, για την ενδεχομενη πωληση της, ή σε περιπτωση που κατι δεν παει καλα με τις δαγκανες τις αφτερμαρκετ που βαζουμε.

αλλα λεω εγω τωρα:

1) πιστευετε οτι αφου θα εχουμε ζησει με 4πιστονες πανω στη μηχανη μας, θα μπορεσουμε ποτε να ξαναβαλουμε τις εργοστασιακες επανω? δεν θα φρεναρει ποτε....

2) χεστηκε ο επομενος αγοραστης αν θα του δωσουμε τις μαμα στο χερι. σιγα μη βγαλει τις μπρεμπο που του πληρωσαμε και του φορεσαμε επανω, για να βαλει τις μαμα. θα τις τρωει η δικη του ντουλαπα απο δω και περα...

η γνωμη σας? τι εχετε κανει μεχρι τωρα? προτασεις για μαγαζι που θα μασ δωσει λεφτα για να τις παρει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:26

ποιος ο λογος να δωσεις τις μαμα δαγκανες σου για 40-50ε

και να μην δωσεις τις aftermarket 100-150;

νομιζεις οτι ο επομενος που θα παρει τη μηχανη σου θα

σου πληρωσει τις δαγκανες;

κρατα τες και δεν θα χασεις.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:27

Τις κρατάς και αν πουλήσεις το μηχανάκι, τις ξαναβάζεις πάνω, πουλάς ξέχωρα τις 4πίστονες και γλυτώνεις έτσι λεφτά! Ότι μαμά έχω βγάλει εγώ, το έχω κρατήσει!!! Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
albertstrom
Member
Member
albertstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 24/09/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:32

terino έγραψε:
Τις κρατάς και αν πουλήσεις το μηχανάκι, τις ξαναβάζεις πάνω, πουλάς ξέχωρα τις 4πίστονες και γλυτώνεις έτσι λεφτά! Ότι μαμά έχω βγάλει εγώ, το έχω κρατήσει!!! Suspect

αυτο ναι!!

σωστος δεν το ειχα σκεφτει ετσι!!!

εννοειται, καλα πως δε το σκεφτηκα!!!??

σιγα μη του δωσω προικα του επομενου (αν υπαρξει Surprised ) ολα αυτα που εχω βαλει εγω επανω!!

βεβαια πιστευω οτι ειναι λιγο ταλαιπωρια να το κανεις μαμα το μηχανακι και να βαζεις ολη την πραματεια αγγελιες, γιατι θα αργησουν να φυγουν/θα σου κατεβαζουν τις τιμες/μπορει να μεινουν για παντα στις αποθηκες, αλλα οντως, ετσι πρεπει να γινει!! cheers

γι αυτη τη λεπτομερεια, αλλα και για αλλα πολυ πιο σημαντικα θεματα, ΥΠΑΡΧΕΙ το forum!!!!!! kalmi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 17:43

terino έγραψε:
Τις κρατάς και αν πουλήσεις το μηχανάκι, τις ξαναβάζεις πάνω, πουλάς ξέχωρα τις 4πίστονες και γλυτώνεις έτσι λεφτά! Ότι μαμά έχω βγάλει εγώ, το έχω κρατήσει!!! Suspect

OK μπραβο terino!Σωστοτατος! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 18:16

terino έγραψε:
Τις κρατάς και αν πουλήσεις το μηχανάκι, τις ξαναβάζεις πάνω, πουλάς ξέχωρα τις 4πίστονες και γλυτώνεις έτσι λεφτά! Ότι μαμά έχω βγάλει εγώ, το έχω κρατήσει!!! Suspect

μα πραγματικά χρειαζόμουν από εσένα να το ακούσω....
από τον Κωστή πιο πάνω δεν το κατάλαβα....


bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 18:46

Αν δείτε εξυπνοπούλια μου τη διαφορά ποσταρίσματος μεταξύ εμού και του Κωστή, είναι 1 λεπτό! Προφανώς δεν είχα δει το ποστ του Κώστα και γράψαμε το ίδιο! Κακοπροαίρετοι άνθρωποι! Απλά συναντήθηκαν τα μεγάλα μυαλά...! What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
vstromrider
Member
Member
vstromrider

Ηλικία : 39
Τόπος : brahames!!!!
Registration date : 14/07/2010

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:22

αν ποσταρεις μετα τον αλλο,σου βγαζει οτι υπαρχει ποστ

πριν απο εσενα αλλα εμεις σ'αγαπαμε οπως εισαι!! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΔευ Φεβ 25 2013, 21:47

Και όμως δεν μου το έβγαλε!! miffy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
V - NIGHTHAWK
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
V - NIGHTHAWK

Ηλικία : 40
Τόπος : Από τον άλλο κόσμο κουφάλες..... κάμπος
Registration date : 06/07/2011

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO   Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO - Σελίδα 16 Icon_minitimeΚυρ Απρ 14 2013, 17:08

αδέρφια μου μια βοήθεια θέλω ...


δεν μπορω να βρω αποστάτες για τις brembo 40mm Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πώς & πού βρίσκω τις τετραπίστoνες BREMBO

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 16 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: