Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 13:54

Πολλοί από εμάς πήραμε τα προβολάκια του Κυρίου Σαλιγκάρι από το μοναστηράκι.Και σχεδόν όλοι θέλουμε να αλλάξουμε τα μαμά spot των 20 watt που είχαν, με τα λευκά led των 3 watt από τον περήφιμο κινέζο.

http://global.ebay.com/High_Power_White_LED_Spot_Light_Bulb_Lamp_12V_3W_MR16/190508906535/item

Εδώ όμως υπάρχει το εξής πρόβλημα.Τα κινέζικα σποτάκια είναι μεγαλύτερα και δεν χωράνε στα καβούκια.

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Spotakia



Η λύση λοιπόν είναι να αφαιρέσουμε τα ντουί και όλα τα υπόλοιπα που έχει μέσα το καβούκι,και να κωλήσουμε απευθείας τα καλώδια στα ''καρφιά'' του σποτ.Εδώ όμως τίθετε το εξής θέμα.Αν καεί το ledάκι ή αν χαλάσει για κάποιο λόγο,τι κάνουμε?Το ξυλόνουμε όλο και φτου από την αρχή?Εδώ λοιπόν έρχεται να δώσει λύση η εξής πατέντα:που λέγεται αυτοσχέδιο ντουί.Ετσι ώστε να βγαίνει και να μπαίνει το σποτάκι πανεύκολα στο καβούκι του χωρίς ξυλώματα κολλήματα και όλη αυτή την μανούρα.Με τον παρακάτω τρόπο χωράει μια χαρά μέσα στο προβολάκι.Παίρνουμε λοιπόν μια πλεξουδίτσα από όπου γουστάρουμε Ι.Χ, μοτό,από οπουδήποτε,σαν αυτή της φωτό ή οποιαδήποτε άλλη.

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. 60276116





Κόβουμε με μία φαλτσέτα 2 ''θυκούλες''πλαστικές από αυτές που μπαίνουν μέσα τα καλώδια.Στην φωτό είναι όλες μαζί κολλημένες,σχηματίζοντας την πλεξούδα.Μετά πέρνουμε τις ''θυκούλες''και κολάμε με καλάι το καλώδιο που είδη υπάρχει μέσα στο πλαστικάκι με το δικό μας καλώδιο που θα δουλέψουν τα προβολάκια μας.και από την μπρος μερια των πλαστικών βάζουμε τα ''καρφιά'' των σποτακίων.Σαν να βάζουμε μια λάμπα στο ντουί ας πούμε.Δείτε στην φωτό

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. 63877091




Τέλος όσοι έχουν τα κοντά κάγκελα όπως εγώ με 2 τρύπες διαμπερες σε αυτά και με βίδες λίγο μακρύτερες από αυτές που έχουν από την μάνα τους τα προβολάκια κάνουν την δουλειά τους μια χαρά + παξιμαδάκια ασφαλείας.Στην παρακάτω φωτό δείχνω την μαμά βιδα και αυτήν που πρέπει να βάλουμε.

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. 25075353






Έχει επεξεργασθεί από τον/την hailander στις Πεμ Μαρ 24 2011, 15:14, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 13:56

Βάλε βρε καμάρι μου λίγο πιο μικρές τις φωτό... με 17άρα οθόνη και σκρολάρω ασύστολα για να τις δω.

Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:03

Δεν ξέρω πως γίνετε αυτό.Το έψαξα αλλά δεν τα κατάφερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:09

hailander έγραψε:
Δεν ξέρω πως γίνετε αυτό.Το έψαξα αλλά δεν τα κατάφερα.

σακη διαλεξε μεγεθος το ανωτερο 800x600 και θα διορθωθει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:11

Θα σας προτεινα να πατε σε τετοια LED...
http://cgi.ebay.com/MR16-LED-LIGHT-BULB-HIGH-POWER-5W-COOL-WARM-WHITE-240lm-/320545271136?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item76beb9808b

Και εγω αυτα τα 3W της φωτογραφιας ειχα βαλει, αλλα μολις χαλασε το ενα, πηρα αυτα τα 5W και επαθα πλακα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:15

Πώς πάω και από που επιλέγω το μέγεθως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:21

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την @lex_73 στις Πεμ Μαρ 24 2011, 16:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:28

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την @lex_73 στις Πεμ Μαρ 24 2011, 16:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:40

Μου φένεται ετσι όπως γράφω το μήνυμα όταν πάω με το βελάκι την μπαρα από πάνω και πατάω το εικονιδιάκι ''εισαγωγή εικόνας'' και μετά αφου την βρώ από τον σκλήρό μου πατήσω''host it'',δεν μου βγάζει επιλογή για το μέγεθως.Μου δίνει κατευθείαν τα link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@lex_73
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
@lex_73

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 14:51

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την @lex_73 στις Πεμ Μαρ 24 2011, 16:03, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 15:13

hargoul έγραψε:
Θα σας προτεινα να πατε σε τετοια LED...
http://cgi.ebay.com/MR16-LED-LIGHT-BULB-HIGH-POWER-5W-COOL-WARM-WHITE-240lm-/320545271136?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item76beb9808b

Και εγω αυτα τα 3W της φωτογραφιας ειχα βαλει, αλλα μολις χαλασε το ενα, πηρα αυτα τα 5W και επαθα πλακα!


Eχει δηλαδη τοσο μεγαλη διαφορα?? Ποσο κοστισαν απο ebay??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 15:18

Ρε παιδιά με αυτά που έχω τώρα, του κινέζου τα 3watt,εισπράτω αρκετές μούτζες.Μηλάμε σκωτώνουν.Φαντάσου τι θα γίνετε με τα άλλα των 5 watt.Ξέρω γω...μήπως είναι υπερβολή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 15:55

hailander έγραψε:
Ρε παιδιά με αυτά που έχω τώρα, του κινέζου τα 3watt,εισπράτω αρκετές μούτζες.Μηλάμε σκωτώνουν.Φαντάσου τι θα γίνετε με τα άλλα των 5 watt.Ξέρω γω...μήπως είναι υπερβολή?

Mηπως τα εχεις να κοιτανε ψηλα?? Γιατι εγω που κατασκευασα βασουλες και τα τοποθετησα δεξια-αριστερα του ψυγειου, χαμηλα στο εμπρος φτερο, δεν εχει ενοχλησει κανεναν τοσες μερες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntelis

ntelis

Ηλικία : 38
Τόπος : Ερατεινή Φωκιδας
Registration date : 15/01/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 19:34

Γιατι εγω που κατασκευασα βασουλες και τα τοποθετησα δεξια-αριστερα του ψυγειου, χαμηλα στο εμπρος φτερο, δεν εχει ενοχλησει κανεναν τοσες μερες!!
τι βασεις φιλε Νικο πως τις εφτιαξες ? βαλε καμια φωτο ... γιατι εχω παρει τα ίδια απο μοναστηράκι κ περιμένω τις λάμπες και ψαχνομαι μηπως δεν τις βαλω στο κλασσικο σημείο κάτω απο τα φωτα ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠεμ Μαρ 24 2011, 20:35

Δεν θυμαμαι ποσο τα ειχα παρει διοτι τα εχω κανενα 6μηνο.
Εγω τα εχω βαλει να φεγγουν χαμηλα και δεν με εχει βρισει κανενας (βεβαια συνηθως τα εχω σβηστα και τα αναβω οταν χρειαζονται). Εχουν μεγαλη διαφορα παντως σε φωτεινοτητα απο τα 3W.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
hailander
Member
Member
hailander

Ηλικία : 48
Τόπος : Σαλαμίνα-Περιστέρι
Registration date : 16/06/2009

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 25 2011, 18:29

Είδατε? τώρα που το βγάλε-βάλε είναι παιχνιδάκι,ψήνομαι να τα αντικαταστήσω.Αντε να χρειαζόντουσαν ξύλωμα όλα ,και φτου απ την αρχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gandalf
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
gandalf

Ηλικία : 42
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 24/10/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΠαρ Μαρ 25 2011, 20:06

hailander έγραψε:
Μου φένεται ετσι όπως γράφω το μήνυμα όταν πάω με το βελάκι την μπαρα από πάνω και πατάω το εικονιδιάκι ''εισαγωγή εικόνας'' και μετά αφου την βρώ από τον σκλήρό μου πατήσω''host it'',δεν μου βγάζει επιλογή για το μέγεθως.Μου δίνει κατευθείαν τα link

Ηailander ..... πρέπει να κατεβάσεις προγραμματάκι για να τροποποιείς το μέγεθος της photo όσο θες εσύ από 800 χ 600 και κάτω
για να μην ξεχειλώνουν οι σελίδες .....και μετά το κάνεις host it ..... παίζουν πολλά τέτοια προγραμματάκια free στο internet εγώ σου
προτείνω π.χ το VSO Image Resizer που χρησιμοποιώ και εγώ και είναι ευχρηστότατο .....Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. 451272
http://www.obviousidea.com/windows-software/light-image-resizer/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 18:50

Να κανω εδω την ερωτηση μου για να μην ανοιγω αλλο θεμα, εγω τα προβολακια τα εβαλα με τις λαμπες που ειχαν ηδη μεσα.
Ειχα παρει και εγω led λαμπες να βαλω αλλα επειδη δεν χωρουσαν μεσα στα καβουκια τις εστειλα πισω.
Μετα εγινε βεβαια το συγκεκριμενο ποστ αλλα τισ ειχα στειλει ηδη πισω.
Ρευμα εχω παρει απο πισω απο το κωλοφαναρο που ειχε περισσεψει η μια φισα οταν εβαλα και εκει το led το φαναρι.
Η ερωτηση ειναι η εξης: πειραζει που τα εχω συνεχεια αναμμενα πρωι-βραδυ καταπονω την μπαταρια ετσι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΔευ Μάης 30 2011, 19:04

giorlesvos έγραψε:
...Η ερωτηση ειναι η εξης: πειραζει που τα εχω συνεχεια αναμμενα πρωι-βραδυ καταπονω την μπαταρια ετσι???
Αυτό ήθελα να στο ρωτήσω και γώ (όποτε σε βλέπω με αναμμένα προβόλια είσαι) Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 12:46

groi1000 έγραψε:
giorlesvos έγραψε:
...Η ερωτηση ειναι η εξης: πειραζει που τα εχω συνεχεια αναμμενα πρωι-βραδυ καταπονω την μπαταρια ετσι???
Αυτό ήθελα να στο ρωτήσω και γώ (όποτε σε βλέπω με αναμμένα προβόλια είσαι) Rolling Eyes

Μ'αρεσουν πολυ και την μερα που ειναι αναμμενα, γινομαι και καλυτερα αντιληπτος απο τα κουτια και εαν δεν επιβαρυνω την μπαταρια με αυτην την κινηση ετσι θα τα εχω συνεχεια!!!!!
Το θεμα ειναι να μας απαντησει καποιος ειδικος επι του θεματος, μην κανω μαλακια που τα εχω αναμμενα κ την ημερα.


Υ.Γ Εχθες σε ειδα στο λιμανι το βραδυ αλλα οταν εφευγες πια!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.   Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ. Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 12:53

giorlesvos έγραψε:
groi1000 έγραψε:
giorlesvos έγραψε:
...Η ερωτηση ειναι η εξης: πειραζει που τα εχω συνεχεια αναμμενα πρωι-βραδυ καταπονω την μπαταρια ετσι???
Αυτό ήθελα να στο ρωτήσω και γώ (όποτε σε βλέπω με αναμμένα προβόλια είσαι) Rolling Eyes

Μ'αρεσουν πολυ και την μερα που ειναι αναμμενα, γινομαι και καλυτερα αντιληπτος απο τα κουτια και εαν δεν επιβαρυνω την μπαταρια με αυτην την κινηση ετσι θα τα εχω συνεχεια!!!!!
Το θεμα ειναι να μας απαντησει καποιος ειδικος επι του θεματος, μην κανω μαλακια που τα εχω αναμμενα κ την ημερα.


Υ.Γ Εχθες σε ειδα στο λιμανι το βραδυ αλλα οταν εφευγες πια!!!!
Εμένα σβήσανε μία και καλή και ηρέμησα Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβολάκια σαλίγκαρου-αλλαγή σποτ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: