Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
apogt
moderator
moderator
apogt

Ηλικία : 45
Τόπος : Άνοιξη
Registration date : 19/03/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Μάης 07 2012, 14:46

toumpanos έγραψε:
Aυτό που είπα ίσως έχει λογική σε έναν δρόμο ολισθηρό που κινείσαι με 30 -40 χλμ , να ενεργοποιείται αμέσως το ABS επειδή θα ναι ισχυρότερα τα φρένα. Τώρα στην εθνική με μεγαλύτερες ταχύτητες, να πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω νιώσει να ενεργοποιείται. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! alien
Τα φρένα εκτός από δυνατότερα είναι και πιο προοδευτικά, μπορεί να έχουν καλύτερο αρχικό δάγκωμα αλλά δεν είναι τις λογικής on -off, δεν κλείνουν αμέσως χωρίς λόγο με τη μέγιστη δύναμη. Σκέψου ότι όλες αυτές οι δαγκάνες ήταν φορεμένες σε μηχανάκια χωρίς ABS, αν δεν ήταν προοδευτικά με το που πατούσαν το φρένο οι αναβάτες αυτών των μηχανών κατευθείαν θα μπλόκαραν τους τροχούς. Όπως είπε και ο Χρήστος τώρα θα δουλεύει λιγότερο το ABS από πριν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Μάης 07 2012, 15:07

apogt έγραψε:
toumpanos έγραψε:
Aυτό που είπα ίσως έχει λογική σε έναν δρόμο ολισθηρό που κινείσαι με 30 -40 χλμ , να ενεργοποιείται αμέσως το ABS επειδή θα ναι ισχυρότερα τα φρένα. Τώρα στην εθνική με μεγαλύτερες ταχύτητες, να πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω νιώσει να ενεργοποιείται. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! alien
Τα φρένα εκτός από δυνατότερα είναι και πιο προοδευτικά, μπορεί να έχουν καλύτερο αρχικό δάγκωμα αλλά δεν είναι τις λογικής on -off, δεν κλείνουν αμέσως χωρίς λόγο με τη μέγιστη δύναμη. Σκέψου ότι όλες αυτές οι δαγκάνες ήταν φορεμένες σε μηχανάκια χωρίς ABS, αν δεν ήταν προοδευτικά με το που πατούσαν το φρένο οι αναβάτες αυτών των μηχανών κατευθείαν θα μπλόκαραν τους τροχούς. Όπως είπε και ο Χρήστος τώρα θα δουλεύει λιγότερο το ABS από πριν.

Σε συμπέρασμα που κατέληξα με τον κανονικό μηχανικό μου είναι ότι με μια τρόμπα φρένου κ με σωληνάκια υψηλής λύνω το πρόβλημά μου μία κ καλά.!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pantwd
Member
Member
pantwd

Ηλικία : 42
Τόπος : Κατερίνη
Registration date : 28/04/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Μάης 07 2012, 15:33

tazakos έγραψε:
φίλε το έχουμε εξαντλήσει το θέμα σε ανάλυση...όλα είναι γραμμένα εδωμέσα...
επειδή μάλλον είσαι τεμπελάκος Suspect σου δίνω επιγραμματικά απάντηση...
δίσκοι μεγαλύτεροι δεν χρειάζονται..4-έμβολες δεν μπαίνουν όλες αλλά όσες έχουν απόσταση βιδών στήριξης 40χλστ κ συγκεκριμένα από κάποια συγκεκριμένα ducati monster 900 , 600 κτλ. ο λόγος είναι ότι για αυτές τις συγκεκριμένες δαγκάνες υπάρχει δοκιμασμένος αποστάτης που τις τοποθετεί σωστά στην ωφέλιμη περιοχή του δίσκου μας.
φιλε καταρχην σε ευχαριστω που μου εδωσες την απαντηση που δεν γνωριζα οσο αν αφορα στο σημειο που λες για την οφελιμη περιοχη του δισκου...αυτο αναρωτιομουν και αν κ εχω διαβασει σχεδον ολο το topic δεν καραφερα να λυσω την απορια μου..τωρα για τα αλλα που μου ειπες για την αποσταση μεταξυ των βιδων τα εχω ξαναδιαβασει σε πιο μικρο topic που αναφερεται κ ο τυπος της καθε δαγκανας αλλα δεν νομιζω να διαβασα πουθενα αν οι δισκολακες που υπαρχουν σε μηχανακια που φορανε τις εν λογο δαγκανες τι mm εχουν... Suspect ...εκτος και αν μου εχει ξεφυγει Question αρα μαλλον δεν ειμαι τεμπελακος,φιλικα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Μάης 07 2012, 23:11

toumpanos έγραψε:
apogt έγραψε:
toumpanos έγραψε:
Aυτό που είπα ίσως έχει λογική σε έναν δρόμο ολισθηρό που κινείσαι με 30 -40 χλμ , να ενεργοποιείται αμέσως το ABS επειδή θα ναι ισχυρότερα τα φρένα. Τώρα στην εθνική με μεγαλύτερες ταχύτητες, να πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω νιώσει να ενεργοποιείται. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! alien
Τα φρένα εκτός από δυνατότερα είναι και πιο προοδευτικά, μπορεί να έχουν καλύτερο αρχικό δάγκωμα αλλά δεν είναι τις λογικής on -off, δεν κλείνουν αμέσως χωρίς λόγο με τη μέγιστη δύναμη. Σκέψου ότι όλες αυτές οι δαγκάνες ήταν φορεμένες σε μηχανάκια χωρίς ABS, αν δεν ήταν προοδευτικά με το που πατούσαν το φρένο οι αναβάτες αυτών των μηχανών κατευθείαν θα μπλόκαραν τους τροχούς. Όπως είπε και ο Χρήστος τώρα θα δουλεύει λιγότερο το ABS από πριν.

Σε συμπέρασμα που κατέληξα με τον κανονικό μηχανικό μου είναι ότι με μια τρόμπα φρένου κ με σωληνάκια υψηλής λύνω το πρόβλημά μου μία κ καλά.!!!!

Παναγιώτη, ρώτα πόσο πάνε τα σωληνάκια υψηλής & αν σου πει κανά 150?-200? εγώ σου προτείνω να τα αφήσεις & να προτιμήσεις τις δαγκάνες. Η βελτίωση που θα δεις με τα σωληνάκια είναι 5%-10% ενώ με τις δαγκάνες 50%-60%.
Αν θες έλα κάποια μέρα από το περίπτερο, όταν φύγεις από την δουλειά να τα πούμε πιο αναλυτικά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 09:32

hristos13gr έγραψε:
toumpanos έγραψε:
apogt έγραψε:
toumpanos έγραψε:
Aυτό που είπα ίσως έχει λογική σε έναν δρόμο ολισθηρό που κινείσαι με 30 -40 χλμ , να ενεργοποιείται αμέσως το ABS επειδή θα ναι ισχυρότερα τα φρένα. Τώρα στην εθνική με μεγαλύτερες ταχύτητες, να πω την αλήθεια ποτέ δεν έχω νιώσει να ενεργοποιείται. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! alien
Τα φρένα εκτός από δυνατότερα είναι και πιο προοδευτικά, μπορεί να έχουν καλύτερο αρχικό δάγκωμα αλλά δεν είναι τις λογικής on -off, δεν κλείνουν αμέσως χωρίς λόγο με τη μέγιστη δύναμη. Σκέψου ότι όλες αυτές οι δαγκάνες ήταν φορεμένες σε μηχανάκια χωρίς ABS, αν δεν ήταν προοδευτικά με το που πατούσαν το φρένο οι αναβάτες αυτών των μηχανών κατευθείαν θα μπλόκαραν τους τροχούς. Όπως είπε και ο Χρήστος τώρα θα δουλεύει λιγότερο το ABS από πριν.

Σε συμπέρασμα που κατέληξα με τον κανονικό μηχανικό μου είναι ότι με μια τρόμπα φρένου κ με σωληνάκια υψηλής λύνω το πρόβλημά μου μία κ καλά.!!!!

Παναγιώτη, ρώτα πόσο πάνε τα σωληνάκια υψηλής & αν σου πει κανά 150?-200? εγώ σου προτείνω να τα αφήσεις & να προτιμήσεις τις δαγκάνες. Η βελτίωση που θα δεις με τα σωληνάκια είναι 5%-10% ενώ με τις δαγκάνες 50%-60%.
Αν θες έλα κάποια μέρα από το περίπτερο, όταν φύγεις από την δουλειά να τα πούμε πιο αναλυτικά!!!

Xρήστο τετραπίστονες φοράω, ειναι μια χαρά οι δαγκάνες. Η τρόμπα είναι για τον π.....ο. 14άρα προπολεμική.. Αν την αλλάξω με 19άρα + τα σωληνάκια υψηλής, τότε θα δω πολύ διαφορά. Από μόνα τους τα σωληνάκια δεν κάνουν κ τίποτα, το ξέρω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 09:43

toumpanos έγραψε:

τετραπίστονες φοράω, ειναι μια χαρά οι δαγκάνες. Η τρόμπα είναι για τον π.....ο. 14άρα προπολεμική.. Αν την αλλάξω με 19άρα + τα σωληνάκια υψηλής, τότε θα δω πολύ διαφορά. Από μόνα τους τα σωληνάκια δεν κάνουν κ τίποτα, το ξέρω...

μόνο τρόμπα και θα δις διαφορά μεγάλη λόγω βάρους που έχουμε

τα σωληνάκια υψηλής δεν θα κάνουν διαφορά εκτός και αν τρέχεις σε αγώνες



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaszs

kostaszs

Ηλικία : 47
Τόπος : ATHENS
Registration date : 14/08/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 09:49

συμφουριτες τη βοηθεια σας. επειδη τα χερια μου δεν πιανουν και εχω παραγκειλει κατι δαγκανες nissin μαζι με τους αποστατς. προτεινετε μου σας παρακαλω καποιον μηχανικο να μου τις τοποθετησει κ να ξερει το θεμα με τις εοδελλες για να ερθουν στα ισα τους. σας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 12:47

τουμπανε επειδη το μπαντιτ εχει και ο κουμπαρος, πιστεψε με οτι με μια τρομπα ειτε 19αρα (οπως η δικια μου) ειτε με 20αρα και σωληνακια υψηλης δεν θα πιστευεις τι φρεναρισμα θα εχεις!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 22:58

kostaszs έγραψε:
συμφουριτες τη βοηθεια σας. επειδη τα χερια μου δεν πιανουν και εχω παραγκειλει κατι δαγκανες nissin μαζι με τους αποστατς. προτεινετε μου σας παρακαλω καποιον μηχανικο να μου τις τοποθετησει κ να ξερει το θεμα με τις εοδελλες για να ερθουν στα ισα τους. σας ευχαριστω
Να πας στον Μιχάλη στον Πειραιά, είναι και γαμώ τα παιδιά και κάνει και καλές τιμές.
Και εγώ τις Nissin μου εκεί τις έβαλα Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
kostaszs

kostaszs

Ηλικία : 47
Τόπος : ATHENS
Registration date : 14/08/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 23:01

μπορεις να μου δωσεις διευθυνση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 23:06

Αγιου Δημητρίου 64
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostaszs

kostaszs

Ηλικία : 47
Τόπος : ATHENS
Registration date : 14/08/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Μάης 08 2012, 23:10

εγινε ευχαριστω για τη βοηθεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤετ Μάης 09 2012, 10:13

τον μιχαλη τον προτεινω και εγω ανεπιφυλακτα!!!ειναι 5 βηματα απο το πατρικο μου και γραφειο μου...εκει παω για σερβις παντα....πολυ καλος μηχανικος και εξαιρετικο παιδι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toumpanos
gold member
gold member
toumpanos

Ηλικία : 43
Τόπος : νεα σμυρνη
Registration date : 31/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31 2012, 17:13

Λοιπόν κύριοι έβαλα τρόμπα από GSXR 1000 K8 και είδα ΤΡΟΜΕΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ σε σημείο που δεν σας πίστευα όταν τα λέγατε.. Σωληνάκια υψηλής έχει από την μάνα του αλλά όχι ολόκληρο το κομμάτι, αυτό που ξεκινάει από την τρόμπα ψηλά μέχρι ένα σημείο, οπότε δεν χρειάστηκε να αλλάξω.. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hulk

Hulk

Ηλικία : 59
Τόπος : Σάμος
Registration date : 03/10/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 30 2012, 18:14

akaliptos έγραψε:
τουμπανε επειδη το μπαντιτ εχει και ο κουμπαρος, πιστεψε με οτι με μια τρομπα ειτε 19αρα (οπως η δικια μου) ειτε με 20αρα και σωληνακια υψηλης δεν θα πιστευεις τι φρεναρισμα θα εχεις!!!

Ερώτησις: Αυτό συμβαίνει και στα μηχανάκια μας με "συμβατικά" φρένα; Δηλαδή χωρίς τετραπίστονες (για την ώρα) αν βάλω μεγαλύτερη τρόμπα -19άρα- θα δώ διαφορά στο φρενάρισμα; σαν πρώτο βήμα θα ήταν καλό, ή θα πρέπει να βάλω τετραπίστονες και μετά τρόμπα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Νοε 05 2012, 20:18

Μπορει να κανεις να προσθεση φωτογραφια για το που μπαινει ακριβως αυτη η ροδελα μισου χιλιοστου???? mouuuuuu

merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Νοε 05 2012, 22:36

DoUdoU έγραψε:
Μπορει να κανεις να προσθεση φωτογραφια για το που μπαινει ακριβως αυτη η ροδελα μισου χιλιοστου???? mouuuuuu

merci
αναμεσα στην μποτα και στην δαγκανα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Νοε 05 2012, 22:56

εννοεις και στις 2 τρυπες που ποιανουν οι 8αρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Νοε 05 2012, 23:28

DoUdoU έγραψε:
εννοεις και στις 2 τρυπες που ποιανουν οι 8αρες?
δεν θυμαμαι τι διαμετρο εχουν οι βιδες, αν ειναι 8mm, τοτε οκ.
το αν θα βαλεις και στις δυο εχει να κανει με τον αποστατη. Η λογικη λεει οτι θα βαλεις και στις δυο ιδιου παχους ροδελλα καθως θελεις να τραβηξεις ολη την δαγκανα προς τα εξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DoUdoU
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
DoUdoU

Τόπος : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
Registration date : 02/09/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΔευ Νοε 05 2012, 23:33

οκ αυριο θα επιχειρησω την εγχειρηση! ευχαριστω ! merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostas
Member
Member
kostas

Ηλικία : 36
Τόπος : Peristeri
Registration date : 20/09/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03 2013, 19:02

Παιδες καλη χρονια χρονια πολλα επειδη ειμαι ομως λιγο τεμπελης μπορει να μου πει καποιος τακακια για τις τετραπιστονες τις nissin νομιζω τα καλα τα ΕΒC τα χρυσα απο που τα περνουμε καλυτερη τιμουλα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03 2013, 21:49

kostas έγραψε:
Παιδες καλη χρονια χρονια πολλα επειδη ειμαι ομως λιγο τεμπελης μπορει να μου πει καποιος τακακια για τις τετραπιστονες τις nissin νομιζω τα καλα τα ΕΒC τα χρυσα απο που τα περνουμε καλυτερη τιμουλα?

έχω εγώ σφραγισμeνα χρυσά ebc για δώσιμο. 40ευρά τα 2 σετ. στείλε πμ πότε θα περάσεις να τα τσιμπήσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vatikan

vatikan

Ηλικία : 39
Τόπος : Πειραιάς - Νεάπολη Λακωνίας
Registration date : 03/03/2012

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2013, 15:50

Μόλις ήρθαν και οι δικές μου δαγκάνες και σύντομα θα γίνει η εγκατάσταση.
Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση αλλά το μόνο που με χαλάει είναι πως οι βίδες
είναι ψιλοσγουριασμένες.
Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι΄ αυτό?
Μπορώ να βρω βίδες να τις αντικαταστήσω? Και αν ναι, γνωρίζει κανείς τι σκληρότητα έχουν?
Γιατί στο σημείο που βρίσκονται σίγουρα θα δέχονται μεγάλη δύναμη.
Αλλιώς τρίψιμο????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2013, 15:55


http://www.vrisko.gr/details/c7dab0ah04c57b6460acagd5be4jcbc0
και ρωτα τον αν εχει τις ιδιες ανοξειδωτες


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Adder στις Τρι Ιαν 15 2013, 15:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 24 Icon_minitimeΤρι Ιαν 15 2013, 15:56

Πήγαινε ΕΔΩ και πάρτες όλες καινούριες ανοξείδωτες. Πάρε μαζί σου δείγμα από την κάθε μία γιατί δεν είναι όλες ίδιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 24 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: