Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Απρ 27 2011, 22:29

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα , θα κανω εδω την ερωτηση.
κατ αρχας σε ολους χρονια πολλα και Χριστος ανεστη.
εχω μπει στην διαδικασια να βρω αποστατες και δαγκανεσ για εμπρος. ομωσ για τουσς αποστατες εχω μια γνωριμια να τους κατασκευασω , αν εχει καποιος το σχεδιο το μηχανολογικο για να μπορει να το κατασκευασει ο ανθρωπος, αν εχετε και για nissin , brembo , τοτε ισως να οφελιθουμε και ολοι αναλογα με το κοστος βεβαια. απλα ενημερωνω οτι ο ανθρωπος δεν εχει cnc αλλα ειναι απο τους ποιο παλιους και καλους της περιοχης μου , σας ευχαριστω εκ των προτερων , αν καποιος εχει και για αλλα ειδη φρενων 6 πιστονα nissin απο παλιεσ bussa που βρικα φτηνες στο νετ ισως να ειναι ποιο καλα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 03:20

ενα παραδειγμα . με αυτους τους αδαπτορες μπαινουν και αλλα ειδη απο τετραπιστονες απο οσα ειδη γνωριζουμε.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SV650-Versys-ER6-V-strom-DL-Caliper-Bracket-Adapter-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem4aaaae5eedQQitemZ320691134189QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories#ht_786wt_1165
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 10:05

Για δες εδώ!!! θα βρεις το σχέδιο για τις Brembo με 60mm απόσταση οπών, τις οποίες τις βρίσκεις & πιο εύκολα & οικονομικά από αυτές με 40mm απόσταση οπών! Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teo_stavr

teo_stavr

Ηλικία : 46
Τόπος : Elefsina
Registration date : 23/09/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 13:36

απο πανω στο δικο μου λινκ οι αποστατεσ κανουν για δαγκανες με αποσταση 100mm και ειναι λιγο ακριβουτσικοι , απλα ειναι για το δικο μας μηχανακι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 19:32

φιλε μου πολυ καλη κινηση αυτη που προτεινεις .
μπορω αμα θες μετα τις 23/5 να σου δωσω τους δικους μου ανταπτορες για μια μερα για να τους αντιγραψεις .
βεβαια δεν ειναι κεντρο 100% οπως επισης και οι αλλοι που βαλανε τα παιδια με τιs tokico .
εγω εχω brembo .


εχω μια ερωτηση προς αυτους που εχουν βαλει αλλες δαγκανες .
οι δισκοι μου με τις μαμα δαγκανες κανανε 20000 χλμ και εχουν δοντι απο την χρηση στην περιφερεια . τωρα οι brembo πατανε πανω στο δοντι η σε ολο τον δισκο ?
νομιζω πως πατανε μονο πανω στο δοντι και φθηρουν το τακακι μονο σε εκεινη την περιοχη-περιφερια του δισκου .
επισης σημερα σε μερικα μικρα αλλα εντονα φρεναρισματα ακουσα ενα τρομερο τριξημο . οχι απλως ενα μικρο τριξηματακι που οφειλετε σε βρεγμενα φρενα αλλα ενα μεγαλο τριξημο που δεν ξερω απο που ειναι (σε τι οφειλεται) .
εχει κανεις ιδεα ?

να βγαλω τα τακακια να τα κοιταξω μηπως φαγωθηκαν εξαιτιας του δοντιου ?
ειναι τακακια που περιειχανε οι δαγκανες οταν τις αγορασα μεταχειρησμενες αλλα ειχαμε ψωμι πανω τους .



mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 19:41

Φυσιολογικό να πατάνε πρώτα στο δόντι, θα φαγωθούν, θα πάρουν το σχήμα και μετά θα πατάνε παντού. Μη σε αγχώνει, και εμένα έτσι κάτσανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 19:46

δεν ειναι θεμα ανχους . ειναι θεμα ποσο καιρο θα κανει να φαγωθει γιατι το δοντι ειναι μεγαλο . το νιωθεις με την αφη .
.και φυσικα δεν εχω δει κ την απιστευτη διαφορα στο φρεναρισμα λογω του δοντιου, αλλα εχω δει την οντως μεγαλη δυνατοτητα των φρενων . εκει που τα παλια κλ@αν@νε αυτα συνεχιζουν να φρεναρουν .το μονο που με ανησυχει ειναι αυτος ο θορυβος-τριξημο ρε γμτ .



Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 19:52

hque έγραψε:
δεν ειναι θεμα ανχους . ειναι θεμα ποσο καιρο θα κανει να φαγωθει γιατι το δοντι ειναι μεγαλο . το νιωθεις με την αφη .
.και φυσικα δεν εχω δει κ την απιστευτη διαφορα στο φρεναρισμα λογω του δοντιου, αλλα εχω δει την οντως μεγαλη δυνατοτητα των φρενων . εκει που τα παλια κλ@αν@νε αυτα συνεχιζουν να φρεναρουν .το μονο που με ανησυχει ειναι αυτος ο θορυβος-τριξημο ρε γμτ .



Sad

Εμένα έκανε περίπου 100-200 χλμ για να πατήσει καλά... τι να σε πω. Κάνε λίγο υπομονή και δούλεψε το φρένο αρκετά για να πατήσει μια ώρα αρχίτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Απρ 28 2011, 19:53

ποοσα χλμ ειχες με τις μαμα δαγκανες ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
johnnylove

johnnylove

Ηλικία : 32
Τόπος : αυηνα εδω εκει παρα παρα περα.!!
Registration date : 23/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μάης 03 2011, 23:49

ΑΣΧΕΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΔΟΎΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΊΟ ΠςΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μάης 03 2011, 23:59

σε ποιον το λες αυτο τωρα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 01:10

Γεια σας παιδες,
και γω με τη σειρα μου, εβαλα τις tociko με τους γνωστους αποστατες απο τον Αμερικανο.
Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι καλες. Εχει πολυ δυναμη το φρενο.
Θα ηθελα ομως λιγη περισσοτερη πληροφορηση.
Μετρησα τις αποστασεις με παχυμετρο και φενεται και σε μενα να χανει.
Απο την δεξια εχει διαφορα περιπου μισο χιλ. και απο την αριστερη, λιγο πιο πολυ, 0,8χιλ.
Με ροδελες θα δω διαφορα σε τοσο μικρη αποκλιση?
Ακομα και ετσι ειμαι σαφως πιο ικανοποιημενος απο τα μαμα φρενα και πλεον χρησημοποιω ενα,
αντε δυο δαχτυλα στη μανετα (δικαβαλο).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 10:10

paulsin έγραψε:
Γεια σας παιδες,
και γω με τη σειρα μου, εβαλα τις tociko με τους γνωστους αποστατες απο τον Αμερικανο.
Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι καλες. Εχει πολυ δυναμη το φρενο.
Θα ηθελα ομως λιγη περισσοτερη πληροφορηση.
Μετρησα τις αποστασεις με παχυμετρο και φενεται και σε μενα να χανει.
Απο την δεξια εχει διαφορα περιπου μισο χιλ. και απο την αριστερη, λιγο πιο πολυ, 0,8χιλ.
Με ροδελες θα δω διαφορα σε τοσο μικρη αποκλιση?
Ακομα και ετσι ειμαι σαφως πιο ικανοποιημενος απο τα μαμα φρενα και πλεον χρησημοποιω ενα,
αντε δυο δαχτυλα στη μανετα (δικαβαλο).

Παρόλο που νομίζαμε ότι είναι πολύ μικρή η διαφορά, η πράξη έδειξε ότι τελικά είναι τεράστια. Βρες αποστατικές ροδέλες να την κεντράρεις και θα δεις και μόνος σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 15:46

Είμαι απλά πεπεισμένος ότι αυτές οι ροδέλες... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!!!

Άφαγα τη μίση Θεσσαλονίκη σήμερα να ρωτάω για τις γ@μημενες τις ροδέλες και κανένας να μη έχει ακούσει γι' αυτές.

Είναι δυνατόν. Μέχρι και σε μηχανουργείο ρώτησα και σε είδη μηχανουργείου και πάλι τπτ!

Εσύ φίλε από που βρήκες? Κάνα λινκ αν είναι δυνατόν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 15:58

paulsin έγραψε:
Είμαι απλά πεπεισμένος ότι αυτές οι ροδέλες... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!!!

Άφαγα τη μίση Θεσσαλονίκη σήμερα να ρωτάω για τις γ@μημενες τις ροδέλες και κανένας να μη έχει ακούσει γι' αυτές.

Είναι δυνατόν. Μέχρι και σε μηχανουργείο ρώτησα και σε είδη μηχανουργείου και πάλι τπτ!

Εσύ φίλε από που βρήκες? Κάνα λινκ αν είναι δυνατόν?

Φιλε μου οι ροδελες που μιλανε τα παιδια ειναι απλες ροδελες εμποριου..
Αλλες 1mm και αλλες 1.5mm και παει λεγοντας..
ΕΣΥ θα δεις ποσο χρειαζεται και απο που για να κεντραρεις τις δαγκανες σου..

Αν κανω σε κατι λαθος διορθοστε με..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 15:59

Βρες μαγαζί που να εξειδικεύεται μόνο σε βίδες! Δεν θα βρεις αλλού. Εγώ βρήκα στο αιγάλεω σε ένα τύπο μετά από κάμποσο ψάξιμο. Υπάρχουν αλλά τις έχουν μόνο εξειδικευμένα μαγαζιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 16:01

John The Son έγραψε:
[q
Φιλε μου οι ροδελες που μιλανε τα παιδια ειναι απλες ροδελες εμποριου..
Αλλες 1mm και αλλες 1.5mm και παει λεγοντας..
ΕΣΥ θα δεις ποσο χρειαζεται και απο που για να κεντραρεις τις δαγκανες σου..

Αν κανω σε κατι λαθος διορθοστε με..

Φίλε μου οι απλές ροδέλες εμπορίου που δεν έχουν ως βασική τους λειτουργία να κάνουν τους αποστάτες, ξεκινάνε από 1,5 χιλιοστά. Οπότε ξεφεύγει πολύ το μέγεθος. Οι ροδέλες που σου λέω εγώ είναι για να χρησιμοποιούνται σαν αποστάτες για μικρορυθμίσεις, μάλιστα έχουν και δική τους ονομάσια τυποποίησης (DIN κάτι...) και ξεκινούν σαν μέγεθος από 0,2 χιλιοστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 16:05

terino έγραψε:
John The Son έγραψε:
[q
Φιλε μου οι ροδελες που μιλανε τα παιδια ειναι απλες ροδελες εμποριου..
Αλλες 1mm και αλλες 1.5mm και παει λεγοντας..
ΕΣΥ θα δεις ποσο χρειαζεται και απο που για να κεντραρεις τις δαγκανες σου..

Αν κανω σε κατι λαθος διορθοστε με..

Φίλε μου οι απλές ροδέλες εμπορίου που δεν έχουν ως βασική τους λειτουργία να κάνουν τους αποστάτες, ξεκινάνε από 1,5 χιλιοστά. Οπότε ξεφεύγει πολύ το μέγεθος. Οι ροδέλες που σου λέω εγώ είναι για να χρησιμοποιούνται σαν αποστάτες για μικρορυθμίσεις, μάλιστα έχουν και δική τους ονομάσια τυποποίησης (DIN κάτι...) και ξεκινούν σαν μέγεθος από 0,2 χιλιοστά.


Embarassed Embarassed

OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 16:28

και γω για τέτοιες ροδέλες ψάχνω, απο 0,2mm έως 1mm. Κάνα τηλ του μαγαζιού απο το Αιγάλεω υπάρχει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 16:50

paulsin έγραψε:
και γω για τέτοιες ροδέλες ψάχνω, απο 0,2mm έως 1mm. Κάνα τηλ του μαγαζιού απο το Αιγάλεω υπάρχει?

Τηλέφωνο δεν πρέπει να έχω... έριξα μια ματιά αλλά δεν βρήκα. Είναι όμως στο Αιγάλεω, Αγίου Όρους η οδός, μπαίνεις Σπύρου Πάτση αριστερά από Ιερά Οδό όπως κατεβαίνεις ΠΡΟΣ Αθήνα, το δεύτερο στενό στα δεξιά σου είναι η Αγίου Όρους, στα 10 μέτρα στο αριστερό σου χέρι θα το δεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 17:49

Από Θεσσαλονίκη είμαι φίλε. Γαματα, εδώ μπορεί να βρεις μπουγάτσα με σολομό και παπαγια, στο γωνιακό μαγαζί, αλλά ροδέλες δε

βρίσκεις με τπτ.

Άσε που βρήκα μια άκρη, θα πάρω τηλ αύριο να παραγγείλω. Από Αθήνα πάντα.

Απ'οτι ειδα ειναι σε συσκευασια των 100?(!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 21:41

paulsin έγραψε:
Από Θεσσαλονίκη είμαι φίλε. Γαματα, εδώ μπορεί να βρεις μπουγάτσα με σολομό και παπαγια, στο γωνιακό μαγαζί, αλλά ροδέλες δε

βρίσκεις με τπτ.

Άσε που βρήκα μια άκρη, θα πάρω τηλ αύριο να παραγγείλω. Από Αθήνα πάντα.

Απ'οτι ειδα ειναι σε συσκευασια των 100?(!)

Όχι, εγώ τουλάχιστον τις πήρα χύμα στην ποσότητα που ήθελα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 23:38

Εγω πηγα και παραγγειλα παντως σημερα απο ενα μαγαζι εδω Μυτιληνη. Κανενας δεν εχει εδω περα ασε που με εβλεπαν και παραξενα οταν τις ζητουσα. Και τελικα ενας μονο μου ειπε μπορω να σου τις παραγγειλω αλλα με την προυποθεση οτι θα παρω πανω απο 40 κομματια.
Τελικα του ειπα απο 10 τεμαχια οτι θα παρω των 0.3 mm, 0.5 mm, 0.7mm και 1mm.
Αμα θελει κανενας Μυτιληνιος να μου πει να του δωσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorlesvos
Member
Member
giorlesvos

Ηλικία : 40
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 18/07/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤετ Μάης 04 2011, 23:47

paulsin έγραψε:
Γεια σας παιδες,
..........................
Με ροδελες θα δω διαφορα σε τοσο μικρη αποκλιση?
Ακομα και ετσι ειμαι σαφως πιο ικανοποιημενος απο τα μαμα φρενα και πλεον χρησημοποιω ενα,
αντε δυο δαχτυλα στη μανετα (δικαβαλο).

Και ομως φιλε μου εχει πολυ μεγαλη διαφορα, εγω τις εβαλα χωρις ροδελες πανω και οσες εξαερωσεις και να εκανα δεν ερχοταν με τιποτα το φρενο στα καλα του, πολυ σφουγγαριασμα και επιανε λιγο με το δευτερο τρομπαρισμα.
Οταν τις μετρησα απο την δεξια εχει διαφορα 0.3 χιλ. και απο την αριστερη πιο πολυ, 1.3 χιλ.
Τωρα προς το παρον εχω βαλει απο δεξια 0.5 χιλ. ροδελα και απο αριστερα 1.5 χιλ. γιατι αυτες τις ειχα και μεχρι να ερθουν οι αλλες θα βολευομαι με αυτες και το φρενο τωρα σκοτωνει!!!!!
Αμα βαλω τις ακριβεις ροδελες θα κανω και μια εξαερωση παλι και πιστευω θα γινει ακομα καλυτερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trompy

trompy

Ηλικία : 43
Τόπος : Ανω Γλυφαδα
Registration date : 20/03/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 17:47

Ετοιμο και το δικο μου!!!

περιμενω να πατησουν τα τακακια για να δουμε την πραγματικη αισθηση. Προς το παρον αρκετα μεγαλη διαφορα χωρις αισθηση σπογγου. Πολυ δυναμη και εκανα μολισ μια μικρη βολτιτσα γιατι ψιλοβρεχει και δεν λεει να δοκιμαζεις φρενα με βροχη!!! Smile

https://2img.net/r/ihimizer/i/img02001.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/img01981.jpg/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 13 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: