Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 19 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:36

terino έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
terino έγραψε:

Και μάλιστα οι εν λόγω ροδέλες είναι για χρήση ως αποστάτες, ονομάζονται αποστατικές και έχουν και προδιαγραφές DIN.

......σωστόςςςςςς !!!
.....μόνο μην ξεχάσεις,όταν τελειώσεις το σφίξιμο,λίγο μανό από πάνω,γιατί δεν είναι inox

Κάτι θα κάνω...

Το τελευταίο mail το τσέκαρες που του έστειλα? Έγινα λίγο πιο εριστικός από το συνηθισμένο. Και μόλις τον έκραξα και στον SV650 international σε ένα τοπικ που τον κράζουν πάνω από χρόνο!!!!!

Λίγο ακόμα λάδι στη φωτιά! Twisted Evil

Όλα καλά κ εγώ μαζί σου Λευτέρη απλά ένα ερώτημα σε φιλικό όπως με ξέρεις τόνο :

Βγαίνει μπλερ κ λέει : μάγκες εγω έκανα ότι μπορούσα, για μένα οι αποστάτες ήταν τέλειοι, για σας όχι, για αυτό κ εγώ παύω να τους διαθέτω στην αγορά, βολευτείτε κάπου που θα σας ικανοποιούν 100%.
Κ εμείς του λέμε, αυτό ακριβώς θα κάνουμε...κ τελείωσε.

Ωστόσο, υπάρχει εναλλακτική πηγή? Υπάρχει τρόπος έστω κ με ροδέλα πάλι? Για την ώρα δυστυχώς ΟΧΙ! ο κάθε φίλος μας που θα θέλει μετά να βάλει τετραπίστονες έστω κ με ροδέλα για την ασφάλειά του θα ψάχνει κ δεν θα βρίσκει αποστάτες.

Δεν λέω ότι η αλήθεια ή το άδικο δεν πρέπει να λάμψουν, απλά λέω ότι, οκ τον βγάλαμε μαλάκα σε ένα βαθμό, έναν μαλάκα που ακόμη δεν ήμαστε σε θέση να αντικαταστήσουμε όμως...οπότε ας τον βγάζουμε μαλάκα μεταξύ μας κ μέχρι εκει. με το να του τονίζουμε κ μάλιστα πολιτισμένα (έτσι πονάει περισσότερο) ότι είναι μαλάκας τον εξωθούμε να πάψει να ασχολείται. Αυτό φοβάμαι εγώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:39

Και γι'αυτό και έκανα τη διευκρίνηση παραπάνω Γιάννη, δεν θέλω να τρομάξουν τα παιδιά εδώ μέσα, η τροποποίηση αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω. Εγώ τα έχω πάρει με τη συμπεριφορά του Blair που νομίζει ότι μιλάει σε τίποτα χαζά Αμερικανάκια και ότι είναι πιο ξύπνιος από εμάς. Αυτή η αντιμετώπιση έμπορα προς πελάτη εμένα μου γυρνάει τα μάτια τούμπα, και γι'αυτό και μπήκα στον κόπο και έκανα ότι έκανα. Από τη στιγμή που παρήγγειλα και τις δαγκάνες και τους αντάπτορες ήξερα μέσα μου ότι ίσως να χρειαστεί να βάλω μια ροδελίτσα και είχα δεθεί με την ιδέα. Δεν το κρύβω ότι είχα μια μικρή ελπίδα να μου στείλει σωστούς αντάπτορες, αλλά η λογική μου μου έλεγε ότι θα χρειαστώ ροδέλες.


Άσχετο, σήμερα βρήκα στη δουλειά μου μπόλικες ροδελίτσες πάχους 0.8mm και έχω ψωνίσει αρκετές, όποιος θέλει μου λέει να του δώσω, και αύριο θα πάω μια βόλτα να αγοράσω και μερικές 0.5 mm για να έχω καβάτζα... δεν ξέρω ακριβώς τι νούμερο θα χρειαστώ στην εγκατάσταση οπότε θα τις πάρω να υπάρχουν και αχρείαστες να είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:42

tazakos έγραψε:
terino έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
terino έγραψε:

Και μάλιστα οι εν λόγω ροδέλες είναι για χρήση ως αποστάτες, ονομάζονται αποστατικές και έχουν και προδιαγραφές DIN.

......σωστόςςςςςς !!!
.....μόνο μην ξεχάσεις,όταν τελειώσεις το σφίξιμο,λίγο μανό από πάνω,γιατί δεν είναι inox

Κάτι θα κάνω...

Το τελευταίο mail το τσέκαρες που του έστειλα? Έγινα λίγο πιο εριστικός από το συνηθισμένο. Και μόλις τον έκραξα και στον SV650 international σε ένα τοπικ που τον κράζουν πάνω από χρόνο!!!!!

Λίγο ακόμα λάδι στη φωτιά! Twisted Evil

Όλα καλά κ εγώ μαζί σου Λευτέρη απλά ένα ερώτημα σε φιλικό όπως με ξέρεις τόνο :

Βγαίνει μπλερ κ λέει : μάγκες εγω έκανα ότι μπορούσα, για μένα οι αποστάτες ήταν τέλειοι, για σας όχι, για αυτό κ εγώ παύω να τους διαθέτω στην αγορά, βολευτείτε κάπου που θα σας ικανοποιούν 100%.
Κ εμείς του λέμε, αυτό ακριβώς θα κάνουμε...κ τελείωσε.

Ωστόσο, υπάρχει εναλλακτική πηγή? Υπάρχει τρόπος έστω κ με ροδέλα πάλι? Για την ώρα δυστυχώς ΟΧΙ! ο κάθε φίλος μας που θα θέλει μετά να βάλει τετραπίστονες έστω κ με ροδέλα για την ασφάλειά του θα ψάχνει κ δεν θα βρίσκει αποστάτες.

Δεν λέω ότι η αλήθεια ή το άδικο δεν πρέπει να λάμψουν, απλά λέω ότι, οκ τον βγάλαμε μαλάκα σε ένα βαθμό, έναν μαλάκα που ακόμη δεν ήμαστε σε θέση να αντικαταστήσουμε όμως...οπότε ας τον βγάζουμε μαλάκα μεταξύ μας κ μέχρι εκει. με το να του τονίζουμε κ μάλιστα πολιτισμένα (έτσι πονάει περισσότερο) ότι είναι μαλάκας τον εξωθούμε να πάψει να ασχολείται. Αυτό φοβάμαι εγώ...


Γράψαμε μαζί και με πρόλαβες... δυστυχώς θα είναι χρονοβόρο και ακριβό να πάει κάποιος από εμάς σε ένα μηχανουργείο να φτιάξει, αλλά αν δεν είχα πάρει ήδη αντάπτορες και ήμουν λίγο πιο λάιτ στη δουλειά αυτή την περίοδο, να είσαι σίγουρος ότι θα το έκανα απλά και μόνο από εγωισμο και για το γαμώτο, για να μην έχω κανένα πούστη ανάγκη!

Βέβαια αυτά πλέον λέγονται εκ των υστέρων και δεν ξέρω αν πείθω με τα λεγόμενα μου, όμως τα πιστεύω και τα υποστηρίζω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:47

το θέμα ξέρεις ποιο είναι, δεν είναι μόνο να τους φτιάξεις, είναι να έχεις κ το ξεφάλι σου ήσυχο...θα είναι αεροπορικό αλουμίνιο Τ6 ή Τ7 που μας έφτιαχνε ο μπίνζης ή θα είναι ατσάλι?? δέχονται κ τρελή δύναμη αυτά τα αρχίδια, δεν είναι μπαράκι για τζι πι ές... θέλει αρκετό τρέξιμο κ σίγουρα παραπάνω λεφτά για να κάνεις παρόμοιους ή καλύτερους. Αυτό θα ήταν απώλεια άκρης για μας... το καλύτερο είναι να ξέρουμε τι παίρνουμε κ να το παίρνουμε με επίγνωση. Αυτό το πετύχαμε...ας μην το χάσουμε έστω κ σαν 95% λύση για 4-πίστονες. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:49

tazakos έγραψε:
το θέμα ξέρεις ποιο είναι, δεν είναι μόνο να τους φτιάξεις, είναι να έχεις κ το ξεφάλι σου ήσυχο...θα είναι αεροπορικό αλουμίνιο Τ6 ή Τ7 που μας έφτιαχνε ο μπίνζης ή θα είναι ατσάλι?? δέχονται κ τρελή δύναμη αυτά τα αρχίδια, δεν είναι μπαράκι για τζι πι ές... θέλει αρκετό τρέξιμο κ σίγουρα παραπάνω λεφτά για να κάνεις παρόμοιους ή καλύτερους. Αυτό θα ήταν απώλεια άκρης για μας... το καλύτερο είναι να ξέρουμε τι παίρνουμε κ να το παίρνουμε με επίγνωση. Αυτό το πετύχαμε...ας μην το χάσουμε έστω κ σαν 95% λύση για 4-πίστονες. Wink

Συμφωνώ, με κάλυψες! Απλά ώρες ώρες ο εγωισμός μου υπερνικάει τη λογική μου... ευτυχώς ελάχιστες φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 21:54

Γιάννη, αν τον κράζει και τον λέει μαλάκα όλος ο κόσμος,
θα στραβώσει αν τον πουν μαλάκα κι άλλοι 10-20 Έλληνες?
Και στο κάτω-κάτω, αν τον ενδιαφέρει η τσέπα του μόνο,
θα πει "δεν πάτε να με λέτε μαλάκα, όσο παραγγέλνετε και
πληρώνετε εγώ θα εξακολουθώ να στέλνω, άσχετα αν με
εκτιμάτε ή όχι..."

Το worst case scenario...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 22:02

gmavrid έγραψε:
Γιάννη, αν τον κράζει και τον λέει μαλάκα όλος ο κόσμος,
θα στραβώσει αν τον πουν μαλάκα κι άλλοι 10-20 Έλληνες?
Και στο κάτω-κάτω, αν τον ενδιαφέρει η τσέπα του μόνο,
θα πει "δεν πάτε να με λέτε μαλάκα, όσο παραγγέλνετε και
πληρώνετε εγώ θα εξακολουθώ να στέλνω, άσχετα αν με
εκτιμάτε ή όχι..."

Το worst case scenario...

τα είπε όλα ο........................μικρούλης Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 22:17

tazakos έγραψε:
το θέμα ξέρεις ποιο είναι, δεν είναι μόνο να τους φτιάξεις, είναι να έχεις κ το ξεφάλι σου ήσυχο...θα είναι αεροπορικό αλουμίνιο Τ6 ή Τ7 που μας έφτιαχνε ο μπίνζης ή θα είναι ατσάλι?? δέχονται κ τρελή δύναμη αυτά τα αρχίδια, δεν είναι μπαράκι για τζι πι ές... θέλει αρκετό τρέξιμο κ σίγουρα παραπάνω λεφτά για να κάνεις παρόμοιους ή καλύτερους. Αυτό θα ήταν απώλεια άκρης για μας... το καλύτερο είναι να ξέρουμε τι παίρνουμε κ να το παίρνουμε με επίγνωση. Αυτό το πετύχαμε...ας μην το χάσουμε έστω κ σαν 95% λύση για 4-πίστονες. Wink
Παιδια υπαρχουν μηχανουργεια τα οποια εχουν λυσεις. Αλοιμονο αν ολα ηταν plug and play
ειχα φτιαξει αποστατες για 4πιστονες δαγκανες Galfer για το αυτοκινητο το οποιο ζυγιζει σχεδον 1300 κιλα. Παταγα φρενο απο τα 200+ και "μαγκωναν" οι ζωνες...δεν μασανε μια! (μετα αλλαξα φρενα-εβαλα μεγαλυτερα- και εβαλα και αλλους αποστατες)
Περασα σημερα απο ενα μηχανουργειο για ασχετη δουλεια (ξεσκισα τα πασα σε μια βιδα και πηγα να μου φτιαξει μπρουτζινη μουφα) και τον ρωτησα για το αν μπορει να φτιαξει αποστατες. Του εξηγησα τι θελω (+2mm παχος) και η απαντηση ηταν οτι "αισθητικα δεν θα ειναι ιδιοι γιατι δεν εχω CNC τορνο, αλλα γινονται βεβαια", και το υλικο θα ειναι ergal, ιδιο με το υλικο που φτιαχνει κεντρα για διαιρουμενους δισκους, αποστατες για δαγκανες αυτοκινητων κλπ κλπ

Λυσεις υπαρχουν... Wink

κατα τα αλλα και εγω θα ξαναεπερνα απο τον παπαριδη τον αμερικανο, απλα θα ειχα και τις ροδελλες μου και δεν εψαχνα να βρω τι στον λουτσο ειχα κανει λαθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 22:44

Μαυρίδη ο μπλερ πλασαρήστηκε σαν μέλος κοινότητας κ σαν λάτρη του μοτοσικλετισμού, με αγωνιστική δράση με τους εσβιάδες....αν τον παραθίξουν θα φτάσει σημείο που δεν θα μπορεί να κάνει τον μαλακα πλέον. Αν τον ξέρουμε ότι δεν καταλαβαίνει κ είναι χοντρόπετσος να του στείλουμε όλοι ένα μέιλ να του λέμε ότι ξέρουμε τι μαλάκας που είναι κ δεν τρέχει μία. Τέλος πάντων...είπα τι με απασχολεί επί τούτου απλά. όποιος θέλει κράζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 22:47

Γιάννη (ΚΙ ΟΧΙ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΕ) δε έχω σκοπό να κράξω αφού δεν έχω πάρε δώσε μαζί του!
Απλά μία διαπίστωση κάνω!
Αν το κράζουν χρόνια οι έξω, έχει συνηθίσει και δεν ιδρώνει, αυτό λέω...
Δεν κρίνω το προϊόν του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Φεβ 07 2011, 22:58

Γιώργο μου, καλέ μου Γιώργο, δεν είπα ότι κρίνεις το προϊόν του, όσο για το ότι τον κράζουν χρόνια, όχι δεν τον κράζουν, του στήνουν ναούς χρόνια,εκτός από τον τελευταίο χρόνο που προέκυψε το θέμα με το κεντράρισμα. Είχε μάθει στο : blair I love you όχι στο: blair you piece of shit die. Τέλος πάντων, δεν θα κάνω εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου μια ζωή. Απλά να έχουμε ανοιχτά μάτια κ να πράττουμε ανάλογα με το αποτέλεσμα που θέλουμε, αυτό έλεγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SirNik

SirNik

Ηλικία : 47
Τόπος : Salonica
Registration date : 07/01/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 00:36

ΠΡΟΣΟΧΗ, o mesie είναι πολύ μούφας, κατ'εμέ αν είχε τ'αρχιδι@ έπρεπε να αναγνωρίσει το λάθος του και να στείλει στον Λευτέρη σωστούς αντάπτορες με δικά του έξοδα, ενώ παράλληλα και την επιστροφή να την χρεωνόταν ο ίδιος Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 95412


Στην δική μου περίπτωση πριν περίπου 2 χρόνια:
Είχε τσεπώσει τα φράγκα και ενώ δεν είχε την γέφυρα, μου έλεγε ψέμματα ότι την έστειλε, αφού τον έκανα αναφορά στο ebay και στην paypal, μου έσκασε το παραμύθι ότι τελικά δεν μου την έστειλε την γέφυρα, διότι "είχε κάνει λάθος" και δεν κατάλαβε ότι είχε μόνο για 1000αρι και περίμενε καινούργια παραλαβή. Πήρα κι εγώ τα φράγκα πίσω από την paypal(μετά από 20 μέρες) ενώ την ίδια μέρα ήρθε και το πακέτο. Κατόπιν κι εγώ τον πλήρωσα μετά από 7 μέρες για να μάθει να μην παίζει μαζί μου(και να μην πουλάει αέρα κοπανιστό), αφού πρώτα είχε στείλει καμιά 20αρια email.

Το ζητούμενο είναι ότι τσέπωσε φράγκα
1) για κάτι που δεν είχε ενώ έλεγε πως το έχει σε στοκ...
2) πέρασε πάνω από 1½ μήνας, καλοκαιράκι γαρ, που τότε μόλις είχα πάρει το εργαλείο και ήθελα να το χαρώ.
3) ψυχοφθόρα κατάσταση γιατί είχα σκάσει 130? και ανησυχούσα μην τα χάσω... σκέψου να είναι καλοκαίρι και να περιμένεις από αυτόν ανταλλακτικό ζωτικής σημασίας... πάει καλό χειμώνα.

Ο τύπος μας βλέπει σαν φράγκα, δεν έχει ίχνος επαγγελματισμού πάνω του και αν δεν ήταν η paypal πολύς κοσμάκης θα την πατούσε. Προσοχή το παίζει ηλίθιος και ότι δεν καταλαβαίνει, αν δεν ξέρει τί πουλάει ας ανοίξει σουβλατζίδικο, αν και εκεί πουτ@ν@ θα τα κάνει τέσπα!...
Α, ρε Λευτέρη τί μου τον θύμισες τον μαλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 00:53

Οκ δίνω ένα +1 στην μαλακία του για την περίπτωση που λες απλά να σου πω ότι πάνω από 40 άτομα εδωμέσα τον πληρωσαν κ σε μια βδομάδα η γέφυρα ήταν σπίτι τους στην πόρτα....
28 όταν είχε κάνει το power buy ο newfish κ καμιά δεκαπενταριά μετά μεμονομένα. Σε κάποιους 2-3 καθυστέρησε τότε κ ανησυχήσαμε έντονα, αυτός έλεγε την έστειλε, εμείς αμφιβάλαμε, η γέφυρα ερχόταν τελικά κ όντως είχε σφραγίδα ταχυδρόμησης όταν έλεγε ο μπλερ ότι την έστειλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 06:41

tazakos έγραψε:
Οκ δίνω ένα +1 στην μαλακία του για την περίπτωση που λες απλά να σου πω ότι πάνω από 40 άτομα εδωμέσα τον πληρωσαν κ σε μια βδομάδα η γέφυρα ήταν σπίτι τους στην πόρτα....
28 όταν είχε κάνει το power buy ο newfish κ καμιά δεκαπενταριά μετά μεμονομένα. Σε κάποιους 2-3 καθυστέρησε τότε κ ανησυχήσαμε έντονα, αυτός έλεγε την έστειλε, εμείς αμφιβάλαμε, η γέφυρα ερχόταν τελικά κ όντως είχε σφραγίδα ταχυδρόμησης όταν έλεγε ο μπλερ ότι την έστειλε.


Στα δύσκολα όμως φαίνεται ο επαγγελματίας, όχι στα εύκολα! Στα εύκολα ξέρω και γω να το παίζω γαμάτος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 06:44

σήμερα θα μετρήσω και εγώ τα δικά μου... άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε!!! confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 19:41

v-kougi έγραψε:
σήμερα θα μετρήσω και εγώ τα δικά μου... άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε!!! confused


Ε άντε, τα μέτρησες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
v-kougi
Member
Member
v-kougi

Ηλικία : 44
Τόπος : ροδος - ξανθη
Registration date : 25/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 20:05

έμπλεξα με άλλες δουλειές και αυτή έμεινε πίσω..τώρα που τέλειωσα τις άλλες αύριο μετά την δουλεία θα γίνει και αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 23:10

Με αφορμή το ποστάρισμα του terino σχετικά με το κατάστημα με βίδες που βρήκε
και την σχετική αγγελία του, να επισημάνω πως, σε περίπτωση που χρειαστείτε, υπάρχουν
αποστατικές ροδέλες ακόμη και 0.2 mm τόσο για Μ8 όσο και για Μ10 βίδες...
Σήμερα βρήκα και λιανική πώληση (όχι συσκευασίες των 100, 1000 κτλ.) στις Σέρρες...
Απλά, ψάξτε σε μαγαζί που ασχολείται με βίδες, σφικτήρες, μηχανολογικά κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VagelisSTROM
Member
Member
VagelisSTROM

Ηλικία : 38
Τόπος : Εξαρχεια-Αιγαλεω
Registration date : 27/05/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 23:12

Εγω μπορω να περασω αυριο αν θελετε να ρωτησω απο εκει που περνω βιδες για το μαγαζι!Εχει γενικα πολυ πραμα Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 08 2011, 23:23

Ας ρωτήσουμε όλοι στα καταστήματα που γνωρίζουμε να βρούμε την καλύτερη και πιο συμφέρουσα λύση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 01:03

Διαβάζω εδώ και αρκετές σελίδες την όλη ιστορία..Πραγματικά ο Μπλαιρ στην περίπτωση αυτή τουλάχιστον
έχει φερθεί αντιεπαγγελματικά με αυτούς τους αποστάτες..
Και δίνω όλα τα δίκια στον Λευτέρη για τις φωνάρες του..Καλά κάνεις

Στη μόνη λεπτομέρεια που διαφωνώ είναι στο τέλος του email σου..

Hellenic V-Strom Club & Forum


Αυτό για εμένα παίρνει σβάρνα ένα φόρουμ ολόκληρο..Και μετά έρχεται και η σωστή φράση του Ταζάκου
πως

'' ΟΚ,είναι μλκς,αλλά να μείνει μεταξύ μας..Αυτή τη στιγμή για αυτές τις δαγκάνες κτλ κτλ είναι ο μοναδικός..''

Οπότε,ξαναλέω ναι μεν συλλογίζομαι το παράπονο/θυμό σας,αλλά mail δυσανασχέτησης κτλ ας στέλνονται
με ονομ/νυμο απλά και όχι σαν φόρουμ..

Εκτός κι αν αυτός που μιλάει είναι Διαχειριστής του φόρουμ ή έχει αναλάβει ένα PB για 20-30-40 άτομα
οπότε έχει λόγο μεγάλης μερίδας μελών..

Αυτά πραγματικά εντελλώς φιλικά,γιατί μπορεί κάποιοι στο μέλλον να πάρουν θάρρος και στην παραμικρή μλκ
που θα τους τυχαίνει σε μαγαζιά Ελλάδος ή e-shops εξωτερικού να βρίζουν κτλ κτλ και να κολλάνε στην υπογραφή
τους ένα V-Strom Hellas Forum και να κλείνουν πόρτες εν αγνοία των υπολοίπων μελών..

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ και να καταλαβαίνετε τον συλλογισμό μου.. Cool

_________________
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 01:17

V.Stratos έγραψε:


Στη μόνη λεπτομέρεια που διαφωνώ είναι στο τέλος του email σου..

+1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 08:36

al_tzamp έγραψε:
V.Stratos έγραψε:


Στη μόνη λεπτομέρεια που διαφωνώ είναι στο τέλος του email σου..

+1

+650

Για μενα βεβαια αυτο δεν ειναι λεπτομερεια...
Αλλα τελος παντων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 17:00

Έχετε ένα δίκιο εν μέρει, παρόλο που είχα ξεκαθαρίσει εξ'αρχής ότι δεν μιλαω εκ μέρους της λέσχης, αλλά είμαι μέλος της και θα μεταφέρω τη συζήτηση και από τις δύο μεριές ώστε να βγάλουν τα συμπεράσματα τους όλοι.
Το τελείωμα των email μου το έβαζα ώστε να φροντίζω να του το υπενθυμίζω αυτό ώστε να λαμβάνει υπόψη του πως ότι μου πει, δεν τα λέει σε ένα μαλάκα αλλά σε πολλούς οι οποίοι είτε είναι ήδη πελάτες του είτε έχουν πολλές πιθανότητες να γίνουν στο μέλλον.

Από εκεί και πέρα, η άκρως αντιεπαγγελματική του συμπεριφορά με αναγκάζει σαν χαρακτήρα να αρνηθώ να του χαϊδέψω τα αυτάκια του μόνο και μόνο επειδή αυτή τη στιγμή είναι μονοπώλιο! Το θεωρώ λάθος και πίεσα τον εαυτό μου πολύ για να μην εκφραστώ όπως είχα σκοπό, και τελικά να πω αυτά που είπα και όλοι διαβάσατε τα οποία και θεωρώ πολύ κόσμια (για τα δικά μου μέτρα και σταθμά πάντα).

Αν παρόλα αυτά κάποιος το έχει πάρει λίγο πιο προσωπικά, πχ ο dimitrisv όπου γι'αυτόν δεν είναι λεπτομέρεια το όλο θέμα, εδώ είμαι να το συζητήσουμε και αν συνεχίζετε μετά την κουβέντα να το πιστεύετε ότι δεν έπρεπε να βάλω τη λέσχη στην υπογραφή μου, δέχομαι μέχρι και να στείλω ξανά mail στον Blair και να του δηλώσω πως όλη η κουβέντα αντιπροσώπευε μόνο εμένα και κανέναν άλλο από το φόρουμ ή τη λέσχη!

Όμως, dimitrisv, αφού είχες τέτοια ένσταση, γιατί δεν την είπες πιο νωρίς ώστε να το συζητήσουμε πιο νωρίς και να καταλήξουμε κάπου πιο νωρίς? Γιατί περίμενες σαν αφορμή να το πει κάποιος άλλος? Η ίδια ερώτηση απευθύνεται και στον al_tzamp φυσικά, δεν έχω κάτι προσωπικό με κανένα από εδώ μέσα, αλοίμονο! Και φυσικά ότι λέω το λέω καλοπροαίρετα.

Επίσης, ενώ μέχρι τώρα (εξαιρουμένου του tazakou) κανείς δεν μπήκε στον κόπο να μιλήσει με τον παπάρα τον Blair και να του πει "εεεεε, τι παπαριές κάνεις? έχεις κάνει μαλακία. φτιάξε τη", βλέπω ότι δέχομαι κριτική για κάτι που για εμένα τουλάχιστον είναι ήσσονος σημασίας. Και μη ξεχνάτε πως εγώ την πάτησα, δεν περίμενα, ούτε περιμένω επιδιορθωμένους αποστάτες από τον παπάρα... Την όλη διαδικασία την έκανα 1ον για να μη με περνάνε για μαλάκα, και 2ον για τους επόμενους που θα κάνουν την ίδια αγορά, μπας και ταρακουνήσω λίγο τον παπάρα και πάρουν οι επόμενοι σωστούς αποστάτες!!

Αυτά από εμένα, περιμένω τον αντίλογο! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 09 2011, 17:05

κ στο όλο θέμα η παπαριά είναι ότι ο μαλάκας μπορεί να αλλάξει κατά ένα χιλιοστό το σχέδιο στο αφτάκι του αποστάτη κ να τον διορθώσει...ο μπίνζης το έκανε μόνος του πέρισυ κ τους έδινε πένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 19 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: