Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 10:27

Δεν λέω ντε και καλά πως το συγκεκριμένο μαγνητάκι κάνει γ@μώ τις δουλειές, άλλωστε αυτό που λένε τα παιδιά παραπάνω ότι κρεμάει από τους κραδασμούς συμβαίνει και το έχω λύσει με κολλητική ταινία διπλής.
Ένας μαγνήτης κάνει δουλειά και θεωρώ πως όλο αυτό το πράγμα που μάζεψε δεν θα έβγαινε με τις αλλαγές λαδιών.

το είχα υποσχεθεί πως κάποια στιγμή θα έβαζα φώτο και έτσι και έγινε με την ευκαιρία της χθεσινής αλλαγής λαδιών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 11:49

bandit έγραψε:
εγώ προσωπικά έχω ένα μαγνήτη από σκληρό δίσκο και κάνει θαυμάσια δουλειά
και εγω εχω βαλει 3 τετοιους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 11:59

tazakos έγραψε:
CarWorks
Nousis P. -Siderakis A. OE
Eleftherias 34-36
Alimos – 17455 Greece
Ph: 30 2109822298
Petros Nousis
Thanassis Siderakis
Παναγιώτη,ρώτησες και εδώ?Από Αγγλία πόσο πάει το''μαλλί'' όλα μαζί ??? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 12:33

groi1000 έγραψε:
tazakos έγραψε:
CarWorks
Nousis P. -Siderakis A. OE
Eleftherias 34-36
Alimos – 17455 Greece
Ph: 30 2109822298
Petros Nousis
Thanassis Siderakis
Παναγιώτη,ρώτησες και εδώ?Από Αγγλία πόσο πάει το''μαλλί'' όλα μαζί ??? Rolling Eyes
οχι δεν ρωτησα τα παιδια της Carworks.
η τιμη ηταν 14,95 GPB το μαγνητακι και αλλες 20,76GPB τα μεταφορικα. Συνολικα βγαινει 35,71 GPB (με σημερινη ισοτιμια ~41ευρω)
ειχα ρωτησει τι γινεται στην περιπτωση παραγγελιας 10 κομματιων και η απαντηση ηταν
We could offer a 10% discount on orders of 10 pieces or more - the delivery would have to be re-calculated for more items.
αρα για 10+ κομματια μιλαμε για
14,95-10%=13,46+μεταφορικα οποτε περιπου παλι στα 40 ευρω καταληγουμε (αναλογα βεβαια και την ισοτιμια)

αν θελετε φτιαξτε μια λιστα ωστε να δουμε ποσοι μαζευομαστε, αν μαζευομαστε και να ξαναρωτηξουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 14:03

Καλό θα είναι να γίνει μία ερώτηση στην carworks και έπειτα βλέπουμε για εξωτερικό.40 γιούρια είναι πάρα πολλά πιστεύω What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 14:12

groi1000 έγραψε:
Καλό θα είναι να γίνει μία ερώτηση στην carworks και έπειτα βλέπουμε για εξωτερικό.40 γιούρια είναι πάρα πολλά πιστεύω What a Face
οντως τα 40 ευρω ειναι πολλα για το μαγνητακι (ασχετα αν τα εχω πληρωσει για να βαλω στο αυτοκινητο Razz )
θα μιλησω με carworks και μιλαμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 14:36

Χωρίς να θέλω να σπαμάρω,να τολμήσω να ρωτήσω γιατί θέλουν 24 ευρώ για να το στείλουν από Αγγλία ??? Rolling Eyes Επειδή ασχολούμαι και με μοντελισμό,το ελάχιστο που μου ζητάνε από Αγγλικό μοντελοκατάστημα είναι 4 ευρώ,άντε 5-6 για μεγάλα κουτιά cyclops Τέλος πάντων,αν μπορείς ρωτάς και ενημερώνεις Παναή Wink merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 15:23

groi1000 έγραψε:
Χωρίς να θέλω να σπαμάρω,να τολμήσω να ρωτήσω γιατί θέλουν 24 ευρώ για να το στείλουν από Αγγλία ??? Rolling Eyes Επειδή ασχολούμαι και με μοντελισμό,το ελάχιστο που μου ζητάνε από Αγγλικό μοντελοκατάστημα είναι 4 ευρώ,άντε 5-6 για μεγάλα κουτιά cyclops Τέλος πάντων,αν μπορείς ρωτάς και ενημερώνεις Παναή Wink merci
τι να σου πω βρε Γιωργο? και εμενα μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι τα μεταφορικα ειναι πιο πολλα απο τον μαγνητη
για αποφυγη παρεξηγησεων παραθετω ολοκληρο το mail που ελαβα
Good Morning,

The carriage charge to Athens would be £20.76 for one FilterMag.

We could offer a 10% discount on orders of 10 pieces or more - the delivery would have to be re-calculated for more items.

Your Sincerely

Ryan Fox


θα μιλησω και θα γραψω εδω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08 2011, 16:26

mavras έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Χωρίς να θέλω να σπαμάρω,να τολμήσω να ρωτήσω γιατί θέλουν 24 ευρώ για να το στείλουν από Αγγλία ??? Rolling Eyes Επειδή ασχολούμαι και με μοντελισμό,το ελάχιστο που μου ζητάνε από Αγγλικό μοντελοκατάστημα είναι 4 ευρώ,άντε 5-6 για μεγάλα κουτιά cyclops Τέλος πάντων,αν μπορείς ρωτάς και ενημερώνεις Παναή Wink merci
τι να σου πω βρε Γιωργο? και εμενα μου εκανε εντυπωση το γεγονος οτι τα μεταφορικα ειναι πιο πολλα απο τον μαγνητη
για αποφυγη παρεξηγησεων παραθετω ολοκληρο το mail που ελαβα
Good Morning,

The carriage charge to Athens would be £20.76 for one FilterMag.

We could offer a 10% discount on orders of 10 pieces or more - the delivery would have to be re-calculated for more items.

Your Sincerely

Ryan Fox


θα μιλησω και θα γραψω εδω
Καμμία παρεξήγηση Πάνο μου,προς Θεού!Απλά,θεωρώ πολύ κουκου-ρούκου τον Άγγλο και στο ex-post μου το διατύπωσα πιό ''όμορφα'' Wink Πιό ακριβά τα έξοδα αποστολής από το προιόν είναι κάτι που πολύ σπάνια το βλέπω Twisted Evil Μόνο και μόνο γι'αυτό,αξίζει να το δούμε από Ελλάδα I love you Αναμένομεν νεότερα... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 09:07

Παιδιά, επειδή το θέμα μαγνητάκια για τα ρινίσματα στον κινητήρα με έκαιγε τελευταία, έκανα μία απλή δοκιμή.
Πήρα ένα ΤΡΕΛΑ ΔΥΝΑΤΟ μαγνήτη απο παλιό floppy disk drive (τόσο δυνατούς, που αν βάλεις το χέρι σου ανάμεσα σε δύο τέτοιους μαγνήτες, σε πονάνε απο το σφίξιμο). Τον έβαλα λοιπόν μέσα σε ένα προφυλακτικό (Μη γελάς, σε βλέπω Smile ) και το βύθισα μέσα σε ένα 4λιτρο μπιτονάκι με ΠΑΛΙΟ λάδι απο την μηχανή μου. (Αλάζω λάδια κάθε 5.000 - 6.000 χιλιόμετρα περίπου). Λοιπόν, ο μαγνήτης είναι 3 μέρες μέσα στο λάδι και ΔΕΝ έχει κολήσει ΤΙΠΟΤΑ επάνω του. (Τον έχω βυθίσει στον πάτο του μπιτονιού για τυχόν σωματίδια που έχουν κατακάτσει). Η λογική λέει οτι κανονικά θα είχε γεμίσει ρινίσματα. Απο την άλλη όμως, δεν είναι λίγο κουλό να ξύνετε τόσο πολύ η μηχανή που να δημιουργούνται τόσα πολλά ρινίσματα ?? Αν ήταν έτσι, στα 50 - 60 χιλιάδες χιλιόμετρα η μηχανή θα γινότανε ολη ρινίσματα... Smile Smile



mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 09:16


Παίδες, μόλις τώρα είδα τις φώτο που έβαλε ο Bretsos.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Μάλον έχω τρελή λίπανση στην μηχανή μου. Wink Wink
Τέτοια ρινίσματα δεν περίμενα να δώ. Στο μαγνήτη που έχω κρεμάσει στο μπιτόνι δέν έχει κολήσει ΤΙΠΟΤΑ. σας το ορκίζομαι...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 11:40

DeepBlue έγραψε:

Παίδες, μόλις τώρα είδα τις φώτο που έβαλε ο Bretsos.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Μάλον έχω τρελή λίπανση στην μηχανή μου. Wink Wink
Τέτοια ρινίσματα δεν περίμενα να δώ. Στο μαγνήτη που έχω κρεμάσει στο μπιτόνι δέν έχει κολήσει ΤΙΠΟΤΑ. σας το ορκίζομαι...


η καποτα φταιει!!.. τα εχει γ@μησει όλα! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 11:41

Στον μαγνήτη δεν έχει κολλήσει γιατί τα ρινίσματα έμειναν μέσα στην μηχανή σου .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioarma
gold member
gold member
ioarma

Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Registration date : 29/08/2008

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ολα να εμειναν μεσα; δεν θα βγηκαν μερικα εξω ;   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 11:47

geo έγραψε:
Στον μαγνήτη δεν έχει κολλήσει γιατί τα ρινίσματα έμειναν μέσα στην μηχανή σου .
Ολα εμειναν μεσα ;
Δεν θα βγηκαν αν οχι τα μισα,κατι λιγοτερο; Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 12:37

ioarma έγραψε:
geo έγραψε:
Στον μαγνήτη δεν έχει κολλήσει γιατί τα ρινίσματα έμειναν μέσα στην μηχανή σου .
Ολα εμειναν μεσα ;
Δεν θα βγηκαν αν οχι τα μισα,κατι λιγοτερο; Question

Ναι βρε Γιώργο... Ολα μέσα έμειναν ?? Κατι θα φαινότανε....
Θα βάλω τους μαγνήτεσ πάνω στο φίλτρο και στην επομενη αλαγή φίλτρου θα δώ τι παίζει.
Ετσι κι αλλιώς τους μαγνήτεσ τους έχω. Δεν έχω να χάσω τίποτα...


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 12:42

4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
DeepBlue έγραψε:

Παίδες, μόλις τώρα είδα τις φώτο που έβαλε ο Bretsos.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Μάλον έχω τρελή λίπανση στην μηχανή μου. Wink Wink
Τέτοια ρινίσματα δεν περίμενα να δώ. Στο μαγνήτη που έχω κρεμάσει στο μπιτόνι δέν έχει κολήσει ΤΙΠΟΤΑ. σας το ορκίζομαι...


η καποτα φταιει!!.. τα εχει γ@μησει όλα! Laughing

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα... !!!!!!

ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣ
Την είδαν τα ρινίσματα και την έκαναν με γοργά πηδηματάκια ..... !!!!


Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 501340 Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 501340 Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 501340 Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 501340


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 14:26

DeepBlue έγραψε:


Στο μαγνήτη που έχω κρεμάσει στο μπιτόνι δέν έχει κολήσει ΤΙΠΟΤΑ. σας το ορκίζομαι...


κανε ότι και στο video και σίγουρα θα δεις.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeepBlue
Member
Member
DeepBlue

Ηλικία : 56
Τόπος : Αργυρούπολη - Αθήνα
Registration date : 27/08/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 15:16

Bretsos K2 έγραψε:


κανε ότι και στο video και σίγουρα θα δεις.


Η Στρουμφίτα μου, έχει μαγνητική τάπα λαδιού, που βέβαια δεν έχει και τον δυνατότερο μαγνήτη, αλλά κάθε φορά που αλάζω λάδια την κοιτάζω και είναι ΠΑΝΤΑ πεντακάθαρη. Δεν θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον μία ιδέα ρινίσματα ??
Είμαι λίγο μπερδεμένος με το όλο θέμα.....

Αυριο θα πάω να ξανα-κάνω το τέστ, όπως ακριβώς το δείχνει το βιντεάκι, για να δώ...


mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 15:17

DeepBlue έγραψε:
Bretsos K2 έγραψε:


κανε ότι και στο video και σίγουρα θα δεις.


Η Στρουμφίτα μου, έχει μαγνητική τάπα λαδιού, που βέβαια δεν έχει και τον δυνατότερο μαγνήτη, αλλά κάθε φορά που αλάζω λάδια την κοιτάζω και είναι ΠΑΝΤΑ πεντακάθαρη. Δεν θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον μία ιδέα ρινίσματα ??
Είμαι λίγο μπερδεμένος με το όλο θέμα.....

Αυριο θα πάω να ξανα-κάνω το τέστ, όπως ακριβώς το δείχνει το βιντεάκι, για να δώ...


mouuuuuu mouuuuuu mouuuuuu



Όλα τα στρωματέξ έχουν μαγνητική τάπα λαδιού... κατα καιρούς βρίσκω και εγώ κάτι ψιλά εκεί πέρα αλλά όπως είπες είναι λίγο αδύναμος σαν μαγνήτης και σίγουρα θα του ξεφεύγουν πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 15:25

Αμάν ρε παίδες θα τρελαθούμε εντελώς τελικά!!


Και εξηγούμε...
πρώτη φορά καπάκι κινητήρα άνοιξα στις 50.000χλμ. και στην σήτα της αντλίας λαδιού γινότανε της πουτ@ν@ς από γρέζι
λιγότερα κάπου στις 70.000χλμ.που ξανά χρειάστηκε και ακόμα πριν λίγο καιρό που άλλαξα αντλία νερού δλδ.120.000χλμ βρήκα γρέζια.
Τα γρέζια λοιπόν σταματάνε στο εσωτερικό φίλτρο της τρόμπας λαδιού δλδ. αυτό είναι με τα 120.000χλμ. φαντάσου πως ήταν στα 50.000χλμ.Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 IMG_0747
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 IMG_0756
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 IMG_0752

Αυτό που κάνει το παραπάνω κόλπο το οποίο και το έχω αρκετά χρόνια είναι κατακράτηση τον πολύ μικρών σωματιδίων του μετάλλου (σχεδόν σκόνη) πράγμα που το κάνει ο μαγνήτης πάνω στην τάπα όπως είπες αλλά οχι και με μεγάλη επιτυχία διότι είναι πολύ μικρός.
Κάποια από αυτά φεύγουν και με τις συχνές αλλαγές λαδιού κάποια όμως δεν φεύγουν ποτέ.

Σωτήρη εχεις δοκιμάσει με ένα πανι να σκουπίσεις τον μαγνήτη που έχει η τάπα λαδιού?
τότε και μόνο θα δεις την δουλειά που κάνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 22:44

Και μετά από όσα διάβασα και είδα, είπα να περάσω στην εκτέλεση!

Σίγουρος ότι το μαγνητακι, σε εμένα που τελευταία είχα μια περιπέτεια, κάτι θα πιάσει λέω να το προσπαθήσω…

40? για ένα μαγνήτη δεν δίνω οπότε περνάμε στις πατέντες…

Το μόνο που χιάζεσαι είναι ένα παλιό ηχείο, λύγο ισχυρή ταινία και πέντε λεπτά!



Καθαρίζουμε καλά με ένα υγρό πανί από σκόνες και τυχόν λάδια!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00111d



Οκ! Το παράκανα λίγο στο μέγεθος το μαγνήτη αλλά είχα τους λόγους μου!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00112ip



Όπως βλέπετε ποιο ισχυρός δεν γίνετε, είναι σαν το φίλτρο λαδιού!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00115nh



Από άλλη γωνία! Και κολλαει καλά! 10 κιλά έλξης περίπου!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00116t



Κολλάμε καλά με την ταινία μιάμιση φορά είναι αρκετή για να μην φύγει στης λακκούβες!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00117kn




Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00118g



…καρίνα και ούτε γάτα ούτε ζημία…
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00119b





Την τετάρτη έχω κανονίσει αλλαγή λαδιών. Με αυτόν το μαγνήτη ότι και σκατα να έχει θα το δούμε, αν και τα λάδια τα έχω μόνο 200 χλμ…

…αν όχι σίγουρα θα έχω μαζέψει κανένα φρεάτιο η καπάκι από κανέναν υπόνομο…

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 25iycf7.....με έρωτα περνάει...Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
narcissus
moderator
moderator
narcissus

Ηλικία : 45
Τόπος : Θες άλλο Νίκη
Registration date : 12/06/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 22:50


Ουπς, το ξεχείλωσα λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο ε? ας το μαζέψει κάποιος γιατί δεν τα καταφέρνω καλά!!! What a Face

_________________
ʼʼΔίκασον Κύριε τους αδικούντας με, πολέμησον τους πολεμούντας μεʼʼ
Ψαλμός 35-1 Δαυίδ   Ενέπνεε τον αγώνα για την ελευθερία του Γένους, το 1821

Όλοι θέλουν το καλό μου…, αλλά εγώ δεν θα αφήσω να μου το πάρουν! Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 49587_1005865360_1289758227_q

 Η ζωή είναι ένας κώλος, γ@μ@ τον πριν σε χεσει!

Ο έρωτας....Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 25iycf7.....με έρωτα περνάει...Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Xf7wjb..!    
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toliscupra

toliscupra

Ηλικία : 42
Τόπος : athens by night
Registration date : 10/03/2011

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 23:00

προσοχη magneto !!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://krassasdoors.gr
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Μάης 09 2011, 23:44

narcissus έγραψε:
Και μετά από όσα διάβασα και είδα, είπα να περάσω στην εκτέλεση!

Σίγουρος ότι το μαγνητακι, σε εμένα που τελευταία είχα μια περιπέτεια, κάτι θα πιάσει λέω να το προσπαθήσω…

40? για ένα μαγνήτη δεν δίνω οπότε περνάμε στις πατέντες…

Το μόνο που χιάζεσαι είναι ένα παλιό ηχείο, λύγο ισχυρή ταινία και πέντε λεπτά!



Καθαρίζουμε καλά με ένα υγρό πανί από σκόνες και τυχόν λάδια!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00111dt




Οκ! Το παράκανα λίγο στο μέγεθος το μαγνήτη αλλά είχα τους λόγους μου!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00112ip




Όπως βλέπετε ποιο ισχυρός δεν γίνετε, είναι σαν το φίλτρο λαδιού!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00115nh





Από άλλη γωνία! Και κολλαει καλά! 10 κιλά έλξης περίπου!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00116tn





Κολλάμε καλά με την ταινία μιάμιση φορά είναι αρκετή για να μην φύγει στης λακκούβες!
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00117kn





Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00118g





…καρίνα και ούτε γάτα ούτε ζημία…
Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Dsc00119bx







Την τετάρτη έχω κανονίσει αλλαγή λαδιών. Με αυτόν το μαγνήτη ότι και σκατα να έχει θα το δούμε, αν και τα λάδια τα έχω μόνο 200 χλμ…

…αν όχι σίγουρα θα έχω μαζέψει κανένα φρεάτιο η καπάκι από κανέναν υπόνομο…

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού   Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Μάης 10 2011, 23:14

Μάθαμε τίποτα για το filtermag από Ελλάδα??? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μαγνήτης για φίλτρο λαδιού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: