Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
endurasx
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
endurasx

Ηλικία : 42
Τόπος : Περιστερι
Registration date : 28/11/2012

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 17:47

Koga έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:

Ως προς το θέμα θορύβου τώρα....δίνω +1000 στην εξάτμιση, είχα κάποιες αμφιβολίες για το εάν θα την αντέχω (προσωπικό θέμα) ή όχι γι αυτό και αναφέρθηκα, στο εγκωμιαστικό κατά τα άλλα ποστ μου για το συγκεκριμένο μαγαζί (το οποίο ΞΑΝΑυπογράφω).Τελικά όχι απλά την αντέχω αλλά γουστάρω κιόλας πολύ.

Αντε γειά μας... geiamas  geiamas


Αμάν ρε συνονόματε και συν- περιστεριώτη… τι φωτιές μας άναψες…
Μπορείς να δώσεις πληροφορίες για τιμή, για την βάση στήριξης και την μαγκία στην ένωση?( Είναι μετά από απαίτηση δική σου? είναι μέσα στο κόστος?)
Thx
Μεσα στο κοστος ειναι!!
Αν ριξεις μια ματια στις προσφωρες θα την δεις καθως και το τι πρεπει να κανεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 18:04

Koga έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:

Ως προς το θέμα θορύβου τώρα....δίνω +1000 στην εξάτμιση, είχα κάποιες αμφιβολίες για το εάν θα την αντέχω (προσωπικό θέμα) ή όχι γι αυτό και αναφέρθηκα, στο εγκωμιαστικό κατά τα άλλα ποστ μου για το συγκεκριμένο μαγαζί (το οποίο ΞΑΝΑυπογράφω).Τελικά όχι απλά την αντέχω αλλά γουστάρω κιόλας πολύ.

Αντε γειά μας... geiamas  geiamas


Αμάν ρε συνονόματε και συν- περιστεριώτη… τι φωτιές μας άναψες…
Μπορείς να δώσεις πληροφορίες για τιμή, για την βάση στήριξης και την μαγκία στην ένωση?( Είναι μετά από απαίτηση δική σου? είναι μέσα στο κόστος?)
Thx
Ελα φίλε συνονόματε...φωτιά και λαύρα είναι...είχα γράψει λάθος και πολύ σωστά ένας συνφορουμίτης το επεσήμανε....για τα μέλη του φόρουμ η τιμή για τελικό είναι 200 ευρώ και όχι 220 που έγραψα εκ παραδρομής. Αν με ρωτάς τώρα για τη μαγκιά με το καζανάκι της "μαμάς" και το είπε και το έκανε μόνος του ο Πέτρος χωρίς καμμία απολύτως επιβάρυνση, στην ουσία κόλλησε μια μούφα στο τελικό ίδια με τη μούφα που έβαλε και στο racetech ώστε με ένα απλό βίδο-ξεβίδο στον κολλιέ να μπορεί να αλλαχθούν μεταξύ τους. η μόνη διαφοροποίηση μεταξύ του "μαμά με το racetech είναι ότι καταργεί την κάτω βίδα στήριξης του τελικού (τη βιδώνει σκέτη στη θέση της)  και καταργεί και την πάνω βίδα του προστατευτικού (τη βιδώνει και αυτή με παξιμάδι όμως για αισθητικούς λόγους) διότι το θηλυκο που βιδώνει μένει πάνω στο "μαμά" με το κόψιμο. Όλο το σύστημα είναι plug and play...οι βίδες όλες είναι πάνω στη μηχανή....απλά βγάζεις-βάζεις. Όλα αυτά που σου ανέφερα σύμφωνα με τον Πέτρο αφορούν στα μοντέλα χωρίς ABS. Στα μοντέλα με ABS δεν μπορεί να γίνει η μαγκιά αυτή διότι το "μαμά" κοβεται αλλού.
Ελπίζω να απάντησα σ αυτό που ρώτησες...
Περιστέρι πάντως μη με ψάξεις.....καμία σχέση..... goood
Άντε σε βλέπω έτοιμο ψημένο για τελικόν καζάνιον μετά βαβούρας....με το καλό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 18:51

Είχα την εντύπωση, ότι σε προηγούμενο post είχες αναφέρει το περιστέρι...απο το πολύ διάβασμα στο forum έχω χαζέψει... What a Face

Καλή φάση το plug and play...γι αυτό το ανέφερα, αλλά με χάλασες γιατί είμαι με ABS...
Τεσπά...θα πάω μια βόλτα πρώτα απο Παπαγιάννη και μετά...βαβούρα yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17 2015, 18:52

Μεσόγεια είμαι φίλε...να πας να στα πεί από πρώτο χέρι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 00:45

billaros19 έγραψε:
όσον αφορά το θέμα του σιγαστήρα, έχω μοντέλο του 2010 και τον ρώτησα ο ίδιος. στο μοντέλο μου δεν παίρνει σιγαστήρα το τελικό που βλέπετε στην φωτογραφία του φίλου αλλά αν πάρετε το τελικό που δεν έχει carbon παίρνει κανονικά με την χρήση μίας βίδας.


ακριβως ετσι οπως τα λεει ο φιλος......αλλα θα απαντησω παρακατω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 01:31

kostis-k4 έγραψε:
ioannis d. έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:
zorro έγραψε:
Δεν ειναι λιγο μαλακια ομως με τον σιγαστηρα; ρε φιλε δεν ειναι κατι δυσκολο καντην να μπαινει και να βγαίνει ο σιγαστηρας με δυο βιδες σιγα το πραγμα μεγαλο μειον για εμενα για αυτο και δεν εχω βαλει ακομα

σίγουρα αρνητικό...γι αυτό και το ανέφερα....είπαμε τα σωστά σωστά και τα λάθος λάθος....το θέμα είναι πως στην περίπτωση αυτή έχουμε πολλά σωστά.....ε ας έχουμε και ένα λάθος...



κανετε λαθος κ οι 2σας....
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΟΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥΥΥΥ.....
απλως δεν μπαινει στο συγκεκριμενο μοντελο εξατμισης-τελικου..
....συ είπας -->σε όλα μπαίνουν...αλλά στο συγκεκριμένο δε μπαίνει....τι από τα 2???
ioannis d. έγραψε:
..που πιστευω οτι κ σε αυτο μπαινει αλλα εχει μια διαδικασια παραπανω στο να τρυπησει το τελικο καρμπον.......
....ναι μπαίνει και ναι ΔΕΝ βγαίνει...(κατά τον κατασκευαστή πάντα...)
ioannis d. έγραψε:
επισης αυτες που περνουν σιγαστηρα(ο οποιος μπαινει-βγαινει)ειναι φθηνοτερες απο το συγκεκριμενο μαγαζι.....
....για να το λες....
ioannis d έγραψε:
γιαυτο μην μασατε μια καραμελα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ....κ μετα ο zorro λεει εχω ακουσει οτι δεν μπαινει γιαυτο δεν βαζω.....ρωτηστε τον ανθρωπο πρωτα κ μετα πειτε αυτο που λετε....
ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ ΘΑ ΕΒΑΖΑ.....Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.....ΕΝΩ ΔΕΝ ΡΩΤΑΝΕ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΕΖΕΙ....
...μάλιστα δάσκαλε (κάτσε μη φάμε και καμμιά αδέσποτη)


Πολλά κεφαλαία πολλή σιγουριά και πολύ απόλυτος..(αναιρείς και μόνος σου τον εαυτό σου στο ίδιο μήνυμα)..το ότι παίρνει σιγαστήρα που δεν βγαίνει δεν προήλθε από το μυαλό μου αλλά είναι η απάντηση του Πέτρου (κατασκευαστή) στην συγκεκριμένη ερώτησή μου. Τώρα αν εσύ ξέρεις καλύτερα από τον κατασκευαστή τι μπαίνει και τι δε μπαίνει πάω πάσο...κούλαρε λίγο όμως...δεν απευθύνεσαι σε σχολιαρόπαιδα για να τα μαλώνεις κιόλας.


καταρχας καλησπερα.....λοιπον οπως γραφω παραπανω λεω πως καλο ειναι πριν λεμε οτιδηποτε να λεμε ακριβεστατα τι γινεται κ πως....
Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΛΟΣ....ο σαλιγκαρος εχει πετυχει καποια τιμη για ΕΜΑΣ....οταν λοιπον υπαρχουν παιδια πχ ο zorro κ σιγουρα κ αλλοι που θελουν να βαλουν εξατμιση ΑΛΛΑ κολλανε στο σιγαστηρα πρεπει να ξερουν οτι υπαρχουν κ αλλα μοντελα που μπαινουν στο vstrom....το λεω επειδη καλο ειναι να στηριζουμε οτι μας στηριζει....συνεπως να το ξανασκεφτουν.....
http://racetech.gr/360/8-done/exhaust.html
αυτη την πουλαει ο ανθρωπος στα 300 ολωσομη....310 με σιγαστηρα
την αντιστοιχη ακριβως ιδια σε μαυρο εξαγωνο την εχει 320 ολοσωμη.....330 με σιγαστηρα.....τιμες πριν μια βδομαδα......
καταρχας το μυν δεν πηγαινε για σενα αλλα πεταχτηκες να απαντησεις σαν το σχολαριοπαιδο οπως ανεφερες εσυ ο ιδιος....στο ακομα πιο πανω μυν που σε ρωταω για την τιμη που ηταν παραπανω ενα 20ρικο δεν μπηκες στο κοπο να απαντησες.....τωρα πεταχτηκες σαν ΣΧΟΛΑΡΟΠΑΙΔΟ ΝΑ ΤΟ ΠΕΞΕΙΣ ΑΝΤΡΑΣ....γεμισαμε απο τετοιους.....δεν αναιρω τον ευατο μου σχολιαροπαιδο στο μυν μου.....ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΥΝ ΜΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΑ ΒΟΥΤΑΣ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.........ακου κ κατι αλλο εξυπνακια....εκει ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΕΞΑΓΩΝΗ σε tdm με σιγαστηρα κ ειχε τελικο καρμπον....κ οταν τον ρωτησα ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ....πιθανον ηταν για καποιον δικο του ανθρωπο.....πιστευω οτι ΜΠΟΡΕΙ αλλα εχει διαδικασια.....με το μυαλο μου υποθετω οτι ισως εχειθεμα κεντραρισματος πιθανον με το τρυπανι που την ανοιγει κ ισως μελλοντικα να ξεφλουδιζεται γρηγορα το καρμπον κ ισως να μην θελει να μπει σε διαδικασιες που πιθανον αργοτερα να τα βρει μπροστα του(να αναγκαζεται να τα αντικαταστει απο μεριας του)εδω του nikosd κσε φιλο μετα απο 5χρονια εχειειδη ξεφλουδιθει....ο κατασκευαστης μια χαρα ανθρωπος ειναι....κ δεν αναιρω εγω αυτα που λεει......αντε παω ΓΙΑ ΥΠΝΟ masturbate γιατι αυριο θα παω σχολειο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 01:36

BLaCkXs.... έγραψε:
Αδέλφια παράκληση ρίξτε τους τόνους και ηρεμήστε.Εδώ βρισκόμαστε για να αλλάζουμε απόψεις ειρηνικά όχι για να φαγωνόμαστε.

Σε ερώτηση μου τον Ιανουάριο  προς τον Πέτρο εάν μπαίνει σιγαστήρας, μου απάντησε οτι στην oval δεν μπαίνει

Στην τελική τι τον θέλετε τον σιγαστηρα ρε παίδες,εχετε ακούσει τον θόρυβο της racetech και σας φάνηκε θορυβώδης;Δεν κανει τρομερό θόρυβο η εξάτμιση,περνάει ΚΤΕΟ και δεν προκαλεί.Εαν θέλετε με σιγαστηρα κρατήστε τοτε τη μαμά εξάτμιση,ο ρόλος της εξάτμισης ειναι να κάνουμε και λίγο σαματά για να μας ακούνε στο δρόμο σωστά LORDE?


χρωστουσα ενα μυν....το εγραψα κ δεν ξαναδινω θεμα οτι κ να γραφτει.....εγω το ειπα γενικως κ ο κυριος παρεξηγηθηκε λες κ ελεγα γιαυτον....
ΣΥΝΧΩΡΕΣΕΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝ bliax
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 01:46

Είπα ότι το κλείνω και παραμένω σ αυτό (για μένα ή για άλλον δεν έχει σημασία ο τρόπος μετράει)...τα σχόλια σε όσους διαβάζουν...για το θέμα της τιμής αν κοιτούσες το ακριβώς από πάνω ποστ μου θα διάβαζες ότι επανήλθα γιατί δεν το είχα δει και σε επιβεβαίωσα...το λάθος ήταν δικό μου...
Δε σε ξέρω δε με ξέρεις .... δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα....έχουμε 1-2 κοινά...τα στρώματα και την τρέλα για τα δίτροχα σίγουρα....ας μείνουμε εκεί...
Α ρε τι τραβάμε κι εμείς οι αντρες-σχολιαροπαιδα........
Πάρε και μια μπύρα geiamas ...πάρε δύο καλύτερα ακόμα geiamas geiamas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 02:51

kostis-k4 έγραψε:
Είπα ότι το κλείνω και παραμένω σ αυτό (για μένα ή για άλλον δεν έχει σημασία ο τρόπος μετράει)...τα σχόλια σε όσους διαβάζουν...για το θέμα της τιμής αν κοιτούσες το ακριβώς από πάνω ποστ μου θα διάβαζες ότι επανήλθα γιατί δεν το είχα δει και σε επιβεβαίωσα...το λάθος ήταν δικό μου...
Δε σε ξέρω δε με ξέρεις .... δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα....έχουμε 1-2 κοινά...τα στρώματα και την τρέλα για τα δίτροχα σίγουρα....ας μείνουμε εκεί...
Α ρε τι τραβάμε κι εμείς οι αντρες-σχολιαροπαιδα........
Πάρε και μια μπύρα geiamas ...πάρε δύο καλύτερα ακόμα geiamas geiamas


goood


geiamas geiamas geiamas τριτη κερασμενη απο μενα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Μαρ 18 2015, 11:23

ioannis d. έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:
Είπα ότι το κλείνω και παραμένω σ αυτό (για μένα ή για άλλον δεν έχει σημασία ο τρόπος μετράει)...τα σχόλια σε όσους διαβάζουν...για το θέμα της τιμής αν κοιτούσες το ακριβώς από πάνω ποστ μου θα διάβαζες ότι επανήλθα γιατί δεν το είχα δει και σε επιβεβαίωσα...το λάθος ήταν δικό μου...
Δε σε ξέρω δε με ξέρεις .... δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα....έχουμε 1-2 κοινά...τα στρώματα και την τρέλα για τα δίτροχα σίγουρα....ας μείνουμε εκεί...
Α ρε τι τραβάμε κι εμείς οι αντρες-σχολιαροπαιδα........
Πάρε και μια μπύρα geiamas ...πάρε δύο καλύτερα ακόμα geiamas geiamas


goood


geiamas geiamas geiamas  τριτη κερασμενη απο μενα.....

Αμα το πάμε έτσι φίλε το βαρελάκι το φάγαμε στο φτερό....  drink (δε με χαλάει καθόλου χεχε!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dh8eN



Registration date : 24/06/2018

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Νοε 21 2019, 19:25

Καλησπέρα,
Ξέρουμε τιμή για race gun;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 14 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: