Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
theodoros069

theodoros069

Ηλικία : 54
Τόπος : Ιωάννινα
Registration date : 22/05/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 11, 2014 11:36 pm

geokim έγραψε:
Και μιας και ξεκίνησα εδώ . αν Μέι ενα αφτερμαρκετ φίλτρο όπως το pipercross που διαβάζω εδώ θα αυξηθεί η κατανάλωση; και αν ναι θα είναι αισθητό ?
Ευχαριστω

Συνηθως οταν αυξανετε η καταναλωση απο διαφορες επεμβασεις δεν ειναι παραπανω απο 1-1,5 λιτρο τα 100 χιλ.αλλα βεβαια αυτο εχει να κανει με τον τροπο οδηγησης και χρησης της μηχανης.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geokim



Τόπος : XANIA
Registration date : 25/06/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2014 2:22 pm

Ωχ εγώ περίμενα γύρω στο +0,5 .. Θα κάνω μια μέτρηση κατανάλωσης να δω που βρισκόμαστε και βλέπουμε. Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bananas1990

bananas1990

Ηλικία : 33
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 29/12/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2014 2:25 pm

Εγω παντως εκει που πριν εκαιγα, γυρω στα 4,9-5,2 τωρα με φιλτρο- ολοσωμη- yoshibox ειμαι μαξ μεχρι 5,7

 Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geokim



Τόπος : XANIA
Registration date : 25/06/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 13, 2014 2:07 pm

Αυτή η διαφορά μάλιστα! Συμφέρει  Smile . Σήμερα μέτρησα την κατανάλωση, απο γέμισμα σε γέμισμα με χαλαρή οδήγηση έως 5000 στροφές, 20% μέσα στην πόλη το άφησα μέχρι να δώ πρώτη φορά να αναβοσμήσει η τελευταία μπάρα του δείκτη βενζίνης ( που το έκανε όταν την έβαλα μπροστά και μετά σταμάτησε οπότε βιάστηκα). Ε πήγα γέμισα και το έπαθα το εγκεφαλικό ... 397 χμ και γέμισε με 15.47 λίτρα!!! 3.90 η κατανάλωση, μιλάμε θα έπιανε 500 χιλιόμετρα με αυτούς του ρυθμούς λολ.. πανευτυχής  Laughing 

Πάω για φίλτρο λογικά..και κάτι άλλο να ρωτήσω για τα φίλτρα, παίζει να μειώνουν τον χρόνο ζωής του κινητήρα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 13, 2014 2:14 pm

geokim έγραψε:
Αυτή η διαφορά μάλιστα! Συμφέρει  Smile . Σήμερα μέτρησα την κατανάλωση, απο γέμισμα σε γέμισμα με χαλαρή οδήγηση έως 5000 στροφές, 20% μέσα στην πόλη το άφησα μέχρι να δώ πρώτη φορά να αναβοσμήσει η τελευταία μπάρα του δείκτη βενζίνης ( που το έκανε όταν την έβαλα μπροστά και μετά σταμάτησε οπότε βιάστηκα). Ε πήγα γέμισα και το έπαθα το εγκεφαλικό ... 397 χμ και γέμισε με 15.47 λίτρα!!! 3.90 η κατανάλωση, μιλάμε θα έπιανε 500 χιλιόμετρα με αυτούς του ρυθμούς λολ.. πανευτυχής  Laughing 

Πάω για φίλτρο λογικά..και κάτι άλλο να ρωτήσω για τα φίλτρα, παίζει να μειώνουν τον χρόνο ζωής του κινητήρα ;


μην υπερβαλουμε ...καπου εκανες λαθος στα χλμ ή στα λιτρα  bounce με καμια δεν καιει τοσο

η μπαρα η τελευταια αναβοσβηνει στα 17,5+ λιτρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geokim



Τόπος : XANIA
Registration date : 25/06/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 13, 2014 2:44 pm

μα δεν έκανα πουθενά λάθος, ίσως να έπεσα και σε καλή βενζινα. shell 95άρα, λάστιχα trailwing racetech εξάτμιση. Ίσως το παλικάρι που το είχε πριν να έχει κάνει καμιά ρύθμιση τρελή όταν έβαλε την εξάτμιση. Λάθος είμαι σίγουρος οτι δεν έκανα γιατι είχα transalp και είχα πάθει εμμονή με την κατανάλωση. Το μόνο που σκέφτομαι είναι οτι ίσως έπρεπε να πω στο βενζινά όταν η βενζίνη έφτασε στην στώμιο να περιμέναμε λίγο να πιει το μηχανακί και ίσως να έπαιρνε και άλλη , αλλά πάλι πόσο παραπάνω 0,5 λ ?
έχω συγκινηθεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 13, 2014 2:50 pm

ναι αν εκανε καμια ρυθμιση και βγαζει τωρα 50 αλογα μπορει να καιει τοσο

Τεσπα μακαρι να καιει τοσο μην χαλαμε το Thread  με of topic 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απονέμοντας εύσημα...   Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΔευ Μαρ 02, 2015 4:52 pm

Γειά χαρά φίλοι Vstromάδες...μετά από αρκετή σκέψη πήγα κι εγώ το stromaτάκι μου για εξάτμιση σήμερα. Η επιλογή μου μετά από ώρες διάβασμα ήταν ο Παπαγιάννης και η Racetech (μόνο τελικό ήθελα) για το Κ4 μου.
Επειδή συνήθως θυμόμαστε να γράψουμε όταν έχουμε παράπονο είπα να γράψω για να αποδώσω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και εξηγούμαι....
1. άψογη συμπεριφορά επιχειρηματία προς πελάτη
2. ετοιμοπαράδοτη πληθώρα επιλογών εξατμίσεων
3. ποιότητα κατασκευής υψηλού επιπέδου (τουλάχιστον σε ότι αφορά υλικά που φαίνονται)
4. υποδειγματική τοποθέτηση με προσοχή στα βίδωσε/ξεβίδωσε αξεσουάρ της μηχανής που πρέπει να φύγουν από τη μέση, state of the art κολλήσεις από τον Πέτρο, κούμπωμα του τελικού σαν ΟΕΜ και ειδικά στο Κ4 και σε όσα δεν χρειάζεται να κοπεί άσχημα το τελικό (νομίζω μέχρι τα Κ6) μου έφτιαξε και στο μαμά έτοιμη υποδοχή ώστε όποτε θέλω να μπορώ να κάνω τράμπα τα τελικά σε φάση plug and play!!!!!
5. τελευταίο και εξίσου σημαντικό....πολύ καλή τιμή...ο άνθρωπος δεν σφάζει (το είχα διαβάσει και τώρα το υπογράφω κι εγώ)
Το μόνο που εγώ μπορώ να δω σαν αρνητικό είναι ότι το τελικό κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο από τα γούστα μου (θέμα καθαρά υποκειμενικό)και πιστεύω ότι θα με κουράζει σε ταξίδια. Και σε αυτό όμως ο Πέτρος έχει τη λύση βάζοντας σιγαστήρα στο τελικό με το αρνητικό του ότι ο σιγαστήρας άμα μπεί δεν ξαναβγαίνει.
Μακάρι όλοι οι ασχολούμενοι με το χώρο των μηχανοκίνητων (auto και moto) στις επισκευές/βελτιώσεις να αποκτήσουν κάποια στιγμή τέτοιο επίπεδο υπηρεσιών.
Κύριοι μόλις αποκτήσατε έναν ακόμη διαφημιστή της δουλιάς σας.....εύγε!!!!!!!
goood   geiamas   geiamas
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 20a3tdc
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimkopa
Member
Member
jimkopa

Τόπος : Πτολεμαίδα
Registration date : 06/05/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΔευ Μαρ 02, 2015 8:46 pm

Με γειααα...... τιμουλα θα μας πεις ? cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GiorgosDL650

GiorgosDL650

Ηλικία : 39
Τόπος : Σεπόλια
Registration date : 23/09/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΔευ Μαρ 02, 2015 9:04 pm

kostis-k4 έγραψε:
Γειά χαρά φίλοι Vstromάδες...μετά από αρκετή σκέψη πήγα κι εγώ το stromaτάκι μου για εξάτμιση σήμερα. Η επιλογή μου μετά από ώρες διάβασμα ήταν ο Παπαγιάννης και η Racetech (μόνο τελικό ήθελα) για το Κ4 μου.
Επειδή συνήθως θυμόμαστε να γράψουμε όταν έχουμε παράπονο είπα να γράψω για να αποδώσω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και εξηγούμαι....
1. άψογη συμπεριφορά επιχειρηματία προς πελάτη
2. ετοιμοπαράδοτη πληθώρα επιλογών εξατμίσεων
3. ποιότητα κατασκευής υψηλού επιπέδου (τουλάχιστον σε ότι αφορά υλικά που φαίνονται)
4. υποδειγματική τοποθέτηση με προσοχή στα βίδωσε/ξεβίδωσε αξεσουάρ της μηχανής που πρέπει να φύγουν από τη μέση, state of the art κολλήσεις από τον Πέτρο, κούμπωμα του τελικού σαν ΟΕΜ και ειδικά στο Κ4 και σε όσα δεν χρειάζεται να κοπεί άσχημα το τελικό (νομίζω μέχρι τα Κ6) μου έφτιαξε και στο μαμά έτοιμη υποδοχή ώστε όποτε θέλω να μπορώ να κάνω τράμπα τα τελικά σε φάση plug and play!!!!!
5. τελευταίο και εξίσου σημαντικό....πολύ καλή τιμή...ο άνθρωπος δεν σφάζει (το είχα διαβάσει και τώρα το υπογράφω κι εγώ)
Το μόνο που εγώ μπορώ να δω σαν αρνητικό είναι ότι το τελικό κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο από τα γούστα μου (θέμα καθαρά υποκειμενικό)και πιστεύω ότι θα με κουράζει σε ταξίδια. Και σε αυτό όμως ο Πέτρος έχει τη λύση βάζοντας σιγαστήρα στο τελικό με το αρνητικό του ότι ο σιγαστήρας άμα μπεί δεν ξαναβγαίνει.
Μακάρι όλοι οι ασχολούμενοι με το χώρο των μηχανοκίνητων (auto και moto) στις επισκευές/βελτιώσεις να αποκτήσουν κάποια στιγμή τέτοιο επίπεδο υπηρεσιών.
Κύριοι μόλις αποκτήσατε έναν ακόμη διαφημιστή της δουλιάς σας.....εύγε!!!!!!!
goood   geiamas   geiamas
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 20a3tdc


Τα προσυπογράφω όλα μια και έβαλα κι εγώ πολύ πρόσφατα το τελικό τους. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν έβαλαν και σ' εμένα αυτό το γαμάτο ασπρόμαυρο διακριτικό της μάρκας; pale pale pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΔευ Μαρ 02, 2015 9:43 pm

kostis-k4 έγραψε:

Το μόνο που εγώ μπορώ να δω σαν αρνητικό είναι ότι το τελικό κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο από τα γούστα μου (θέμα καθαρά υποκειμενικό)και πιστεύω ότι θα με κουράζει σε ταξίδια.

Με γειες με γειες καλοφορετη,πανέμορφη είναι!!!!
Πίστεψε με μετά απο μια βδομάδα που θα τη συνηθίσεις θα ήθελες να κανει και λίγο παραπάνω θόρυβο,θα σου φαίνεται οτι δεν κανει καθόλου

Επισης σε ταξιδι με σταθερές στροφές ειναι πιο αθόρυβη και απο τη μαμά μην αγχώνεσαι εξακριβωμένο!

Καλα χιλιόμετρα  cheers


GiorgosDL650 έγραψε:

Τα προσυπογράφω όλα μια και έβαλα κι εγώ πολύ πρόσφατα το τελικό τους. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν έβαλαν και σ' εμένα αυτό το γαμάτο ασπρόμαυρο διακριτικό της μάρκας; pale pale pale

Εαν δεν του ζητησες να σου βάλει το ταμπελάκι που προτιμάς σου έβαλε το καινουργιο

Εγω του ζήτησα και μ έβαλε αυτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zorro
Member
Member
zorro

Ηλικία : 36
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 24/12/2013

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 12:59 am

Δεν ειναι λιγο μαλακια ομως με τον σιγαστηρα; ρε φιλε δεν ειναι κατι δυσκολο καντην να μπαινει και να βγαίνει ο σιγαστηρας με δυο βιδες σιγα το πραγμα μεγαλο μειον για εμενα για αυτο και δεν εχω βαλει ακομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 8:05 am

GiorgosDL650 έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:
Γειά χαρά φίλοι Vstromάδες...μετά από αρκετή σκέψη πήγα κι εγώ το stromaτάκι μου για εξάτμιση σήμερα. Η επιλογή μου μετά από ώρες διάβασμα ήταν ο Παπαγιάννης και η Racetech (μόνο τελικό ήθελα) για το Κ4 μου.
Επειδή συνήθως θυμόμαστε να γράψουμε όταν έχουμε παράπονο είπα να γράψω για να αποδώσω τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και εξηγούμαι....
1. άψογη συμπεριφορά επιχειρηματία προς πελάτη
2. ετοιμοπαράδοτη πληθώρα επιλογών εξατμίσεων
3. ποιότητα κατασκευής υψηλού επιπέδου (τουλάχιστον σε ότι αφορά υλικά που φαίνονται)
4. υποδειγματική τοποθέτηση με προσοχή στα βίδωσε/ξεβίδωσε αξεσουάρ της μηχανής που πρέπει να φύγουν από τη μέση, state of the art κολλήσεις από τον Πέτρο, κούμπωμα του τελικού σαν ΟΕΜ και ειδικά στο Κ4 και σε όσα δεν χρειάζεται να κοπεί άσχημα το τελικό (νομίζω μέχρι τα Κ6) μου έφτιαξε και στο μαμά έτοιμη υποδοχή ώστε όποτε θέλω να μπορώ να κάνω τράμπα τα τελικά σε φάση plug and play!!!!!
5. τελευταίο και εξίσου σημαντικό....πολύ καλή τιμή...ο άνθρωπος δεν σφάζει (το είχα διαβάσει και τώρα το υπογράφω κι εγώ)
Το μόνο που εγώ μπορώ να δω σαν αρνητικό είναι ότι το τελικό κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο από τα γούστα μου (θέμα καθαρά υποκειμενικό)και πιστεύω ότι θα με κουράζει σε ταξίδια. Και σε αυτό όμως ο Πέτρος έχει τη λύση βάζοντας σιγαστήρα στο τελικό με το αρνητικό του ότι ο σιγαστήρας άμα μπεί δεν ξαναβγαίνει.
Μακάρι όλοι οι ασχολούμενοι με το χώρο των μηχανοκίνητων (auto και moto) στις επισκευές/βελτιώσεις να αποκτήσουν κάποια στιγμή τέτοιο επίπεδο υπηρεσιών.
Κύριοι μόλις αποκτήσατε έναν ακόμη διαφημιστή της δουλιάς σας.....εύγε!!!!!!!
goood   geiamas   geiamas
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 20a3tdc


Τα προσυπογράφω όλα μια και έβαλα κι εγώ πολύ πρόσφατα το τελικό τους. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν έβαλαν και σ' εμένα αυτό το γαμάτο ασπρόμαυρο διακριτικό της μάρκας; pale pale pale

χαχαχα....Γιώργο ήταν το πρώτο που του είπα αφού συμφωνήσαμε τα υπόλοιπα....θέλω, του λέω, το μαύρο ασημί ταμπελάκι και όχι αυτό με τα κόκκινα.....δεν πας από εκεί μπας και στο αλλάξει?...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 8:08 am

BLaCkXs.... έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:

Το μόνο που εγώ μπορώ να δω σαν αρνητικό είναι ότι το τελικό κάνει λίγο παραπάνω θόρυβο από τα γούστα μου (θέμα καθαρά υποκειμενικό)και πιστεύω ότι θα με κουράζει σε ταξίδια.

Με γειες με γειες καλοφορετη,πανέμορφη είναι!!!!
Πίστεψε με μετά απο μια βδομάδα που θα τη συνηθίσεις θα ήθελες να κανει και λίγο παραπάνω θόρυβο,θα σου φαίνεται οτι δεν κανει καθόλου

Επισης σε ταξιδι με σταθερές στροφές ειναι πιο αθόρυβη και απο τη μαμά μην αγχώνεσαι εξακριβωμένο!

Καλα χιλιόμετρα  cheers


GiorgosDL650 έγραψε:

Τα προσυπογράφω όλα μια και έβαλα κι εγώ πολύ πρόσφατα το τελικό τους. Μια ερώτηση μόνο. Γιατί δεν έβαλαν και σ' εμένα αυτό το γαμάτο ασπρόμαυρο διακριτικό της μάρκας; pale pale pale

Εαν δεν του ζητησες να σου βάλει το ταμπελάκι που προτιμάς σου έβαλε το καινουργιο

Εγω του ζήτησα και μ έβαλε αυτό

Σ' ευχαριστώ φίλε....θέλω κι εγώ να πιστεύω ότι θα το συνηθίσω....ίδωμεν...το θετικό είναι πως τώρα θα με ακούν σίγουρα ανάμεσα στην κίνηση...σημαντικό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 8:11 am

jimkopa έγραψε:
Με γειααα...... τιμουλα θα μας πεις ? cheers

Jim...220

Θα ακολουθήσουν φωτο με λεπτομέρειες της κατασκευής/τοποθέτησης...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 8:16 am

zorro έγραψε:
Δεν ειναι λιγο μαλακια ομως με τον σιγαστηρα; ρε φιλε δεν ειναι κατι δυσκολο καντην να μπαινει και να βγαίνει ο σιγαστηρας με δυο βιδες σιγα το πραγμα μεγαλο μειον για εμενα για αυτο και δεν εχω βαλει ακομα

σίγουρα αρνητικό...γι αυτό και το ανέφερα....είπαμε τα σωστά σωστά και τα λάθος λάθος....το θέμα είναι πως στην περίπτωση αυτή έχουμε πολλά σωστά.....ε ας έχουμε και ένα λάθος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 1:26 pm

Οι φωτο που υποσχέθηκα...

1. Βάση στήριξης ...πιο εργοστασιακή δεν γίνεται...
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 20tnkv7

2. Η ένωση από πάνω και το τελείωμα από το προστατευτικό πλαστικό...
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 6fz1jd

3. Η ένωση όπως φαίνεται από κάτω....μερακλίδικη!!! Ο κολιές ξεβιδώνει βγαίνει το τελικό και μπαίνει το μαμά στο οποίο έχει προσθέσει μια μούφα για την ένωση...
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 2rxt9mr

4. Το τελικό οπτικό αποτέλεσμα...τα σχόλια δικά σας...
Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 W7lkr9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 3:00 pm

καλοριζικη κ καλοταξιδι κ με πολλα βρου-βρουμ....
ασχετο κ για την ιστορια κ μονο....

200 δεν επερνε για τελικο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ACIMOS

ACIMOS

Ηλικία : 51
Τόπος : ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Registration date : 10/05/2011

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 03, 2015 8:43 pm

Με γειααα!!!!!!
OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 12:17 am

kostis-k4 έγραψε:
zorro έγραψε:
Δεν ειναι λιγο μαλακια ομως με τον σιγαστηρα; ρε φιλε δεν ειναι κατι δυσκολο καντην να μπαινει και να βγαίνει ο σιγαστηρας με δυο βιδες σιγα το πραγμα μεγαλο μειον για εμενα για αυτο και δεν εχω βαλει ακομα

σίγουρα αρνητικό...γι αυτό και το ανέφερα....είπαμε τα σωστά σωστά και τα λάθος λάθος....το θέμα είναι πως στην περίπτωση αυτή έχουμε πολλά σωστά.....ε ας έχουμε και ένα λάθος...



κανετε λαθος κ οι 2σας....
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΟΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥΥΥΥ.....
απλως δεν μπαινει στο συγκεκριμενο μοντελο εξατμισης-τελικου....που πιστευω οτι κ σε αυτο μπαινει αλλα εχει μια διαδικασια παραπανω στο να τρυπησει το τελικο καρμπον.......επισης αυτες που περνουν σιγαστηρα(ο οποιος μπαινει-βγαινει)ειναι φθηνοτερες απο το συγκεκριμενο μαγαζι.....γιαυτο μην μασατε μια καραμελα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ....κ μετα ο zorro λεει εχω ακουσει οτι δεν μπαινει γιαυτο δεν βαζω.....ρωτηστε τον ανθρωπο πρωτα κ μετα πειτε αυτο που λετε....
ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ ΘΑ ΕΒΑΖΑ.....Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.....ΕΝΩ ΔΕΝ ΡΩΤΑΝΕ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΕΖΕΙ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billaros19



Registration date : 14/12/2010

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 2:45 pm

όσον αφορά το θέμα του σιγαστήρα, έχω μοντέλο του 2010 και τον ρώτησα ο ίδιος. στο μοντέλο μου δεν παίρνει σιγαστήρα το τελικό που βλέπετε στην φωτογραφία του φίλου αλλά αν πάρετε το τελικό που δεν έχει carbon παίρνει κανονικά με την χρήση μίας βίδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tobacconistas.gr
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 2:53 pm

ioannis d. έγραψε:
kostis-k4 έγραψε:
zorro έγραψε:
Δεν ειναι λιγο μαλακια ομως με τον σιγαστηρα; ρε φιλε δεν ειναι κατι δυσκολο καντην να μπαινει και να βγαίνει ο σιγαστηρας με δυο βιδες σιγα το πραγμα μεγαλο μειον για εμενα για αυτο και δεν εχω βαλει ακομα

σίγουρα αρνητικό...γι αυτό και το ανέφερα....είπαμε τα σωστά σωστά και τα λάθος λάθος....το θέμα είναι πως στην περίπτωση αυτή έχουμε πολλά σωστά.....ε ας έχουμε και ένα λάθος...



κανετε λαθος κ οι 2σας....
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΟΙ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥΥΥΥ.....
απλως δεν μπαινει στο συγκεκριμενο μοντελο εξατμισης-τελικου..
....συ είπας -->σε όλα μπαίνουν...αλλά στο συγκεκριμένο δε μπαίνει....τι από τα 2???
ioannis d. έγραψε:
..που πιστευω οτι κ σε αυτο μπαινει αλλα εχει μια διαδικασια παραπανω στο να τρυπησει το τελικο καρμπον.......
....ναι μπαίνει και ναι ΔΕΝ βγαίνει...(κατά τον κατασκευαστή πάντα...)
ioannis d. έγραψε:
επισης αυτες που περνουν σιγαστηρα(ο οποιος μπαινει-βγαινει)ειναι φθηνοτερες απο το συγκεκριμενο μαγαζι.....
....για να το λες....
ioannis d έγραψε:
γιαυτο μην μασατε μια καραμελα ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Κ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ....κ μετα ο zorro λεει εχω ακουσει οτι δεν μπαινει γιαυτο δεν βαζω.....ρωτηστε τον ανθρωπο πρωτα κ μετα πειτε αυτο που λετε....
ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΕΙΧΕ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ ΘΑ ΕΒΑΖΑ.....Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.....ΕΝΩ ΔΕΝ ΡΩΤΑΝΕ Κ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ ΤΙ ΠΕΖΕΙ....
...μάλιστα δάσκαλε (κάτσε μη φάμε και καμμιά αδέσποτη)


Πολλά κεφαλαία πολλή σιγουριά και πολύ απόλυτος..(αναιρείς και μόνος σου τον εαυτό σου στο ίδιο μήνυμα)..το ότι παίρνει σιγαστήρα που δεν βγαίνει δεν προήλθε από το μυαλό μου αλλά είναι η απάντηση του Πέτρου (κατασκευαστή) στην συγκεκριμένη ερώτησή μου. Τώρα αν εσύ ξέρεις καλύτερα από τον κατασκευαστή τι μπαίνει και τι δε μπαίνει πάω πάσο...κούλαρε λίγο όμως...δεν απευθύνεσαι σε σχολιαρόπαιδα για να τα μαλώνεις κιόλας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 3:26 pm

Αδέλφια παράκληση ρίξτε τους τόνους και ηρεμήστε.Εδώ βρισκόμαστε για να αλλάζουμε απόψεις ειρηνικά όχι για να φαγωνόμαστε.

Σε ερώτηση μου τον Ιανουάριο  προς τον Πέτρο εάν μπαίνει σιγαστήρας, μου απάντησε οτι στην oval δεν μπαίνει

Στην τελική τι τον θέλετε τον σιγαστηρα ρε παίδες,εχετε ακούσει τον θόρυβο της racetech και σας φάνηκε θορυβώδης;Δεν κανει τρομερό θόρυβο η εξάτμιση,περνάει ΚΤΕΟ και δεν προκαλεί.Εαν θέλετε με σιγαστηρα κρατήστε τοτε τη μαμά εξάτμιση,ο ρόλος της εξάτμισης ειναι να κάνουμε και λίγο σαματά για να μας ακούνε στο δρόμο σωστά LORDE?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostis-k4

kostis-k4

Ηλικία : 55
Τόπος : Αθήνα-Κόρινθος
Registration date : 28/02/2015

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 4:48 pm

BLaCkXs.... έγραψε:
Αδέλφια παράκληση ρίξτε τους τόνους και ηρεμήστε.Εδώ βρισκόμαστε για να αλλάζουμε απόψεις ειρηνικά όχι για να φαγωνόμαστε.

Σε ερώτηση μου τον Ιανουάριο  προς τον Πέτρο εάν μπαίνει σιγαστήρας, μου απάντησε οτι στην oval δεν μπαίνει

Στην τελική τι τον θέλετε τον σιγαστηρα ρε παίδες,εχετε ακούσει τον θόρυβο της racetech και σας φάνηκε θορυβώδης;Δεν κανει τρομερό θόρυβο η εξάτμιση,περνάει ΚΤΕΟ και δεν προκαλεί.Εαν θέλετε με σιγαστηρα κρατήστε τοτε τη μαμά εξάτμιση,ο ρόλος της εξάτμισης ειναι να κάνουμε και λίγο σαματά για να μας ακούνε στο δρόμο σωστά LORDE?

Αυτό ακριβώς δεν είχα γράψει φίλε Ραφαήλ κι εγώ στο αρχικό μου πόστ?....συμφωνώ απόλυτα στο ειρηνικό του θέματος αλλά όταν βλέπω αγένεια δε μπορώ να τη καταπιώ...(το κλείνω εδώ χωρίς να παίρνω πίσω τα γραπτά).

Ως προς το θέμα θορύβου τώρα....δίνω +1000 στην εξάτμιση, είχα κάποιες αμφιβολίες για το εάν θα την αντέχω (προσωπικό θέμα) ή όχι γι αυτό και αναφέρθηκα, στο εγκωμιαστικό κατά τα άλλα ποστ μου για το συγκεκριμένο μαγαζί (το οποίο ΞΑΝΑυπογράφω).Τελικά όχι απλά την αντέχω αλλά γουστάρω κιόλας πολύ.

Αντε γειά μας... geiamas geiamas



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Koga

Koga

Ηλικία : 43
Τόπος : Περιστέρι, Αττική
Registration date : 05/05/2014

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξάτμιση Race tech ή Race guns;    Εξάτμιση Race tech ή Race guns;  - Σελίδα 13 Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2015 5:36 pm

kostis-k4 έγραψε:

Ως προς το θέμα θορύβου τώρα....δίνω +1000 στην εξάτμιση, είχα κάποιες αμφιβολίες για το εάν θα την αντέχω (προσωπικό θέμα) ή όχι γι αυτό και αναφέρθηκα, στο εγκωμιαστικό κατά τα άλλα ποστ μου για το συγκεκριμένο μαγαζί (το οποίο ΞΑΝΑυπογράφω).Τελικά όχι απλά την αντέχω αλλά γουστάρω κιόλας πολύ.

Αντε γειά μας... geiamas  geiamas


Αμάν ρε συνονόματε και συν- περιστεριώτη… τι φωτιές μας άναψες…
Μπορείς να δώσεις πληροφορίες για τιμή, για την βάση στήριξης και την μαγκία στην ένωση?( Είναι μετά από απαίτηση δική σου? είναι μέσα στο κόστος?)
Thx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εξάτμιση Race tech ή Race guns;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 13 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: