Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 10:12

Γεια χαρά !!! μηχανικός έμπιστος μου πρότεινε με κλειστά μάτια φιλτρο marchald και το επιβεβαιώνει γιατί ήταν μπροστά σε δυναμομετριση….

Το δίλλημα είναι marchald (30euro) KN(65 euro) η pipercrose (?) ?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 10:24

Προχτές δεν είπες ότι ο μηχανικός σου,σου πρότεινε Pipercross ??

DnNikos έγραψε:
tazakos έγραψε:
Χρόνια φανατικός του Κ&Ν με λύπη διαπίστωσα ότι στο μηχανάκι μας δεν κάνει τίποτα, αντιθέτως το pipercross που είναι και μισά λεφτά σκίζει πάτους, αν πραγματικά θέλεις να πάρει ανάσα μεγαλυτερη πούλα το Κ&Ν όσο είναι καινούργιο και πάρε το πάιπερ.

Kαλά δε σε πιστεύω!!!! λες και είσαι μέσα στο μυαλό μου σήμερα πήγα σε ένα φίλο μηχανικό και μου πρότεινε pipercross και των εμπιστεύομαι άλλα σε αυτό το θέμα είχα τις αμφιβολίες μου τώρα καταστάλαξα άλλα δεν ξέρω αν προλαβαίνω να του αλλάξω την παραγγελία γιατί το κάνω service σε άλλο μάστορα λόγο εγγύησης που ισχύει μέχρι των απριλη... όποτε pipercross + LAiser είμαι μια χαρά... cheers cheers cheers cheers

Εχεις απαντήσει ήδη σε ποιο φίλτρο καταλήγεις..

_________________
Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 10:32

V.Stratos έγραψε:
Προχτές δεν είπες ότι ο μηχανικός σου,σου πρότεινε Pipercross ??

affraid Δίκιο έχεις έκανα λάθος στο copy paste Μarchald μου Πρότεινε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 10:50

Οπως αγαπάς.. Cool

_________________
Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 11:22

κοίτα εγώ από Κ&Ν σε pipercross είδα σοβαρή διαφορα, το μαντσάιλντ (χιχι) φόρα το αφού στο προτείνουν να δεις τι παίζει, στην τελική 30 ευρώ είναι...Το παιπερ έχει 42 στον Σπηλιώτη.
http://www.crossoverparts.gr/marchald-filters/onoff/suzuki-dl-650-1000-vstrom.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος k7

Γιώργος k7

Ηλικία : 40
Τόπος : Giannena-Nea smyrni
Registration date : 24/11/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 12:25

Ρε παιδιά για τα DNA ποιά είναι η γνώμη σας?εγώ για KN πήγαινα και ο μάστορας μου πρότεινε DNA και τελικά αυτό έβαλα.
Μου είπε ότι είναι πιο βελτιωμένο απο το KN.και ότι δουλεύει καλύτερα στο VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 20:09

Γιώργος k7 έγραψε:
Ρε παιδιά για τα DNA ποιά είναι η γνώμη σας?εγώ για KN πήγαινα και ο μάστορας μου πρότεινε DNA και τελικά αυτό έβαλα.
Μου είπε ότι είναι πιο βελτιωμένο απο το KN.και ότι δουλεύει καλύτερα στο VSTROM


ΕΣΥ κατάλαβες καμία διφορα ; Με DNA που έβαλες ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 22:24

γεγονός είναι ότι αλλάζοντας φίλτρο πρέπει να αλλάξεις κ χαρτογράφηση για να δεις σωστά αποτελέσματα. Ειδικά αν το μηχανάκι είναι απείραχτο από εργοστάσιο.

Για BMC καμια γνώμη υπάρχει; Φοράω εγώ αλλά δεν το έχω συγκρίνει με κάτι άλλο... jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 22:56

mikios έγραψε:
Για BMC καμια γνώμη υπάρχει; Φοράω εγώ αλλά δεν το έχω συγκρίνει με κάτι άλλο... jocolor

Είχα εγώ BMC...

Μπές στη λίστα για pipercross...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την tassos... στις Πεμ Ιαν 28 2010, 00:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΤετ Ιαν 27 2010, 23:40

Και εγω BMC στο Κ7 έχω αλλά θα πάρω pipercross γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος.

Υπόψη ότι ενώ έχω κάνει ρύθμιση με καυσανάλυση και έχω yoshimura το μηχανάκι δεν 200σαρίζει πράγμα που έκανε όταν ήταν μαμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 00:54

Γιώργος k7 έγραψε:
Ρε παιδιά για τα DNA ποιά είναι η γνώμη σας?εγώ για KN πήγαινα και ο μάστορας μου πρότεινε DNA και τελικά αυτό έβαλα.
Μου είπε ότι είναι πιο βελτιωμένο απο το KN.και ότι δουλεύει καλύτερα στο VSTROM

Mετά από τόσες μετρήσεις που κάνει ο εκάστοτε μάστορας μπορεί να πεί με 100%
σιγουριά πιο φίλτρο κάνει καλύτερα για το μοτέρ μας..
Αλλωστε όλοι αυτοί δεν κοιτάνε ποιο φίλτρο εμπορεύονται αλλά ποιο φίλτρο όντως δουλεύει
καλύτερα στη μηχανή μας..
Που φυσικά μπορεί V-Strom να μην έχουν,αλλά ξέρουν τα πάντα για αυτό..
Καταναλώσεις,σωστές πιέσεις ελαστικών,ελαστικά..κτλ..

Εμείς εδώ στο φόρουμ δεν πήραμε ΠΟΤΕ και ούτε θα το κάνουμε κάποιον από το χεράκι
''ξέρεις βάλε αυτό'' γιατί δεν κερδίζουμε ΤΠΤ,πέραν από την ευχαρίστηση που εκφράζει ο καθένας
από το κάθε προιόν που χρησιμοποιεί..
Αν είναι πολλοί ευχαριστημένοι,το βάζουν και άλλοι..κ.ο.κ.

Οπότε μια έρευνα αγοράς εδώ μέσα σίγουρα μπορεί να βοηθήσει πολλούς..
Θυμηθείτε ότι μιλάμε για τα ?υρόπουλά μας που με κόπο βγάζουμε κάθε μέρα
Δεν θα μας τα τρώει ο κάθε επιτήδειος ψευτομάστορας που αν δεν τον αδικούσε η ζωή θα ήταν
στη χειρότερη σε κάποια εργστασιακή αγωνιστική ομάδα του MotoGP ή δεν ξέρω κι εγώ πού αλλού..
Ας όψεται η μάνα τους που δεν τους πήγαινε Αγγλικά !!!!


merci

_________________
Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος k7

Γιώργος k7

Ηλικία : 40
Τόπος : Giannena-Nea smyrni
Registration date : 24/11/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 15:03

DnNikos έγραψε:
Γιώργος k7 έγραψε:
Ρε παιδιά για τα DNA ποιά είναι η γνώμη σας?εγώ για KN πήγαινα και ο μάστορας μου πρότεινε DNA και τελικά αυτό έβαλα.
Μου είπε ότι είναι πιο βελτιωμένο απο το KN.και ότι δουλεύει καλύτερα στο VSTROM


ΕΣΥ κατάλαβες καμία διφορα ; Με DNA που έβαλες ;
Να σας πω την αλήθεια ρε παιδιά το φίλτρο το έβαλα μαζί με τελικο εξάτμισης(remus hexagon) και μου άλλαξε και την χαρτογράφιση.Διαφορά είδα,αλλά δεν ξέρω τι διαφορά μου έκανε το φίλτρο(dna) ή αν έβαζα άλλο φίλτρο (π.χ. pipercrose) αν η μηχανή θα πήγαινε καλύτερα.65 άλογα τροχό έβγαλε το δυναμόμετρο και από ότι μου είπε ο μάστορας (Μόνος Χρήστος) είναι καλα για v-strom με abs.Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 20:57

Γιώργος k7 έγραψε:
Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????

Απολύτως κανένα άμα το έβαλες για αυτό τον λόγο την πάτησες lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 28 2010, 21:00

Παιδιά το καλύτερο φίλτρο ξέρετε πιο είναι.............



τις ΜΑΜΑΣ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:03

Snakeye έγραψε:
Γιώργος k7 έγραψε:
Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????

Απολύτως κανένα άμα το έβαλες για αυτό τον λόγο την πάτησες lol!

+7 άλογα με λέιζερ εξάτμιση κ πάιπερκρος, όχι το δικό μου, το δικό μου όταν μάθω θα σου πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:39

Παίδες άρχισαν εμπεδώνω αυτό που λένε κάποιοι μην τα σκαλίζεις γιατί μπλέκεις…

Όπως σας είπα χθες η μηχανή ήταν ποιο αγρία ποιο ζωντανή τα έδενε όλα πολύ δυνατά και γρήγορα δεν είχα την δυνατότητα να το ανοίξω πολύ και αρκετές φορές , max 160.

δε μπορώ να πω κάτι αρνητικό στον τρόπου που τα έπιασε ΙΣΑ ανέβαζε στροφές ποιο γρήγορα και άνετα σαν να μην κρατιέται .

στο ρελαντί γινόταν κουραστικό έχασε το χαρακτήρα που είχε πριν όπως σεβαστό γκάζι, άψογο στη βόλτα και τα υπόλοιπα
… άσος με την τάπα να ήταν ποιο υποφερτός ο θόρυβος…

Ο μηχανικός μου είπε μην το κυκλοφορήσεις πολύ πήγαινε το για ρύθμιση, έτσι πιστεύοντας και εγώ πως θα γίνει άψογο (δηλ ήταν καλό θα έκανε το κλικ το καλύτερο) τζίφος το έβαλε στον εγκέφαλο έκανε κόπιες ρυθμίσεις και αυτό ήταν όταν το πήρα να το δοκιμάσω στην περιοχή είχε θεόρατες ανηφόρες, νερά, τέρμα με λεωφορεία και τρόλεϊ και αστυνομία ομάδα (ζ) (το ξαναδιαβάζω και εγώ τώρα που το γράφω και δε πιστεύω την ατυχία μου…) ….

…μετά την ρύθμιση η εξάτμιση στο ρελαντί είναι οκ υποφέρετε άνετα άλλα στην διαδρομή συνεργείο σπίτι διαπίστωσα πως έχασε το νεύρο που είχε έγινε ποιο κύρια  πάλι άλλα τώρα με θόρυβο  .
Παντός έχω να πω πως και αυτός ο μηχανικός ήταν εξυπηρετικός και ευγενικός και πρόθυμος να κάνουμε και άλλες ρθυμίσεις αν με αυτή δεν συμφωνώ η έχω να προτείνω κάτι άλλο.

Νωρίτερα αν όχι από αύριο σίγουρα δεύτερα βραδύ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την DnNikos στις Σαβ Ιαν 30 2010, 02:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:40

εσυ τι θες τωρα και σε καθε ποστ βαζεις την λεξη laser??? (ταζοφατσα)

αφου ξερεις οτι το επομενο pb θα ειναι για pampers crose και οχι για pipercrose....... Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:46

tazakos έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Γιώργος k7 έγραψε:
Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????

Απολύτως κανένα άμα το έβαλες για αυτό τον λόγο την πάτησες lol!

+7 άλογα με λέιζερ εξάτμιση κ πάιπερκρος, όχι το δικό μου, το δικό μου όταν μάθω θα σου πω.

Κατούρα λίγο γιάννη τι τα πέρασες τα άλογα μαρούλια? Σε εμένα το δυναμόμετρο έδειξε με το ζόρι +1 yeye
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:51

DnNikos έγραψε:

Υ.Γ. Στα παραπάνω σχόλια μου είμαι ακόμα επιφιλακτικος αυριο θα το πάω για ρύθμιση στον εγκέφαλο και θα περιμένω μια ποιο καλή μέρα για Βολτα να σχηματισω καλύτερη άποψη elephant

που θα ρυθμίσεις και πόσο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 00:59

Snakeye έγραψε:
tazakos έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Γιώργος k7 έγραψε:
Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????

Απολύτως κανένα άμα το έβαλες για αυτό τον λόγο την πάτησες lol!

+7 άλογα με λέιζερ εξάτμιση κ πάιπερκρος, όχι το δικό μου, το δικό μου όταν μάθω θα σου πω.

Κατούρα λίγο γιάννη τι τα πέρασες τα άλογα μαρούλια? Σε εμένα το δυναμόμετρο έδειξε με το ζόρι +1 yeye


Κώστα δεν ξέρω εσένα τι έκανε αλλά όταν λέω κάτι,έχει γίνει και αυτό είτε κατουρήσω είτε όχι έγινε. Δεν μου το είπε ο καθένας και για αυτό το αναπαράγω.

Τώρα αν εσένα με εξάτμιση και φίλτρο σου έδωσε 1 άλογο (ισχύει το ένα = κανένα) τότε ψάξου.Το μηχανάκι είναι γνωστό από όλους ότι είναι εξαιρετικά φιμωμένο (59άλογα ρόδα) με τον καταλύτη κ την euro 3 ρύθμιση οπότε με καλύτερη ανάσα και ελεύθερη εξάτμιση (χωρίς καταλύτη-μγαλύτερες διατομές) αν είδες ένα άλογο και όχι 5+ τότε ψάξου, ΑΑΑ και το φίλτρο σου δεν ήταν αν θυμάμαι καλά pipercross, δοκίμασε και πες μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος k7

Γιώργος k7

Ηλικία : 40
Τόπος : Giannena-Nea smyrni
Registration date : 24/11/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 09:02

[quote="Snakeye"]
tazakos έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Γιώργος k7 έγραψε:
Με pipercross πόσα άλογα βγάζουν τα motoria σας????????

+7 άλογα με λέιζερ εξάτμιση κ πάιπερκρος, όχι το δικό μου, το δικό μου όταν μάθω θα σου πω.

Κατούρα λίγο γιάννη τι τα πέρασες τα άλογα μαρούλια? Σε εμένα το δυναμόμετρο έδειξε με το ζόρι +1 yeye


Αν έχει 59 άλογα μαμά τοτε και εμένα 6 άλογα πήρε(65) άρα η διαφορά με pipercross είναι ένα άλογο εντάξει λίγο είναι θα την αντέξω.Πάντως snakeye με φιλτρο εξάτμιση και ρύθμιση και πηρες μόνο ένα άλογο μάλλον ο tazakos έχει δίκιο θα πρέπει να το ψάξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 42
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 09:35

Snakeye έγραψε:
Κατούρα λίγο γιάννη τι τα πέρασες τα άλογα μαρούλια? Σε εμένα το δυναμόμετρο έδειξε με το ζόρι +1 yeye

ΣΠΑΜ:
Και πήρε τα υπόλοιπα 6 άλογα με το τζιπρο... γι'αυτό κόντευε να πάρε φωτια lol!
/ΣΠΑΜ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 11:17

Τα 5 άλογα είναι σίγουρα εφικτά..Τα 7+ δεν ξέρω..
Τον κυριότερο ρόλο τον παίζει το δυναμόμετρο

_________________
Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DnNicollas

DnNicollas

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα - Χανια
Registration date : 24/12/2009

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 12:30

tazakos έγραψε:
DnNikos έγραψε:

Υ.Γ. Στα παραπάνω σχόλια μου είμαι ακόμα επιφιλακτικος αυριο θα το πάω για ρύθμιση στον εγκέφαλο και θα περιμένω μια ποιο καλή μέρα για Βολτα να σχηματισω καλύτερη άποψη elephant

που θα ρυθμίσεις και πόσο?

Σημερα περιπου στiς 17:30 στην κυψελη καυκασου 176 το μαγαζι αν δεν κανω λαθος λεγετε man to bikes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???   Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ??? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 29 2010, 13:02

DnNikos έγραψε:
tazakos έγραψε:
DnNikos έγραψε:

Υ.Γ. Στα παραπάνω σχόλια μου είμαι ακόμα επιφιλακτικος αυριο θα το πάω για ρύθμιση στον εγκέφαλο και θα περιμένω μια ποιο καλή μέρα για Βολτα να σχηματισω καλύτερη άποψη elephant

που θα ρυθμίσεις και πόσο?

Σημερα περιπου στiς 17:30 στην κυψελη καυκασου 176 το μαγαζι αν δεν κανω λαθος λεγετε man to bikes

τιμή σου είπε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Σύγκριση φίλτρων marchald VS KN VS Pipercrose ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: