Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 18:02

MARKOS-V έγραψε:
Bretsos έγραψε:
todor έγραψε:
καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)

οταν πηρες την μοτοσυκλετα ηταν ηδη τελειωμενη η αναρτηση σου, η επισκευη ειναι επισης πεταμενα λεφτα διοτι στοιχιζει και επισκευαζεις μια αναρτηση που δεν ειχε ουτε θα εχει δυνατοτητες.
Η λυση ενος αφτερ μαρκετ ειναι μονοδρομος.

τοσο μαπα ειναι λοιπον;κ τοσα στρωματα που ειναι στο δρομο ,γιατι δεν την αλλαζουν με μια αφτερ;

ειλικρινα...με τετοια συχνοτητα που κυκλοφορουν τα στρομια... τι ποσοστο αναβατων πιστευεις οτι γνωριζει περι αναρτησης??
και επειδη δεν θελω να θιξω κανεναν να το παμε κι αλλιως...
τι ποσοστο νομιζεις οτι εχει την ευκαιρια να ρωτησει και να παρει γνωμες απο καποιον που πραγματικα θα του πει την αληθεια και την πραγματικοτητα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 18:06

[quote="todor"]Μάρκο εσύ που έχεις 150k+ την έχεις κάνει κάτι??? 

αλλά και πάλι ρωτάω, πως θα καταλάβω ότι "κλάταρε", "τερμάτισε", χάλασε και χρειάζεται επέμβαση (με ότι συνεπάγεται αυτό) ????[/quote
180Κ+ εχω αλλα αστο αυτο
οχι,δεν εχω κανει κατι κ με αυτα που διαβαζω λεω να αρχισω να ψαχνω
κ εγω το ιδιο ερωτημα εχω.ποτε καταλαβαινεις οτι τα εφτησε ;
στα αμαξια ειναι ευκολο.πιεζεις μια καλη το αμορτισερ κ βλεπεις ποσες φορες αναπηδα μεχρι να σταματισει.
εδω ομως τι κανουμε;τα ιδια;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mateo1
Member
Member
mateo1

Ηλικία : 45
Registration date : 06/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 18:12

ενα στα γρηγορα....


Στην πίσω ανάρτηση θα δεις συνήθως ένα μονό αμορτισέρ στερεωμένο στο πλαίσιο στην μία του μεριά και στο ψαλίδι στην άλλη, είτε απευθείας, είτε μέσω συστήματος μοχλών που εξασφαλίζουν την προοδευτική λειτουργία. Μια φροντισμένη μοτοσικλέτα θα πρέπει να έχει καθαρό τον χώρο γύρω και πάνω στο αμορτισέρ, πράγμα πάντως που είναι αρκετά δύσκολο καθώς η περιοχή αυτή μαζεύει πολλές λάσπες από το δρόμο που καθαρίζονται δύσκολα. Για να δεις αν το αμορτισέρ είναι λειτουργικό πίεσε την ουρά της μοτοσικλέτας προς τα κάτω. Θα πρέπει να συμπιεστεί και να επιστρέψει με κάποια αντίσταση. Αν δεν έχει αντίσταση και κάνει παραπάνω από μία κίνηση (βυθίζεις, επιστρέφει, ξαναβυθίζεται μόνο του και ξαναεπιστρέφει) τότε το αμορτισέρ θέλει αλλαγή ή επισκευή εφόσον επισκευάζεται. Ολα αυτά πρέπει να τα κάνει επίσης χωρίς θορύβους που κρύβουν έλειψη γράσου στις εδράσεις του ψαλιδιού και των μοχλών.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 18:22

mateo1 έγραψε:
ενα στα γρηγορα....


  Στην πίσω ανάρτηση θα δεις συνήθως ένα μονό αμορτισέρ στερεωμένο στο πλαίσιο στην μία του μεριά και στο ψαλίδι στην άλλη, είτε απευθείας, είτε μέσω συστήματος μοχλών που εξασφαλίζουν την προοδευτική λειτουργία. Μια φροντισμένη μοτοσικλέτα θα πρέπει να έχει καθαρό τον χώρο γύρω και πάνω στο αμορτισέρ, πράγμα πάντως που είναι αρκετά δύσκολο καθώς η περιοχή αυτή μαζεύει πολλές λάσπες από το δρόμο που καθαρίζονται δύσκολα. Για να δεις αν το αμορτισέρ είναι λειτουργικό πίεσε την ουρά της μοτοσικλέτας προς τα κάτω. Θα πρέπει να συμπιεστεί και να επιστρέψει με κάποια αντίσταση. Αν δεν έχει αντίσταση και κάνει παραπάνω από μία κίνηση (βυθίζεις, επιστρέφει, ξαναβυθίζεται μόνο του και ξαναεπιστρέφει) τότε το αμορτισέρ θέλει αλλαγή ή επισκευή εφόσον επισκευάζεται. Ολα αυτά πρέπει να τα κάνει επίσης χωρίς θορύβους που κρύβουν έλειψη γράσου στις εδράσεις του ψαλιδιού και των μοχλών.


αρα τα ιδια κανουμε με τα κουτια!
οποτε αυριο εχω ..δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 18:23

τέλεια!! εμένα δε το κάνει αυτό.!!! το πατάω και δεν βολοδέρνει πάνω κάτω, ούτε κάνει θορύβους!!

άρα είμαι μια χαρά...το μόνο που χρειάζομαι είναι ένα πλυσιματάκι Smile  (άσχετο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
power
Member
Member


Τόπος : ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ
Registration date : 15/02/2014

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 21:21

MARKOS-V έγραψε:
Bretsos έγραψε:
todor έγραψε:
καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)

οταν πηρες την μοτοσυκλετα ηταν ηδη τελειωμενη η αναρτηση σου, η επισκευη ειναι επισης πεταμενα λεφτα διοτι στοιχιζει και επισκευαζεις μια αναρτηση που δεν ειχε ουτε θα εχει δυνατοτητες.
Η λυση ενος αφτερ μαρκετ ειναι μονοδρομος.

τοσο μαπα ειναι λοιπον;κ τοσα στρωματα που ειναι στο δρομο ,γιατι δεν την αλλαζουν με μια αφτερ;


η γνωμη η δικη μου ειναι γιατι οποιος εχει vstrom δεν εχει απαιτησεις....τα κανει ολα στα μετρια κ μερικα πανω απο τα μετρια(οπως κ η καθε μοτο).....επισης θα συμφωνησω με τον mateo.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 22:24

Αφου το παμε ετσι, λοιπον.....

ποσοι γνωριζουν οτι μια σωστη πισω αναρτηση με δυνατοτητες και ευρος ρυθμισεων συμβαλει στην μειωση της αποστασης φρεναρισματος?
Η αναρτηση ειναι ασφαλεια παιδες, θα σε βαλει, θα σε βγαλει σε μια στροφη με περισσοτερη ασφαλεια και σιγουρια, θα ειναι εκει και θα σε  βοηθησει να ισορροπησεις το καραβι στα φρενα πανικου, θα, θα, θα και θα.....
Η μαμα αναρτηση δεν εχει ''Δυνατοτητες'' ειναι φτωχια καταραμενη, εδω δεν μπορει να κρατησει την μοτοσυκλετα σε ευθεια στα πολλα χλμ/ω, μην μου πειτε οτι δεν το εχετε προσεξει...εεε?
Ακουω απο πολλους να λενε ΄εχει υδραυλικη προφορτιση αρα ειναι καλη' ,λαθος αν χώραγε  γαντζόκλειδο η Σούζι θα την εβαζε χωρις την υδραυλικη προφορτιση.
Γιατι μια εξατμιση λοιπον (που για μενα δεν προσφερει τιποτα σε αυτη την μοτοσυκλετα) ειναι φθηνή και μια αναρτηση ειναι ακριβη......???????? αυτο το πραμα πολυ με εχει προβληματισει, παρα πολυ ομως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 22:49

Bretsos έγραψε:



Γιατι μια εξατμιση λοιπον (που για μενα δεν προσφερει τιποτα σε αυτη την μοτοσυκλετα) ειναι φθηνή και μια αναρτηση ειναι ακριβη......????????  αυτο το πραμα πολυ με εχει προβληματισει, παρα πολυ ομως....

θα στο πω εγω το μυστικο!
διοτι η εξατμιση φαινεται και κανει και πρα πρα
και νομιζουμε οτι το μηχανακι παει και καλυτερα....
η αναρτηση απο την αλλη..ποιος θα τη δει εκει που ειναι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 22:55

ακουστε το μπρετσο κατι ξερει παραπανω...

αν σας λεει οτι η αναρτηση δεν θα δειξει κατι διαφορετικο (σε σχεση με μια εξ ολοκληρου αφτερμαρκετ) ακομα και ελατηριο απο μεταχειρισμενη αναρτηση της Yamaha Movistar να τοποθετησετε, τοτε ειναι αυτο που λεει γιατι εχει δει τις δυνατοτητες και του μαμα αλλα και της EMC που φοραει αν δεν κανω λαθος 8 ή 9 χρονια και ειναι σαν να την τοποθετησε προχθες


ποια εξατμιση ειναι φθηνη ρε παιδια???η racetech και η raceguns και η protecht???
εχετε δει ποσο κανουν η acrap η mivv η νεα remus κ.α. επωνυμες αποκλειστικα για DL καινουργιες, η mivv ειδικα ιδια τιμη με EMC χωρις υδραυλικη η acrap ιδια τιμη με OHLIns με υδραυλικη

αν εννοειται την yoshi του ΣΦΑΚ νομιζω οτι προσπαθει να τις δωσει επειδη εχει στοκ την εχει ολοσωμη προσφορα 420 εδω και 7 χρονια


Έχει επεξεργασθεί από τον/την rafel στις Παρ Ιαν 08 2016, 23:00, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 22:55

SOTHRHS έγραψε:
Bretsos έγραψε:



Γιατι μια εξατμιση λοιπον (που για μενα δεν προσφερει τιποτα σε αυτη την μοτοσυκλετα) ειναι φθηνή και μια αναρτηση ειναι ακριβη......????????  αυτο το πραμα πολυ με εχει προβληματισει, παρα πολυ ομως....

θα στο πω εγω το μυστικο!
διοτι η εξατμιση φαινεται και κανει και πρα πρα
και νομιζουμε οτι το μηχανακι παει και καλυτερα....
η αναρτηση απο την αλλη..ποιος θα τη δει εκει που ειναι???

+650

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 33ncnm10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 33e6ee10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 63u2ip10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Amzm8k10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 23:32

SOTHRHS έγραψε:
Bretsos έγραψε:



Γιατι μια εξατμιση λοιπον (που για μενα δεν προσφερει τιποτα σε αυτη την μοτοσυκλετα) ειναι φθηνή και μια αναρτηση ειναι ακριβη......????????  αυτο το πραμα πολυ με εχει προβληματισει, παρα πολυ ομως....

θα στο πω εγω το μυστικο!
διοτι η εξατμιση φαινεται και κανει και πρα πρα
και νομιζουμε οτι το μηχανακι παει και καλυτερα....
η αναρτηση απο την αλλη..ποιος θα τη δει εκει που ειναι???


καλα εσυ πρεπει να εισαι πολυ κακος ανθρωπος......ακου εκει τι σκεφτηκε τωρα να μας πει, ντροπη σου!!
Στο πραπρα την πρωτια εχει αλλη μοτοσυκλετα στο Ελλαδιστάν....yamaha ειναι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 23:37

α ναι
και οι αναβατες ειναι ακραπωτοι και ακρανωτοι μονιμως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 23:38

το πραπρα στην Ελλαδα τα πρωτια τα χει η Peugeot και η Citroen μη ξεχναμε απο που ξεκινησαμε flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 23:39

α ναι και αυτα What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 06:35

Ρε Μάρκο ειλικρινά, αν έχεις 180Κ χλμ και δεν σε έχει προβληματίσει η ανάρτηση τότε άστη όπως είναι ρε φίλε. Η αν την αλλάξεις, πάρε τον σομιέ από παλιό σιδερένιο κρεβάτι. Το ίδιο θα είναι......

Εγώ που είμαι (ή τέλος πάντων ήμουν) άσχετο κουλάδι και στις 50.000 νόμιζα ότι μου την πήρανε και βάλανε στη θέση της κοτετσόσυρμα...

imarton imarton imarton
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 07:45

[quote="terino"]Ρε Μάρκο ειλικρινά, αν έχεις 180Κ χλμ και δεν σε έχει προβληματίσει η ανάρτηση τότε άστη όπως είναι ρε φίλε. Η αν την αλλάξεις, πάρε τον σομιέ από παλιό σιδερένιο κρεβάτι. Το ίδιο θα είναι......

Εγώ που είμαι (ή τέλος πάντων ήμουν) άσχετο κουλάδι και στις 50.000 νόμιζα ότι μου την πήρανε και βάλανε στη θέση της κοτετσόσυρμα...

imarton imarton imarton [/quote
ολα μια συνηθεια ειναι.προσαρμοζεσαι με αυτο που καβαλας.εγω δεν νιωθω να εχω προβλημα με την πισω.
ακομα βεβαια δεν εκανα το τεστ για να δω ποσες φορες ανεβοκατεβαινει.οταν το κανω θα σας πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 16:03

Λευτέρη αυτό που λέει ο Μάρκος μέχρι ένα σημείο έχει δίκιο κατά την γνώμη μου.
Αν δεν έχεις οδηγήσει άλλο VSTROM που έχει αλλάξει ανάρτηση δεν μπορείς να δεις
την διαφορά .

Όπως και στα φρένα με μαμά δαγκάνες σε σχέση με τετραπίστονες

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 33ncnm10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 33e6ee10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 63u2ip10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Amzm8k10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lmb990
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
lmb990

Ηλικία : 34
Τόπος : ATHENS GREECE
Registration date : 01/06/2013

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 16:23

180000 και ουτε σερβις?? Πας πανω απο 100?? Σε ευθεια εννοω.. στις στροφες φανταζομαι ουτε με 30...
Μηχανακι ειναι.. δεν ειναι επιπλο... καποια πραγμαρα θελουν σερβις αλλα θελουν αλλαγη... παντως δεν ειναι επιπλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 16:36

lmb650 έγραψε:
180000 και ουτε σερβις?? Πας πανω απο 100?? Σε ευθεια εννοω.. στις στροφες φανταζομαι ουτε με 30...
Μηχανακι ειναι.. δεν ειναι επιπλο... καποια πραγμαρα θελουν σερβις αλλα θελουν αλλαγη... παντως δεν ειναι επιπλο...

πηρες σοβαρο μηχανακι εσυ η ακομα??? Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 18:35

lmb650 έγραψε:
180000 και ουτε σερβις?? Πας πανω απο 100?? Σε ευθεια εννοω.. στις στροφες φανταζομαι ουτε με 30...
Μηχανακι ειναι.. δεν ειναι επιπλο... καποια πραγμαρα θελουν σερβις αλλα θελουν αλλαγη... παντως δεν ειναι επιπλο...
μαλλον δεν καταλαβες ο,τι πηγα νορβηγια κ εκανα 9600 σε 14 μερες.6,5 με 7000 στροφες συνεχως, μεχρι να περασω 7 χωρες για να φτασω εκει πανω.
α πριν 10 μερες 200αρισα κοντερισια.βεβαια 180 ειναι στο τζι-μπι ες.ετσι για την ιστορια
(αλλα τωρα μιλαμε για αναρτησεις ,οχι για τελικες)
πριν λιγο εκανα το τεστ της αναρτησης κ ηταν ολα οκ.
καλα κ ομορφα χλμ να εχουμε με τα μοτοσακα μας!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IL SICILIANO
Member
Member
IL SICILIANO

Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 09/04/2013

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 19:18

ΆΨΟΓΟΣ!!!! kalmi wolf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 19:29

IL SICILIANO έγραψε:
ΆΨΟΓΟΣ!!!! kalmi wolf
merci κ παντα ορθιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 19:34

Μάρκο εσένα μάλλον ή πρέπει να σε μάθουν στην Σουζούκι και να σου δώσουν βραρείο καλύτερης συντήρησης μηχανής (180κ με ίδια ανάρτηση, 150κ αλλαγή αλυσίδας) ή ΔΕΝ πρέπει να σε μάθουν γιατί τους χαλάς τα πρότυπα και τις οδηγίες!!!!!!!

κι εμένα πάντως η ανάρτηση στα 90κ μετά το τεστ που έκανα, μια χαρά μου φαίνεται.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 10 2016, 23:03

Μια συνηθισμένη μέρα στον πλανήτη Γη..... popcorn2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 11 2016, 03:04

todor έγραψε:
Μάρκο εσένα μάλλον ή πρέπει να σε μάθουν στην Σουζούκι και να σου δώσουν βραρείο καλύτερης συντήρησης μηχανής (180κ με ίδια ανάρτηση, 150κ αλλαγή αλυσίδας) ή ΔΕΝ πρέπει να σε μάθουν γιατί τους χαλάς τα πρότυπα και τις οδηγίες!!!!!!!

κι εμένα πάντως η ανάρτηση στα 90κ μετά το τεστ που έκανα, μια χαρά μου φαίνεται.....
ξεχασες την 1η αλλαγη στα εμπρος τακακια στα 114 κ την αλλαγη στα καπελωτα στα 140 mouuuuuu OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: