Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 19:28

η πισω αναρτηση μου(κ4 650) τα εχει φτυσει...στα 42000 κμ και απο χαζομαρα δικια μου, τερματησε σε τουμπι των ομορφων δρομων της αθηνας και απο τοτε εχει χασει ολο το λαδι απο μεσα!!!αυτη τη στιγμη οτι κραταει το ελατηριο.
στο k-shock μου ειπαν οτι επισκευαζεται αλλα με το ιδιο κοστος πουλαει την δικια του μαμα αναρτηση (κ8 650)παλικαρι μεσα απο το forum αλλα δεν ξερω αν κουμπωνει πανω στο δικο μου...ακουω γνωμες!!!!
εχει κανενας ιδεα αν μπορω να την βγαλω και επειτα να φορεσω την αλλη στην μηχανη μου χωρις καποια σπεσιαλ εργαλεια??


Έχει επεξεργασθεί από τον/την sakk στις Παρ Ιαν 01 2010, 19:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 19:35

sakk έγραψε:
η πισω ανατηση μου(κ4 650) τα εχει φτυσει...στα 42000 κμ και απο χαζομαρα δικια μου, τερματησε σε τουμπι των ομορφων δρομων της αθηνας και απο τοτε εχει χασει ολο το λαδι απο μεσα!!!αυτη τη στιγμη οτι κραταει το ελατηριο.
στο k-shock μου ειπαν οτι επισκευαζεται αλλα με το ιδιο κοστος πουλαει την δικια του μαμα εξατμιση (κ8 650)παλικαρι μεσα απο το forum αλλα δεν ξερω αν κουμπωνει πανω στο δικο μου...ακουω γνωμες!!!!
εχει κανενας ιδεα αν μπορω να την βγαλω και επειτα να φορεσω την αλλη στην μηχανη μου χωρις καποια σπεσιαλ εργαλεια??

Μαλλον αναρτηση εννοεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 19:39

η γνώμη μου ειναι μια που έφτασες ως εδώ (μα πως τα καταφερες???) να βάλεις κατι σε after market...εγω οπως και παρα πολλοι ακομη βάλαμε white power η olins.....(καπου στα 600 γιουρια)...
αν και παλι επιμενεις στη μαμα ....υπάρχει σε μεταχειρισμενη ....οπως η δικια μου η καποιου αλλου φιλου ...στην ερωτηση σου αν ταιριάζει ...νομιζω πως ναι!!! αλλα δεν παιρνω και ορκο !!

ριξε και μια ματια εδώ και σε αντιστοιχα αρθρα...
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f6/topic-t5631.htm

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 19:44

ευχαριστω για την διωρθωση φιλε κουρκουμπινη!!!
τα οικονομικα μου αυτη τη στιγμη δεν σηκωνουν με τιποτα aftermarket αναρτηση και ετσι κοιταζω την φτηνη λυση της επισκευης ή την αλλαγη με αλλη μαμισια μεταχειρισμενη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 01 2010, 19:49

sakk έγραψε:
ευχαριστω για την διωρθωση φιλε κουρκουμπινη!!!
τα οικονομικα μου αυτη τη στιγμη δεν σηκωνουν με τιποτα aftermarket αναρτηση και ετσι κοιταζω την φτηνη λυση της επισκευης ή την αλλαγη με αλλη μαμισια μεταχειρισμενη!!!

χμμμ!!!! σκουρα τα πραματα εεεε!!!

παντως μη παίζεις με το πισινό φιλε!!!....βαλε καλύτερα μια μαμα απο αντικατασταση κι ασε τις επισκευες....κανε λιγο υπομονή κατι θα βρεθει ....(πχ. η δικια μου -28.000km εκανε- ισως να μη τη παρει ο Σερρεος που του την εταξα...),,,,λιγο υπομονη ...

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
JimmyS_85

JimmyS_85

Ηλικία : 38
Τόπος : Ηράκλειο,Κρήτης
Registration date : 02/04/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΤετ Απρ 04 2012, 11:23

Καλημέρα!!Επαναφέρω το παλιό θέμα ως καινούργιος στην παρέα γιατί έχω ένα πρόβλημα με την πίσω ανάρτηση. Συγκεκριμένα δεν γυρίζει ο ρυθμιστής ούτε αριστερά ούτε δεξιά, χρειάζεται να ξεβιδώσω την βίδα που έχει πάνω η απλά έχει κολλήσει? Αν έχει κολλήσω πως την επαναφέρω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jasonR
Member
Member
jasonR

Ηλικία : 37
Τόπος : ανω κατω ραχουλα
Registration date : 11/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΔευ Ιαν 27 2014, 14:56

εχει δοκιμασει καποιος πισω ελατηριο hyperpro να μου πει εντυπώσεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΔευ Ιαν 27 2014, 17:11

Εγω παντως θα παω τη δικια μου πισω για "επιδιορθωση".Ελατηριο Ohlins και αλλαγη σε λαδια,αζωτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
jasonR
Member
Member
jasonR

Ηλικία : 37
Τόπος : ανω κατω ραχουλα
Registration date : 11/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΔευ Ιαν 27 2014, 17:42

και εγω η ohlins θα βαλω ή hyperpro, απλα στα ohlins δεν μου αρεσει που βαζει αποστατη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolaostnt



Ηλικία : 44
Registration date : 14/03/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΔευ Ιαν 27 2014, 19:58

το λάδι της προφορτισης εννοείς ότι έχει χαθεί; γιατί αν εννοείς αυτό τότε μπορείς να επισκευάσεις την προφορτιση με 10 ευρώ (o-ring, λαδι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Morniac
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Morniac

Ηλικία : 81
Τόπος : Οχι εδω παντως
Registration date : 28/04/2010

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΤρι Ιαν 28 2014, 20:10

jasonR έγραψε:
και εγω η ohlins θα βαλω ή hyperpro, απλα στα ohlins δεν μου αρεσει που βαζει αποστατη.

Ωπ δεν το ηξερα...εισαι σιγουρος...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/watch?v=XoMngonBiO8
n.l
Member
Member
n.l

Ηλικία : 44
Τόπος : Θεσσαλονίκη-Ηγουμενίτσα
Registration date : 18/04/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΤετ Νοε 05 2014, 22:13

Φίλου έχασε σήμερα ολο το λάδι κ στηρίζεται στο ελατήριο. Κ7 χωρίς ΑΒS 36000.Τι κάνουμε ρε παιδιά; Το παιδί ήθελε να το πουλήσει μιας και δε το κινεί ένεκα οικογένειας.Εξω απο το συνεργείο το παθε που πηγε για καποια συμαζεματα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ESCOBAR
Member
Member
ESCOBAR

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ_ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 29/11/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04 2015, 21:15

Παιδιά υπάρχει άρθρο για επισκευή πίσω ανάρτησης.?και υπάρχουν ανταλλακτικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://PAOKFC.GR
ck69
Member
Member


Ηλικία : 44
Registration date : 30/10/2013

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΔευ Ιαν 05 2015, 00:52

Κατι υπαρχει...Και στις "Αποριες και προβληματα" και στις "Αναρτησεις".Βαλε "πισω αναρτηση" στο Search και θα τα βρεις μπροστα σου.
πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? 709343
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nik1978



Registration date : 11/02/2014

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΚυρ Μαρ 22 2015, 12:07

Εγω ηθελα να ρωτησω το εξης.Εμενα η δικια μου εχει κανει 78000 χλμ οποτε δεν υπαρχει πισω αναρτηση.Αξιζει να επισκευασω την ιδια επειδη ειναι και ποιο οικονομικη λυση ή καλυτερα να παω σε μια after? επισης εχω ακουσει για την NITRON και πως ειναι ισαξια της OHLINS και 100 γιουρια φθηνοτερη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΚυρ Μαρ 22 2015, 16:30

nik1978 έγραψε:
επισης εχω ακουσει για την NITRON και πως ειναι ισαξια της OHLINS και 100 γιουρια φθηνοτερη

Ρε φίλε είναι σαν να ρωτάς αν αξίζει να πάρεις 1 σπορ αυτοκίνητο( bmw , mercedes , κλπ ) με 1.000? παραπάνω από να πάρεις 1 lada που έχεις ακούσει ότι είναι ισάξιο .

Βάλε την ohlins αν έχει μόνο 100? διαφορά.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? 33ncnm10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? 33e6ee10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? 63u2ip10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Amzm8k10πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nick_greek
Member
Member
nick_greek

Ηλικία : 57
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 17/04/2011

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 07 2016, 16:56

Εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πάνω στο μαμά αμορτισέρ OHLINS ελατήριο?? Η μηχανή είναι Κ5 με 70.000 χιλ και διχως ιδιαίτερο πρόβλημα. To ελατήριο το βρήκα καινούργιο από φίλο που δεν το χρειάζεται σε καλή τιμή. Επίσης μπροστά φοράει OHLINS ελατήρια.
Ακούω απόψεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 07 2016, 17:37

καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akistrevor

akistrevor

Ηλικία : 36
Τόπος : πατρα
Registration date : 03/08/2013

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 07 2016, 19:22

nick_greek έγραψε:
Εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πάνω στο μαμά αμορτισέρ OHLINS ελατήριο??  Η μηχανή είναι Κ5 με 70.000 χιλ και διχως ιδιαίτερο πρόβλημα. To ελατήριο το βρήκα καινούργιο από φίλο που δεν το χρειάζεται σε καλή τιμή. Επίσης μπροστά φοράει OHLINS ελατήρια.
Ακούω απόψεις!!
ναι μπορεις.χρειαζεται ενα δαχτυλιδι,σαν πατουρα,σαν αποστατης που μπαινει ωστε να κατσει ακριβως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
daredevil
Member
Member
daredevil

Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα- Ίλιον
Registration date : 27/02/2011

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠεμ Ιαν 07 2016, 23:17

Παντως στο Fazer που είχα κάνει επισκευή στην πίσω ανάρτηση σε γνωστη εταιρια στην Λεωφορο Αλεξανδρας. Όπoυ ηταν σερβις αναρτησης (λαδια - έλεγχος εμβόλου και αλλαγη ελατηριου σε HYperpro) Η μηχανή όργωνε για άλλα 40000 χλμ οπου και την πούλησα και πήρα το Vstrom. Η αναρτηση εξακολουθουσε να έχει αψογη συμπεριφορά σε στροφιλικια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 11:11

nick_greek έγραψε:
Εγώ να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω πάνω στο μαμά αμορτισέρ OHLINS ελατήριο??  Η μηχανή είναι Κ5 με 70.000 χιλ και διχως ιδιαίτερο πρόβλημα. To ελατήριο το βρήκα καινούργιο από φίλο που δεν το χρειάζεται σε καλή τιμή. Επίσης μπροστά φοράει OHLINS ελατήρια.
Ακούω απόψεις!!

αν εχει το ιδιο μηκος ναι μπορεις αλλα δεν θα κερδισεις τιποτα, πεταμενα λεφτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 11:25

todor έγραψε:
καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)

οταν πηρες την μοτοσυκλετα ηταν ηδη τελειωμενη η αναρτηση σου, η επισκευη ειναι επισης πεταμενα λεφτα διοτι στοιχιζει και επισκευαζεις μια αναρτηση που δεν ειχε ουτε θα εχει δυνατοτητες.
Η λυση ενος αφτερ μαρκετ ειναι μονοδρομος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 11:30

Bretsos έγραψε:
todor έγραψε:
καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)

οταν πηρες την μοτοσυκλετα ηταν ηδη τελειωμενη η αναρτηση σου, η επισκευη ειναι επισης πεταμενα λεφτα διοτι στοιχιζει και επισκευαζεις μια αναρτηση που δεν ειχε ουτε θα εχει δυνατοτητες.
Η λυση ενος αφτερ μαρκετ ειναι μονοδρομος.

ε απλά λόγια λοιπόν, είμαι για αγορά καινούριου...ωχ ωχ....
Ευχαριστώώώώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 16:34

Bretsos έγραψε:
todor έγραψε:
καθότι εντελώς άσχετος με το θέμα....πως θα καταλάβω ότι η πίσω ανάρτηση είναι τελειωμένη???? έχω Κ6 με 90.000 (από τα 65000 στα χέρια μου) και όχι ότι είμαι χωμάτινος, αλλά δε τον αποφεύγω....

και φυσικά αξίζει να αλλάξεις ελατήριο (με aftermarket) και συντήρηση της μαμάς ή να βάλεις κάτι αξιόπιστο και φθηνό  (π.χ. HAGON)??? (δεν υπάρχουν τα λεφτά...)

οταν πηρες την μοτοσυκλετα ηταν ηδη τελειωμενη η αναρτηση σου, η επισκευη ειναι επισης πεταμενα λεφτα διοτι στοιχιζει και επισκευαζεις μια αναρτηση που δεν ειχε ουτε θα εχει δυνατοτητες.
Η λυση ενος αφτερ μαρκετ ειναι μονοδρομος.

τοσο μαπα ειναι λοιπον;κ τοσα στρωματα που ειναι στο δρομο ,γιατι δεν την αλλαζουν με μια αφτερ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
todor
Member
Member
todor

Ηλικία : 45
Τόπος : Βόλος
Registration date : 12/11/2012

πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?   πισω αναρτηση  αλλαγη ή επισκευη? Icon_minitimeΠαρ Ιαν 08 2016, 17:40

Μάρκο εσύ που έχεις 150k+ την έχεις κάνει κάτι??? 

αλλά και πάλι ρωτάω, πως θα καταλάβω ότι "κλάταρε", "τερμάτισε", χάλασε και χρειάζεται επέμβαση (με ότι συνεπάγεται αυτό) ????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

πισω αναρτηση αλλαγη ή επισκευη?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: