Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 16 2011, 16:08

Tελικά εγώ πήρα τα Givi Τ449 (thanks to Tazakos) πολύ ποιοτικά και με ένα πρόχειρο γέμισμα στο σπίτι χωράνε αρκετά πράγματα. Εντυπώσεις από τη χρήση, μετά το τέλος Ιουλίου που θα κάνουν και το πρώτο τους ταξιδάκι.

(ΥΓ. Πόσο πολύ αργή η άδεια..... No No No )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Νοε 24 2011, 15:54

Επειδή έχω κάτι παλιά σαμάρια της κολόρι σε πολύ καλή κατάσταση αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι ο ιμάντας που τα συνδέει μεταξύ τους είναι κοντός για το στρομ και με τα κάγκελα των σαμαριών δεν κάθονται καθόλου καλά, μπορεί κάποιος που έχει σαμάρια που κάθονται ακριβώς στο μηχανάκι μας να μου κάνει μια χάρη και να μετρήσει τους ιμάντες που τα ενώνουν ώστε να κάνω πατέντα σε κανένα ταπετσέρη ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Νοε 24 2011, 17:30

Θα τα πας στην colori και θα σου τα φτιάξουν όπως ακριβώς τα θες χωρίς πατέντες και χωρίς χρήματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vamael
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Vamael

Ηλικία : 51
Τόπος : Νέα Σμύρνη-Καρυά
Registration date : 27/09/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25 2011, 11:33

Κάνουν τέτοια εξυπηρέτηση ? Μπράβο ! Να πάω στα κεντρικά καλύτερα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25 2011, 20:42

Όπου και να πας η δουλειά σου θα γίνει.
Αν μπορείς να πας στα κεντρικά ακόμα καλύτερα αφού θα τα πάρεις ποιο γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ Νοε 25 2011, 20:58

chdimis έγραψε:
Εμένα θα μου άρεσε κάτι τέτοιο για τα σαμάρια για να είναι και τουρλωτά και να μην κρέμονται σαν τα αρ... του καράμπελα και να κρατάνε καλύτερα κόντρα στο δέσιμο
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 432682365_jF7BK-L

Ακόμα καλύτερα αυτό:

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Img3154cx5
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Img3157he0 ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Dl650016 ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Dl650017

Φαίνεται και αρκετά εύκολο.Μου φαίνεται πάλι θα ανασκουμπωθούμε στο εργαστήριο Rolling Eyes

αυτά είναι χειροποίητα ή πωλούνται..??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasr200
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος : Αθήνα
Registration date : 10/10/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 22 2011, 22:07

γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτά..??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaros_thess

lazaros_thess

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/05/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΩΡΑ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ!!   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 12:29

Καλημέρα σε όλους!! Και αφού ο καιρός αρχίζει και φτιάχνει σιγά σιγά και η άνοιξη και το καλοκαιράκι πλησιάζει ήρθε η ώρα για σαμάρια... Με μια πρόχειρη έρευνα έχω καταλήξει στα εξής: http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125
Αρκετά οικονομικά και φαίνονται καλά!
Πως σας φαίνονται?
Τα κάγκελα για τα σαμάρια πόσο περίπου κοστίζουν?

Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 12:33

Συγχωνεύεται με αυτό: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι τους λόγους...

Παρακαλώ, πριν ποστάρουμε νέο νήμα, ψάχνουμε μήπως υπάρχει κάτι παρόμοιο!

Έτσι μπορούμε να κρατήσουμε τα νήματα συμμαζεμένα και την πληροφορία συγκεντρωμένη.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την gmavrid στις Δευ Ιαν 23 2012, 13:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιαν 23 2012, 13:35

επίσης προσοχή στο μέγεθος που θα έχουν οι φωτογραφίες.

το θέμα ειχε ξεχειλώσει απο παντού!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STEVETSOUK

STEVETSOUK

Ηλικία : 48
Registration date : 30/10/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 02:42

lazaros_thess έγραψε:
Καλημέρα σε όλους!! Και αφού ο καιρός αρχίζει και φτιάχνει σιγά σιγά και η άνοιξη και το καλοκαιράκι πλησιάζει ήρθε η ώρα για σαμάρια... Με μια πρόχειρη έρευνα έχω καταλήξει στα εξής: http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=125
Αρκετά οικονομικά και φαίνονται καλά!
Πως σας φαίνονται?
Τα κάγκελα για τα σαμάρια πόσο περίπου κοστίζουν?

Ευχαριστώ πολύ!



Φιλε μου αυτα τα σαμαρια εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενοs και χωρανε πολυ πραγμα λεμε

Οσο για τα καγκελα υπολογισε 50ε περιπου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaros_thess

lazaros_thess

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/05/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ Ιαν 25 2012, 09:43

Έχω αποφασίσει πλέον ότι θα πάρω τα συγκεκριμένα... Απλά σκέφτομαι με κάγκελα ή χωρίς??...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostis
Member
Member
Kostis

Ηλικία : 42
Τόπος : Χανιά-Άγιος Νικόλαος
Registration date : 17/11/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 28 2012, 09:36

Με κάγκελα..Οπωσδήποτε!!!ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!
Αν είσαι στενά οικονομικά πάρε τα λεπτά για σαμάρια αν οχι τα κανονικά για βαλίτσες..
Αν σου κάτσει να φύγεις εξωτερικό δανείζεσαι βαλίτσες απο κανα φιλαράκι.
Ta colori ειναι μια χαρά..εγώ εχω τα 55-85 (cordura)
Τη βάζουν μέσα..την μάνα τους και τον πατέρα τους..
Οπως αναλυτικά εχουν αναφέρει τα παιδιά,δεν κουνάνε,δεν εμποδίζουν,αυξομειώνεται το μέγεθος,δεν καίγονται,εύκολα δένονται-λύνονται...θα ξενερώσεις λιγο με το βάλε βγάλε..ομως ειδικα εαν εισαι τύπος του κάμπινγκ σε σημεία που δέν φτάνει ο δρόμος..η διαφορά στο βάρος σαμάρια - βαλίτσα είναι αισθητή.
Ομως οσο καλά και να τα δένεις,οσο και να προσέχεις μετα το 10-12 βάλε βγάλε θα αρχίσει να φαίνεται μια θαμπάδα στο κάλυμα της εξατμίσεως..
Υποθέτω οτι δεν αργεί να φανεί και στο πλαστικό...(Εκει έβαλα κάγκελα ..)
(Υπάρχει και ενα τύπου πανί προστατευτικό για το οποίο δεν εχω άποψη.)

Tip: Αν δεν τα βιάζεσαι περίμενε λιγο και πάρε ελαφρώς μεταχειρισμένα,τα πιο πολλα παιδιά τα πουλάνε γιατι κάθονται η γιατί παίρνουν βαλίτσες.
Καλά και πολλά ταξίδια σου εύχομαι..
Εμείς φτάσαμε να φανταστείς μέχρι...ΤΟ BALI!! Shocked Shocked Shocked





ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Imgp1423k


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Kostis στις Σαβ Φεβ 02 2013, 14:39, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lazaros_thess

lazaros_thess

Ηλικία : 35
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 26/05/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 13:34

ευχαριστώ πολύ ρε Κωστή!! Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα εύχομαι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexmon
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
alexmon

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 05/09/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29 2012, 13:49

οπωσδήποτε με κάγκελα!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gogosmama

gogosmama

Ηλικία : 50
Τόπος : ΧΑΝΙΑ
Registration date : 27/05/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Μάης 21 2012, 18:55

Παιδιά έχω πάρει τα σαμάρια της Kappa, αρκετά οικονομικά, γύρω στα 75 ευρώ νομίζω. Όμως το αριστερό κρεμόταν κυριολεκτικά στον αέρα και το ένοιωθα σαν κουδουνίστρα. Έτσι έφτιαξα μόνος μου μια απλή και οικονομική κατασκευή για να δένει το σαμάρι από την αριστερή πλευρά. Δείτε στις φώτο παρακάτω..... Είναι μία απλή γαλβανιζέ λάμα, περασμένη μέσα σε θερμοσυστελόμενο λάστιχο (για να αποφύγω βαψίματα και μελλοντικά ξεβαψίματα). Δύο τρυπούλες στις άκρες, και δυο λυγίσματα και ορίστε το αποτέλεσμα:

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 P5221695
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 P5221724
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 P5221718
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 P5221725
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 P5221723
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIM RAFT

DIM RAFT

Ηλικία : 37
Τόπος : Λιβαδειά Βοιωτίας
Registration date : 10/08/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31 2012, 09:49

τον τελευταίο καιρό έχω δει αυτά εδώ τα σαμάρια μου φαίνεται ότι χωράνε μέσα και εμένα τον ίδιο και σκέφτηκα να τα χρησιμοποιήσω σε συνδυασμό με τα κάγκελα για βαλίτσες από το power buy τα έχει πάρει κανείς? μοιάζουν λίγο με του kostis....

http://www.coloriposto.gr/web/?ProductID=125&id=6&sub=21
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kostis
Member
Member
Kostis

Ηλικία : 42
Τόπος : Χανιά-Άγιος Νικόλαος
Registration date : 17/11/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31 2012, 10:22

Τα δικά μου είναι απο Cordura λιγο πιο ακριβά λιγο πιο μεγάλα λιγο πιο ποιοτικά (θεωρητικά) καπου 100 euro τα ειχε με 20% εκπτωση.Τα πήρα με την λογική οτι δεν θα εβαζα κάγκελα.
Αν ομως εχεις κάγκελα πάρε τις οικονομικές βαλίτσες που κυκλοφορούν βάψε τις περνα και ενα carbon αυτοκόλλητο και εισαι κύριος και με τα ιδια χρήματα.Το μονο πλεονέκτημα που εχουν τα σαμάρια ειναι εαν κανεις κάμπιγκ..λιγότερο βάρος να κατεβάσεις στην παραλία..και οταν δεν εχεις πολλα πράγματα λιγότερο ογκο στο πλάι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DIM RAFT

DIM RAFT

Ηλικία : 37
Τόπος : Λιβαδειά Βοιωτίας
Registration date : 10/08/2011

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31 2012, 17:25

Πήρα τα πίσω κάγκελα με την τελευταία ομαδική αγωρα με σκοπό να βάλω τις πλαστικές βαλίτσες
αν θυμάμαι καλά τις είχα βρει στα μακρό με 25ε την κάθε μια απλά σκεπτομουν μήπως ήταν καλύτερα τα
σαμαρια δηλ ακόμα αναποφάσιστος είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
δίας
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
δίας

Ηλικία : 41
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 07/06/2010

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ Μάης 31 2012, 21:38

DIM RAFT έγραψε:
Πήρα τα πίσω κάγκελα με την τελευταία ομαδική αγωρα με σκοπό να βάλω τις πλαστικές βαλίτσες
αν θυμάμαι καλά τις είχα βρει στα μακρό με 25ε την κάθε μια απλά σκεπτομουν μήπως ήταν καλύτερα τα
σαμαρια δηλ ακόμα αναποφάσιστος είμαι.

μήτσο, με κλειστά τα μάτια πλαστικές πάρε βαλίτσες!
καλά τα συγκεκριμένα σαμάρια και εγώ αυτά ήθελα να πάρω αλλά δεν είναι πλαστικές βαλίτσες!

(πάρτες μαζί με το λάζαρο κιόλαςγια σπεσιαλ τιμή! Wink )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://riding-around.blogspot.gr/
radiodj105

radiodj105

Ηλικία : 53
Τόπος : Μεγαλόπολη
Registration date : 09/05/2012

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 21 2012, 13:21

Γειά χαρά και πάλι.
Διάβασα πολλές από τις σελίδες του συγκεκριμένου θέματος.
Πουθενά όμως, δεν είδα κάποιον να έχει την ίδια εξάτμιση με εμένα (δηλαδή χωρίς το μαμίσιο προστατευτικό της εξάτμισης).
Η αλήθεια είναι, πως εν κινήσει, ψήνεις μπριζόλες από τη θερμοκρασία.
Αυτό που με ανησυχεί, είναι, το: Αν θα την βγάλω καθαρή στο πρώτο μου ταξίδι, με τα σαμάρια που πήρα προίκα με τη μηχανή!

Δεν θέλω να με δείξουν οι ειδήσεις, ότι προκαλέσα ατύχημα στην Εθνική, από τα μποξεράκια και τις φανέλλες που το σαμάρι αποφάσισε να μοιράσει στα πίσω αυτοκίνητα.

'Εχω επισυνάψει 2 φώτο (πρώτη φορά το κάνω εδώ και φοβάμαι ανεπιτυχώς) για να δείτε κι εσείς το πρόβλημα με την εξάτμιση.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/259/02eksatmisi.jpg/" border="0" alt=""/>


https://2img.net/r/ihimg/f/502/01eksatmisi.jpg/" border="0" alt=""/>


με Firefox προσπαθώ εδώ και 20 λεπτά να ανεβάσω φώτο και έχω γίνει τούρκος.
'Οποιος θέλει να δεις τις φώτο, ας κάνει copy-paste. Δοκίμασα και με explorer αλλά παρόλο που ανεβαίνουν οι φώτο, δεν εμφανίζονται.


Τι προτείνετε να κάνω; Υποχρεωτικά να πάρω κάγκελα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.radiodj.gr
jamescook
Member
Member
jamescook

Ηλικία : 46
Registration date : 20/05/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 21 2012, 14:15

radiodj105 έγραψε:
Γειά χαρά και πάλι.
Διάβασα πολλές από τις σελίδες του συγκεκριμένου θέματος.
Πουθενά όμως, δεν είδα κάποιον να έχει την ίδια εξάτμιση με εμένα (δηλαδή χωρίς το μαμίσιο προστατευτικό της εξάτμισης).
Η αλήθεια είναι, πως εν κινήσει, ψήνεις μπριζόλες από τη θερμοκρασία.
Αυτό που με ανησυχεί, είναι, το: Αν θα την βγάλω καθαρή στο πρώτο μου ταξίδι, με τα σαμάρια που πήρα προίκα με τη μηχανή!

Δεν θέλω να με δείξουν οι ειδήσεις, ότι προκαλέσα ατύχημα στην Εθνική, από τα μποξεράκια και τις φανέλλες που το σαμάρι αποφάσισε να μοιράσει στα πίσω αυτοκίνητα.

'Εχω επισυνάψει 2 φώτο (πρώτη φορά το κάνω εδώ και φοβάμαι ανεπιτυχώς) για να δείτε κι εσείς το πρόβλημα με την εξάτμιση.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/259/02eksatmisi.jpg/" border="0" alt=""/>


https://2img.net/r/ihimg/f/502/01eksatmisi.jpg/" border="0" alt=""/>


με Firefox προσπαθώ εδώ και 20 λεπτά να ανεβάσω φώτο και έχω γίνει τούρκος.
'Οποιος θέλει να δεις τις φώτο, ας κάνει copy-paste. Δοκίμασα και με explorer αλλά παρόλο που ανεβαίνουν οι φώτο, δεν εμφανίζονται.


Τι προτείνετε να κάνω; Υποχρεωτικά να πάρω κάγκελα;

καγκελα οπωσδηποτε!!!!!!ειναι και θεμα ασφαλειας αλλα θα δεις και οτι τα σαμαρια στεκονται καλυτερα πανω στη μηχανη
και θα νιωσεις και ποιο ασφαλης!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 21 2012, 14:35

jamescook έγραψε:


καγκελα οπωσδηποτε!!!!!!ειναι και θεμα ασφαλειας αλλα θα δεις και οτι τα σαμαρια στεκονται καλυτερα πανω στη μηχανη
και θα νιωσεις και ποιο ασφαλης!!!!!!!


+650
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kvstis



Ηλικία : 45
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 06/12/2009

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 23 2012, 18:11

γιατι δεν κοιτατε για οικονομικες βαλιτσες?
στο praktiker πχ εχει με 29 ευρω τα 33 λιτρα
αυτες ειχα παρει πριν 5 χρονια και απο τοτε ταξιδευουν.....
μεταλλικες βασεις στηριξης καποιες τρυπες για να δεσουν πανω στα καγκελα,
και ενας ιμαντας με καστανια για ασφαλεια...
(και σε kappa θα ηταν απαραιτητος)....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
radiodj105

radiodj105

Ηλικία : 53
Τόπος : Μεγαλόπολη
Registration date : 09/05/2012

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM   ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 23 2012, 18:56

Τις αγόρασα ήδη τις μεταλλικές βάσεις. Με έρευνα αγοράς που έκανα, βρήκα με 50 ευρώ στην περιοχή μου.
Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελλάθηκα, αφού από ότι κατάλαβα, ο υπάλληλος μου είπε με άνεση "κάνουν όλες οι βάσεις για όλες τις μηχανές". Μου ήρθε να του πω "βάσεις θέλω ρε φίλε, όχι εκτυπωτή".
Προτίμησα, τελικά, με 60 κάποια που έγραφαν επάνω Vstrom650 και δεν είχαν έξτρα τρύπες, παρά όσες χρειάζονται.
Ρίχνω μια πίτσα στο φούρνο,
Περιμένω να κρυώσει και η εξάτμιση... και αφού φάω και πάρω δυνάμεις ξεκινάω την τοποθέτηση.
Ευλογημένο Πράκτικερ. έχω πάρει τα άπειρα εργαλεία. Μέχρι και ρακέτα-μυγοσκοτώστρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.radiodj.gr
 

ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ V-STROM

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: