Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 27 2009, 17:37

απλά φρόντισε να έχει τηλεειδοποίηση και μακρια από μέτα σύστεμ. Εγώ έχω σε σεβάσμια θέση αυτόν:
http://www.ixosport.com/catalog/sri600-p-842.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
STROMER

STROMER

Ηλικία : 50
Τόπος : ATHENS
Registration date : 28/03/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: STEEL MATE   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 28 2009, 10:34

Εγώ έβαλα στη καλή μου τον STEEL MATE τον έχω δυο χρόνια και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα ούτε και με το θέμα μπαταρίας, που υπόψη στο χρόνο επάνω μένει ακίνητη για 20 με 40 μέρες 2 - 3 φορές.
Είναι αυτός με την τηλεειδοποίηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 28 2009, 11:47

tazakos έγραψε:
απλά φρόντισε να έχει τηλεειδοποίηση και μακρια από μέτα σύστεμ. Εγώ έχω σε σεβάσμια θέση αυτόν:
http://www.ixosport.com/catalog/sri600-p-842.html
Κατ'εμέ οι Scorpio είναι οτι καλύτερο μπορείς να βάλεις γιατί έχουν εφεδρική μπαταρία και περιμετρικό ραντάρ(οτι πρέπει για τα βράδια).
Εγώ έχω τον SR-i900 και πρίν 3 μέρες τον ξαναπήρα για ένα φιλαράκι με V-Strom στα 265ευρώ Wink
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SCORPIO-SR-I900-SR-I900R-SRI900-ALARM-MOTORCYCLE_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14Q2el1262QQhashZitem45ecf5f820QQitemZ300328286240QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
Lordjohn
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Lordjohn

Ηλικία : 46
Τόπος : N. Smirni-Athens
Registration date : 15/02/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 11:39

Χθες επεσε μπυρα και νερο στο χειριστηριο του συναγερμου ΜΕΤΑ.
Σημερα απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!
Προσοχη γιατι οχι μονο δεν ειναι αδιαβροχο, λιγακι να περασει μεσα ΓΕΙΑ ΧΑΡΑΝΤΑΝ!
Αντε να εισαι σε τιποτα διακοπες και να μην μπορεις να ξεκινησεις μετα...
Εχω βαλει και το immo και καταλαβαινετε τι θα συνεβαινε αν ειχε συμβει 1-2 βδομαδες πριν!!!
ΜΟΥΦΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ!!!
ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 11:44

Πες την αλήθεια ότι θέλεις να τον βγάλεις off για να πας να πάρεις το scorpio. SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 644705
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Anthony.K

Anthony.K

Ηλικία : 66
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 30/12/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 28 2009, 21:03

Εμένα μου έβαλαν δώρο τον Patrol χωρίς τα περιμετρικά μπιχλιμπίδια.
1,5 χρόνο που έχω τη μηχανή δεν έχω πρόβλημα μπαταρίας (χειμώνα δεν την πολυκινώ).
Ένα πρόβλημα που έχω είναι στις 8 το πρωί που έρχεται το σκοπυπιδιάρικο και βαράν τον κάδο, παρεξηγείται που την ξυπνούν και τσιρίζει. Χαμήλωσα την ευαισθησία, αλλά η τσατίλα ίδια. Μειονέκτημα ότι δεν πιάνει από μακριά το τηλεχειριστήριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
abela

abela

Τόπος : city
Registration date : 15/04/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29 2009, 18:11

Αδιάβροχα και ΤΡΙΧΕΣ !!!!!!!!!!!
Η παραμικρή στογόνα να πέσει και το εργαλείο είναι oFF.
Μετά από πλύσιμο με το χέρι (μόνος μου) πήρε νερό η μονάδα κάτω από τη σέλλα?????????? το μηχάνημα off για 4 μέρες, μέχρι που έβαλε το χεράκι του ο MILT.
Αφού το πήγα στον (γιατρό) διαπίστωσε υγρασία και τον έστειλε στον αντιπρόσωπο.SPYBALL. Γνωρίζει κανείς εάν καλύπτωμαι από εγγύηση, γιατί ο νεαρούλης στο συνεργείο μου τα μάσσαγε...τοποθετημένο πριν 15 μήνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 00:12

Συναγερμος μοτοσυκλετας φυσικα και πρεπει να ειναι στεγανος.
Ειναι η δευτερη προδιαγραφη που πρεπει να εχει μετα τη φωνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 01:54

ο μέτα στεγανός είναι αλλά όχι αδιάβροχος, εχω κάνει αρκετά χιλιόμετρα με βροχή να πέφτει πάνω στο μπιμπλίκι του και δεν μάσησε, τώρα αν του αδειάσω ένα pint lager μπορεί να κλάσει αλλά το θεωρώ και νορμάλ αντίδραση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 17:54

Fanis83 έγραψε:

Εγώ έχω τον SR-i900 και πρίν 3 μέρες τον ξαναπήρα για ένα φιλαράκι με V-Strom στα 265ευρώ Wink
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SCORPIO-SR-I900-SR-I900R-SRI900-ALARM-MOTORCYCLE_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14Q2el1262QQhashZitem45ecf5f820QQitemZ300328286240QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories


Ελπίζω να ειναι μεμονομενο περιστατικό αλλά εγώ τον πήγα για service τον SR-i900 μετα απο 7 μόνο μήνες.... Τα έφτυσε... Η αντιπροσωπεία ανοίγει την Δευτέρα και περιμένω να δω τι θεϊκό θα μου πούνε.... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 17:58

greg400rr έγραψε:

Ελπίζω να ειναι μεμονομενο περιστατικό αλλά εγώ τον πήγα για service τον SR-i900 μετα απο 7 μόνο μήνες.... Τα έφτυσε... Η αντιπροσωπεία ανοίγει την Δευτέρα και περιμένω να δω τι θεϊκό θα μου πούνε.... Smile
Ωχ Shocked
Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό πάντως pale
Εγώ μετά απο 14 μήνες χρήση, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα Wink
Τί ακριβώς σου έκανε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
gregDL1000
Member
Member
gregDL1000

Ηλικία : 47
Τόπος : Λυκόβρυση
Registration date : 01/12/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 18:17

Fanis83 έγραψε:
greg400rr έγραψε:

Ελπίζω να ειναι μεμονομενο περιστατικό αλλά εγώ τον πήγα για service τον SR-i900 μετα απο 7 μόνο μήνες.... Τα έφτυσε... Η αντιπροσωπεία ανοίγει την Δευτέρα και περιμένω να δω τι θεϊκό θα μου πούνε.... Smile
Ωχ Shocked
Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό πάντως pale
Εγώ μετά απο 14 μήνες χρήση, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα Wink
Τί ακριβώς σου έκανε;


Βράδυ μετά απο ξενύχτι τρώγαμε βρώμικο με την κυρα... Smile Very Happy Βάζω το κλειδι, γυρνάω διακοπτη, πουθενά το μπιπ... κοιτάω το check και ήταν αναμένο. Δεν βγήκε ο συναγερμός και δεν με άφηνε να βάλω μπροστά το μηχανακι. Η σειρήνα του όμως δεν χτύπησε.
Το κοντρολάκι χειροκίνητα δεν δούλευε.
Τι κάνουμε τώρα?
4 το πρωι και το μηχανακι δεν έλεγε να πάρει μπροστα.
Λύσιμο σέλα και βγάλσιμο η ασφάλεια του συναγερμού. Πάλι δεν ξεκομπλάριζε το ρελεδάκι. Με τα πολλά ξύλωσα το ρελεδακι για να βραχυκυκλώσω τα καλώδια και να το βάλω μπροστά.

Τη άλλη μέρα έβαλα παλι την ασφάλεια και λειτουργουσαν όλα κανονικά.
Έτυχε λέω...
Το αφήνω...

Σε κανα 2-3 μέρες πάλι τα ίδια μονο που τότε μόλις εβγαζα τον πόλο ή την ασφαλεια το μηχανάκι έπαιρνε μπροστά... Αυτο έγινε αλλες 2-3 φορές... Λέω εντάξει θα πάω με την πρώτη ευκαιρία να τον κοιτάξουν.

Το αποκορύφωμα ήταν όταν πήγα να το πάρω την προηγούμενη Κυριακή και με το που βάζω το κλειδί αρχισε το κράξιμο... Τρελλό κράξιμο και μαζί με αυτο κράζαν και γείτονες.... angry Μέχρι να ανοιξω σέλα να βγάλω συναγερμό έγινε το έλα να δεις.... Και η πλάκα ήταν ότι τον ξήλωσα και βάραγε ακόμα.... merci

τελικά κάποια στιγμή βαρέθηκε και σταμάτησε μόνος του... Μέσα στο σπίτι πλεόν....



Αναρωτιέμαι αν φταίει το 1000.
Στο μιζάρισμα το 1000 δεν κόβει το ρεύμα απο το μηχανακι. Και σκεφτομαι μήπως του κάνει ζημια εκεί. Ακόμα και τα xenon αν καμιά φορά βάλω μπροστά με ανοιχτά φώτα η μια λάμπα δεν ανάβει. Αν τα σβήσω και τα ξαναναψω απο τον διακόπτη είναι όλα μια χαρα...
Υπάρχει περίπτωση να την έκανε την ζημιά αυτη ή πτώση τάσης που δέχονται τα ηλεκτρονικά της μηχανής στην εκκίνηση? Το θεωρώ υπερβολικό αλλά κάνω και τον συνηγορο του διαβόλου μήπως και δεν φταει ο συναγερμος αλλά η μηχανή!!!
unsure
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.gpeffect.gr
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: elser   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13 2009, 11:22

Paidia evala ton elser LCD2085 poli kalos...para poli kalos...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13 2009, 17:05

zedar έγραψε:
Paidia evala ton elser LCD2085 poli kalos...para poli kalos...



αυτον ακριβως εχω και εγω.Θαμεινεις πολυ ευχαριστημενος!καλοριζικος. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13 2009, 17:06

tnx file... ws twra pragmatika eimai... exei kai idopiish ama ksexaseis kapio flash anoikto... kai alla polla vevea.. pistevw einai korifeos sinagermos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vag strom rider
Member
Member
vag strom rider

Ηλικία : 46
Τόπος : ΛΑΜΙΑ
Registration date : 15/07/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 15 2009, 17:31

ΓΙΑ ΣΥΝΑΣΕΡΜΟ ΜΑΓΚΕΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ! Ο ΜΑΜΑ SUZUKI ΜΕ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΙΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ! ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΧΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ ΚΤΛ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΜΑΜΑ SUZUKI ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΒΕΙΣ ΚΑΛΟΔΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΤΗΣ ΦΙΣΕΣ ΕΤΟΙΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΟΣ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΗΣ ΦΙΣΕΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ! ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΤΛ. ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΣΥΝ/ΜΟ ΜΠΕΝΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΣΕ SAFE MODE ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟ ΕΧΩ 3+ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!!! ΦΙΛΙΚΑ ΒΑΓΓΕΛΗΣ! -DL 1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 15 2009, 17:41

Βαγγέλη ποιον συναγερμό εννοείς όταν λες μαμά σουζούκι με τηλεειδοποίηση φίλε γιατί εμένα ο επίσημος αντιπρόσωπος που μου την πούλησε δεν μου μίλησε για σουζούκι αλλά για μέτα σύστεμς τον οποίο σχεδόν μου επέβαλε και όχι μόνο δεν έχει τηλεειδοποίηση αλλά δεν απενεργοποιεί κ μέσω ιμμομπιλάιζερ...φακ σιτ μάδερ φάκερ φάση δηλαδή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vag strom rider
Member
Member
vag strom rider

Ηλικία : 46
Τόπος : ΛΑΜΙΑ
Registration date : 15/07/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 15 2009, 22:31

προσπαθησα να βαλω φοτο του συν/μου και του κοντρολ αλλα δεν τα καταφερα δεν ξερω τον τροπο! οταν αγωρασα τη μηχανη μου εδειξε ο τυπος εκει ενα καταλογο της SUZUKI που ειχε ολα τα γνησια αξεσουαρ για v-strom εκει το ειδα και το εβαλα! cheers cheers cheers Πηγα στο μαγαζι που πηρα το συν/μο και μου εδωσε τον κωδικο. Για DL-650/1000 ειναι(99999 RS ON 5 DL 1) Mε τηλεειδοποιιση ! απο τον καταλογο γνησιων ανταλακτικων SUZUKI-YOSHIMURA ! OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lefman07

lefman07

Ηλικία : 37
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 04/05/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 22 2009, 21:31

zedar έγραψε:
Paidia evala ton elser LCD2085 poli kalos...para poli kalos...

Κύριοι καλησπέρα σας! Σκέπτομαι να αγοράσω και εγώ αυτό τον συναγερμό και έχω μερικες ερωτησούλες καθώς είμαι ντιπ για ντιπ άσχετος. Βρήκα τη παρακάτω σελίδα με πληροφορίες σχετικά, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Αν μπορείτε θέλω να μου πείτε τα εξής:

1) Έχει αυτός ο συναγερμός το σύστημα που σε ειδοποιεί όταν κάποιος βρίσκεται αρκετά κοντά στη μηχανή;
2) Ο τηλεχειρισμός που λέει ότι φτάνει στα 50 μέτρα είναι με εμπόδια ή χωρίς;
3) Το μπλοκάρισμα κινητήρα πότε το κάνει;
4) Αξίζει να το πάρω;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Κώδικας:
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=769&CatID=394&CatPosition=388
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Σεπ 22 2009, 23:05

lefman07 έγραψε:
zedar έγραψε:
Paidia evala ton elser LCD2085 poli kalos...para poli kalos...

Κύριοι καλησπέρα σας! Σκέπτομαι να αγοράσω και εγώ αυτό τον συναγερμό και έχω μερικες ερωτησούλες καθώς είμαι ντιπ για ντιπ άσχετος. Βρήκα τη παρακάτω σελίδα με πληροφορίες σχετικά, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Αν μπορείτε θέλω να μου πείτε τα εξής:

1) Έχει αυτός ο συναγερμός το σύστημα που σε ειδοποιεί όταν κάποιος βρίσκεται αρκετά κοντά στη μηχανή; ΟΧΙ
2) Ο τηλεχειρισμός που λέει ότι φτάνει στα 50 μέτρα είναι με εμπόδια ή χωρίς; ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
3) Το μπλοκάρισμα κινητήρα πότε το κάνει; ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
4) Αξίζει να το πάρω; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ κΣΑΒΒΙΔΗ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Κώδικας:
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=769&CatID=394&CatPosition=388
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 23 2009, 01:40

SOTHRHS έγραψε:
lefman07 έγραψε:
zedar έγραψε:
Paidia evala ton elser LCD2085 poli kalos...para poli kalos...

Κύριοι καλησπέρα σας! Σκέπτομαι να αγοράσω και εγώ αυτό τον συναγερμό και έχω μερικες ερωτησούλες καθώς είμαι ντιπ για ντιπ άσχετος. Βρήκα τη παρακάτω σελίδα με πληροφορίες σχετικά, αλλά δεν κατάλαβα και πολλά. Αν μπορείτε θέλω να μου πείτε τα εξής:

1) Έχει αυτός ο συναγερμός το σύστημα που σε ειδοποιεί όταν κάποιος βρίσκεται αρκετά κοντά στη μηχανή; ΟΧΙ
2) Ο τηλεχειρισμός που λέει ότι φτάνει στα 50 μέτρα είναι με εμπόδια ή χωρίς; ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
3) Το μπλοκάρισμα κινητήρα πότε το κάνει; ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ
4) Αξίζει να το πάρω; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ κΣΑΒΒΙΔΗ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Κώδικας:
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=769&CatID=394&CatPosition=388


kai exei kai poles ales leitourgies...


opos na entipizeis to xiristirio tis tileidopiisis an to exeis xasei na sou kanei beep an exeis ksexasei flash anameno kai alla pola....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lefman07

lefman07

Ηλικία : 37
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 04/05/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Σεπ 23 2009, 17:55

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μια τελευταία, ο συναγερμός αυτός έχει φίσες για να μπει κατευθείαν στη μηχανή ή θα κόψουμε καλώδια; Ααα και να τον πάρω απο Σαββίδη ή υπάρχει κάποιος άλλος καλύτερος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zedar



Ηλικία : 36
Τόπος : athina
Registration date : 11/08/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25 2009, 01:48

lefman07 έγραψε:
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μια τελευταία, ο συναγερμός αυτός έχει φίσες για να μπει κατευθείαν στη μηχανή ή θα κόψουμε καλώδια; Ααα και να τον πάρω απο Σαββίδη ή υπάρχει κάποιος άλλος καλύτερος;


oxi file m dn exei fisa o sinagermos... Alla min kolas ekei.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 18 2009, 12:59

κι εγω ΜΕΤΑ δωρο απο τον βυνιο! πολυ καλος!εχω και στο αυτοκινητο τον ιδιο εδω & χρονια & ειναι μια χαρα! απλα πρεπει να πας πολυ κοντα το χειριστηριο για να δωσει εντολη! 🐰 No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας   SCORPIO - All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Απρ 22 2010, 10:51

Ρωτάω κι εδώ...Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτόν http://www.emarket.gr/item.php?id=20504413
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

All About Moto Alarms... Συναγερμοί Μοτοσυκλέτας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: