Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ Μάης 15 2019, 12:58

K0k0$ έγραψε:
Για οσους θελουν ετοιμες λυσεις, προτεινω αυτο που εχω εγω και το εχω χρησιμοποιησει στο αμαξι που καθεται 5 φορες με μια φορτιση.

https://www.mobiletrade.gr/fortistes/power-banks/6868-80074-forever-js-100-forito-ekkiniti-aytokinitou-moto-power-bank-12000-mah-detail

Τον ίδιο jumper τον βγάζει συχνά και το e-shop σε προσφορά
https://www.e-shop.gr/monada-paroxis-energeias-jump-start-forever-js-100-12000-mah-usb-powerbank-21a-p-TLS.140615

αλλά το κόστος, για εμένα, είναι μεγάλο για κάτι που θα μου χρειαστεί μια στο τόσο κι αν.


Τελικά παρήγγειλα αυτή:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-2200mah-3s-45-90c-lipo-pack.html

όπως και αυτόν τον φορτιστή:

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr-b3ac-compact-charger-eu-plug.html

Πιστεύω οτι η μπαταρία είναι η ίδια που είχαμε πάρει παλιότερα.
Αν μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαιώσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ Μάης 16 2019, 21:08

Καλησπερα.Ναι αυτη ειναι η μπαταρια και ειναι αριστη.Εχω μια ενσταση μονο με τον φορτιστη που πηρες διοτι με καποια παραπανω χρηματα επαιρνες τον Imax b6 ο οποιος εκτος της φορτισης και συντηρησης κανει και balance και αλλα πολλα για πολλων ειδων μπαταριες εκτος βεβαια εαν δεν σε επαιρνε οικονομικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ Μάης 17 2019, 02:28

REDPOWER έγραψε:
Καλησπερα.Ναι αυτη ειναι η μπαταρια και ειναι αριστη.Εχω μια ενσταση μονο με τον φορτιστη που πηρες διοτι με καποια παραπανω χρηματα επαιρνες τον Imax b6 ο οποιος εκτος της φορτισης και συντηρησης κανει και balance και αλλα πολλα για πολλων ειδων μπαταριες εκτος βεβαια εαν δεν σε επαιρνε οικονομικα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Φορτιστή, για να πω την αλήθεια, τον παρήγγειλα περισσότερο στην τύχη.
Δεν κατάλαβα για ποιον μου λες εσύ για να δω την διαφορά στην τιμή. Στην αναζήτηση στο site μου έβγαλε αρκετούς.
Αν μπορείς στείλε μου το link

Ευχαριστώ και πάλι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μάης 19 2019, 16:37

iannag έγραψε:
REDPOWER έγραψε:
Καλησπερα.Ναι αυτη ειναι η μπαταρια και ειναι αριστη.Εχω μια ενσταση μονο με τον φορτιστη που πηρες διοτι με καποια παραπανω χρηματα επαιρνες τον Imax b6 ο οποιος εκτος της φορτισης και συντηρησης κανει και balance και αλλα πολλα για πολλων ειδων μπαταριες εκτος βεβαια εαν δεν σε επαιρνε οικονομικα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Φορτιστή, για να πω την αλήθεια, τον παρήγγειλα περισσότερο στην τύχη.
Δεν κατάλαβα για ποιον μου λες εσύ για να δω την διαφορά στην τιμή. Στην αναζήτηση στο site μου έβγαλε αρκετούς.
Αν μπορείς στείλε μου το link

Ευχαριστώ και πάλι!


https://hobbyking.com/en_us/imax-b6-dc-charger-5a-50w-copy.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ Μάης 19 2019, 17:16

Παντως επιμενω, εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε που ανοιξε το θεμα για τις μπαταριες τηλεκατευθυνομενων ως jump starters και εχουν ερθει στην αγορα dedicated power banks/jump starters με ενσωματομενο φορτιστη.

Επειδη βλεπω πως το κοστος μπαταριας και φορτιστη παει στα 40, γιατι να μη δωσει καποιος 50 να εχει πληρες σετ σε μια συσκευη, και ειδικα οταν αφου βαλεις μπροστα μπορεις να φορτισεις το ιδιο το jump starter απο τον αναπτηρα ή ενα usb, ή οταν πας καπου να ξερεις οτι εκτος απο το να βαλεις μπροστα τη μηχανη σου εχεις και φορτιστη κινητου για τουλαχιστον 4-5 μερες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ Μάης 20 2019, 21:45

K0k0$ έγραψε:
Παντως επιμενω, εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε που ανοιξε το θεμα για τις μπαταριες τηλεκατευθυνομενων ως jump starters και εχουν ερθει στην αγορα dedicated power banks/jump starters με ενσωματομενο φορτιστη.

Επειδη βλεπω πως το κοστος μπαταριας και φορτιστη παει στα 40, γιατι να μη δωσει καποιος 50 να εχει πληρες σετ σε μια συσκευη, και ειδικα οταν αφου βαλεις μπροστα μπορεις να φορτισεις το ιδιο το jump starter απο τον αναπτηρα ή ενα usb, ή οταν πας καπου να ξερεις οτι εκτος απο το να βαλεις μπροστα τη μηχανη σου εχεις και φορτιστη κινητου για τουλαχιστον 4-5 μερες...

Καλησπερα φιλτατε κοκε.Εχεις καποιον κατα νου να προτεινεις??Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 5 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: