Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 11:59 am

george83 έγραψε:


Η αλήθεια είναι πως από όσο θυμάμαι η τιμή του τσούζει λιγάκι.

Κατά τα άλλα είναι κορυφαίες μπαταρίες.



15e

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11668__HobbyKing_Variable_6S_50W_5A_Balancer_Charger_w_accessories.html

αλλά υπαρχή και αυτός

με 6.5ε

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22410__HobbyKing_B3AC_Compact_Charger.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paitos
gold member
gold member
paitos

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανια
Registration date : 08/07/2008

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 12:04 pm

Εγω που εχω 18650 μπαταριες θα κανω δουλεια αν συνδεσω 3 απο αυτες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 12:46 pm

δηλ δεν κανει ενας κοινος φορτιστης για να φορτισουμε την λιπο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 4:14 pm

NonosG4 έγραψε:
Μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν έιναι αυτό που λέμε θα τη φορτίσω και θα την έχω καβάντζα για όποτε μου χρειαστεί.. Αν είναι φορτισμένη μπορεί να βοηθήσει να πάρει μπρος αλλά κάθε 3 μήνες θέλει και φόρτισμα (την συντήρηση της δηλαδή..) Επίσης αν μπορούσε να βάλει μπρος χωρίς την κανονική μπαταρία θα είχαμε όλοι τέτοιες πάνω..

ΝonosG4, κανεις λαθος. Τη φορτιζεις και την κρατας καβατζα. Μεσα σε ενα χρονο χανει μολις το 5% της συνολικης της χωρητικοτητας. Μιλαμε για μπαταριες Lipo, οχι NiMh που χανουν το 10% της χωριτηκοτητας τους στο πρωτο 24ωρο!!! Η μια lipo απο οσες εχω, εχει να φορτιστει 2 χρονια, την εβαλα για συντηρηση και ειχε χασει μολις το 10% της συνολικης της χωριτηκοτητας. Δες λιγο το βιντεο μου στην αρχη, βαζω μπρος το μηχανακι μου χωρις την κανονικη του μπαταρια!

Οι συγκεκριμενες μπαταριες, θελουν φορτιστη με προγραμμα για Lipo. Για τους Θεσσαλονικεις, εχω εγω φορτιστη οποτε θα φροντισω για τη φορτιση των μπαταριων. Για τα παιδια απο Αθηνα,την Πατρα, το Βολο κ.α., αγοραζει εναν φορτιστη το κλαμπ και φορτιζετε αντιστοιχα.

Μια καλη οικονομικη λυση ειναι ο ενας απο τους 2 που ανεβασε ο bandit στα 15?. Ο αλλος δεν κανει. Χρειαζεται τροφοδοτικο.

Paitοs, δεν κανουν ολες οι μπαταριες, μονο lipo και life και A123.

Markos-V, ενας κοινος φορτιστης δε βοηθα, γιατι θα φορτιζει με διαφορετικη ταση και δε θα διαβασει πότε τα στοιχεια της μπαταριας θα φθασουν τα 12,6 Volt για να σταματησει η φορτιση.

Patzi, πρεπει να δω το αυτοκινητο για να σου πω.

John, τα λεμε απο βδομαδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 4:16 pm

NonosG4 έγραψε:
Μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν έιναι αυτό που λέμε θα τη φορτίσω και θα την έχω καβάντζα για όποτε μου χρειαστεί.. Αν είναι φορτισμένη μπορεί να βοηθήσει να πάρει μπρος αλλά κάθε 3 μήνες θέλει και φόρτισμα (την συντήρηση της δηλαδή..) Επίσης αν μπορούσε να βάλει μπρος χωρίς την κανονική μπαταρία θα είχαμε όλοι τέτοιες πάνω..

Οσο ξερω παιρνει μπροστα και χωρις την μπαταρια της μηχανης συνδεδεμενη..
Επισης θελει φορτιση μια φορα τον χρονο, οχι καθε 3μηνο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NonosG4
Member
Member
NonosG4

Ηλικία : 32
Τόπος : ΤΟΥΜΠΑ
Registration date : 15/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 7:18 pm

Γιατί δεν έχουμε αυτή την μπαταρία για βασική ?Πιάνει και λιγότερο χώρο ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 489962 ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 489962
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 19, 2012 8:14 pm

NonosG4 έγραψε:
Γιατί δεν έχουμε αυτή την μπαταρία για βασική ?Πιάνει και λιγότερο χώρο ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 489962 ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 489962

Eπειδη χρειαζεται τον δικο της φορτιστη, η μηχανη μας δεν μπορει να την φορτισει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 12, 2012 10:02 pm

Επανερχομαι στο θεμα υστερα απο καιρο.

Σημερα στη συναντηση ανοιξε συζητηση για τη συγκεκριμενη μπαταρια.

Υπενθυμιζω με αυτο το βιντεο: ( το προησουμενο μου μηχανακι )



Η συγκεκριμενη μπαταρια χωραει πολυ ανετα κατω απο τη σελα της μηχανης μας καθως ειναι μικρη. Τη χρησιμοποιουμε οταν μενουμε απο μπαταρια στη μηχανη, ιδιως τον χειμωνα. Τη συνδεουμε με καλωδια κατευθειαν πανω στη μαμα μπαταρια, θετουμε τον κινητηρα μας σε λειτουργια και την αποσυνδεουμε.

Οπως ειδαμε η μπαταρια μαζι με τα καλωδιακια ερχεται περιπου στα 21? + μεταφορικα απο Κινα. Η περιπτωση για power buy εκτος ευρωπαικης ενωσης ειναι λιγο επιφοβη γιατι μπορει να μας σταματησει το τελωνειο.

Σκεφτηκα να την αγορασουμε απο ελληνικο μαγαζι. Υπαρχουν 2-3 στην Ελλαδα που φερνουν ακριβως τον τυπο που χρειαζομαστε αλλα τα 2 απο αυτα ειναι τσουχτερα στην τιμη και σε παλιοτερες αγοραπωλησιες που ειχα κανει με φιλους, δεν μας ειχαν κανει τιμη. Ο τριτος καταστηματαρχης ειναι συνεννοησιμος.

Του εκανα ενα τηλεφωνο οπως εφυγα απο τη συναντηση και του εξηγησα τι και πως. Μου ειπε πως η μια μονο μπαταρια κοστιζει 31? αυτην τη στιγμη αλλα σε περιπτωση ομαδικης παραγγελιας θα μας κανει κατι καλυτερο.

Αν μας αφησει την μπαταρια στα 25? πιστευω δεν αξιζει να την παρουμε απο εξω + οτι θα βοηθησουμε κι ενα ελληνικο μαγαζι.

Πως σας φαινεται η ιδεα; Θελετε να ξεκινησουμε λιστα με ενδιαφερομενους και να μεταβουμε σε power buy ;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 3:20 pm

stakhs έγραψε:
Επανερχομαι στο θεμα υστερα απο καιρο.

Σημερα στη συναντηση ανοιξε συζητηση για τη συγκεκριμενη μπαταρια.

Υπενθυμιζω με αυτο το βιντεο: ( το προησουμενο μου μηχανακι )



Η συγκεκριμενη μπαταρια χωραει πολυ ανετα κατω απο τη σελα της μηχανης μας καθως ειναι μικρη. Τη χρησιμοποιουμε οταν μενουμε απο μπαταρια στη μηχανη, ιδιως τον χειμωνα. Τη συνδεουμε με καλωδια κατευθειαν πανω στη μαμα μπαταρια, θετουμε τον κινητηρα μας σε λειτουργια και την αποσυνδεουμε.

Οπως ειδαμε η μπαταρια μαζι με τα καλωδιακια ερχεται περιπου στα 21? + μεταφορικα απο Κινα. Η περιπτωση για power buy εκτος ευρωπαικης ενωσης ειναι λιγο επιφοβη γιατι μπορει να μας σταματησει το τελωνειο.

Σκεφτηκα να την αγορασουμε απο ελληνικο μαγαζι. Υπαρχουν 2-3 στην Ελλαδα που φερνουν ακριβως τον τυπο που χρειαζομαστε αλλα τα 2 απο αυτα ειναι τσουχτερα στην τιμη και σε παλιοτερες αγοραπωλησιες που ειχα κανει με φιλους, δεν μας ειχαν κανει τιμη. Ο τριτος καταστηματαρχης ειναι συνεννοησιμος.

Του εκανα ενα τηλεφωνο οπως εφυγα απο τη συναντηση και του εξηγησα τι και πως. Μου ειπε πως η μια μονο μπαταρια κοστιζει 31? αυτην τη στιγμη αλλα σε περιπτωση ομαδικης παραγγελιας θα μας κανει κατι καλυτερο.

Αν μας αφησει την μπαταρια στα 25? πιστευω δεν αξιζει να την παρουμε απο εξω + οτι θα βοηθησουμε κι ενα ελληνικο μαγαζι.

Πως σας φαινεται η ιδεα; Θελετε να ξεκινησουμε λιστα με ενδιαφερομενους και να μεταβουμε σε power buy ;


Εγώ ειμαι μέσα αν μας την δίνει κομπλέ στα 25?. What a Face

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33ncnm10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33e6ee10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 63u2ip10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Amzm8k10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 4:07 pm

Οκ ξεκιναω λιστα:


1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3.
4.
5.
6.
7.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
daredevil
Member
Member
daredevil

Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα- Ίλιον
Registration date : 27/02/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 5:01 pm

Οκ ξεκιναω λιστα:


1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4.
5.
6.
7.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
REDPOWER
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
REDPOWER

Ηλικία : 42
Τόπος : Μυτιλήνη
Registration date : 27/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 5:08 pm

Οκ ξεκιναω λιστα:


1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4. redpower
5.
6.
7.
να μαθουμε τελικη τιμη με μεταφορικα λογω επαρχιας για εμενα....ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AYTOS
moderator
moderator
AYTOS

Τόπος : Macedonia - Thessaloniki - Toumba...Από το 356 π.χ
Registration date : 07/05/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 10:36 pm

1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4. redpower
5. AYTOS
6.
7.
8.
9.
10.

_________________
Alexandros  ..   ♬ ♫ ♪ ♪ ♫ ♬ 
Thessaloniki - Macedonia - Hellas - Europe - World - .............
ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 2aΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Animationmoto2222ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 %25CE%25BA%25CE%25B1%25CF%2584%25CE%25AC%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.opendrive.com/listen/NF81NjAwMjM4X1FQelZk#
Δημήτρης



Ηλικία : 41
Registration date : 02/05/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 11:47 pm

Αυτή η μπαταρία δεν αποφορτίζεται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα?
Πόσο καιρό θα μπορούμε να την έχουμε κάτω από τη σέλα και να είναι σε ετοιμότητα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 13, 2012 11:53 pm

Δημήτρης έγραψε:
Αυτή η μπαταρία δεν αποφορτίζεται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα?
Πόσο καιρό θα μπορούμε να την έχουμε κάτω από τη σέλα και να είναι σε ετοιμότητα?


Σωστή ερώτηση, εχω και γω αλλη 1 ερώτηση, εχει φορτιστεί ?
Και αν ναι ειναι μεσα στην τιμή ή πάει εξτρα και πόσο κάνει ο φορτιστής?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33ncnm10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33e6ee10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 63u2ip10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Amzm8k10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 12:02 am

stakhs έγραψε:
NonosG4 έγραψε:
Μπορεί να βοηθήσει αλλά δεν έιναι αυτό που λέμε θα τη φορτίσω και θα την έχω καβάντζα για όποτε μου χρειαστεί.. Αν είναι φορτισμένη μπορεί να βοηθήσει να πάρει μπρος αλλά κάθε 3 μήνες θέλει και φόρτισμα (την συντήρηση της δηλαδή..) Επίσης αν μπορούσε να βάλει μπρος χωρίς την κανονική μπαταρία θα είχαμε όλοι τέτοιες πάνω..

ΝonosG4, κανεις λαθος. Τη φορτιζεις και την κρατας καβατζα. Μεσα σε ενα χρονο χανει μολις το 5% της συνολικης της χωρητικοτητας. Μιλαμε για μπαταριες Lipo, οχι NiMh που χανουν το 10% της χωριτηκοτητας τους στο πρωτο 24ωρο!!! Η μια lipo απο οσες εχω, εχει να φορτιστει 2 χρονια, την εβαλα για συντηρηση και ειχε χασει μολις το 10% της συνολικης της χωριτηκοτητας. Δες λιγο το βιντεο μου στην αρχη, βαζω μπρος το μηχανακι μου χωρις την κανονικη του μπαταρια! Τη φορτιζεις μια φορα στην αρχη και σου δινει περιπου 50 μιζιες δηλαδη μεσα σε 10 χρονια και ισως λιγο λεω, δυσκολα καποιος θα μεινει 50 φορες απο μπαταρια. Επισης, ειναι επαναφορτιζομενη και μπορει να φορτισει εως και 500 φορες αν και μετα απο 300 φορτισεις σκληρης χρησης, τις πεταμε στην ανακυκλωση.


Οι συγκεκριμενες μπαταριες, θελουν φορτιστη με προγραμμα για Lipo. Για τους Θεσσαλονικεις, εχω εγω φορτιστη οποτε θα φροντισω για τη φορτιση των μπαταριων. Για τα παιδια απο Αθηνα,την Πατρα, το Βολο κ.α., αγοραζει εναν φορτιστη το κλαμπ και φορτιζετε αντιστοιχα.

Μια καλη οικονομικη λυση ειναι ο ενας απο τους 2 που ανεβασε ο bandit στα 15?. Ο αλλος δεν κανει. Χρειαζεται τροφοδοτικο.


John, τα λεμε απο βδομαδα.


Οι μπαταριες σε συνεννοηση με το καταστημα θα μας ερθουν φορτισμενες εκτος των παιδιων απο Θεσσαλονικη τις οποιες θα αναλαβω ο ιδιος προσωπικα να τις φορτισω για να ελαφρυνω και τον μαγαζατορα.

Τη μπαταρια τη βαζεις μια φορα στη σελα και μενει εκει για παντα μεχρι να τη χρειαστεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 1:16 am

1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4. redpower
5. AYTOS
6. iannag (Με μία επιφύλαξη ώσπου να βρω χρόνο να διαβάσω όλο το thread απο την αρχή για να μου λυθούν κάποιες απορίες)
7.
8.
9.
10.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NonosG4
Member
Member
NonosG4

Ηλικία : 32
Τόπος : ΤΟΥΜΠΑ
Registration date : 15/05/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 9:34 am

Δεν υπάρχει αυτό που λες... Το ξαναλέω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 9:59 am

NonosG4 έγραψε:
Δεν υπάρχει αυτό που λες... Το ξαναλέω

Μεγαλη μπουκια φαε., μικρη κουβεντα να πεις! Wink Ελα στη συναντηση της Τεταρτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 10:43 am

Σε επικοινωνια με τον μαγαζατορα η τελικη τιμη της μπαταριας για τα πρωτα 27 κομματια βγαινει στα 22? η μπαταρια + 5? τα καλωδιακια με βαση τη σημερινη ισοτιμια δολαριο/ευρω.

Αρα μας ερχεται στα 27?. Λεω για τα πρωτα 27 κομματια γιατι με βαση την παραγγελια του απο το εξωτερικο μας συμφερει εως και 27 μπαταριες. Αν υπαρχει ενδιαφερων, θα κανουμε δευτερη παραγγελια με αλλα 27 κομματια.


Η λιστα:

1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4. redpower
5. AYTOS
6. iannag (Με μία επιφύλαξη ώσπου να βρω χρόνο να διαβάσω όλο το thread απο την αρχή για να μου λυθούν κάποιες απορίες)
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
18.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 39
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 1:14 pm

Όποιος θέλει δηλαδή κομπλέ την μπαταρία και φορτιστή παει στα 27? + 15? = 42? σωστά?

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33ncnm10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 33e6ee10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 63u2ip10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Amzm8k10ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14, 2012 2:46 pm

loverdos11 έγραψε:
Όποιος θέλει δηλαδή κομπλέ την μπαταρία και φορτιστή παει στα 27? + 15? = 42? σωστά?

Ναι αν παρεις τον φορτιστη που κοστιζει 15? ( κοστος απο Κινα, οχι απο ελληνικο μαγαζι ) και τον συνδεεις με τροδοφοτικο απο το λαπτοπ για να παρει ρευμα.

Δεν υπαρχει λογος να κανεις αγορα φορτιστη εκτος αν ληγωσεις την μπαταρια με 50 μιζιες ή θες να φορτιζεις κι αλλου τυπου μπαταριες οπως NiMH, NiCD, Pb, Li-ion κ.τ.λ.

Σε πρωτη φαση, ολες οι μπαταριες θα σας ερθουν φορτισμενες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 11:58 pm

Σε επικοινωνια με τον μαγαζατορα η τελικη τιμη της μπαταριας για τα πρωτα 27 κομματια βγαινει στα 22? η μπαταρια + 5? τα καλωδιακια με βαση τη σημερινη ισοτιμια δολαριο/ευρω.

Αρα μας ερχεται στα 27?. Λεω για τα πρωτα 27 κομματια γιατι με βαση την παραγγελια του απο το εξωτερικο μας συμφερει εως και 27 μπαταριες. Αν υπαρχει ενδιαφερων, θα κανουμε δευτερη παραγγελια με αλλα 27 κομματια.


Η λιστα:

1. loverdos11
2. Tolis ( ενας φιλος μου )
3. daredevil
4. redpower
5. AYTOS
6. iannag
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
18.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
daredevil
Member
Member
daredevil

Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα- Ίλιον
Registration date : 27/02/2011

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 18, 2012 7:09 pm

Καλησπερα μηπως να μεταφερθει στο Power buy?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stakhs
Member
Member
stakhs

Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 02/07/2012

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ    ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 1:19 pm

daredevil έγραψε:
Καλησπερα μηπως να μεταφερθει στο Power buy?

Σωστα, δεν πρεπει ομως πρωτα να υπαρξει ενδιαφερων;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΓΙΑ EKTAKTH ΑΝΑΓΚΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: