Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 14:49

τωρα βασικα μου εχει βγει ενα χρωμα χρυσου λες και το πηρα απο τον τραμπακοπουλο!!!! Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kgalano
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
kgalano

Ηλικία : 38
Τόπος : Άγιος Δημήτριος
Registration date : 04/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 15:25

Μεγειααααα!!! Εντυπωσεις; Αλλαξες και τρομπα φρενου μαζι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.tax-advices.gr
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 15:35

ναι εβαλα τρομπα απο 1000αρι!!!κοιτα προς το παρον μου φαινεται αρκετα καλυτερο αλλα πιστευω οτι μολις πατησουν σωστα τα τακακια θα ειναι ακομα καλυτερα!!!!μια ερωτηση ρε παιδια: το μοτορι μας φοραει απο μαμας πλευστες δαγκανες ή οχι;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 16:39

akaliptos έγραψε:
ναι εβαλα τρομπα απο 1000αρι!!!κοιτα προς το παρον μου φαινεται αρκετα καλυτερο αλλα πιστευω οτι μολις πατησουν σωστα τα τακακια θα ειναι ακομα καλυτερα!!!!μια ερωτηση ρε παιδια: το μοτορι μας φοραει απο μαμας πλευστες δαγκανες ή οχι;;;


ΝΑΙ!!!!!!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 17:03

akaliptos έγραψε:
ναι εβαλα τρομπα απο 1000αρι!!!κοιτα προς το παρον μου φαινεται αρκετα καλυτερο αλλα πιστευω οτι μολις πατησουν σωστα τα τακακια θα ειναι ακομα καλυτερα!!!!μια ερωτηση ρε παιδια: το μοτορι μας φοραει απο μαμας πλευστες δαγκανες ή οχι;;;

Σαν να μου μενει η εντυπωσει οτι δεν εισαι και πολυ ευχαριστημενος...
Αν θες, επειδη ενδιαφερομαι κι εγω να τις παρω, οταν θα εισαι ετοιμος δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες κυριως το αν αξιζουν το συνολικο κοστος αγορας και τοποθετησης και ποιο ειναι αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 17:18

ευχαριστημενος ειμαι....συνηθιζω σιγα σιγα και μου φαινεται οτι εχει διαφορα σιγουρα με πριν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 18:36

msp έγραψε:
Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση στις Brembo μου! Απανωτές εξαερώσεις και μετά από δοκιμές κανένα πρόβλημα στο ΑΒS! Φώτο από αύριο με το φως της μέρας!

Η φωτογραφία που χρωστάω!
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Bremboa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 20:53

παιδια ερωτηση: εβαλα με ενα φιλο μηχανικο τις δαγκανες, ολα καλα και ωραια αλλα ακουγεται ενα σφυριγμα οταν η ροδα ειναι σε κινηση και το οποιο σφυριγμα σταματαει με το φρεναρισμα.....ειναι κατι φυσιολογικο;;; ο ιδιος μου ειπε οτι επειδη εχει μεγαλυτερο πατημα το τακακι στη δισκοπλακα και εκει ειναι ακομα αφαγωτη, για αυτο κανει το σφυριγμα!!!εσεις τι λετε;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 20:58

Φυσιολογικότατο! Το ίδιο ρώτησα τον Χρήστο το πρωί και με καθυσήχασε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 21:01

λογικα βεβαια αν αλλαξω και τις δισκοπλακες, αυτος ο θορυβος θα εξαλειφθει!!!γιατι το σκεφτομαι να κανω και αλλαγη δισκοπλακας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stam
gold member
gold member
stam

Ηλικία : 39
Τόπος : πάνω στη σέλα...
Registration date : 19/11/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 21:57

msp έγραψε:
msp έγραψε:
Μόλις τελείωσα την εγκατάσταση στις Brembo μου! Απανωτές εξαερώσεις και μετά από δοκιμές κανένα πρόβλημα στο ΑΒS! Φώτο από αύριο με το φως της μέρας!

Η φωτογραφία που χρωστάω!
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Bremboa

να σαι καλά να τις φχαριστιέσαι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:05

akaliptos έγραψε:
παιδια ερωτηση: εβαλα με ενα φιλο μηχανικο τις δαγκανες, ολα καλα και ωραια αλλα ακουγεται ενα σφυριγμα οταν η ροδα ειναι σε κινηση και το οποιο σφυριγμα σταματαει με το φρεναρισμα.....ειναι κατι φυσιολογικο;;; ο ιδιος μου ειπε οτι επειδη εχει μεγαλυτερο πατημα το τακακι στη δισκοπλακα και εκει ειναι ακομα αφαγωτη, για αυτο κανει το σφυριγμα!!!εσεις τι λετε;;;

Είναι φυσιολογικός ήχος. Είναι χαρακτηριστικός ήχος των Brembo & δεν νομίζω να μπορείς να τον αποφύγεις με τις δισκόπλακες. Απλά συνήθισέ τον & δεν θα σε ενοχλεί... Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:11

α δηλαδη θα τον εχω συνεχεια;;; μου φαινεται θα περασω απο το περιπτερο να τον ακουσεις τον ηχο να μου πεις αν ειναι τελικα φυσιολογικος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hristos13gr
gold member
gold member
hristos13gr

Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 26/02/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:19

akaliptos έγραψε:
α δηλαδη θα τον εχω συνεχεια;;; μου φαινεται θα περασω απο το περιπτερο να τον ακουσεις τον ηχο να μου πεις αν ειναι τελικα φυσιολογικος....


Αν θες πέρνα όποτε γουστάρεις, αλλά σου ξαναλέω ότι αυτός είναι ήχος της brembo σε πολλά μηχανάκια. Κάπου εδώ μέσα ένα παιδί είχε πεί ότι τον ήχο αυτόν τον είχε & στο Beverly... Εξ'άλλου το ότι τον έχουμε αυτόν τον ήχο όσοι έχουμε βάλει Brembo, δείχνει ότι δεν έχεις κάποιο ελάττωμα στα φρένα σου. Είναι τόσο ανεπαίσθητος ο ήχος αυτός που εγώ τον έχω συνηθίσει & δεν τον ακούω πλέον, εκτός αν θέλω να τον ακούσω... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akaliptos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
akaliptos

Ηλικία : 43
Τόπος : pireas
Registration date : 23/05/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Σεπ 26 2011, 22:38

η αληθεια ειναι οτι τωρα σφυριζει αρκετα....ομως αν με το πατημα των τακακιων στη δισκοπλακα μειωθει στο ανεπαισθητο τοτε ειμαστε ενταξει....θα περασω μια βολτα παντως.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 22:37

όσοι τοποθετήσατε και τρομπα από 1000 πού ψάξατε για να βρείτε τετοια τρόμπα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 23:15

nikos147 έγραψε:
όσοι τοποθετήσατε και τρομπα από 1000 πού ψάξατε για να βρείτε τετοια τρόμπα??

Βάλε πρώτα τις δαγκάνες και αν δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα ψάχνεις και για τρόμπα. Πολλά παιδιά είπαν ότι το αποτέλεσμα δίχως τρόμπα, μόνο με 4πίστονες τους ικανοποίησε. Μπορεί να σου αρέσει και να γλυτώσεις τα λεφτά της τρόμπας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 23:16

100? απο αμερικα οι τοκικο με μεταφορικα μαζι καλα ειναι?

Και ενα καλο αντισταμινικο να μου προτεινετε γιατι με εχει πιασει μια φαγουρα στην τσεπη μου... Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 23:22

k0k0$ έγραψε:
100? απο αμερικα οι τοκικο με μεταφορικα μαζι καλα ειναι?

Και ενα καλο αντισταμινικο να μου προτεινετε γιατι με εχει πιασει μια φαγουρα στην τσεπη μου... Razz

65 είχα πάρει τις νισσίν μου!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΔευ Νοε 14 2011, 23:24

terino έγραψε:
65 είχα πάρει τις νισσίν μου!!! Laughing

Και "γαμω" τα αντισταμινικα!!! Razz Razz
XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 00:28

φυσιολογική τιμή είναι το 125$ ήτη 80-90ευρά με μικρές εξαιρέσεις τον τερίνο κ μερικούς άλλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 01:08

Εχω βρει μια ευκαιρια απιστευτη, και λεει για Gixxer600/750, SV1000 αλλα εμενα δε μου γεμιζουν και πολυ το ματι... Δεν εχουν καμια σχεση με τις υπολοιπες φωτο που βλεπω απο τις ιδιες μηχανες...

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 6345877856_c7dbea9988
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 06:49

k0k0$ έγραψε:
Εχω βρει μια ευκαιρια απιστευτη, και λεει για Gixxer600/750, SV1000 αλλα εμενα δε μου γεμιζουν και πολυ το ματι... Δεν εχουν καμια σχεση με τις υπολοιπες φωτο που βλεπω απο τις ιδιες μηχανες...

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 6345877856_c7dbea9988


Δεν κάνουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΤρι Νοε 15 2011, 17:35

terino έγραψε:
nikos147 έγραψε:
όσοι τοποθετήσατε και τρομπα από 1000 πού ψάξατε για να βρείτε τετοια τρόμπα??

Βάλε πρώτα τις δαγκάνες και αν δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα ψάχνεις και για τρόμπα. Πολλά παιδιά είπαν ότι το αποτέλεσμα δίχως τρόμπα, μόνο με 4πίστονες τους ικανοποίησε. Μπορεί να σου αρέσει και να γλυτώσεις τα λεφτά της τρόμπας.

Απλά διαβάζοντας όλες τις προηγουμενες σελίδες, διάβασα από πολλά παιδιά οτι με τα 4πιστονα αν και φρενάρει η μηχανη αρκετα καλυτερα παραμένει ίδια ή γίνεται και χειρότερη η σπογγώδη αίσθηση της μανετας...
Επίσης σκέφτομαι και τα εργατικά μιας και λέω να δώσω τα πάντα στον μηχανικό μου (δαγκανες, αποστάτες, τακάκια και τρόμπα) να κάνει την τοποθέτηση αυτός μιας και φοβάμαι την εξαέρωση λόγω abs οπότε να μην ξανατρέχω για την τρόμπα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 22 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 09 2011, 16:25

Προς οσους εβαλαν βιδες ρακορ μη γνησιες, ή βιδες με εξαερωτηρα.

Παρατηρησατε οτι εχουν μικροτερες οπες, ειδικα απο τη μαμα βιδα της τρομπας? Εχω ηδη βαλει στις δαγκανες 2 τετοιες βιδες και δεν εχω καποιο θεμα με τα φρενα, αλλα η διαφορα με τη βιδα της τρομπας ειναι χαοτικη... Ξερω οτι στο κυκλωμα των φρενων δεν υπαρχει ροη, απλα διαφοροποιηση της πιεσης του υγρου (μιας και ειναι κλειστο κυκλωμα, χωρις αερα, δε γινεται να υπαρχει ροη) αλλα μου κανει μεγαλη εντυπωση η τοσο μεγαλη διαφορα στις οπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 22 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: