Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 31  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 17:52

Καλορίζικες... cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
johnnylove

johnnylove

Ηλικία : 32
Τόπος : αυηνα εδω εκει παρα παρα περα.!!
Registration date : 23/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΠεμ Μάης 19 2011, 18:21

Τα σοληνακια υψηλής έχεις δει κανησ διαφωρα ;; Με Μαμα φρένα όμως ! ξέρει κενής ; Αξίζουν ;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 15:20

τοποθετηθηκαν και οι δικες μου 4πιστονες tokiko(ευχαριστω τον terino για δαγκανες τακακια και αποστατες...μη ξεχασω και τις ροδελες)η αισθηση ειναι καλη και μου φαινονται αρκετα δυνατα!
το μονο προβληματακι που εχω ειναι πως μερικες φορες οταν φρεναρω ακουω εναν ηχο σαν να χτυπανε τα λαμακια που βρισκονται πανω απο τα τακακια.οταν βρω χρονο θα το κοιταξω με την ησυχια μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 16:46

sakk έγραψε:
τοποθετηθηκαν και οι δικες μου 4πιστονες tokiko(ευχαριστω τον terino για δαγκανες τακακια και αποστατες...μη ξεχασω και τις ροδελες)η αισθηση ειναι καλη και μου φαινονται αρκετα δυνατα!
το μονο προβληματακι που εχω ειναι πως μερικες φορες οταν φρεναρω ακουω εναν ηχο σαν να χτυπανε τα λαμακια που βρισκονται πανω απο τα τακακια.οταν βρω χρονο θα το κοιταξω με την ησυχια μου!


Παρακαλώ, εσύ τις πρόλαβες, εσύ τις τσίμπησες... Very Happy

Με τις ροδέλες όλα καλά? Κατάφερες να τις κεντράρεις σωστά?

Για να σιγουρέψεις το θέμα ήχου, βγάλε τα λαμάκια και κάνε μια βόλτα για δοκιμή, δεν παθαίνει κάτι για μικρή απόσταση, μην αγχωθείς. Αλλιώς ξανατσέκαρε ότι τα έχεις βάλει σωστά γιατί είναι εύκολο να μπερδευτείς με την π@παριά... και εγώ μπερδεύτηκα την πρώτη φορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
paulsin
Member
Member
paulsin

Ηλικία : 40
Τόπος : Filirian-Porto Salonico
Registration date : 22/04/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 17:11

Ρε παιδες, ξερει κανεις απο Θεσσαλονικη που βρισκουμε αποστατικες ροδελες. Εχω ψαξει παντου

απο μεγαλες αποθηκες, σε σιδηρικα και σε συνεργεια αλλα τπτ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakk
Member
Member
sakk

Ηλικία : 39
Τόπος : ΠΑΤΡΑ-ΑΘΗΝΑ
Registration date : 18/02/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 17:58


Παρακαλώ, εσύ τις πρόλαβες, εσύ τις τσίμπησες... Very Happy

Με τις ροδέλες όλα καλά? Κατάφερες να τις κεντράρεις σωστά?

Για να σιγουρέψεις το θέμα ήχου, βγάλε τα λαμάκια και κάνε μια βόλτα για δοκιμή, δεν παθαίνει κάτι για μικρή απόσταση, μην αγχωθείς. Αλλιώς ξανατσέκαρε ότι τα έχεις βάλει σωστά γιατί είναι εύκολο να μπερδευτείς με την π@παριά... και εγώ μπερδεύτηκα την πρώτη φορά.[/quote

εχεις δικιο θα κανω μια βολτα χωρις τα λαμακια και θα δω,το κεντραρισμα το πετυχα ευτυχως ευκολα,αλλα τι εννοεις αν τα εχω βαλει σωστα??? mouuuuuu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 18:11

Οι τρύπες που περνάς τον πίρο σε μπερδεύουν λιγάκι... Εμένα τουλάχιστον στις δικές μου με μπέρδεψαν στην αρχή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
johnnylove

johnnylove

Ηλικία : 32
Τόπος : αυηνα εδω εκει παρα παρα περα.!!
Registration date : 23/08/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Μάης 23 2011, 19:10

Σε τορνο . Πάρε διαστάσεις τι πχος θέλεις τι διάμετρο τριπα θέλεις και οηγενε να στο φτιάξει . Εγώ στον τορνο έχω φτιάξει απηρα πράγματα . Και όπως εγώ το θέλω !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/
daddy cool

daddy cool

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 02/10/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 19:04

γεια σε ολους.....μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να ασχοληθω κ γω με τις δαγκανες μου.....δυναμη ειχαν σε καθε περιπτωση απλα ηθελε παραπανω πιεση το φρενο, ενω καποιες φορες η μανετα ειχε μια σπογγωδη αισθηση,ειδικα μετα την αλλαγη τακακιων που εκανα(γκαλφερ χρυσα),οπως κ καποιες φορες χρειαζοταν διπλο πατημα για να πιασουν πιο δυνατα.....πηγα λοιπον στη διευθυνση που εβαλε ο φιλος τερινο(ευχαριστω που με γλιτωσες απο το ψαξιμο για αποστατες) κ πολυ ευκολα το παιδι εκει μου εδωσε αυτο που ηθελα....στη δικη μου περιπτωση χρειαστηκαν αποστατες του 1χιλ μεταξυ δαγκανας κ αποστατη για να ερθουν στα ισια τους οι δαγκανες......αποτελεσμα......ΣΟΥΠΕΡ ΦΡΕΝΟ!!!!!ΑΚΟΥΡΑΣΤΟ!!!!!!ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΠΟΓΓΩΔΗ ΑΙΣΘΗΣΗ!!!!!σαν να πατας φρενο απο gsx-r(να προσθεσω οτι φοραω σωληνακια κ τρομπα απο b-king)......to μηχανακι σταματαει για πλακα ακομα κ απο τα 200+......φοβερη αισθηση κ δυναμη.....καταλαβαινεις ποτε παει να μπλοκαρει......ειναι ακριβως οπως το θελω......κακως δεν ασχοληθηκα πιο νωρις γιατι ειδα οντως διαφορα,αλλα καλλιο αργα παρα......ευχαριστω το μπαρμπα θωμα που εκατσε κ εψαξε πριν απο μας για μας οπως κ τον τερινο που ξεθαψε το μαγαζι με τους αποστατες οπως επισης κ το γιαννο που ασχοληθηκε με την παρτη μου να βρει δαγκανες κλπ.......να στε παντα ορθιοι ολοι!!!! geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 19:06

daddy cool έγραψε:
γεια σε ολους.....μετα απο πολυ καιρο αποφασισα να ασχοληθω κ γω με τις δαγκανες μου.....δυναμη ειχαν σε καθε περιπτωση απλα ηθελε παραπανω πιεση το φρενο, ενω καποιες φορες η μανετα ειχε μια σπογγωδη αισθηση,ειδικα μετα την αλλαγη τακακιων που εκανα(γκαλφερ χρυσα),οπως κ καποιες φορες χρειαζοταν διπλο πατημα για να πιασουν πιο δυνατα.....πηγα λοιπον στη διευθυνση που εβαλε ο φιλος τερινο(ευχαριστω που με γλιτωσες απο το ψαξιμο για αποστατες) κ πολυ ευκολα το παιδι εκει μου εδωσε αυτο που ηθελα....στη δικη μου περιπτωση χρειαστηκαν αποστατες του 1χιλ μεταξυ δαγκανας κ αποστατη για να ερθουν στα ισια τους οι δαγκανες......αποτελεσμα......ΣΟΥΠΕΡ ΦΡΕΝΟ!!!!!ΑΚΟΥΡΑΣΤΟ!!!!!!ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΣΠΟΓΓΩΔΗ ΑΙΣΘΗΣΗ!!!!!σαν να πατας φρενο απο gsx-r(να προσθεσω οτι φοραω σωληνακια κ τρομπα απο b-king)......to μηχανακι σταματαει για πλακα ακομα κ απο τα 200+......φοβερη αισθηση κ δυναμη.....καταλαβαινεις ποτε παει να μπλοκαρει......ειναι ακριβως οπως το θελω......κακως δεν ασχοληθηκα πιο νωρις γιατι ειδα οντως διαφορα,αλλα καλλιο αργα παρα......ευχαριστω το μπαρμπα θωμα που εκατσε κ εψαξε πριν απο μας για μας οπως κ τον τερινο που ξεθαψε το μαγαζι με τους αποστατες οπως επισης κ το γιαννο που ασχοληθηκε με την παρτη μου να βρει δαγκανες κλπ.......να στε παντα ορθιοι ολοι!!!! geia


Αν βρεθούμε ποτέ από κοντά πρέπει να ανταλλάξουμε μηχανάκια για μια βόλτα για να συγκρίνουμε τα φρένα μας. Με μπρίζωσες με το γεγονός ότι έχεις τρόμπα από b-king!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
Fanis83
Member
Member
Fanis83

Ηλικία : 40
Τόπος : Άνω Γλυφάδα
Registration date : 07/04/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Μάης 31 2011, 20:06

Και εγώ πήγα σήμερα και πήρα αποστατικές ροδέλες.
Το μαγαζί είναι Αγ.Όρους 42 - Βοτανικός και το τηλ. 210-3461203 Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vwgolf-club.gr/
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Ιουν 08 2011, 17:55

Να θεσω μια ερωτηση που με απασχολει...
Οι αποστατες μπορουν να σπασουν η να κανουν ρωγμη απο την χρηση κατα την διαρκεια τις οδηγησης(ομαλης η γρηγορης)????
Δεχονται καποια πιεση???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Ιουν 08 2011, 18:11

pitsirikas έγραψε:
Να θεσω μια ερωτηση που με απασχολει...
Οι αποστατες μπορουν να σπασουν η να κανουν ρωγμη απο την χρηση κατα την διαρκεια τις οδηγησης(ομαλης η γρηγορης)????
Δεχονται καποια πιεση???


Μιλάς για τους αποστάτες που πιάνουν οι δαγκάνες, έτσι? Όχι για τις ροδέλες?

Αν ναι, τότε το κόβω πολύ χλωμό! Εκτός αν σταματάς σε κάθε φανάρι με rolling endo που και πάλι το βλέπω πολύ χλωμό!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
pitsirikas
Member
Member
pitsirikas

Ηλικία : 41
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗ
Registration date : 21/12/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤετ Ιουν 08 2011, 18:15

Ναι για τους αποστατες που ποιανουν οι δαγκανες..
Οκ ευχαριστω για την απαντηση!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΔευ Ιουν 13 2011, 23:39

δυο ερωτησεις για τις τετραπιστονες brembo απο Ducati
-τους εξαερωτηρες (bleeders) που τους βρισκουμε? εχουν καμποση σκουρια και θελω να τους αλλαξω.
-επειδη στην αριστερη πλευρα το μαμα σωληνακι ειναι λιγο κοντο, ποσο κακο ειναι να αλλαξουμε θεση στο σωληνακι και στον εξαερωτηρα? πρακτικα ο εξαερωτηρας θα ειναι χαμηλοτερα απο το σωληνακι οπως φαινεται στην παρακατω φωτο (δανεικη απο VSRi)
Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 000moj
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:15

δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι παντως ανεβαινοντας την καλλιροης μετα απο τον λαμπριανιδη με τα λαδια υπαρχει μια yamaha αντιπροσωπια κολλητα διπλα εχει μαγαζι της brembo. οσο για το θεμα με το σωληνακι εχω πρωτα ξεσφιξα το ταφ που πιανει πανω στο καλαμι, εσφιξα κανονικα το σωληνακι στην κατω τρυπα της δαγκανας και μετα επιασα το ταφ απο τα σωληνακια πανω στο καλαμι με ενα μικρο μαυρο λαμακι και ειναι μια χαρα. μην αλλαξεις τις θεσεις των εξαερωστηρων γιατι πρεπει να βρισκονται στο υψηλοτερο σημειο της δαγκανας εκει που μαζευεται ο αερας.


Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 002uel.th

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:17

plumberfx έγραψε:
μην αλλαξεις τις θεσεις των εξαερωστηρων γιατι πρεπει να βρισκονται στο υψηλοτερο σημειο της δαγκανας εκει που μαζευεται ο αερας.


δλδ η παραπανω φωτογραφια δειχνει λαθος εγκατασταση ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:22

plumberfx έγραψε:
δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι παντως ανεβαινοντας την καλλιροης μετα απο τον λαμπριανιδη με τα λαδια υπαρχει μια yamaha αντιπροσωπια κολλητα διπλα εχει μαγαζι της brembo. οσο για το θεμα με το σωληνακι εχω πρωτα ξεσφιξα το ταφ που πιανει πανω στο καλαμι, εσφιξα κανονικα το σωληνακι στην κατω τρυπα της δαγκανας και μετα επιασα το ταφ απο τα σωληνακια πανω στο καλαμι με ενα μικρο μαυρο λαμακι και ειναι μια χαρα. μην αλλαξεις τις θεσεις των εξαερωστηρων γιατι πρεπει να βρισκονται στο υψηλοτερο σημειο της δαγκανας εκει που μαζευεται ο αερας.


Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 002uel.th

την λυση με το λαμακι την εχω σκεφτει και εχω και το λαμακι ετοιμο
ειδα ομως την φωτο και σκεφτηκα οτι οντως ο εξαερωτηρας πρεπει να ειναι στο υψηλοτερο σημειο, αλλα κανεις δεν ειχε σχολιασει την τοποθετηση και μου εκανε εντυπωση.

Παντως υπαρχει και αυτη η λυση Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 42kit2

για το μαγαζι της brembo δεν το ηξερα. Θα περασω μια βολτα απο εκει αφου θα παω στον Λαμπριανιδη ετσι κι αλλιως. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:30

ωραιο κολπο...δεν το εχω ξαναδει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:32

plumberfx έγραψε:
ωραιο κολπο...δεν το εχω ξαναδει...
banjo bolt και εξαερωτηρας μαζι 2 σε 1, το θεμα ομως αν θα βγαινει αερας απο εκει η αν το υγρο θα κραταει και τον αερα μεσα.
ψηνομαι να παρω 1 για δοκιμη στην αριστερη πλευρα και αν ειναι οκ να παρω και για την δεξια ωστε να ειναι ομοιομορφο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:35

ναι αλλα ετσι πρεπει να κλεισεις τις κατω τρυπες στις δαγκανες ή με βιδες σαν ταπες ή με τους μαμα εξαερωτηρες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:38

https://www.vstromhellasforum.com/t13304-topic

στο παραπανω thread ειναι οι δικες μου . ειναι οκ δλδ ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:39

plumberfx έγραψε:
ναι αλλα ετσι πρεπει να κλεισεις τις κατω τρυπες στις δαγκανες ή με βιδες σαν ταπες ή με τους μαμα εξαερωτηρες...
ε ναι εννοειται...
μαλλον με πομπε αλενοβιδες για να μην φαινονται δυο bleeders.


hque έγραψε:
https://www.vstromhellasforum.com/t13304-topic

στο παραπανω thread ειναι οι δικες μου . ειναι οκ δλδ ?
το "προβλημα" ειναι στην αριστερη πλευρα.
αν θες τραβα μια φωτο να το δουμε καθως με ενδιαφερει να δω διαφορετικες λυσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
plumberfx
Member
Member
plumberfx

Ηλικία : 47
Τόπος : Aθηνα - Νεα Σμυρνη
Registration date : 21/10/2008

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:43

hque έγραψε:
https://www.vstromhellasforum.com/t13304-topic

στο παραπανω thread ειναι οι δικες μου . ειναι οκ δλδ ?


μια χαρα ειναι ολα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hque

hque

Registration date : 12/08/2009

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)   Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...) - Σελίδα 14 Icon_minitimeΤρι Ιουν 14 2011, 00:44

σας ευχαριστω πολυ κυριε !!! cheers cheers cheers respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Aftermarket 4πίστονες Δαγκάνες (και τακάκια...)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 14 από 31Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: