Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΣΤΕΙΕΣ ΦΩΤΟ...   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 16:15

Μια ενότητα όπου θα βάζουμε μόνο αστείες φωτογραφίες.



ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Image0011xo




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΣΤΕΙΑ ΒΙΝΤΕΟ...   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 16:16

Μια ενότητα όπου θα βάζουμε μόνο αστεία βίντεο.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisBT
Member
Member
sakisBT

Ηλικία : 49
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 23/10/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 16:32



ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 451272





YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisBT
Member
Member
sakisBT

Ηλικία : 49
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 23/10/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 16:44

Αυτό σημαίνει η φύση δίνει ζωή!!!!!!!! ( φανταστείτε πόσα χρόνια είναι το μηχανάκι εκεί και πώς διατηρείτε


ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Treebike





XYLO XYLO XYLO XYLO XYLO XYLO XYLO XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 00:17

Είναι ο Παπανδρέου και ο Πάγκαλος και κάθονται κάτω από ένα δέντρο, όταν ένα πουλί ρίχνει μια κουτσουλιά στο κεφάλι του Πάγκαλου. Το βλέπει ο Παπανδρέου και τον ρωτάει:
- Ρε Πάγκαλε, τί έχεις στο κεφάλι σου;
- Σκατά.
- Όχι μέσα, ρε μαλάκα! Απέξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 15:47

foteinos έγραψε:
Είναι ο Παπανδρέου και ο Πάγκαλος και κάθονται κάτω από ένα δέντρο, όταν ένα πουλί ρίχνει μια κουτσουλιά στο κεφάλι του Πάγκαλου. Το βλέπει ο Παπανδρέου και τον ρωτάει:
- Ρε Πάγκαλε, τί έχεις στο κεφάλι σου;
- Σκατά.
- Όχι μέσα, ρε μαλάκα! Απέξω!


XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 16:25

η είδηση της ημέρας που παίζεται από όλα τα κανάλια.


πιάστηκαν τρείς έλληνες λαθρομετανάστες στην αλβανία.η αλβανική αστυνομία βρίσκεται στα ίχνη μεγάλου κυκλώματος που προωθεί έλληνες λαθρομετανάστες στην γείτονα χώρα έναντι του ποσού των 1000 ευρώ.

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 870118 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 870118 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 870118
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
konstantinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
konstantinos

Ηλικία : 55
Τόπος : Ωρωπός
Registration date : 01/12/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΔευ Οκτ 17 2011, 16:32

bandit έγραψε:
foteinos έγραψε:
Είναι ο Παπανδρέου και ο Πάγκαλος και κάθονται κάτω από ένα δέντρο, όταν ένα πουλί ρίχνει μια κουτσουλιά στο κεφάλι του Πάγκαλου. Το βλέπει ο Παπανδρέου και τον ρωτάει:
- Ρε Πάγκαλε, τί έχεις στο κεφάλι σου;
- Σκατά.
- Όχι μέσα, ρε μαλάκα! Απέξω!


XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
OK OK


YOU! YOU! YOU! YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 17:03

Μπαίνει μια μέρα ένας Άνεργος μέσα σε ένα μαγαζί και ρωτάει τον ιδιοκτήτη αν υπάρχει δουλειά.
- Βεβαίως και υπάρχει μια θέση. Κάθε εβδομάδα θα πρέπει να έρχεσαι τρεις μέρες και να είσαι εδώ δύο.. ώρες. Ο μισθός σου θα είναι 2500 ευρώ τον
μήνα, με εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό και μία ξανθιά μοντέλο γραμματέα.
-Πλάκα μου κάνεις εεε??????
-Εσύ άρχισες !!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 20 2011, 17:23

Αμερικάνος με Έλληνα
- We have Βarack Οbama, Stevie Wonder, Bob Hope, and Johnny Cash.
- We have Papandreou, no Wonder, no Hope, and no Cash!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mike73

mike73

Ηλικία : 50
Τόπος : LARISA
Registration date : 02/06/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 13:55

Η δασκάλα ζητά από τα παιδιά να πουν τι δουλειά κάνουν οι πατεράδες τους:
> - Πες μας Γιωργάκη!
> - Ο μπαμπάς μου είναι πυροσβέστης. Σβήνει τις φωτιές και σώζει τους ανθρώπους που παγιδεύτηκαν.
> - Πολύ ωραία, η σειρά σου Κωστάκη.
> - Ο δικός μου ο πατέρας είναι γιατρός. Εξετάζει τους ανθρώπους και τους δίνει φάρμακα όταν είναι άρρωστοι.
> - Θαυμάσια! Εσένα Δημητράκη τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου;
> - Εμένα ο μπαμπάς μου -λέει χαμηλόφωνα- είναι χορευτής σε ένα gay club. Χορεύει στην μπάρα, οι πελάτες βάζουν χρήματα στα
> εσώρουχα του, και αν έχουν να πληρώσουν καλά ο μπαμπάς πάει μαζί τους στο απέναντι ξενοδοχείο.
> Στα πρόθυρα εγκεφαλικού η δασκάλα στέλνει τους μαθητές στο προαύλιο του σχολείου, κρατώντας μόνο το μικρό Δημητράκη.
> - Δεν ήξερα ότι ο πατέρας σου κάνει αυτή την δουλειά, μικρέ μου...
> - Με συγχωρείτε κυρία, λέει με δάκρυα ο Δημητράκης. Σας είπα ψέματα... Ο πατέρας μου είναι σύμβουλος της κας Διαμαντοπούλου,
> αλλά ντρεπόμουν να το πω στην τάξη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 14:47

mike73 έγραψε:
Η δασκάλα ζητά από τα παιδιά να πουν τι δουλειά κάνουν οι πατεράδες τους:
> - Πες μας Γιωργάκη!
> - Ο μπαμπάς μου είναι πυροσβέστης. Σβήνει τις φωτιές και σώζει τους ανθρώπους που παγιδεύτηκαν.
> - Πολύ ωραία, η σειρά σου Κωστάκη.
> - Ο δικός μου ο πατέρας είναι γιατρός. Εξετάζει τους ανθρώπους και τους δίνει φάρμακα όταν είναι άρρωστοι.
> - Θαυμάσια! Εσένα Δημητράκη τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου;
> - Εμένα ο μπαμπάς μου -λέει χαμηλόφωνα- είναι χορευτής σε ένα gay club. Χορεύει στην μπάρα, οι πελάτες βάζουν χρήματα στα
> εσώρουχα του, και αν έχουν να πληρώσουν καλά ο μπαμπάς πάει μαζί τους στο απέναντι ξενοδοχείο.
> Στα πρόθυρα εγκεφαλικού η δασκάλα στέλνει τους μαθητές στο προαύλιο του σχολείου, κρατώντας μόνο το μικρό Δημητράκη.
> - Δεν ήξερα ότι ο πατέρας σου κάνει αυτή την δουλειά, μικρέ μου...
> - Με συγχωρείτε κυρία, λέει με δάκρυα ο Δημητράκης. Σας είπα ψέματα... Ο πατέρας μου είναι σύμβουλος της κας Διαμαντοπούλου,
> αλλά ντρεπόμουν να το πω στην τάξη!

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 27 2011, 15:16

Η ΥΠΑΚΟΥΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΥΖΥΓΟΣ

O Πέτρος ήταν ένας Έλληνας μετανάστης που είχε δουλέψει όλη τη ζωή του, ό,τι έβγαζε το έκανε κομπόδεμα και ήταν ένας πραγματικός τσιγκούνης όσον αφορούσε τα χρήματά του.
Λίγο πριν πεθάνει λέει στη σύζυγό του. «Βούλα, όταν πεθάνω, θέλω να μαζέψεις όλα μου τα χρήματα και να τα βάλεις στην κάσα μαζί μου. Θέλω να πάρω τα λεφτά μαζί μου στην επόμενη ζωή.

Έτσι έπεισε τη Βούλα να του υποσχεθεί, με όλη της την καρδιά, πως όταν εκείνος θα πέθαινε, αυτή θα φρόντιζε να βάλει όλα του τα λεφτά στην κάσα μαζί του.
Λοιπόν, κάποια στιγμή πέθανε. Ο Πέτρος ήταν «ξαπλωμένος στο φέρετρο», η γυναίκα του καθόταν εκεί δίπλα μαυροντυμένη φωνάζοντας «Πέτρο, αγάπη μου, πού πας?» και η κολλητή της φίλη Τασία καθόταν δίπλα της.

Όταν τελείωσε η τελετή, και την ώρα που ο παπάς ετοιμαζόταν να κλείσει το φέρετρο, η σύζυγος φωνάζει: «Μια στιγμή!!!». Η Βούλα τότε έβαλε ένα μικρό μεταλλικό κουτί μέσα στο φέρετρο. Και μετά ο παπάς έκλεισε το φέρετρο και άρχισαν να το κατεβάζουν.

Λέει λοιπόν η Τασία: «Βούλα, ξέρω ότι δε θα ήσουν τόσο χαζή ώστε να βάλεις όλα τα λεφτά του μέσα στο φέρετρο μαζί του.»

«Άκου Τασία μου» λέει η Βούλα, «Είμαι Χριστιανή Ορθόδοξη και δεν μπορώ να αθετήσω τον λόγο μου. Υποσχέθηκα στον Πέτρο ότι θα του έβαζα τα χρήματά του στην κάσα του»
«Μου λες δηλαδή ότι έβαλες όλα τα λεφτά στην κάσα του;!;!;!;!»

«Φυσικά και το έκανα», είπε η σύζυγος. «Τα μάζεψα όλα μαζί, τα έβαλα στον λογαριασμό μου, και του έκοψα μία επιταγή. Αν μπορεί να την εξαργυρώσει, θα μπορεί να τα ξοδέψει κιόλας!!!!!!!!!!.»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 30 2011, 01:26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisBT
Member
Member
sakisBT

Ηλικία : 49
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 23/10/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 15:50

YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU! YOU!




ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Laftayparxoun

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 16:26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakisBT
Member
Member
sakisBT

Ηλικία : 49
Τόπος : ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 23/10/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 18:26

foteinos έγραψε:










XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA



ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 501340 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 501340 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 501340 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 501340 ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 501340
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Νοε 03 2011, 23:16

Στης Λαρίσης το ποτάμι που το λένε Πηνειό,
το...Καγιέν θα κάνω βάρκα, νά΄ ρθω πάλι να σε δω!
Δε με νοιάζει κι αν σκουριάσει, δε με νοιάζουν τα...ευρώ,
οι Ευρωπαίοι θα πληρώσουν, έχω κι άλλο στο χωριό!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoslarissa
Member
Member


Ηλικία : 49
Τόπος : Λάρισα
Registration date : 03/06/2009

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Νοε 04 2011, 10:08

XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA XAXAXAXA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bandit
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
bandit

Ηλικία : 59
Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 09/01/2011

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Νοε 04 2011, 18:39

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NgmBDuzaJ_s#![/youtube][/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΚυρ Νοε 06 2011, 00:40

αυτη ειναι σωστη εκπαιδευση..............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠεμ Νοε 10 2011, 16:44

Είμαστε 5 μέρες χωρίς Κυβέρνηση και
1)έχουν πιάσει τον Ψωμιάδη,
2)κατάσχεσαν την περιουσία του Λαυρεντιάδη,
3)έπιασαν λιμενικούς που πουλούσαν ναρκωτικά,
4)απέλυσαν υπαλλήλους του υπουργείου που τα "έπαιρναν" και το κυριότερο..
5)ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΤΡΑ!
Τελικά ο καλύτερος πρωθυπουργός της χώρας είναι ο... "ΚΑΝΕΝΑΣ"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΠαρ Νοε 11 2011, 18:11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 13:05

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
foteinos
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
foteinos

Ηλικία : 57
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΛΑΡΙΣΑ
Registration date : 15/05/2010

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ   ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ - Σελίδα 26 Icon_minitimeΚυρ Νοε 13 2011, 13:06

Οιαδήποτε ομοιότης κ.λ.π., κ.λ.π.

*Η ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΓΑΪΔΑΡΩΝ*

Μια μέρα εμφανίστηκε σε ένα χωριό ένας άνδρας με γραβάτα. Ανέβηκε σε ένα παγκάκι και φώναξε σε όλο τον τοπικό πληθυσμό ότι θα αγόραζε όλα τα γαϊδούρια που θα του πήγαιναν, έναντι 100 ευρώ και μάλιστα μετρητά.
Οι ντόπιοι το βρήκαν λίγο περίεργο, αλλά η τιμή ήταν πολύ καλή και όσοι προχώρησαν στην πώληση γύρισαν σπίτι με το τσαντάκι γεμάτο και το χαμόγελο στα χείλη. Ο άνδρας με τη γραβάτα επέστρεψε την επόμενη μέρα και πρόσφερε 150 ευρώ για κάθε απούλητο γάιδαρο, κι έτσι οι περισσότεροι κάτοικοι πούλησαν τα ζώα τους. Τις επόμενες ημέρες προσέφερε 300 ευρώ για όσα ελάχιστα ζώα ήταν ακόμα απούλητα με αποτέλεσμα και οι τελευταίοι αμετανόητοι να πουλήσουν τα γαϊδούρια τους. Μετά συνειδητοποίησε ότι στο χωριό δεν έμεινε πια ούτε ένας γάιδαρος και ανακοίνωσε σε όλους ότι θα επέστρεφε μετά από μια εβδομάδα για να αγοράσει οποιοδήποτε γάιδαρο έβρισκε έναντι ... 500 ευρώ!! Και αποχώρησε. Την επόμενη μέρα ανέθεσε στον συνέταιρό του το κοπάδι των γαϊδάρων που είχε αγοράσει και τον έστειλε στο ίδιο χωριό με εντολή να τα πουλήσει όλα στην τιμή των 400 ευρώ το ένα. Οι κάτοικοι βλέποντας την δυνατότητα να κερδίσουν 100 ευρώ την επόμενη εβδομάδα, αγόρασαν ξανά τα ζώα τους 4 φορές πιο ακριβά από ότι τα είχανε πουλήσει, και για να το κάνουν αυτό, αναγκάστηκαν να ζητήσουν ΔΆΝΕΙΟ από την τοπική τράπεζα. Όπως φαντάζεστε, μετά την συναλλαγή οι δύο επιχειρηματίες έφυγαν διακοπές σε έναν φορολογικό παράδεισο της Καραϊβικής, ενώ οι κάτοικοι του χωριού βρέθηκαν υπερχρεωμένοι, απογοητευμένοι, και με τα γαϊδούρια στην κατοχή τους που δεν άξιζαν πλέον τίποτα. Φυσικά οι αγρότες προσπάθησαν να πουλήσουν τα ζώα για να καλύψουν τα χρέη. Μάταια. Η αξία τους είχε πατώσει. Η τράπεζα λοιπόν κατάσχεσε τα γαϊδούρια και εν συνεχεία τα νοίκιασε στους πρώην ιδιοκτήτες τους.
Ο τραπεζίτης όμως πήγε στον δήμαρχο του χωριού και του εξήγησε ότι εάν δεν ανακτούσε τα κεφάλαια που είχε δανείσει θα κατέρρεε και αυτός, και κατά συνέπεια θα ζητούσε αμέσως το κλείσιμο της ανοικτής πίστωσης που είχε με τον δήμο. Πανικόβλητος ο δήμαρχος και για να αποφύγει την καταστροφή, αντί να δώσει λεφτά στους κατοίκους του χωριού για να καλύψουν τα χρέη τους, έδωσε λεφτά στον τραπεζίτη, ο οποίος παρεμπιπτόντως ... ήταν κουμπάρος του δημοτικού συμβούλου... Δυστυχώς όμως ο τραπεζίτης αφού ανέκτησε το κεφάλαιό του, δεν έσβησε το χρέος των κατοίκων, και ούτε το χρέος του δήμου, ο οποίος φυσικά βρέθηκε ένα βήμα πριν την πτώχευση.

Βλέποντας τα χρέη να πολλαπλασιάζονται και στριμωγμένος από τα επιτόκια, ο δήμαρχος ζήτησε βοήθεια από τους γειτονικούς δήμους.
Αυτοί όμως του έδωσαν αρνητική απάντηση, γιατί όπως του είπαν είχαν υποστεί την ίδια ζημιά με τους δικούς τους γαϊδάρους!!...
Ο τραπεζίτης τότε έδωσε στον δήμαρχο την <<ανιδιοτελή>> συμβουλή / οδηγία να μειώσει τα έξοδα του δήμου: λιγότερα λεφτά για τα σχολεία, για το νοσοκομείο του χωριού, για την δημοτική αστυνομία, κατάργηση των κοινωνικών προγραμμάτων, της έρευνας, μείωση της χρηματοδότησης για καινούρια έργα υποδομών... Αυξήθηκε η ηλικία συνταξιοδότησης, απολύθηκαν οι περισσότεροι υπάλληλοι του δημαρχείου, έπεσαν οι μισθοί και αυξήθηκαν οι φόροι. Ήταν έλεγε αναπόφευκτο, αλλά υποσχόταν με αυτές τις διαρθρωτικές αλλαγές <<να βάλει τάξη στη λειτουργία του δημοσίου, να βάλει τέλος στις σπατάλες>> και να ... ηθικοποιήσει το εμπόριο των γαϊδάρων. Η ιστορία άρχισε να γίνεται ενδιαφέρουσα όταν μαθεύτηκε πως οι δυο επιχειρηματίες και ο τραπεζίτης είναι ξαδέρφια και μένουν μαζί σε ένα νησί κοντά στις Μπαχάμες, το οποίο και αγόρασαν ... με τον ιδρώτα τους. Ονομάζονται οικογένεια Χρηματοπιστωτικών Αγορών, και με μεγάλη γενναιότητα προσφέρθηκαν να χρηματοδοτήσουν την εκλογική εκστρατεία των δημάρχων των χωριών της περιοχής. Σε κάθε περίπτωση η ιστορία δεν έχει τελειώσει γιατί κανείς δεν γνωρίζει τι έκαναν μετά οι αγρότες. Εσύ τι θα έκανες στην θέση τους; Τι θα κάνεις εσύ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΙΑΣΜΑΤΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 26 από 28Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Θεσσαλίας , N. Λαρίσης-
Μετάβαση σε: