Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 09 2010, 13:49

Γλωσσοκοπάνα.. bliax

_________________
scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 12 2010, 15:22

Και αν γίνει καμία στραβή και αρχίσει να παίρνει λάδι ο τροχός εν κινήσει και αρχίσουν οι σβούρες και το πατινάζ!? Είναι προτιμότερο ενα...φσίτ ελεγχόμενα. Δε το έχω δεί σε καμία μαμά μηχανή. Οπότε αυτό κάτι σημαίνει για την ασφάλεια μας κυρίως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dimis
gold member
gold member
Dimis

Ηλικία : 49
Τόπος : Stuttgart- Κατερινη
Registration date : 27/02/2009

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 12 2010, 15:28

ermis έγραψε:
Και αν γίνει καμία στραβή και αρχίσει να παίρνει λάδι ο τροχός εν κινήσει και αρχίσουν οι σβούρες και το πατινάζ!? Είναι προτιμότερο ενα...φσίτ ελεγχόμενα. Δε το έχω δεί σε καμία μαμά μηχανή. Οπότε αυτό κάτι σημαίνει για την ασφάλεια μας κυρίως.

Δεν εχει αναφερθει ποτε καποιο ατυχημα απο το Προοιλερ.
Ειναι αξιοπιστο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 12 2010, 17:49

ermis έγραψε:
Και αν γίνει καμία στραβή και αρχίσει να παίρνει λάδι ο τροχός εν κινήσει και αρχίσουν οι σβούρες και το πατινάζ!? Είναι προτιμότερο ενα...φσίτ ελεγχόμενα. Δε το έχω δεί σε καμία μαμά μηχανή. Οπότε αυτό κάτι σημαίνει για την ασφάλεια μας κυρίως.

σημαίνει ότι δεν έχεις δει αρκετές μηχανές φίλε μου

όσο για την λογική του ατυχήματος υπάρχει σε όλα...:

-και αν καούν τα φώτα εν κινήση νύχτα?
-και αν σκάσει το λάστιχο εν κινήση?
-και αν ξεκολήσει η μεγάλη ζελατίνα από την αντίσταση του αέρα κτλ κτλ

κάθε τι που βάζεις έχει ένα δείκτη επικινδυνότητας, τον ζυγίζεις χωρίς υπερβολές κ αποφασίζεις....εσύ αποφασίζεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 12 2010, 22:00

Κι αν μπει το immobilizer του meta επάνω σε στροφή; affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asterix2
Member
Member
asterix2

Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/03/2008

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 24 2010, 00:39

για να μην έχουμε αμφιβολίες για την ποσότητα του λαδίου που ρίχνει έχουμε και άλλη μια πρόταση ακόμια ποιο οικονομικη....
http://www.chainoiler.co.uk/

και σε ομαδική βγαίνει ακόμα ποιο φτηνά...πλήρως χειροκίνητη..
στις 3 παραγγελία σου δίνουν ένα ακόμα δώρο....κτλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24 2010, 15:48

Παιδιά καλησπέρα και καλό χειμώνα σε όλους εύχομαι.Γύρισα για λίγες μέρες από το πλοίο (είμαι ναυτικός),λόγω ενός ατυχήματος που είχα και θα ξαναφύγω αρχές Οκτωβρίου (δυστυχώς).Ήθελα να ρωτήσω (έχω χάσει την επαφή με τα πράγματα),το συγκεκριμένο gb είναι εν ισχύ ή όχι?Ρωτάω γιατί θα ήθελα,εάν γίνεται,να προπληρώσω όποιο παλικάρι το έχει αναλάβει (μαζί και με τα χρήματα για το κούριερ),ώστε αν και δε θα βρίσκομαι Ελλάδα έως τον Φλεβάρη 2011,να το πάρω το συστηματάκι.Ευχαριστώ a priori για την ανταπόκρισή σας.Να είστε όλοι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shark72

shark72

Ηλικία : 52
Τόπος : Αχαρναί
Registration date : 18/05/2010

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24 2010, 19:43

Μίλα με τον ΤΑΖΑΚΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24 2010, 21:15

η γνώμη μου είναι αν είναι για 2/2011 να το αφήσεις, αν επιμένεις δέχομαι να το προπληρωθώ κ να στο πάρω, αν κάτι πάει στραβά σου επιστρέφω τα λεφτα. στείλε πμ οτι αποφασίσεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 24 2010, 21:46

Φίλε Γιάννη,καλησπέρα.Θα ήθελα να μου πείς εάν θέλεις γιατί μου προτείνεις να μη το αγοράσω.Εγώ λόγω δουλειάς,χάνω το 99% των ομαδικών αγορών.Τυχαία ήρθα τώρα και είδα τη συγκεκριμένη αγορά/προσφορά και μου άρεσε η ιδέα ενός συστήματος για την αυτολίπανση της αλυσίδας της''γριάς μου''.Για πότε είναι να γίνει μία τέτοια παραγγελία?Εάν είναι να σε ζορίσω,το ξεχνάω και το παραγγέλνω από Πάτρα όταν γυρίσω πρώτα Ο Θεός.Εάν πάλι δεν έχεις πρόβλημα,συνεννοούμαστε μέσα στις επόμενες ημέρες (με ΠΜ) και τηλεφωνιόμαστε για λεπτομέρειες.Να είσαι καλά φίλε μου και σ'ευχαριστώ.Φιλικά,Γιώργος Ροίδης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nister



Τόπος : Φωκίδα
Registration date : 04/10/2017

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Απρ 30 2019, 20:12

Λιιιιίγες ερωτήσεις για το Scottoiler:
Τελικά όσοι έχετε βάλει έχετε μείνει ευχαριστημένοι;
Λάδι από πού προμηθευόμαστε; Εκτός της Scottoiler μπορούμε να βάλουμε άλλο και αν ναι, με τι ιξώδες και τι δοχειάκι θα βόλευε;
Σημείο τοποθέτησης τι έχετε επιλέξει; Κάτω από τη σέλα ή στο πλαίσιο; Υπάρχει κάποια φωτογραφία;
Πόσα περίπου χιλιόμετρα βγάζει με ένα γέμισμα και πόσο ανοιχτή έχετε τη ροή;
Γίνεται σωστή λίπανση με μόνο το ένα μπεκ;
Αυτά τα λίγα!
Ευχαριστώ και με συγχωρείτε για τον καταιγισμό των ερωτήσεων, αλλά αν και το έχω ήδη πάρει  μεταχειρισμένο λόγω καλής τιμής και επειδή έχω ήδη βρει ενδιαφερόμενο, δεν είμαι σίγουρος για τον αν θα με βολέψει.
Υ.Γ: Το μηχανάκι κινείται μόνο για ταξίδια και βόλτες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MicAn
Member
Member
MicAn

Ηλικία : 56
Τόπος : Γαλάτσι
Registration date : 17/07/2014

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 03 2019, 11:47

nister έγραψε:
Τελικά όσοι έχετε βάλει έχετε μείνει ευχαριστημένοι;
Πολύ - αξίζει τα λεφτά του μέχρι και του τελευταίου cent (έχω το eSystem)


nister έγραψε:
Λάδι από πού προμηθευόμαστε;
Από την Scottoiler


nister έγραψε:
Εκτός της Scottoiler μπορούμε να βάλουμε άλλο
Μάλλον ναι, παρόλο που η Scottoiler θα επιμένει στο κλασικό "it's not recommended"


nister έγραψε:
και αν ναι, με τι ιξώδες
Μόνο η Scottoiler μπορεί να στο πει αυτό εκτός αν το γράφει στα μπουκάλια της (στείλε μου ένα π.μ. να θυμηθώ να το κοιτάξω - έχω το μπλε λάδι)


nister έγραψε:
και τι δοχειάκι θα βόλευε;
Αν εννοείς συσκευασία προς αγορά, μπορείς ακόμη και μικρή (0,5 - 1 lit), μια και η κατανάλωση είναι χαμηλή


nister έγραψε:
Σημείο τοποθέτησης τι έχετε επιλέξει; Κάτω από τη σέλα ή στο πλαίσιο;
Στο πλαίσιο μέσα από το αριστερό κουστούμι


nister έγραψε:
Υπάρχει κάποια φωτογραφία;

Εδώ

και στις παρακάτω φώτο με extra lube tube
scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 20170410

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 20170411


nister έγραψε:
Πόσα περίπου χιλιόμετρα βγάζει με ένα γέμισμα
Στα 3 (τρία) χρόνια που το έχω (περίπου 30.000 Km) κατανάλωσε ένα lube tube δηλ. περίπου 200 ml


nister έγραψε:
και πόσο ανοιχτή έχετε τη ροή;
Εντός πόλης 30 - 50 sec/drop, εκτός πόλης το αυξάνεις μέχρι και 150-180 στην Εθνική.


nister έγραψε:
Γίνεται σωστή λίπανση με μόνο το ένα μπεκ;
Μάλλον όχι, θα σου συνιστούσα το διπλό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nister



Τόπος : Φωκίδα
Registration date : 04/10/2017

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 03 2019, 17:34

1000 ευχαριστώ για τις κατατοπιστικότατες απαντήσεις σου!
Εγώ βέβαια έχω το Vsystem το οποίο προφανώς είναι υποδεέστερο και φαντάζομαι η κατανάλωσή του θα είναι αρκετά μεγαλύτερη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nister



Τόπος : Φωκίδα
Registration date : 04/10/2017

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 11 2019, 17:45

Ξέρει κανείς αν μπορούμε να συνδέσουμε το σωληνάκι για την υποπίεση του scottoiler στα σωληνάκια-αναμονές που αφήνουν κάποιοι μάστορες για τον συγχρονισμό των σωμάτων του ψεκασμού; Αν όχι, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει σε ποιο σωληνάκι μπορώ να το συνδέσω; Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas

k0stas

Registration date : 18/02/2019

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας   scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 11 2019, 18:26

nister έγραψε:
Ξέρει κανείς αν μπορούμε να συνδέσουμε το σωληνάκι για την υποπίεση του scottoiler στα σωληνάκια-αναμονές που αφήνουν κάποιοι μάστορες για τον συγχρονισμό των σωμάτων του ψεκασμού; Αν όχι, μπορεί κάποιος να μου υποδείξει σε ποιο σωληνάκι μπορώ να το συνδέσω; Ευχαριστώ.
Εδώ είναι οι οδηγίες από τον κατασκευαστή,δείχνει στο πρώτο βήμα που να το συνδέσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

scottoiler σύστημα αυτόματης λίπανσης αλυσίδας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: