Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 31 2010, 13:29

[quote="Skylosofos"]Απο προσωπική εμπειρία και βάση αυτών που λες, υποψιάζομαι οτι όντως το πρόβλημα είναι στα τακάκια...

Ειχα το Κ4 και άλλαξα κάποια στιγμή τακάκια σε εξουσιοδοτημένο.

Αποτέλεσμα...σε 1,5 μήνα τα πήγα για άλλαγή γιατι φαγώθηκαν μέχρι εκεί που δεν πάει... Οταν μου το είπε το συνεργείο έλεγα οτι με κοροϊδεύει ο τύπος...και ειδικά οταν μου είπε οτι φταίει ο τρόπος που οδηγάω... Απο κεί και πέρα όσα άλλα τακάκια και αν έχω βάλει, κανένα δεν μου έχει κρατήσει λιγότερο απο 12000χλμ...

Συμπέρασμα (σε συνδιασμό και με την δική σου ιστορία)???... Ηταν προβληματικά τα τακάκια...[/quote ειναι οντως προβλημα απο τα τακακια αλλα κενεις δεν το παραδεχεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 31 2010, 13:31

Snakeye έγραψε:
Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση ? οταν οδηγάς το πέλμα του ποδιού σου το έχεις πάνω απο το πετάλ του φρένου ή στο πλάι ?
φλιε μου ξερω που βαζω το ποδι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 31 2010, 21:46

GUFY έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση ? οταν οδηγάς το πέλμα του ποδιού σου το έχεις πάνω απο το πετάλ του φρένου ή στο πλάι ?
φλιε μου ξερω που βαζω το ποδι μου!

Σωστά έχεις δίκιο, φταίνε τα τακάκια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 31 2010, 22:10

Snakeye έγραψε:
GUFY έγραψε:
Snakeye έγραψε:
Φίλε μου να σου κάνω μια ερώτηση ? οταν οδηγάς το πέλμα του ποδιού σου το έχεις πάνω απο το πετάλ του φρένου ή στο πλάι ?
φλιε μου ξερω που βαζω το ποδι μου!

Σωστά έχεις δίκιο, φταίνε τα τακάκια.
θα σου πω ποιο φταιει στη δευτερη αλλαγη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 02 2010, 09:21

Πολύ πιθανόν όπως σε πολλά αναλώσιμα να παίζει αστοχία στην πάστα από το τακάκι, καθόλου παράξενο!!

Για την ιστορία πάντως έχω συνάδελφο με suzuki freewind με 30.000χλμ. ο οποίος έχει αλλάξει μια φορά δίσκο πίσω.
Το μπροστά φρένο είναι σχεδόν αχρησιμοποίητο δεν έχει αλλάξει ποτέ τακάκια και σε μια βόλτα που έκανα υπολειτουργεί κιόλας.
Ο άνθρωπας κάνει ταξίδια και τέτοια εεεε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 02 2010, 10:27

ΝΑ πώ και εγώ τη ταπεινή μου άποψη στη παρέα:

Έχω K9, εχτές το πήγα για το πρώτο ΓΕΝΙΚΟ service στα 12,000Km...
Ο μηχανικός μου γύρισε και μου είπε στην ερώτησή μου άν χρειάζεται να αλλάξω και τακάκια:

Το μπροστά είναι ολοκαίνουργιο και το πίσω σχεδόν αχρησιμοποίητο!!!
Θα βγάλεις κανά χρόνο ακόμα!!! Exclamation


Να σημειώσω πως φρενάρω , πάνω από 70% των περιπτώσεων με μπροστινό φρένο...!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουν 02 2010, 20:58

φίλε μου δεν φταίς εσύ, τα τακάκια τα μαμά φταίνε!

Δεν τρόγωνται με τίποτα!!!!!!!!
με ότι σημαίνει αυτό γαι το φρενάρισμα που προσφέρουν.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaniasgr
Member
Member
vaniasgr

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Νέα Σμύρνη
Registration date : 28/09/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 03 2010, 23:58

al_tzamp έγραψε:
φίλε μου δεν φταίς εσύ, τα τακάκια τα μαμά φταίνε!

Δεν τρόγωνται με τίποτα!!!!!!!!
με ότι σημαίνει αυτό γαι το φρενάρισμα που προσφέρουν.....


και τώρα δηλαδή , αυτό είναι καλό.....???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 04 2010, 00:33

πρώτο είναι το πίσω που φεύγει κ ακολουθούν τα μπροστά κ όλα αυτά μετά τις 20.000χλμ . Όσο για την πάστα της μαμάς όντως καναδυό που αλλάξαν τακάκι είτε σε γκάλφερ χρυσό είτε σε EBC χρυσό, αναφέραν τρομερή βελτίωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimagic
Member
Member
jimagic

Ηλικία : 47
Τόπος : Ηλίου Πόλη
Registration date : 18/04/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 04 2010, 01:09

εγω εχω 36000 και μπροστα δεν εχω αλλαξει ακομα!
το πισω το αλλαζω σχεδον καθε 15000!
νομιζουμε οτι παταμε πιο πολυ μπροστινο,... αλλα ασυναισθητα παταμε
πιο πολυ το πισω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.biodimitris.weebly.com
al_tzamp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
al_tzamp

Ηλικία : 44
Τόπος : Σέρρες - Αθήνα
Registration date : 29/01/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 04 2010, 09:36

vaniasgr έγραψε:
al_tzamp έγραψε:
φίλε μου δεν φταίς εσύ, τα τακάκια τα μαμά φταίνε!

Δεν τρόγωνται με τίποτα!!!!!!!!
με ότι σημαίνει αυτό γαι το φρενάρισμα που προσφέρουν.....


και τώρα δηλαδή , αυτό είναι καλό.....???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


...εσένα σου φαίνεται για καλό???? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 986249
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
FRANKYD

FRANKYD

Ηλικία : 60
Τόπος : ATHENS-HLIOYPOLH
Registration date : 15/05/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 01:10

ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΚΑΚΗ ΠΑΣΤΑ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.
ΕΝΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΙΣΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΑ 15,000 ΧΛΜ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ 4,000 ΧΛΜ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ.
ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΟΝΤΕΨΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΧΡΗΣΤΟ ΟΔΗΓΟ ΟΤΙ ΠΑΤΑΩ ΜΟΝΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΗΔΙΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΙς 15,000 ΧΛΜ.ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ 36,000 ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΑΣΤΑ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΠΑΛΙ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.MUSICVIBES.GR
GUFY
Member
Member
GUFY

Ηλικία : 59
Τόπος : ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 08/09/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 09:11

FRANKYD έγραψε:
ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΚΑΚΗ ΠΑΣΤΑ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.
ΕΝΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΙΣΩ ΤΑΚΑΚΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑ ΣΤΑ 15,000 ΧΛΜ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ 4,000 ΧΛΜ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ.
ΟΤΑΝ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΗ ΑΛΛΑΓΗ ΚΟΝΤΕΨΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΧΡΗΣΤΟ ΟΔΗΓΟ ΟΤΙ ΠΑΤΑΩ ΜΟΝΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΗΔΙΕΣ ΕΝΩ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ ΣΤΙς 15,000 ΧΛΜ.ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ...ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ 36,000 ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΑΣΤΑ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΓΝΗΣΙΑ ΠΑΛΙ.
πες τα μεγαλε γιατι οπου και να το εχω πει τους φενεται απιστευτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 05 2010, 09:30

GUFY[/quote]πες τα μεγαλε γιατι οπου και να το εχω πει τους φενεται απιστευτο![/quote]

Και σε μένα με τη σειρά μου δεν μου φαίνεται παράλογο το να υπάρχει αστοχία υλικού αλλά απο την άλλη είναι και λογικό αν φαγωθούν τα τακάκια σου τόσο νώρις να σκεφθεί πρώτα κάποιος πως οδήγεις με το πίσω φρένο πατημένο. Οπως και να έχει πάντως άκρη για πρόωρα φθαρμενα τακάκια δεν θα βγάλεις. Εύχομαι σ'αυτή σου την αλλαγή να σταθείς πιο τυχερός moto moto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithas
Member
Member
spithas

Ηλικία : 44
Τόπος : Πλέον.... Ίλιον
Registration date : 02/09/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 08 2010, 11:01

Να πω και εγώ τον πόνο μου:
Έχω το Κ8 και στο service των 18,000 μου λέει το μαστόρι οτι "καλό θα ήταν να αλλάξουμε τα πίσω -αν και είχαν ψωμί ακόμα-" τσίμπισα και εγώ και λέω "οκ, ας γλυτώσουμε τα 55 ευρώ απο το επόμενο service".
Τα αλλάζει λοιπόν και μου βάζει "μαμα" τα οποία όμως ήταν χρυσά!!! ενώ απο το εργοστάσιο ήταν μαύρα. Όταν τον ρώτησα γιατί, μου είπε πως είναι τα ίδια, απλά τα βγάζει σε διάφορα χρώματα (σαν τα προφυλακτικά ας πούμε) Καβάλησα λοιπόν το μοτόρι και μετά απο 1000 χλμ το πίσω είχε μια αίσθηση σπόγκου αρκετά μαλακό με προοδευτική σκλήρυνση και ημιαποτελεσματικό φρενάρισμα. Εδώ να σημειώσω πως ήξερα οτι χρειαζόμουν λάστιχα αλλά περίμενα να πληρωθώ. Επίσης να σημειώσω οτι το ΑΒS έμπαινε ΣΠΑΝΙΑ και κυρίως σε φρένο ΠΑΝΙΚΟΥ. Του το ξαναπάω λοιπόν μετα απο 1500 χλμ αφού είχα φάει τη μισή πάστα απο το τακάκι και μου λέει ασε να το δώ. Με πέρνει τηλ μετά απο κανα 2ωρο και αποφάνθηκε οτι "μπαίνει συχνά το ABS λόγω φθαρμένου πίσω ελαστικού, με αποτέλεσμα να τρώγονται τα τακάκια" "μα καλά τι είναι αυτά που λές ρε μάστορα? Άν υποθέσουμε οτι μπαίνει συχνά το ABS (που ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ) τα τακάκια θα είχαν λιγότερη επαφή/τριβή και θα ήταν καινούργια!". Απάντηση: ¨εγώ το έκανα βόλτα και με ABS και χωρίς, και αυτό διέγνωσα". "Τεσπα, άλλαξε τακάκια πίσω" του λέω, και μου πρότεινε να βάλουμε κάποια άλλα no-name που "αν όχι καλύτερα, είναι ίδια σε ποιότητα με τα μαμα, και πιο φθηνά (55 μαμα, 35 μαιμου). Θέλετε να μάθετε χρώμα? Χρυσά! Σαν αυτά που μου έβαλε για γνήσια πρίν απο 1500 χλμ!!!!
Τώρα έχω 27,000, έχω αλλάξει λάστιχα, και αν και έχω φρένο (οχι σαν του εφγοστασίου) δέν έχει καλή αίσθηση στο πόδι. Στα 30.000 πρόκειτε να ξανα-αλλάξω πίσω τακάκια που όμως θα αγοράσω εγώ απο τη Suzuki και θα του τα πάω. Να σημειώσω οτι ΔΕΝ άλλαξα οδηγική συμπεριφορά, ούτε δρομολόγιο (σπίτι / δουλειά) και δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται τα 1α να βγάζουν 18,000 χλμ και να τα αλλάζουμε για να μειώσουμε το κόστος του επόμενου service, και τα καινούργια να μη βγάζουν ούτε 1500 χλμ! Όταν του έκανα κουβέντα για το θέμα στα 24.000 μου είπε οτι καμια φορά η πάστα απο τα τακακια "καίγεται" λόγω αστοχίας!
Αλήθεια υπάρχουν γνήσια τακάκια suzuki χρυσά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 46
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 10 2010, 11:30

Και εμενα χρυσα μου εβαλαν πισω, και θελω να πιστευω πως ειναι γνησια (οχι τιποτα αλλα αλλα επειδη τα πληρωσα πραγματικα χρυσα) μιας και τα εβαλα στον Σφακιανακη. Εκει θελω να πιστευω πως αυθεντικα θα βαζουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
spithas
Member
Member
spithas

Ηλικία : 44
Τόπος : Πλέον.... Ίλιον
Registration date : 02/09/2008

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουν 10 2010, 12:34

hargoul έγραψε:
Και εμενα χρυσα μου εβαλαν πισω, και θελω να πιστευω πως ειναι γνησια (οχι τιποτα αλλα αλλα επειδη τα πληρωσα πραγματικα χρυσα) μιας και τα εβαλα στον Σφακιανακη. Εκει θελω να πιστευω πως αυθεντικα θα βαζουν.

Άσε και εγώ για γνήσια τα πλήρωσα αλλά για καλό και για κακό δεν πλησιάζω πολύ κοντά στις μπανανιές xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! εφαγε πισω τακακια σε 3000 κμ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: