Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΤΑΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 16:11

1ο Οδοιπορικό «Χωριά της Κρήτης - Ελλάδος»

Η ενότητα που ξεκινάω είναι μία καινούργια αρχή προκειμένου με καλή θέληση αυτό να γίνει θεσμός και να υλοποιείται κάθε χρόνο 2 φορές. Μία αρχές της Άνοιξης και μία τέλος Καλοκαιριού.
Το παραπάνω εγχείρημα θα πραγματοποιείται μέσα σε 16 ώρες και θα έχει μία μικρή δόση 36ορου που εφαρμόζει η MOTOGUZZI εδώ και χρόνια, με αρκετές διαφορές.

1)Κατηγορίες δεν θα υπάρχουν αλλά ο καθένας μπορεί να συμμετέχει σε ομάδες ή μόνος ή δικάβαλος.

2)Ο μόνος περιορισμός που θα υπάρχει θα είναι η ώρα εκκίνησης και η ώρα τερματισμού ήτοι : 0700 πρωίας μέχρι 00:01 μεσάνυχτα ιδίας ημέρας σε καθορισμένο σημείο που επί τον πλείστον θα είναι η αφετηρία και ο τερματισμός (ίδια σημεία).

3)Κάθε συμμετέχοντας θα είναι υποχρεωμένος σύμφωνα με το πρόγραμμα :
α) Να βγάλει φωτογραφία την μοτοσυκλέτα με τον αριθμό κυκλοφορίας του σε σημείο που θα του υποδειχτεί και θα του δοθεί την ώρα της εκκίνησης.
β) Να μην υπερβαίνει τα όρια ταχύτητας του Κ.Ο.Κ. καθώς και τις διατάξεις του.
γ) Να έχει δίπλωμα μοτοσυκλέτας – ασφάλεια κλπ.
δ) Να βγάλει φωτογραφία ένα οποιοδήποτε τοπίο που αφορά το εκάστοτε χωριό που να καταδεικνύει την ιστορία του ή τον τρόπο ζωής του ή γενικά κάτι που το χαρακτηρίζει.

4) Να μην ταράξει με ενέργειες και την εν γένει συμπεριφορά του την ζωή – ρυθμό των κατοίκων έκαστου χωριού.

ΕΠΑΘΛΑ :
1) Καλύτερης φωτογραφίας
2) Καλύτερο Βίντεο
3) Γηραιότερος συμμετέχοντας
4) Νεότερος συμμετέχοντας
5) Κάθε συμμετέχοντας θα λάβει ένα (01) άλμπουμ με 250 φωτογραφίες και ένα (01) dvd με τα καλύτερα βίντεο.
6) Το περιβραχιόνιο της δράσης.

ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
1) Ένας (01) φωτογράφος ??????????????
2) Ένας (01) Καμεραμάν ???????????????
3) Ένα (01) μέλος (του φόρουμ από εκάστοτε νομό που θα γίνεται η δράση)
4) Συντονιστές φόρουμ 2 (δύο)

•Περιμένω προτάσεις και τυχόν παρατηρήσεις προκειμένου γίνει το εγχείρημα.
•Τιμή συμμετοχής για εκτύπωση φωτογραφιών κλπ θα καθοριστεί όταν πρέπει.

Τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 16:30

η ιδέα καλή.
θα χρειαστεί όμως πολύ δουλειά από άποψη οργάνωσης.
νομίζω ότι το πρώτο βήμα πρέπει να είναι η ίδρυση της λέσχης μας βρίσκοντας κάποιο χώρο για να μπορέσουμε να φτάσουμε και στην οργάνωση τέτοιων εκδηλώσεων

εγώ πάντως είμαι μέσα.
μπορούμε να οργανώσουμε κάτι σε μικρή κλίμακα για αρχή, για να το δούμε και προχωράμε σιγά σιγά
είδες ότι σημαντικό κομμάτι στην όλη ιστορία είναι η παροχή βοήθεισς στους συμμετέχοντες.

ρίξε μια ματιά για τυχόν διαδρομή. θα δω κι εγώ και το κουβεντιάζουμε.

η πρώτη φορά είναι η δύσκολη.

φιλικά

Γιώργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 17:04

Γιώργο κοίτα διαδρομή έχω βγάλει για Ρέθυμνο που είναι γύρω στα 140 χιλιόμετρα, τα χιλιόμετρα είναι λίγα αλλά δύσκολή διαδρομή.

Τώρα όσον αφορά το θέμα λέσχης νομίζω ότι δεν χρειάζεται .... εδώ εκδρουμούλες διοργανόνουμε από το μηδέν.....

Δεν είναι δύσκολο να μαζευτούμε 20 άτομα και να κάνουμε μία εκδρομούλα που να μην έχει συναγωνισμό αλλά την καλή διάθεση και την εικαστική διάθεση.

Τώρα για την διοργάνωση βλέπω και εγώ ότι μπορεί να είναι δύσκολο αλλά κάθε αρχή είναι δύσκολη.

Το θέμα το άνοιξα ώστε σε βάθος χρόνου να διατυπωθούν απόψεις από όποιους θέλουν και να κατασταλάξουμε σε κάτι. Εδώ βέβαια θέλω να πώ ότι βασική καθοδήγηση και βασικό ρόλο θα πέξουν οι συντονιστές του φόρουμ (ενότητα Κρήτης - rory - tzefakis) οι οποίοι και θα έχουν και τον τελευταίο λόγο περί διοργάνωσης αυτού ή όχι.

Σε κάθε περίπτωση προσωπικά εγώ θα ξεκινήσω κάτι μόνος μου σαν αρχή εδώ από το Ρέθυμνο χωρίς να το βαπτίσω κάτι και θα δω τι δυσκολείες θα έχει το εγχείρημα.

Πάντως όσο αφορά την αλληλοβοήθεια πιθανός να καταργήσουμε το home alone και να είναι όλοι με κάποια ομάδα.

Οι ομορφιές που έχει η Κρήτη και νομίζω όλη η Ελλάδα αξίζουν κάποιας προσοχής και νομίζω ότι πολύ από εμάς δεν έχουμε στο μυαλό μας το συναγωνισμό αλλά την ομαδικότητα και την αλληλεγγύη. Άρα σκέψου να βγούν 3000 φωτογραφίες σε πρώτη φάση και να διαλέξουμε τις καλύτερες ώστε να γίνουν μετά κομμάτι της ζωής μας.

Φιλικά Νώντας Ρέθυμνο.

Υ.Σ. : Άντε να το ξεκινήσουμε φέτος το καλοκαίρι και μετά σιγά σιγά το προχωράμε βλέποντας αδυναμίες - αστοχίες - κλπ. και εν τέλει να γίνει πανελλήνιο. (νομίζω ότι θα είμαστε μοναδικοί)!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 19:39

Αρχίστε το σαν συζητηση με τους ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ πρώτα και μετά το βλέπεται εκτενέστερα Wink
Και πάντα όλα αυτά με την ευλογία της λέσχης (που σε δραστηριότητες τέτοιες ΠΑΝΤΑ είναι εκεί)

merci

_________________
ΠΡΟΤΑΣΗ 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 22:32

ιντα θα καμομε ορε Moustakias με σε μου λες? afro afro

Πρωτα θα γραφεις και μετα θα ενημερωνεις παντα? lol! lol!


Υ.Γ.1: 140 χιλιομετρα εχεις βγαλει? Για το Ρεθυμνο-Ηρακλειο φανταζομαι και τουμπαλιν μιλας που θα κανεις σε καφε της Τεταρτης για το σχετικο presentation ε?

Υ.Γ.2: 3000 φωτογραφιες?!?!?What a Face What a Face What a Face

Υ.Γ.3 Καποια παιδια φετος το χειμωνα επιχειρησαν κατι αναλογο, με ελλιπης οργανωση μεν αλλα με φοβερη διαθεση για μοτοσυκλετα και οδηγηση!

Υ.Γ.4: αν ειχες οργωσει το νησι με το φετινο 36ωρο, πιστεψε με οτι για κανα μηνα θα είχες αποθεσει τη μηχανη σε τοπο σκιερο και θα πηγαινες το Ρεθυμνο-Αργυρουπολη με το......ΚΤΕΛ!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Υ.Γ. έχε μας detailed report & business plan την επομενη φορα που θα σμιξουμε!!! ΠΡΟΤΑΣΗ 316594
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 22:51

Jeffakis καταρχήν επιτέλους έβαλες και ένα αβαταρ που είναι όμορφο!!!!


Είναι κακό που ενημερώνω εδώ ? Έχουμε κάτι κρυφό ? ΠΡΟΤΑΣΗ 130231

Έαν είναι εκτός κανονισμού ενημερώσε με να μην το ξανακάνω !!!!!


Υ.Σ. 1) 140 χιλιόμετρα αφορούν το Ρέθυμνο (είναι περίπου 38 χωριά). ΠΡΟΤΑΣΗ 478122

Υ.Σ. 2) 3000 φωτογραφίες είναι μέρος του λόγου Jeff!!! ΠΡΟΤΑΣΗ 462702


Υ.Σ. 3) Οργάνωση ???? (Jeffakis + Rory) και εθελοντές πολλοί!!! ΠΡΟΤΑΣΗ 319904

Υ.Σ. 4) Λόγοι προσωπικοί δυστηχώς δεν μου έδωσαν την δυνατότητα να συμμετάσχω!!!
Υ.Σ. 5) Στην Γεωργιούπολη πάω!!!!!!! ΠΡΟΤΑΣΗ Lol ΠΡΟΤΑΣΗ Lol ΠΡΟΤΑΣΗ Lol


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Moystakias στις Κυρ Απρ 25 2010, 22:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 22:54

JEFFakhs έγραψε:
...
το ξέρω οτι είμαι of topic αλλά πιστεύω οτι είναι το καλύτερο avatar ΠΡΟΤΑΣΗ Bebe10 να σας ζήσει η jeffούλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 22:59

PAINTER έγραψε:
JEFFakhs έγραψε:
...
το ξέρω οτι είμαι of topic αλλά πιστεύω οτι είναι το καλύτερο avatar ΠΡΟΤΑΣΗ Bebe10 να σας ζήσει η jeffούλα

+1

να την χαιρεσαι χρησταρα
να την καμαρωσεις οπως φανταζεσαι αδερφε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hargoul
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
hargoul

Ηλικία : 45
Τόπος : Χαλάνδρι
Registration date : 14/07/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:07

Πολυ ωραια ακουγεται η ιδεα αυτη, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολη η υλοποιηση της
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vstromhellas.forumgreek.com
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:08

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ ΡΕ ΝΩΝΤΑ!!! (λιγο ''παρεξηγιάρης'' βεβαια αλλα γι'αυτο σ'αγαπαμε)!!!
respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect


υ.γ. ..........και που 'σαι? Το ''πλάνο'' να χεις ετοιμο ε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almeros
Member
Member
almeros

Ηλικία : 48
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
Registration date : 06/01/2010

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:28

JEFFakhs έγραψε:
ιντα θα καμομε ορε Moustakias με σε μου λες? afro afro



Υ.Γ.4: αν ειχες οργωσει το νησι με το φετινο 36ωρο, πιστεψε με οτι για κανα μηνα θα είχες αποθεσει τη μηχανη σε τοπο σκιερο και θα πηγαινες το Ρεθυμνο-Αργυρουπολη με το......ΚΤΕΛ!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Υ.Γ. έχε μας detailed report & business plan την επομενη φορα που θα σμιξουμε!!! ΠΡΟΤΑΣΗ 316594


φιλε jeffakh θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω μαζί σου

εγώ τελειώνοντας το 36ωρο, το οποίο για την ομάδα μου ήταν πολύ κουραστικό λόγω της πολύ χαμηλής ταχύτητας που είχαμε εξαιτ'ιας ενός μέλους της ομάδας, σκεφτόμουν πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι το επόμενο. Κι ακόμα το σκέφτομαι
η εμπειρία ήταν μοναδική.

πάντως εγώ δήλωσα σύμφωνος με την ιδέα του Νώντα και περιμένω να τα πούμε κι από κοντά

φιλικά

Γιώργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JEFFakhs
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
JEFFakhs

Τόπος : Volos-->Piraeus-->Heraklion-->?
Registration date : 28/09/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:32

almeros έγραψε:


πάντως εγώ δήλωσα σύμφωνος με την ιδέα του Νώντα και περιμένω να τα πούμε κι από κοντά

φιλικά

Γιώργος

OK OK

........φιλικά πάντα.......JEFF!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:44

Παιδιά θα προσπαθήσω να κάνω μία παρουσίαση σε χαρτί και πιστεύω ότι σε 10 μερούλες θα έχω κάτι!!!!
ΠΡΟΤΑΣΗ 316594

θα κάνω κάτι πιλοτικό με θέμα το Ρέθυμνο ΠΡΟΤΑΣΗ 801442


Γιώργο σκέψου το και εσύ γράψε σε χαρτί τις τυχόν ιδέες σου! ΠΡΟΤΑΣΗ 316594


Θα βρεθούμε από κοντά μόλις έχω κάτι έτοιμο........ ΠΡΟΤΑΣΗ 846930

Η ιδέα μου ήρθε σήμερα και είπα να την καταθέσω ώστε να ειπωθούν πράγματα τα οποία οι εμπειρότεροι μπορούν και να μας καθοδηγήσουν...... ΠΡΟΤΑΣΗ 8117

Μπορεί και πάλι η ιδέα μου να είναι μία μπαρούφα!!!!!!!!!!!!!!δεν ξέρω θα δούμε!!!!!!

Χρήστο που είδες ότι είμαι παρεξηγιάρης ?????????? ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_scratch ΠΡΟΤΑΣΗ Affraid


ΠΡΟΤΑΣΗ 801442 ΠΡΟΤΑΣΗ 801442


lets go!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GOEF
Member
Member
GOEF

Τόπος : ΚΡΗΤΗ
Registration date : 25/01/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΚυρ Απρ 25 2010, 23:56

Καλησπέρα και από 'μένα!!!!
Νώντα η ιδέα σου είναι αρκετά καλή, δέξου μερικά σχόλια και από εμένα:

1) Με σχετικά καλή συχνότητα οι ΚΡΗΤΙΚΟΙ κάνουμε βόλτες και αλωνίζουμε το νησί, σχεδόν κάθε ΣΚ όλο και κάτι οργανώνεται και ενημερωνωμαστε όλοι μέσω του φορουμ, αυτό σημαίνει κατά τη ταπεινή μου γνώμη ότι έρχεται σε ένα σημείο ο κορεσμός. Η ΚΡΗΤΗ μας, δεν είναι απέραντη, θεωρώ ότι έχω καλύψει ένα 70% του οδικού δικτύου, συνεπώς στην προκριμένη ιδέα θα ακολουθήσω μία δύο φορές το πολυ μια και οι διαδρομές μου είναι πλέον λίγο πολύ γνωστές... αν η παρέα θέλει βέβαια θα ακολουθώ πάντα, μήπως όμως να ξεφύγουμε λίγο από τα γεωγραφικά όρια της ΚΡΗΤΗΣ και να πάμε λίγο βόρια? θέλω να πω πως πχ το επόμενο ΣΚ θα πάω από Ηράκλειο-Ανώγεια-Μονή Αρκαδίου-Σπήλι-Κόξαρε-Ασή γωνιά-Καλλικράτης-Ασφένδου-Ασκύφου-Βρύσες και μετά Χανιά να πω μια καλησπέρα. Έχω καλύψει ένα καλό κομμάτι έτσι. Δύσκολα θα ξανακάνω την ίδια διαδρομή (εκτός αν έχει γαλακτομπούρεκο στα Ανώγεια, ξέρει ο Jeff). Προτιμώ τις ημερήσιες εκδρομές από δω και από 'κει, ο αυθορμητισμός μου αρέσει, και αν επιθυμώ σωστή οργάνωση θα ξαναπάω στο επόμενω 36ωρο των guzzeων. Προς Θεού όμως, αν ετοιμαστεί κάτι εδώ, βεβαίως και θα συμμετάσχω.

2) Αν με το καλό οργανωθεί κάτι εδώ, τουλάχιστον οι διαδρομές να είναι "άγνωστες" από τη πλειονότητα και να περιλαμβάνουν κρέας, κρασί και ρακί.

3) Επιθυμώ να πέσει πρόταση στο τραπέζι για εκτός ΚΡΗΤΗ διαδρομή, με τη συμμετοχή και Αθηναίων, υπό την ηγεσία των ΚΡΗΤΙΚΩΝ (και εδώ να περιλαμβάνεται κρέας, κρασί και ρακί), κάτι σαν "ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΠΟΒΑΣΗ" σε κάποια περιοχή της Ελλάδας.

4) εν κατακλείδει πιστεύω ότι το σχέδιο αν δεν έχει την απαιτούμενη συμμετοχή και όρεξη, τότε θα τελεσφορίσει μία το πολύ δύο φορές και έπειτα θα ξεχαστεί, πρέπει οι αποφάσεις να έχουν βαρύτητα και σύνεση, βεβαίως και συμμετοχή. Οι συντονιστές σίγουρα θα καταβάλλουν προσπάθεια, αλλά χρειαζόμαστε και εμείς.

Φιλικά πάντα Very Happy Very Happy Very Happy

ΥΓ. όντως, για λίγο καιρό θέλω να "ξαποστάσω" από τη μηχανή, έτσι για να τη πεθυμήσω!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 00:08

2 φορές τον χρόνο θα είναι δεν θα είναι και κάθε μέρα.....έτσι να βρισκόμαστε όλοι μαζί.....

και εάν πάει καλά σε θέμα εικαστικό και οργανωτικό το προχωράμε και εκτός....Κρήτης!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
scarab

scarab

Ηλικία : 47
Τόπος : Χανιά - Θεσσαλονίκη-Αθηνα
Registration date : 04/02/2010

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 19:12

Σαν προταση ακουγεται πολυ καλη αλλα δεν πρεπει σε καμια περιπτωση απλα να αντιγραψουμε τους guzzi, καλο θα ηταν να διαφοροποιηθουμε σε μερικα σημεια ειδικα αυτο με το "διαγωνισμο" φωτογραφιας ακουγεται πολυ ωραιο, ετσι ωστε χωρις καμια τρομερη ωργανωση να μην τον αναγκαζεις τον αλλο να πηγαινει μαλιοκουβαρα και να ευχαριστιεται την διαδρομη saligari saligari , αντε και αν προχωρησει η κατασταση και επεκταθουμε και εκτος κρητης σας εχω κατι διαδρομες μουρλια ΠΡΟΤΑΣΗ 501340 ΠΡΟΤΑΣΗ 501340 ,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.automagic.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 19:51

scarab έγραψε:
Σαν προταση ακουγεται πολυ καλη αλλα δεν πρεπει σε καμια περιπτωση απλα να αντιγραψουμε τους guzzi, καλο θα ηταν να διαφοροποιηθουμε σε μερικα σημεια ειδικα αυτο με το "διαγωνισμο" φωτογραφιας ακουγεται πολυ ωραιο, ετσι ωστε χωρις καμια τρομερη ωργανωση να μην τον αναγκαζεις τον αλλο να πηγαινει μαλιοκουβαρα και να ευχαριστιεται την διαδρομη saligari saligari , αντε και αν προχωρησει η κατασταση και επεκταθουμε και εκτος κρητης σας εχω κατι διαδρομες μουρλια ΠΡΟΤΑΣΗ 501340 ΠΡΟΤΑΣΗ 501340 ,



ΠΡΟΤΑΣΗ 478122 ΠΡΟΤΑΣΗ 478122 ΠΡΟΤΑΣΗ 478122

Σας περίμενα Γεωργιούπολη τελικά μάλλον δεν μπορέσατε να ρθείτε.........καλά περάσατε μπράβο την άλλη φορά.....και με νέα ελαστικα...... ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_eek ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_lol ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_lol


έτσι ωστε χωρις καμια τρομερη ωργανωση να μην τον αναγκαζεις τον αλλο να
πηγαινει μαλιοκουβαρα και να ευχαριστιεται την διαδρομη.................αυτό είναι το ζουμι ΠΡΟΤΑΣΗ 328167
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rory
moderator
moderator
Rory

Ηλικία : 58
Τόπος : Χανια
Registration date : 25/01/2009

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 21:10

Νωντα σαν ιδεα και εμενα μου φαινεται καλη , ας μην ξεχναμε και την κοπη της πιτας που εγινε με μεγαλη επιτυχια cheers και ηταν ιδεα και υλοποιηθηκε απο σενα φιλε , ομως βλεπω πολλες ομοιοτητες με το γνωστο 36ωρο της λεσχης moto guzzi
Πρωσοπικα θα ειμαι μεσα σε οτι κανουμε , σε οτι μπορω να βοηθησω και γιατι μαλιστα να μην πρωτοτυπισουμε με μια καινουργια ιδεα που να περιλαμβανει φυσικα την μοτοσυκλετα αλλα και αλλες δραστηριοτητες
Ολα αυτα ξεκινανε απο την αγαπη και το μερακι που εχουμε για τις μοτοσυκλετες , θελουν ομως πολυ τρεξιμο και φυσικα χρονο , σε πληροφορω οτι μονο το πιλοτικο που εγινε εδω στην κρητη ετοιμαζοταν 4 μηνες τωρα !!!!!!!!! και μιλαμε για συναντησεις με νομαρχιες δημους νοσοκομεια , οδικη βοηθεια , τροχαια και φυσικα να μην ξεχασω τους χορηγους !!!
Κατα την γνωμη μου παντα φιλε Νωντα πρεπει να κατσουμε και να βγαλουμε μια καινουργια ιδεα και οχι ενα αντιγραφο περιπου του 36ωρου και σου τονιζω πως οτι και να αποφασισουμε θα βγει κατι καλο , πρεπει ομως να εχουμε και την βοηθεια της δικης μας λεσχης ( τα ακους προεδρειο ???) γιατι ενας φορεας αλλιως βλεπει καποιους μεμονωμενους κουζουλους και αλλιως ενα επισημο σωματειο !!!!!!
Α και κατι που ξεχασα το 1ο 36ωρο ειχε μονο 29 συμμετοχες !!!!

_________________
ΠΡΟΤΑΣΗ 107kpb5ΠΡΟΤΑΣΗ 53k93k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rorygallagher.com/
Edward

Edward

Ηλικία : 56
Τόπος : Χανιά - Κρήτη
Registration date : 10/03/2010

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 22:29

Φίλε Νώντα η ιδέα σου με βρίσκει σύμφωνο στην ουσία της. Τα επί μέρους είναι .....επί μέρους..

Ο Νίκος έχει δίκιο για τη δυσκολία στην οργάνωση τέτοιου δρώμενου lol! , αλλιώς σε αντιμετωπίζουν

οι αρχές και άλλοι δημόσιοι οργανισμοί που ενδεχόμενα εμπλακούν στο εγχείρημα αν είσαι οργανωμένος

και αλλιώς αν είναι μερικοί ως και αρκετοί "κουζουλοί" όπως αναφέρθηκε σωστά.

Αλλά όπως έλεγαν και οι παλιοί μας "αμ' έπος, αμ' έργον" δηλαδή,

να ρίξουμε τις ιδέες και να τις επεξεργαστούμε με τους εμπειρότερους στην οργάνωση τέτοιων εκδηλώσεων.

Από πλευράς μου για ότι χρειαστεί να βοηθήσω είμαι μέσα, σε κάθε τομέα.

Τέτοιες ιδέες είναι που με κάνουν να αισθάνομαι ευτυχής που βρίσκομαι

σε αυτό το forum και μέρα με την ημέρα γνωρίζω, έστω σιγά σιγά, κάθε έναν από εσάς.

Να 'στε όλοι καλά.

Σας ευχαριστώ από καρδιάς merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΔευ Απρ 26 2010, 23:33

να πω και εγω με την σειρα μου οτι ειμαι προθυμος να βοηθησω σε ο,τι μπορω......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



ΠΡΟΤΑΣΗ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ   ΠΡΟΤΑΣΗ Icon_minitimeΤρι Απρ 27 2010, 13:53

Φιλαράκια καλημέρα, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, ο Νίκος (Rory) πιστεύω με κάλυψε πλήρως με αυτά που είπε. Από την πλευρά μου θα προσπαθήσω όπως προείπα να κάνω ένα σχέδιο προκειμένου δωθεί σε αρμοδιότερους και εμπειρότερους από εμένα ώστε να γίνουν τελικές διορθώσεις ή ακόμα και απορριψη.

Θα επικεντρωθώ κυρίως σε τομείς όπως η φωτογραφία και το βίντεο.

Επίσης καλή η ιδέα για τραπέζι στο τέλος της δράσης.

Περιμένω και άλλες ιδέες ώστε να γίνουν ενσωμάτωση στο σχέδιο..........

Δεν θα έχει σχέση με 36ωρο.....

Δεν θα πηγαίνουμε μαλιοκούβαρα!!!!!!!!!!

Ας ξεκινήσουμε και με 10 συμμετέχοντες!!!!!!!

Η βοήθεια της Λέσχης θα ήταν σημαντική!!!!!!!

Βεβαίως και θα είναι κάτι με την έγκριση της Λέσχης ........

Το θέμα επιμένω θέλω να είναι κυρίως (Βόλτα με αρκετές στάσεις) και εικαστικού περιεχομένου....

Επίσης μία καλή ιδέα θα ήταν το θέμα της ανάδειξης του μοτοσυκλετισμού και του περιβάλλοντος.

Επίσης άλλη μια καλή ιδέα θα ήταν το θέμα τις ποιότητας των δρόμων (επαρχιακών και μη).

Το θέμα των χορηγών !!!!!!!!!!!

Ποιο Υπουργείο ή Νομαρχία ή Δήμος δεν θα θέλει να μπεί μέσα εφόσον θα αναδικνύεται ο τόπος του!!!

Παιδιά ιδέες υπάρχουν θα επιλέξουμε (εάν βέβαια θέλετε) τις καλύτερες και προχωράμε......


Φιλικά Νώντας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΤΑΣΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕΛΩΝ ΦΟΡΟΥΜ :: Ενότητα μελών φόρουμ Κρήτης-
Μετάβαση σε: