Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 21:21

[quote="Bretsos K2"]ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Dsc6075q

οτι καλυτερο υπαρχει που θα μπορουσε να φορεθει στη μηχανη μας και πραγματικα να αλλαξει τα παντα στην λειτουργια των φρενων μας.για ενα και μονο λογο δεν τις βαζω,το σκεφτομαι καιρο τωρα κι αυτος ο λογος ειναι ο εξης.αυτες ειναι οι τιμες που πηρα εγω απο την εταιρεια

For your bike,we propose you :

Front disc in stainless steel: 163.04? each (without taxe)
Or front disc in cast iron metal 266.01? each
6 piston caliper 426.67?
Master cylinder with built in reservoir 386.29?
Cable clutch lever 245.82 ?
Or a complet kit:calipers/cast iron metal discs/Hoses/master cylinder/cable clutch cable for 1780.03?


You can order by our distributor in your country: SPILIOTIS www.spiliotis.gr

και λεω εγω τωρα,μια το superbrace,μια intimetors πως λεγονται (δεν τα'χω αλλα λεμε),μια το φτερο πισω,μια οι μανετες,μια οι αναρτησεις(μπρος-πισω) μηπως θα επρεπε να ειχα παρει απο την αρχη κατι αλλο που να τα ειχε ολα αυτα στην αρχικη τιμη?
εχει φτασει τα 10500 (εχω το 650 κ7 με 60000χμ) χωρις να βαλω τους τοκους τραπεζης,service γδαρσιμο επειδη ηταν η εγγυηση πχ και ρωτω,αξιζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 21:33

grenouig σου έχει τύχει ποτέ να αγοράσεις κάτι και από την πρώτη στιγμή να σου δίνει την αίσθηση ότι κατασκευάστηκε για τις δικέ σου ανάγκες?
Αν ναι νομίζω ότι με γνώμονα πάντα την ασφάλεια αξίζει!!
Αν όχι θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πολλά τα λεφτά για το συγκεκριμένο μηχανάκι.

Μια ψυχή πάλι θα έλεγε και συμφωνώ σε ότι και αν γράψει...
<< Τζάμπα ειναι αν σκεφτείς την θέα κάτω απο το χώμα,η το τάισμα με σωληνάκι >>
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 21:36

Bretsos K2 έγραψε:
Master και αγγούρια καλαβρέζικα.

Προς ενημέρωση θα ήθελα να πως ότι το διάστημα που έψαχνα και εγώ με τη σειρά μου δισκόπλακες οι ειδικοί του είδους ήταν εντελώς αρνητικοί και κάθετοι ως προς τις δυο εταιρίες GALFER & ΒRΑΚΙΝG.

Το θέμα δεν είναι κατ' εμε να εξοικονομήσουμε μόνο κάποια χρήματα αλλά να βελτιώσουμε κάπως και τις ανύπαρκτες επιδόσεις των φρένων.
Τα μηχανάκια μας είναι πολύ βαριά και σίγουρα χρειάζονται κάτι πιο ποιοτικό εκεί κάτω, ώστε να είναι πάντα πρόθυμο και έτοιμο το φρένο να ανταπεξέλθει σωστά σε κάθε πάτημα.

Τάσο ο χρήστος εννοούσε τους Beringer inox και όχι την δική μου επιλογή.(εγώ είμαι κωλόφαρδος αλλιώς τους inox θα είχα βάλει)

Το ποιοτικό ''εκεί κάτω'' έρχεται με τις δαγκάνες και την τρόμπα. Με τις πλάκες θα υπάρξει μια κάποια βελτίωση αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα βγάζει μάτια.Επειδή θα είναι καινούριες και άρα πιο παχιές από τις χρησιμοποιημένες που έχουμε σίγουρα θα έχουν διαφορά. Αλλά σε σχέση με καινούριες ''μαμά'' όχι ιδαίτερη.Βέβαια επειδή είναι πιο ελαφριές κερδίζουμε λίγο σε μη αναρτώμενο βάρος αλλά αυτό είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο που δεν ξέρω αν αξίζει να αναφερθεί για τις μηχανές μας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 21:46

LARRY έγραψε:
Bretsos K2 έγραψε:
Master και αγγούρια καλαβρέζικα.

Προς ενημέρωση θα ήθελα να πως ότι το διάστημα που έψαχνα και εγώ με τη σειρά μου δισκόπλακες οι ειδικοί του είδους ήταν εντελώς αρνητικοί και κάθετοι ως προς τις δυο εταιρίες GALFER & ΒRΑΚΙΝG.

Το θέμα δεν είναι κατ' εμε να εξοικονομήσουμε μόνο κάποια χρήματα αλλά να βελτιώσουμε κάπως και τις ανύπαρκτες επιδόσεις των φρένων.
Τα μηχανάκια μας είναι πολύ βαριά και σίγουρα χρειάζονται κάτι πιο ποιοτικό εκεί κάτω, ώστε να είναι πάντα πρόθυμο και έτοιμο το φρένο να ανταπεξέλθει σωστά σε κάθε πάτημα.

Τάσο ο χρήστος εννοούσε τους Beringer inox και όχι την δική μου επιλογή.(εγώ είμαι κωλόφαρδος αλλιώς τους inox θα είχα βάλει)

Το ποιοτικό ''εκεί κάτω'' έρχεται με τις δαγκάνες και την τρόμπα. Με τις πλάκες θα υπάρξει μια κάποια βελτίωση αλλά είμαι σίγουρος πως δεν θα βγάζει μάτια.Επειδή θα είναι καινούριες και άρα πιο παχιές από τις χρησιμοποιημένες που έχουμε σίγουρα θα έχουν διαφορά. Αλλά σε σχέση με καινούριες ''μαμά'' όχι ιδαίτερη.Βέβαια επειδή είναι πιο ελαφριές κερδίζουμε λίγο σε μη αναρτώμενο βάρος αλλά αυτό είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο που δεν ξέρω αν αξίζει να αναφερθεί για τις μηχανές μας....

Και όμως κερδίζουν σε όλα τα σημεία κυρίως στο βάρος διότι μειώνετε αισθητά το γυροσκοπικό φαινόμενο.
Τους δίσκους τους πήρα μεταχειρισμένους με 1500χλμ. και ο προηγούμενος που τους φόραγε σε 1000αρι με μαμά δαγκάνες μου είχε πει ότι η διαφορά ήταν εξωπραγματική με τεράστια διαφορά στις υψηλές ταχύτητες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 21:56

φυσικα και ειναι τζαμπα αν σκεφτεις τα παραπανω φιλε bretsos,ειδικα το τελευταιο ειναι και το χειροτερο,τα βλεπω καθημερινα λογω δουλειας και ξερω τι ειναι ακριβως.η ασφαλεια ομως στη μοτοσυκλετα σαν οχημα ειναι σχετικη κι ας εχεις τις καλυτερες της brebo.μακαρι να ημουν πιο σχετικος με το θεμα απο την αρχη αλλα βλεπεις ειμαι σχετικα νεος στον δικυκλισμο και δεν ηξερα τι ακριβως αγοραζα το 2007.τελος παντων,τον προβληματισμο μου εγραψα για ειμαι σχεδον ετοιμος να την κανω την κινηση και να τα βαλω αλλα μαζι με την τρομπα και τα σωληνακια της εταιρεια ωστε να ειναι απολυτως σωστο ολο το πακετο(το κοστος ειναι γυρω στα 1000ευρω).αν ειναι να βαλουμε κατι στα φρενα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ολων επιλογη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 22:21

grenouig έγραψε:
φυσικα και ειναι τζαμπα αν σκεφτεις τα παραπανω φιλε bretsos,ειδικα το τελευταιο ειναι και το χειροτερο,τα βλεπω καθημερινα λογω δουλειας και ξερω τι ειναι ακριβως.η ασφαλεια ομως στη μοτοσυκλετα σαν οχημα ειναι σχετικη κι ας εχεις τις καλυτερες της brebo.μακαρι να ημουν πιο σχετικος με το θεμα απο την αρχη αλλα βλεπεις ειμαι σχετικα νεος στον δικυκλισμο και δεν ηξερα τι ακριβως αγοραζα το 2007.τελος παντων,τον προβληματισμο μου εγραψα για ειμαι σχεδον ετοιμος να την κανω την κινηση και να τα βαλω αλλα μαζι με την τρομπα και τα σωληνακια της εταιρεια ωστε να ειναι απολυτως σωστο ολο το πακετο(το κοστος ειναι γυρω στα 1000ευρω).αν ειναι να βαλουμε κατι στα φρενα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ολων επιλογη.

δεν ξέρω πως να το διατυπώσω........
το συγκεκριμένο φρένο είναι εμπειρία και βέβαια θέλει τρελή εξοικείωση στα φρένα πανικού, γιατί αυτό και αν είναι εμπειρία!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 14 2010, 23:35

LARRY όχι μόνο μάτι θα βγάλει μια καλή αλλαγή στις δισκόπλακες, αλλά και σφραγίσματα...

Είναι σαν τα λάστιχα με το δρόμο.
Πάρε τα καλύτερα λάστιχα(τακάκια/δαγκάνες) και βάλε τα στους δρόμους της Ελλάδας(δισκόπλακες μαμά) θα έχουν σήγουρα καλύτερη πρόσφιση απο τα μαμά αλλά και πάλλι κάτι θα ''ξενίζει''...
Τα ίδια καλλά λάστιχα(τακάκια/δαγκάνες) τώρα βάλτα σε δρόμο της Γερμανίας ας πουμε(beringer δισκόπλακες π.χ.), θα νιώσεις πως ο Ρόσι είναι μαθητούδι...

Όσο για το φίλο που ανέφερε την τρόμπα και τις δαγκάνες δεν θα διαφωνήσω μαζί του αλλά να διευκρινίσουμε κάποια πράγματα.
Την τρόμπα την αλλάζεις για να ασκείς λιγότερη δύναμη στη μανέτα ανα ίδια κιλά δύναμης στις δαγκάνες και για να έχεις όσο το δυνατών την καλύτερη αίσθηση των φρένων, να ξέρεις δηλαδή ανα πάσα στιγμή πόση δύναμη ασκείς και πόση ακόμα έχεις να αξιοποιήσεις.(εδώ Μπρέτσο να σου προτείνω να αλλάξεις τρόμπα και θα με θυμηθείς...)
Τις δαγκάνες τις αλλάζουμε για να έχουμε μεγαλύτερη δύναμη στις δαγκάνες ανα ίδια κιλά πίεσης στη μανέτα και μεγαλύτερο συντελεστή τριβής...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 09:17

tasos... έγραψε:
λιγότερη δύναμη στη μανέτα ανα ίδια κιλά δύναμης στις δαγκάνες
...
Τις δαγκάνες τις αλλάζουμε για να έχουμε μεγαλύτερη δύναμη στις δαγκάνες ανα ίδια κιλά πίεσης στη μανέτα και μεγαλύτερο συντελεστή τριβής...

το ίδιο πράγμα λες με άλλα λόγια. XYLO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
almost

almost

Ηλικία : 52
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 12/04/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 19:04

Παίδες, βρίσκετε από Ελλάδα της Galfer τις DF CW Floating Disc Wave&reg; Discs with aluminum nucleus hard anodizing ( http://www.galfer.es/ANG/p_discoswave.html φώτο στο Link : η τρίτη πάνω δεξιά) με 400€ το ζευγάρι;
Ρωτάω γιατί αυτές έβαλα και μου κόστισαν τόσο από Αμερική χωρίς τελωνείο και μεταφορικά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 20:48

mikios έγραψε:
tasos... έγραψε:
λιγότερη δύναμη στη μανέτα ανα ίδια κιλά δύναμης στις δαγκάνες
...
Τις δαγκάνες τις αλλάζουμε για να έχουμε μεγαλύτερη δύναμη στις δαγκάνες ανα ίδια κιλά πίεσης στη μανέτα και μεγαλύτερο συντελεστή τριβής...

το ίδιο πράγμα λες με άλλα λόγια. XYLO

Για ξανα δες το...

Και το επαναδιατυπώνω...
Μαμά όλα: 10κιλά στη μανέτα 100 στις δαγκάνες
Αλλαγή μόνο στην τρόμπα: 5κιλά στη μανένα 100 στις δαγκάνες
Αλλαγή δαγκάνες: 10κιλα στη μανέτα 120 στις δαγκάνες + το συντελεστη τριβής(το πιο σωστό βασικά είναι ''στους δίσκους Embarassed )

Υ.Γ. Τα κιλά είναι εντελός αόριστα... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 22:02

almost έγραψε:
Παίδες, βρίσκετε από Ελλάδα της Galfer τις DF CW Floating Disc Wave® Discs with aluminum nucleus hard anodizing ( http://www.galfer.es/ANG/p_discoswave.html φώτο στο Link : η τρίτη πάνω δεξιά) με 400? το ζευγάρι;
Ρωτάω γιατί αυτές έβαλα και μου κόστισαν τόσο από Αμερική χωρίς τελωνείο και μεταφορικά..

Όχι. Τις βρήκαμε 350e το ζευγάρι για 5 ζευγάρια... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almost

almost

Ηλικία : 52
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 12/04/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 22:20

Πάρα πολύ καλή τιμή..
Είναι το πρώτο "πράγμα" που συναντάω που στην Ελλάδα έχει καλύτερη τιμή απέξω. Εύγε παλικάρια, καλό deal!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 22:37

almost έγραψε:
Πάρα πολύ καλή τιμή..
Είναι το πρώτο "πράγμα" που συναντάω που στην Ελλάδα έχει καλύτερη τιμή απέξω. Εύγε παλικάρια, καλό deal!

all it takes is love...χεχε, πλάκα κάνω, φίλε μου αν κάνεις μια αναζήτηση σε ότι έχουμε πάρει από το μαγικό μαγαζί όλα είναι ίσα ή φτηνότερα από εξωτερικό...


ohlins 550
pipercross 35
galfer rotors 360
led tail light 30
did 525- jt sprockets 100

δεν παίζεται ο φίλος μας.

Τώρα γιατί έχουν φαγωθεί οι επιστήμονες φίλοι μου να μην πάρουμε τους γκάλφερ δεν το καταλαβαίνω. Αν προτιμάται να πούμε ότι βρήκαμε τους καλύτερους κ κάνουν 600ευρώ κ να μην τους πάρει κανείς αλλά να τους έχουμε βρει οκ.
Αλλά κ μηχανή δεν πήραμε την καλύτερη, πήραμε την καλύτερη για τα λεφτά μας. Καλή η πληροφόρηση για φοσφοριζέ αλουμίνια, επισκευάσιμους δίσκους, λιπαντικά 0-60w κτλ κτλ αλλά ρωτάτε αν έχουν όχι 5 αλλά 2 τα λεφτά να πληρώσουν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ? δεν λέω αν αξίζει, λέω αν το αντέχω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
almost

almost

Ηλικία : 52
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 12/04/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 23:00

Ohlins με προφόρτιση 550€;;
Όντως μαγικό μαγαζί.
Ποιό είναι αυτό ρε παιδιά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Bretsos
gold member
gold member
Bretsos

Τόπος : Φυλακισμένος στην Αθήνα...
Registration date : 06/03/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 23:28

tazakos έγραψε:


Τώρα γιατί έχουν φαγωθεί οι επιστήμονες φίλοι μου να μην πάρουμε τους γκάλφερ δεν το καταλαβαίνω. Αν προτιμάται να πούμε ότι βρήκαμε τους καλύτερους κ κάνουν 600ευρώ κ να μην τους πάρει κανείς αλλά να τους έχουμε βρει οκ.
Αλλά κ μηχανή δεν πήραμε την καλύτερη, πήραμε την καλύτερη για τα λεφτά μας. Καλή η πληροφόρηση για φοσφοριζέ αλουμίνια, επισκευάσιμους δίσκους, λιπαντικά 0-60w κτλ κτλ αλλά ρωτάτε αν έχουν όχι 5 αλλά 2 τα λεφτά να πληρώσουν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ? δεν λέω αν αξίζει, λέω αν το αντέχω!

Ρε μούτρο αφού το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν γίνετε κάτι αν δεν βγάλουμε από την μύγα ξύγκι!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Απρ 15 2010, 23:32

Και για να μην ξεχνιώμαστε:

1. LARRY
2. PAINTER
3. terino
4.
5.
Hilander είσαι μέσα;

''Τώρα γιατί έχουν φαγωθεί οι επιστήμονες φίλοι μου να μην πάρουμε τους γκάλφερ δεν το καταλαβαίνω. Αν προτιμάται να πούμε ότι βρήκαμε τους καλύτερους κ κάνουν 600ευρώ κ να μην τους πάρει κανείς αλλά να τους έχουμε βρει οκ.
Αλλά κ μηχανή δεν πήραμε την καλύτερη, πήραμε την καλύτερη για τα λεφτά μας. Καλή η πληροφόρηση για φοσφοριζέ αλουμίνια, επισκευάσιμους δίσκους, λιπαντικά 0-60w κτλ κτλ αλλά ρωτάτε αν έχουν όχι 5 αλλά 2 τα λεφτά να πληρώσουν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ? δεν λέω αν αξίζει, λέω αν το αντέχω!''


...Και επειδή συμφωνώ με τον TAZAKO λέω να συνεχσουμε για τις GALFEFR. Περιμένω συμφωνία ή όχι από τους ενδιαφερόμενους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
falakron
Member
Member
falakron

Ηλικία : 47
Τόπος : Μαραθώνας
Registration date : 23/12/2009

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 09:42

Με την δική μου την πισινή τι θα γίνει ρε παιδια?
Tazako θέλω πίσω Galfer....πλιιιιιιιιιιιιζ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosdll
Member
Member
nikosdll

Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/01/2010

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑ ?   ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Απρ 16 2010, 20:26

,,,,,,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΠΛΑΚΕΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: