Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 αναρτησεις wilbers

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 18:53

Γεια σας παιδες,μετα απο 60000 χμ αποφασισα να αλλαξω τις αναρτησεις με wp τις οποιες εχω παραγγειλει εδω και 2 μηνες απο την so-products και δεν τις εχουν στειλει διοτι τους καθυστερει η ιδια η wp. την ακυρωσα την παραγγελια αλλα για να μην χασουν το ποσο μου προτειναν την wilbers σε καλη τιμη.
http://www.so-products.com/shop/index.php?cat=c20910_07-.html
Εχεις κανεις υποψιν την συγκεκριμενη εταιρεια? Εκανα ενα σχετικο ψαξιμο,διαβασα διαφορες γνωμες (θελω την δικη σας οποιος ξερει) κι ειδα οτι εισαγετε απο την ηλιοφιλ στην ελλαδα αν δεν κανω λαθος. Ξερει κανεις λεπτομερειες να βοηθησει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 18:59

στη τιμή που έχει δεν περιλαμβάνεται remote preload. πάει εξτρά, έχε το στα υπόψιν.
http://www.mot-tei.de/shop/themes/kategorie/index.php?kategorieid=2995 λίγο καλύτερες τιμές...


ποιο μοντέλο έχεις και ποιο μοντέλο της wp είχες παραγγείλει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 19:15

εχω το κ7 και ειχα παραγγειλει το 4014 της wp.για το preloader δεν εχω προβλημα,δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα.το θεμα ειναι αν οντως ειναι καλες,ειναι χειροποιητες απ'οσο διαβαζω.δεν ξερω τι service θα εχει εδω σε περιπτωση που χρειαστει κι αυτο με φοβιζει λιγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 19:30

και τα 2 της wp είναι 4014. το emulsion ή το spin ήθελες?
κ7 abs ή όχι? είναι σημαντικά αυτά που σε ρωτάω.


wilbers έχω
για σέρβις εγώ θα τη στείλω κατευθείαν Γερμανία. θέλει κάθε 2 χρόνια αν θες να έχεις την 5ετη εγγύηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 19:43

εχω το κ7 abs κι ειχα παραγγειλει το emulsion μαζι με μπροστινα ελατηρια στα 623 ευρω συνολο.εχεις φορεσει το ιδιο στην δικη σου?μοντελο?απο που την πηρες και τι παιζει με την εγγυηση?μ'ενδιαφερει και για μπροστα αλλα πια η διαφορα των type 500 με των type 600 ελατηριων?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 20:12

μπροστά έχω μαμά ελατήρια με intiminator και στο συστήνω.

για πίσω.
το ABS, που έχω και εγώ, μειώνει το χώρο στο αμορτισέρ και άρα και τις επιλογές σου.
εγώ έχω wilbers το 641.
μπορώ να πω οτι είσαι τυχερός που δεν έχει wp. στην ουσία θα έπαιρνες ένα αμορτισέρ σαν το μαμά με πιο όμορφο περιτύλιγμα που μπορεί να επισκευαστεί νόμιμα.
όλα τα emulsion είναι σαν τα μαμά. emulsion είναι τύπος ελατηρίου και σημαίνει οτι το λάδι και ο αέρας μέσα στο σώμα του ελατηρίου δεν χωρίζονται μηχανικά απο κάτι. είναι μια πιο φτηνή υλοποίηση και πρακτικά το πρόβλημα είναι οτι σε παρατεταμένη χρήση παρατηρείται πτώση της απόσβεσης καθώς το λάδι αναμιγνύεται με τον αέρα και αφρίζει.
η άλλη περίπτωση είναι να υπάρχει διαχωριστικό οπότε δεν αναμιγνύονται. αυτά είναι που λένε στη πιάτσα "αζώτου"

κοίταξε για ohlins απο Ελλάδα μέσω Tazakou. είχε πετύχει πολύ ανταγωνιστική τιμή και παίρνεις ένα ονομαστό και προσεγμένο προιόν.
δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω και το 640 της wilbers είναι αζώτου. αν θες στείλε ένα mail στη wilbers να στο επιβεβαιώσουν αν είναι.
εγώ είχα παραγγείλει απο Γερμανία(απο την ίδια τη Wilbers) γιατί έπαιζε μια έκπτωση 10% τότε.

η εγγύηση, σύμφωνα με το βιβλιαράκι, είναι 5ετης και ισχύει εφόσον γίνεται σέρβις ανα διετία απο εξουσιοδοτημένο της wilbers.
με 35 ευρώ είναι Γερμανία και ξέρεις οτι το πιάνει ο κατασκευαστής, καθώς επίσης και το κόστος (έχει τιμοκατάλογο). επίσης μπορείς να ζητήσεις και αλλαγές στο σέρβις (με το ανάλογο κόστος βεβαίως). επειδή δεν νομίζω οτι τα επισκευάζουν εδώ η Ηλιοφίλ (μπορεί να κάνω και λάθος ομως) σε 1,5 χρόνο αν έχω ακόμα τη μηχανή θα προτιμήσω να το στείλω Γερμανία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 20:37

απ'οσο διαβαζω πλεον φιλε μου πολλοι θεωρουν υπερτιμημενα τα συγκεκριμενα wp,σε ohlins δεν παω για λογους κοστους.νομιζω τα 640 οπως και τα 641 βγαινουν με αζωτο,ειναι χειροποιητα κι απ'οσο διαβαζω σε ελληνικα και ξενα site εχουν παρει πολυ καλες κριτικες.εσυ πως τα ειδες πανω στην μηχανη σου? εδωσες κιλα και ηρθε ρυθμισμενο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Μαρ 27 2010, 21:25

Πλέον η ηλιοφίλ δεν έχει την αντιπροσωπεία της wilbers.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28 2010, 13:54

για το συγκεκριμένο wp δεν μιλάω σαν ποιότητα ή αξιοπιστία αλλά σαν αρχή λειτουργίας.
το ίδιο θα σου έλεγα αν ρωτούσες για τα hyperpro πχ. που ακολουθούν την ίδια λογική.

το ohlins είναι στα 550 ME υδραυλική προφόρτιση ή 610 αν θέλεις να βάλεις πιο σκληρό ελατήριο απο το στάνταρ με το οποίο βγαίνουν. μικρή διαφορά, κράτα το σαν εναλλακτική

έδωσα κιλά και χρήση και κάποιες άλλες λεπτομέρειες, ήρθε για εμένα αλλά εμένα μου φαινόταν πολύ σκληρό.
το συζήτησα με πολλά παιδιά απο το φόρουμ και η πλειονότητα μου έλεγε οτι είμαι οκ.
προσωπικά όμως το θεωρούσα σκληρό, οπότε το έστειλα πίσω με κάποιες παρατηρήσεις και μου άλλαξαν τις ρυθμίσεις λίγο.
εκ του αποτελέσματος θεωρώ οτι έπραξα σωστά. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως είναι θέμα ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ προτίμησης, οδηγικού στυλ κλπ κλπ.
μην προχωράς σε γενικεύσεις η wilbers βγάζει σκληρά ή μαλακά ή ή ή. δοκίμασε αυτό που θα έρθει για ΕΣΕΝΑ και μετά αποφασίζεις αν σε καλύπτει. το κόστος της αλλαγής ρυθμίσεων τη πρώτη φορά ήταν μόνο τα μτφ προς Γερμανία, δεν ξέρω τι θα ισχύει αν ήταν να το στείλω και 2η πχ.

αν πάρεις προσπάθησε να είσαι όσο πιο ειλικρινής και ακριβής γίνεται στη φόρμα των στοιχείων.
πχ εγώ είπα οτι κινούμαι με 10κ αποσκευές (έχοντας στο μυαλό μου το μαξ της βαλίτσας) ενώ στη πλειονότητα του χρόνου είναι σχεδόν άδεια.
επίσης οτι έχω 10% του χρόνου συνεπιβάτη, έχοντας στο μυαλό μου οτι 1 στις 10 μπορεί να τύχει να πάω δικάβαλο αλλά είναι πολύ πιο σπάνιο για εμένα τελικά.
όλα αυτά όμως αθροιστικά έδωσαν μάλλον την εικόνα πιο έντονης κ πιεστικής χρήσης και γιαυτό μάλλον ήρθε ολίγον πιο σκληρό.
επίσης οι Γερμανοί δεν μπορούν εύκολα να καταλάβουν πόσο χάλια είναι οι δρόμοι εδώ. τους λες 75% κακή άσφαλτο αλλά άλλο καταλαβαίνουν με το κακή αυτοί και άλλο εμείς.



θεωρώ οτι πλέον έχω μια πολύ ισορροπημένη μηχανή. ούτε superbike είναι να είναι ξερό ούτε enduro να καταπίνει 2 μέτρα drops.
μια μηχανή ξεκούραστη στους ελληνικούς δρόμους, που στρίβει αξιοπρεπέστατα, φρενάρει χωρίς υπερβολικές μεταφορές βάρους, φορτώνεται κ ταξιδεύει απροβλημάτιστα και μπαίνει και λίγο σε χώμα αν το θελήσω.


αν μπορείς μην αλλάξεις ελατήρια μπροστά αλλά βάλε intiminators ή gold valve emulators. κάνουν διαφορετική (και πιο σωστή ΙΜΗΟ) δουλειά στο τρόπο που δουλεύει η μπροστινή ανάρτηση. αυτό επιδρά και στο τρόπο που δουλεύει η πίσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28 2010, 16:51

ok φιλε μου,σ'ευχαριστω για την βοηθεια.θα ακυρωσω εντελως την παραγγελια απο την so-products και θα τα παρω κατευθειαν απο την wilbers για να τους δωσω ακριβης πληροφοριες χρησης.οσων αφορα το μπροστινο ηδη κανω υπερβαση στα οικονομικα μου για να περασω καινουργιες αναρτησεις κι απο οσο ειδα στοιχιζουν κοντα στα 300 ευρω (intiminators).θα δω,μαλλον θα παω μονο για ελατηρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΚυρ Μαρ 28 2010, 17:20

τα intiminators παίζουν πολύ χαμηλότερα στη τιμή, δες http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f29/topic-t6315.htm που υπάρχει PowerBuy αν θέλεις να συμμετέχεις.

κατά τα άλλα νομίζω οτι πράττεις σοφά και σου εύχομαι σύντομα να το έχεις στα χέρια σου και να το ευχαριστηθείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 13:43

επιτελους ηρθαν.για μπροστα wp και για πισω wilbers
 - αναρτησεις  wilbers 08042010074.th

και θελω να ρωτησω το εξης:τι ακριβως ρυθμιζεις μ'αυτο στο κατω μερος?
 - αναρτησεις  wilbers 08042010073.th
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 14:09

Απο οσο ξερω απο κει ρυθμιζεις την αποσβεση του..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
John The Son
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
John The Son

Τόπος : Ξανθη
Registration date : 27/04/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 14:11

Α! και μια ερωτηση.. Ποσο το μαλι για τα ελατηρια WP..???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 14:49

grenouig έγραψε:
επιτελους ηρθαν.για μπροστα wp και για πισω wilbers

και θελω να ρωτησω το εξης:τι ακριβως ρυθμιζεις μ'αυτο στο κατω μερος?
 - αναρτησεις  wilbers 08042010073.th

καλοφόρετα

το κάτω ρυθμίζει την απόσβεση επαναφοράς (rebound damping αν θες να ψαχτείς στο ιντερνετ) και κάνει οτι έκανε στο μαμά μια βιδούλα με H-L στο μαμά αμορτισέρ.


περιμένουμε εντυπώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 22:00

και αν βαριέσαι να ψαχτείς στο νετ, ρυθμίζει την αντίσταση στην ροή του λαδιού μέσα από μια βαλβίδα ώστε από συμπιεσμένο το αμορτισέρ σου να επανέλθει στην αρχική του θέση.
όσο το βιδώνεις τόσο θα περνάει δυσκολότερα το λαδάκι κ θα επανέρχεται αργότερα στην θέση 0 η μηχανή.Πειραματίσου για το βέλτιστο σέτινγκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠεμ Απρ 08 2010, 22:07

ευχαριστω παιδες,συνεχιζετε η ανακαινιση.

SuzukiFreak έγραψε:
Α! και μια ερωτηση.. Ποσο το μαλι για τα ελατηρια WP..???
99 ευρω κανουν αν θυμαμαι καλα στο www.so-products.com + τα μεταφορικα.νομιζω,γιατι δεν ειμαι σπιτι να δω τις αποδειξεις να σου πω με ακριβεια,οτι στοιχισαν ολο το σετ μαζι 554ευρω με μεταφορικα. +1 λιτρο λαδι που βαλανε δωρο για τα ελατηρια μπροστα της hyperpro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 14:27

παιδες οι αναρτησεις περαστηκαν αλλα υπαρχει ενα θεμα στο μπροστινο.το γνωστο χτυπημα σε ολους που ακουγεται οτι ερχεται απο την τιμονοπλακα εγινε πολυ πιο εντονο απ'οτι ηταν πριν που ακουγοταν καπως σπανια.τι να κανω.υπαρχει περιπτωση να χρειαζομαι ρουλεμαν τιμονιου? δεν βλεπω να εχει τζογους.οι ρυθμισεις μπροστα ειναι στο 4.οσων αφορα τις αναρτησεις μπορω να πω οτι η μηχανη ειναι εντελως βελουδινη στην πορεια της,ειδικα το wilbers πισω πιστευω οτι ηταν πολυ καλη επιλογη.πολυ καλο αμορτισερ σε ολα τα πεδια χρησης την μηχανης και τρομερα αποδοτικο στους κωλοδρομους που κυκλοφορω καθημερινα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΚυρ Απρ 18 2010, 19:44

ιντιμινειτορ φορας?
να τσεκαρεις στα σιγουρα τα ρουλεμαν τιμονιου και σε μενα κατι παρομοιο εκανε
και με το σφιξιμο παπαλα ο θορυβος ο πολυς
αργοτερα με τα ιντι τελειωσαν οι θορυβοι απο μπροστα!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΔευ Απρ 19 2010, 00:20

οχι δεν τα φοραω ουτε εμεινε φραγκο να τα βαλω.θα την παω να ριξει μια ματια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apopsi21
Member
Member
apopsi21

Ηλικία : 50
Τόπος : Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
Registration date : 07/01/2010

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΔευ Απρ 19 2010, 02:21

Μια και το αναφερατε, θα κανει δουλεια το να ρυθμησω την αναρτηση απο την βιδουλα γιατι το βλεπω λιγο βαρκα γυαλο
εχω ρυθμησει το ελατιριο αλλα θελει και κατι αλλο ακομα θα κανει δουλεια τι λετε??
Δλδ απο την μαμα ρυθμηση που εχει να το κανω προς Η ? study λογικο δεν ειναι??ή πρεπει να το κανω οπως λεει το βιβλιο?? study studyγιατι για μενα απλα στριβεις προς το σκληρο και δοκιμαζεις

Υ.Γ η αναρτηση ειναι μαμα και η αγορα της μοτο ειναι τον Γεναρη μοντ Κ10 (L0) το γραφω για να μην μου πειτε οτι τα παιξε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bluemax

bluemax

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 05/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠαρ Απρ 23 2010, 13:04

παιδια στην τοποθετηση του wilbers αντιμετωπισατε καποιο προβλημα με μηκος,υψος η κατι? μετα απο 6 μηνες αξιωθηκα να ασχοληθω και εχω κολλησει τωρα γιατι δεν μπαινουν οι βιδες του μοχλικου. μπορει ο φιλος wannabe η ο grenouig να μετρησουν την βαση του αμορτισερ απο τον ρυθμιστη μεχρι το τελος να δω αν ειναι το ιδιο μηκος? θα το εκτιμουσα αφανταστα γιατι εχω καταστεναχωρηθει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠαρ Απρ 23 2010, 15:56

Δεν μου ειπε κατι ο μαστορας φιλε μου,εγω δεν ημουν παρον στην τοποθετηση.θα το μετρησω και θα σου πω.Γιατι δεν μπαινει ομως. Ειναι το ιδιο αμορτισερ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
wannabe
Member
Member
wannabe

Τόπος : Athens
Registration date : 28/06/2009

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΠαρ Απρ 23 2010, 16:40

δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να μετρήσουμε.
πάντως σε εμένα, που το έβαλα ο ίδιος, μπήκαν πανεύκολα.
με ένα μικρό γρύλο σήκωσα κάποια χιλιοστά το ψαλίδι μιας και δούλευα μόνος ώστε να ευθυγραμμιστεί η τρύπα του σμορτισέρ με τα λαμάκια.
πρώτα βάζω την πάνω βίδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
grenouig

grenouig

Ηλικία : 44
Τόπος : patra
Registration date : 28/04/2008

 - αναρτησεις  wilbers Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναρτησεις wilbers    - αναρτησεις  wilbers Icon_minitimeΣαβ Απρ 24 2010, 13:53

απο βιδα σε βιδα ειναι 35cm αν αυτο σε βοηθα.ρωτα τον wannabe για λεπτομερειες εγκαταστασης αφου το εκανε μονος του να σου πει,τον τροπο και με ποια σειρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αναρτησεις wilbers

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Αναρτήσεις-
Μετάβαση σε: