Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 12:30

Καλησπέρα σας. Έχει κανεις GIVI E47 και να έχει βάλει μαξιλαράκι πλάτης καλύτερο ή μάλλον πιο όμορφο από αυτό?
http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=1745&CatID=397&CatPosition=396

Ψάχνω να βάλω στην βαλίτσα μου αλλά αυτο που βρήκα δεν μου αρέσει και τόσο.
Βολεύει το μαξιλαράκι ή θα είναι πρόβλημα για αυτό που κάθεται πίσω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 12:43

Είχα Givi 47άρα Simply και της είχα βάλει το συγκεκριμένο μαξιλαράκι.
Άβολο, πάρα πολύ σκληρό.
Πολύ μικρή διαφορά απ' το να ακουμπάς κατευθείαν στη βαλίτσα.
Άποψή μου ε; Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 15:27

Πολύ ακριβό. Ο συνεπιβάτης πάντως ποτέ δε μου παραπονέθηκε οτι χρειάζεται πλατούλα. Μια σχαρίτσα είναι πολύ πιο χρήσιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 15:31

προσφατα φίλος έπεσε με μηχανη. Η συνεπιβάτης χτύπησε στην βαλίτσα και εδώ και 2 μήνες φοράει σαμάρι και είναι ξάπλα.
Κατά το πέσιμο χτύπησε στην βαλίτσα και έσπασε 2 σπονδύλους κοντά στον σβέρκο. Για αυτό περισσότερο θέλω ένα μαλακό μαξιλαράκι πλάτης
Υπάρχει περίπτωση άλλο μαξιλαράκι να κάνει π.χ από καμια maxia?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος k7

Γιώργος k7

Ηλικία : 40
Τόπος : Giannena-Nea smyrni
Registration date : 24/11/2009

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 17:16

Φίλε sschef αυτή την βαλίτσα είχα και εγώ και το ίδιο μαξιλράκι.Όντως είναι σκληρό,αλλά όχι σαν να ακουμπάς στο πλαστικό.
Κοίτα όμως μήπως κάνει αυτό που παίρνει η givi 46,πάνω κάτω σε μέγεθος είναι ίδια με την δικιά σου,λογικά μπαίνει.
Επίσης το μαξιλαράκι της Givi 52 maxia έχει πατρόν και για Givi 46.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 17:17

Η αλήθεια έιναι οτι σε πτώση δε γλιτώνεις αν πέσεις πάνω στη βαλίτσα. Κι εγώ την είχα πατήσει με βαλιτσάκι με μαξιλαράκι μαλακό (scooter), γλίτωσα βέβαια σπασίματα αλλά όχι απτο μαξιλαράκι.
Γενικά ενα μείων σε περίπτωση πτώσης είναι η βαλίτσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 17:23

Καλα ρε παιδια βλεπω καλα 32 ευρω λεει???Στην γνωστη αποθηκη Ηλιουπολη πριν 2βδομαδουλες το πηρα 20 με 25 αν θυμαμαι καλα.Ψαχνω για την αποδειξη τωρα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 18:58

ρε παιδια εγω εχω βαλει στην 46αρα τζιβι ενα μαξιλαρακι που ειναι πιο μαλακο απο αυτο που εχετε στη φωτο.το ειχα παρει παο την μηχαλακοπουλου τερμα(πες)που υπαρχει κατατημα (ή αντιπροσωπια) της τζιβι.βεβαια μου επιασε τον κωλο απο τιμη,γυρο στα 50 ευροπουλα ,αλλα οσοι το εχουν δει εχουν να πουν οτι ειναι μαλακο.εχει πανω του το λογοτυπο της τζιβι.μη μου ζητησετε φωτο ,δεν ξερω να ....την βαζω εδω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 19:59

MARKOS-V έγραψε:
ρε παιδια εγω εχω βαλει στην 46αρα τζιβι ενα μαξιλαρακι που ειναι πιο μαλακο απο αυτο που εχετε στη φωτο.το ειχα παρει παο την μηχαλακοπουλου τερμα(πες)που υπαρχει κατατημα (ή αντιπροσωπια) της τζιβι.βεβαια μου επιασε τον κωλο απο τιμη,γυρο στα 50 ευροπουλα ,αλλα οσοι το εχουν δει εχουν να πουν οτι ειναι μαλακο.εχει πανω του το λογοτυπο της τζιβι.μη μου ζητησετε φωτο ,δεν ξερω να ....την βαζω εδω!!

Μήπως εννοείς αυτό:
Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 264163214_tp
Αυτό είναι το GIVI Ε95S.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 22:43

το Ε95S που γραφει η βιβλιοθήκη πιο πάνω είναι ότι καλύτερο σε μαξιλάρι, είναι μαλακό σαν φρέσκο τσουρεκάκι...το έχει 35 η αποθήκη, πήραμε ακόμη ένα προχθές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 02 2010, 23:25

Κι όπως είπαμε βγαίνει και σε διχρωμία. success
Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Imgp0445
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤετ Μαρ 03 2010, 13:57

έχει βάλει κανεις σε GIVE E47 αυτό το μαξιλαράκι GIVI Ε95S να μας πει αν μπαίνει κανονικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤετ Μαρ 03 2010, 14:14

sschef έγραψε:
έχει βάλει κανεις σε GIVE E47 αυτό το μαξιλαράκι GIVI Ε95S να μας πει αν μπαίνει κανονικά?

ότι κ να σου πούνε, μπαίνει...είναι για 52ρα τζίβι το φοράω σε 53ρα κάπα κ μπαινει κ στην δική σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤετ Μαρ 03 2010, 19:30

gmavrid έγραψε:
MARKOS-V έγραψε:
ρε παιδια εγω εχω βαλει στην 46αρα τζιβι ενα μαξιλαρακι που ειναι πιο μαλακο απο αυτο που εχετε στη φωτο.το ειχα παρει παο την μηχαλακοπουλου τερμα(πες)που υπαρχει κατατημα (ή αντιπροσωπια) της τζιβι.βεβαια μου επιασε τον κωλο απο τιμη,γυρο στα 50 ευροπουλα ,αλλα οσοι το εχουν δει εχουν να πουν οτι ειναι μαλακο.εχει πανω του το λογοτυπο της τζιβι.μη μου ζητησετε φωτο ,δεν ξερω να ....την βαζω εδω!!

Μήπως εννοείς αυτό:
Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 264163214_tp
Αυτό είναι το GIVI Ε95S.

ναι αυτο εχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JDVstrom
Member
Member
JDVstrom

Ηλικία : 52
Τόπος : LGAV
Registration date : 31/05/2009

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 17:26

MARKOS-V έγραψε:
gmavrid έγραψε:
MARKOS-V έγραψε:
ρε παιδια εγω εχω βαλει στην 46αρα τζιβι ενα μαξιλαρακι που ειναι πιο μαλακο απο αυτο που εχετε στη φωτο.το ειχα παρει παο την μηχαλακοπουλου τερμα(πες)που υπαρχει κατατημα (ή αντιπροσωπια) της τζιβι.βεβαια μου επιασε τον κωλο απο τιμη,γυρο στα 50 ευροπουλα ,αλλα οσοι το εχουν δει εχουν να πουν οτι ειναι μαλακο.εχει πανω του το λογοτυπο της τζιβι.μη μου ζητησετε φωτο ,δεν ξερω να ....την βαζω εδω!!

Μήπως εννοείς αυτό:
Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 264163214_tp
Αυτό είναι το GIVI Ε95S.

ναι αυτο εχω

Εχω παρει και εγω αυτο μετα απο παροτρυνση του Γιαννη, αλλα δεν το εχω βαλει ακομα.
τις τρυπες τις ανοιγεις στο περιπου η υπαρχουν τιποτα σημαδια?
any installation instructions?

JD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 17:29

Οι τρύπες γίνονται με τη βοήθεια του πατρόν που υπάρχει στη συσκευασία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 17:30

ναι ,υπαρχει πατρον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JDVstrom
Member
Member
JDVstrom

Ηλικία : 52
Τόπος : LGAV
Registration date : 31/05/2009

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 04 2010, 17:34

kai gia to K47?? η παμε στο περιπου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LINOS

LINOS

Ηλικία : 46
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 07/11/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 07 2010, 00:35

Εγω πήρα ένα χαρακα και με σωστους υπολογισμούς πέτυχα κέντρο.
Το συγκεκριμένο μαξιλαράκι το κουβαλώ απο μηχαήν σε μηχανή σε μηχανή !!!!

Με τρύπια βαλίτσα τις πουλώ !! 🐰
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 17:36

έβαλα το 95s Σε μια Ε47 αλλά βαίνει πολύ επάνω και προεξεχειπροεξε από το ύψος της βαλίτσας. Έχει κάνει κανείς καμία πατέντα για κάτι παρόμοιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JDVstrom
Member
Member
JDVstrom

Ηλικία : 52
Τόπος : LGAV
Registration date : 31/05/2009

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 18:55

και εγω το ιδιο προβλημα εχω και δεν την εχω βαλει ακομα.
παρε και εσυ τρυπανι και κατσαβιδια και ελα αυριο λεσχη να βοηθησει ο ταζακος (ποιος αλλος!!)


JD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 19:34

δυστηχώς δεν μπορώ να έρχομαι λέσχη γιατί δουλεύω πάντα τεταρτες απογεύματα. η αλήθεια είναι πως εκεί που έχει μπει το μαξιλαράκι δεν μου αρέσει καθολου παντως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mounodoulos
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Ηλικία : 56
Registration date : 07/08/2009

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 20:39

sschef έγραψε:
έβαλα το 95s Σε μια Ε47 αλλά βαίνει πολύ επάνω και προεξεχειπροεξε από το ύψος της βαλίτσας. Έχει κάνει κανείς καμία πατέντα για κάτι παρόμοιο;
δεν υπαρχει πατεντα.την βγαζεις πωλητηριο και παιρνεις την Ε 110....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LINOS

LINOS

Ηλικία : 46
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Registration date : 07/11/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 21:15

Βρε παιδιά, εγώ υπολογισα που περιπου την θέλω, να μην ενοχλεί στο άνοιγμα,
και έκανα αντίστοιχα τις τρύπες με τρυπανάκι .

Βίδωμα, ελαστικό τσιμουχάκι και αυτό ήταν. Σε τρεις μηχανές/βαλίτσες το έχω βάλει.
47/49/52 giwi maxia.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sschef

sschef

Ηλικία : 42
Τόπος : Μεταμόρφωση
Registration date : 22/08/2008

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47   Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47 Icon_minitimeΤρι Μαρ 09 2010, 22:31

σου εχει πιάσει σε όλες τις βαλίτσες όμορφα? πιο χαμηλα που το δοκίμασα πετανα τα πλαϊνα του σαν τα αυτιά του tambo το ελεφαντάκι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μαξιλάρι πλάτης GIVI E47

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ταξιδιωτικός εξοπλισμός-
Μετάβαση σε: