Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 V-Strom έλα 'δω club

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 14:49

χωρίς να θέλω να εμπλακώ στην όλη φασαρία των τελευταίων ημερών (που τη βρίσκω εξαιρετικά άσφαιρη σε σχέση με αυτό που θα πρεπε να πρεσβεύει μια μοτοσυκλετιστική κοινότητα) η συμμετοχή των ανθρώπων από επαρχία για μένα θεωρείται δεδομένη, από τη στιγμή που μιλάμε για v strom hellas club. Δεν πιστεύω καν ότι έπρεπε να τεθεί το ΑΝ θα ψηφίζουν, αλλά το ΠΩΣ.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στο ζήτημα της εκλογής νέου ΔΣ, αλλά για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει να κάνει με μια κοινότητα στην οποία είναι ενεργοί.
Σαν ΔΣ μπορεί να πράξατε σωστά στο να μην αποφασίσετε και διατάξετε, αυτό που δεν ξέρω είναι ΠΩΣ τέθηκε η θεωρητική βάση στο ΑΝ θα ψηφίζουν τα παιδιά από την επαρχία. Με αυτό τον τρόπο νοιώθω ότι αποξενώνονται από όλα τα τεκτενόμενα της λέσχης καθώς δεν συμμετέχουν (και ΔΕΝ αναφέρομαι μόνο στην εκλογή του ΔΣ αλλά σε οτιδήποτε ψηφίζεται από τη λέσχη).
Και επαναλαμβάνω την πάγια άποψή μου, ότι μέλος της λέσχης δεν γίνεται κάποιος για "οφέλη" (λες και όφελος δεν είναι το ότι γνωρίζεις ανθρώπους με την ίδια αγάπη για σένα) ή εκπτώσεις, αλλά έτσι επειδή απλά γουστάρει. Αρκεί το περιβάλλον του γούστου του, να μην τον αποθαρρύνει από την αρχική του αγάπη. Ας σκεφτούμε τρόπους ενότητας και όχι διαχωρισμού και περιθωριοποίησης (κλασσικά ελληνικά...χαρίσματα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apnea_guru
Member
Member
apnea_guru

Τόπος : Καματερό-Μελίσια
Registration date : 08/08/2009

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 15:03

χωρις να ξερω αν εχει συζητηθει το ενδεχομενο να υπαρχει εξουσιοδοτηση απο καποιον που μενει μακρια το εχετε σκεφτει?

προσωπικα την εχω χρησιμοποιησει σε διαφορετικο συλλογο-λεσχη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 15:20

διαβαζω και ξαναδιαβαζω αυτες τις μερες τα ποστ ολων σας οχι μονο σε αυτο το τοπικ αλλα κα ισε αλλα που αφορουν το ιδιο θεμα και εχω γινει εξωφρενων (οχι οτι δεν ημουν φρενιρεις απο παλια)..
εγω ημουν μελος της λασχκς μεχρι και το 2007 και εννοω ημουν γιατι απο κει και μετα δεν ξαναπληρωσα συνδρομη γιατι εφυγα για επαρχια και ηξερα οτι δεν θα μπορω να εχω προσβαση σε καποια θεμα της λεσχης και σιγουρα δεν πιστευα οτι θα μπορουσα να ψηφισω για το καλο της λεσχης βρισκομενος μακρια απο αυτην και με αυτο θελω να ρωτησω , πως ειναι δυνατον να ξερω ποιος ειναι καταλληλος για μελος του ΔΣ αφου δεν τους γνωριζω πλεον πολλους απο αυτους αφου λογο αποστασεις δεν εχω εποικινωνια...
δεν σκεφτηκα παρολα αυτα ποτε ουτε και αντημετοπιστικα ποτε απο την λεσχη σαν ενα μη μελος της λεσχης......
παντα ημουν και ειμαι διπλα τους σε οτι μαθενω οτι κανουν ,
παντα δινω τα φωτα μου οπου μπορω...
παντα βοηθαω χωρις να θελω να γινω προεδρος ουτες καν μελος του ΔΣ γιατι αυτο που πιστευω ειναι οτι αν θες να βοηθησεις να αλλαξει μπορεις να το πετυχεις χωρις να εχεις εξουσια κα ιχωρις να χρειαστει να το μαθουν ολοι...οτι το εκανες............
ολους εσας που γραφετε για εκλογες και για δικαιωμα ψηφου δεν θελω να πω τι αισθανομαι ουτε να σας χαρακτηρισω γιατι απλα δεν θεωρω οτι το φορουμ φτιαχτικε για να μπορει ο καθενας να γραφει την γνωμη του για τον αλλο....θα σας τα πω απο κοντα ομως οταν βρεθουμε με καποιους..............

πραγματικα λυπαμαι που διαπιστωνω μετα απο τοσο καιρο τι ανθρωποι ειστε ολοι αλλα παλι καλιο αργα παρα ποτε...

ακου εκει "μας στερειτε δικαιωμα ψηφου και μας αποκοπτετε!!!!" απο που ακριβως σας αποκοπτουν και πως σας στερουνε το δικαιωμα ψηφου??? επειδη σας λενε να κανετε ενα ταξιδι για να πατε να ψηφησετε απο κοντα ??? καλα σας κανουν γιατι στο κατω κατω αφου θεωρηται τοσο σημαντκη την ψηφο σας και το ποιος θα βγει σε αυτην την καρακλα θα πρεπει να μην σας νοιαζει ο δρομος αλλα το αποτελεσμα ......λες και αν βγει ο χ ή ο ψ θα αλλαξει τοσο συμαντηκα πραγματα που μονο απο την καρακλα του μπορει ....

και πολλα ακομα θελω να πω αλλα δεν γινεται να τα γραψω γιατι ουτε ξερω να γραφω καλα ουτε και μου ειναι ευκολο να εκφραστω μεσο λεξεων που δεν εχουν την χρια της φωνης μου...γιατι για μενα αυτο ειναι εποικινωνια και οχι το φορουμ ..........
κριμα για τις προσπαθειες τοσον χρονων απο ορισμενους ....
κριμα για τους καινουργιους ΗΓΕΤΕΣ της λεσχης γιατι αν δεν το εχουν καταλαβει οι απαιτησεις εχουν αυξυθει και τα κριτηρια ειναι πολυ ποιο αυστηρα ...
και ουε και αλλημονο αν δεν ικανοποιησετε τα αιτηματα των ψηφοφορων σας .....ΠΑΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΛΕΣΧΗΣ , ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΗΝΙΑΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ,ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΩΦΕΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΗΤΕΙΑ ΣΑΣ ...
ΘΑ ΣΑΣ ΜΑΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ....που θα ειναι και σε εναν χρονο γιατι το αλλαξαμε παλι και αυτο γιατι ΗΤΑΝ ΠΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ.........

καλο κουραγιο στους απομενους και να προσεχετε γιατι θα σας παρακολουθουμε ολοι εδω μεσα μελη και μη για να σας κρινουμε εστω και απο μακρια ....ετσι απλα γιατι δεν εχουμε τιποτα καλυτερο να κανουμε σε αυτη την ζωη παρα να μπαινουμε αδω μεσα και να λεμε την παπαρια μας για τον καθενα χωρις να λογοκρινομαστε χωρις να μπορειε να μας απαντησει οπως απανταμε απο κοντα γιατι απλα ειμαστε ΚΟΤΕς .....


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ το γιατι το καταλαβαινουν οι εξυπνοι και νοημονες ανθρωποι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frankxgr
Member
Member
frankxgr

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 14/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 16:42

Γιώργο (mageiras) πραγματικά μας λείπεις.
Μακάρι να είχαμε όλοι τον δικό σου τρόπο σκέψης. Θα ήταν πιο απλά τα πράγματα και δεν θα φτάναμε να τρωγόμαστε τώρα.
Επειδή όμως τα πράγματα δεν είναι ποτέ απλά για όλους και όλοι αυτοί που σκέπτονται διαφορετικά δεν σημαίνει ότι κάνουν λάθος να θέσω κι εγώ μερικές από τις ενστάσεις που έγιναν στη Γενική Συνέλευση της λέσχης και οδήγησαν στο να μην έχουν το δικαίωμα εναλλακτικής ψήφου τα μέλη εκτός αττικής.
  1. Υπάρχουν άτομα στη λέσχη που η σχέση τους με το internet όσο και αν σας φαίνεται περίεργο, είναι από ανύπαρκτη μέχρι ούτε καν η στοιχειώδης σε σημείο τα email που αφορούν θέματα της λέσχης να μην τα διαβάζουν και να ενημερώνονται ερχόμενοι στη λέσχη (και δεν είναι 4-5 αλλά πολλοί). Τα άτομα αυτά θα βρίσκονταν σε μειονεκτικό επίπεδο αν έβαζαν υποψηφιότητα σε σχέση με άλλους υποψήφιους των οποίων η διαδυκτιακή παρουσία είναι έντονη.
  2. Οπως είπε και ο μάγειρας εκφράστηκε η απορεία πως είναι δυνατόν να ψηφίστουν υποψήφιοι όταν αυτός που ψηφίζει δεν έχει ιδέα ποιός είναι ο καθένας από τους υποψήφιους ;
  3. Πως μπορεί να διασφαλιστεί σε μια διαδυκτιακή ψηφοφορία ότι δεν θα υπάρξει πιθανότητα να αλλοιωθεί η ψήφος ;
  4. Πως μπορεί να διασφαλιστεί σε μια διαδυκτιακή ψηφοφορία θα ψηφίσει πραγματικά ο ψηφοφόρος και όχι κάποιος άλλος αντί αυτού ;
  5. Η ψήφος με email εφόσον δεν μπορεί να είναι μυστική και με βάση το καταστατικό της λέσχης η ψηφοφορία αυτή είναι μυστική δεν είναι σωστό να γίνει αποδεκτή.
  6. Ακόμη μια πρόταση που ακούστηκε για ψήφο με ψηφοδέλτιο ταχυδρομικά και θα έπεφτε στη κάλπη την ημέρα των εκλογών μπήκε στο παραπάνω σκέλος της μυστικής ψηφοφορίας

Ολα τα παραπάνω και ίσως και κάποια άλλα που ξεχνάω, είναι αυτά που τελικά κατέληξαν στην απόφαση να είναι προσωπική η ψηφοφορία με την παρουσία του καθενός μέλους στην έδρα της λέσχης και όχι με κάποια άλλη ηλεκτρονική ψηφοφορία.
Θέλω να επαναλάβω και να τονίσω ότι σε κανένα σημείο το θέμα δεν ήταν ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ.
Ημουν από αυτούς που ψήφισαν θετικά στο να βρεθεί τρόπος να ψηφίσουν τα μέλη εκτός Αττικής αλλά ΣΕΒΑΣΤΗΚΑ τις σκέψεις και τις ενστάσεις της πλειοψηφίας.
Οπως και να το κάνουμε η λέσχη δεν είναι απλά μια παρέα. Είμαστε πάρα πολλοί τώρα πια ώστε να κάνουμε μια απλή κουβέντα και να πάρουμε μια απόφαση, οπότε οι δημοκρατικές διαδικασίες των ψηφοφοριών οφείλουν να είναι το αποδεκτό αποτέλεσμα.
Θέλω να πιστεύω ότι όσοι είμαστε στη λέσχη και όσοι θέλουν να γίνουν μέλη δεν σκέφτονται απλά το τι θα κερδίσουν απο εκπτώσεις ή προσφορές. Στη λέσχη θα ενσωματωθείς γιατί το γουστάρεις, γιατί θα βρεις ανθρώπους με κοινά ενδιαφέροντα και μεράκι και γιατί έχει και ο καθένας από εμάς να προσφέρει κάτι.
Το θέμα της απομακρυσμένης ψήφου όπως φάνηκε από τη συζήτηση που έγινε δεν είναι ακόμη ώριμο για να γίνει πράξη.
Πιστεύω ότι με τον καιρό να γίνει και αυτό πράξη.

Υ.Γ. Φίλλιπε (μιας και εσύ ξεκίνησες αυτό το topic) ελπίζω να σου έδωσα μια ιδέα του τι συζητήθηκε και πως φτάσαμε σε αυτή την απόφαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 17:24

Καταρχάς Φραγκίσκο συγχαρητήρια για την απάντηση σου είναι η πιο σωστή που έχω διαβάσει και χωρίς να θίγει κανένα και εξηγείς σωστά το θέμα πώς έχει και εμένα με κάλυψες , τώρα από εκεί κει πέρα δεν χρειάζεται να εξοργίζετε κανένας δεν νομίζω ότι έγραψε κανίς κάτι το τόσο προσβλητικό η υβριστικό για κανένα μια απορία όταν εκφράζετε δεν εκφράζετε πάντα με σκοπό προσβλητικό ούτε νομίζω ότι κάποιοι συγκεκριμένοι έχουν ποτέ εδώ μέσα προσβάλει ούτε κατά διάνυα κάποιον η κάτι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 19:00

Φραγκίσκο σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις διευκρινήσεις. Η δική σου αποτελεί και την πρώτη απάντηση επί του θέματος.

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να καθαρογράψω κάτι, γιατί έχουν κάποιο δίκιο τα παιδιά που φωνάζουν. Όντως λάθος εκφράστηκα, κανείς δεν στερεί δικαίωμα ψήφου, αναγκάζει όμως τον πιο μακρινό να κάνει ένα ταξίδι που για μένα και πολλούς ακόμα καθιστά απαγορευτική την κίνηση. Σκέψου απλά, σου δίνω το μήλο (χάριν παραδείγματος) που δικαιούσαι, αλλά το βάζω στο πάνω ράφι που δεν φτάνεις...

Δεν καταλαβαίνω γιατί επεναλαμβάνετε (γενικότερα) ότι πρέπει να σεβαστούμε το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας κλπ κλπ... μα αγαπητοί μου φίλοι, ποτέ δεν τέθηκε τέτοιο ερώτημα. Κ για να καταλάβω δλδ, το αντίθετο ποιο θα ήταν; Κατα την διάρκεια της ψηφοφορίας να σκάσει μύτη κουριερ με το ψηφοδέλτιό μου; Εκ των πραγμάτων λοιπόν αποδέχομαι το αποτέλεσμα lol!

Σκοπός μου εδώ και καιρό είναι να γραφτώ στη λέσχη, και θα γραφτώ ότι και να γίνει. Ακόμα και αν δεν έχω "οφέλη", όπως το βλέπω εγώ έχω 2 επιλογές. Να κάτσω σπιτάκι μου (να βάψω κ κανα τοίχο geek ) ή να μπώ ενεργά μέσα στη λέσχη κ να τσιγκλίσω, να βοηθήσω, να καλυτερεύσω κ να αλλάξω αυτά που δεν μου αρέσουν. Εν ολίγοις, βαριέμαι το βάψιμο... Laughing εδώ είναι που μπαίνει στη μέση ΚΑΙ η ψήφος, κ ίσως γι'αυτό να το πήρα τόσο κατάκαρδα. Συμπαθάτε με, ένας "επαρχιώτης" είμαι που προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ...

Εν κατακλείδι... Γιώργαρε (μάγειρα)... με κόλλησες στον τοίχο... δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς εννοείς κ είμαι σίγουρος ότι έχουν γίνει παρανοήσεις (κ από τις 2 πλευρές). Μια κ δεν μιλάει έτσι ο μάγειρας που ξέρω, θα το "αγνοήσω" μέχρι να τα πούμε από κοντά... Δεν μπορεί, θα τα βρούμε. What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 19:13

αμα τα εχασες να ερθω να βοηθησω
δεν με εχεις δει να χανω τα λογικα μου αν και το εγραψα οτι ειμαι παραφρων....
περαν τουτου η επιθεση να ξερεις δεν ηταν προσωπικη και το διευκρινιζω οτι διαβασα ολα τα ποστ στο φορουμ και απανταω απο εδω σε ολους τους περιεργους κατα εμε.......

εμεις τα λεμε στην σελιδα μαςε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 19:49

deusxt έγραψε:

τσαμπα ναρκωτικά μοιραζετε ή εχετε πτανα νάιτ?
αμα παρει τιποτα τοαφτι μου και δεν ειμαι μεσα σας εχω δωσει στεγνα κουφαλες


Τα είπες όλα με δυο προτάσεις .Μαζι σου λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 20:59

Καλησπερα.Κυριοι ας μην λεμε κουβεντες που θα μας πικρανουν και θα δημιουργησουν κακιες.Πιστευουμε ολοι στην δυναμη της ομαδας ατομων που εχει διαμορφωθει μεσα απο το φορουμ και την λεσχη.Το οτι εχουμε διαφορετικες αποψεις ο καθενας αλλα μπορουμε και τις εκφραζουμε ειναι κατι το υγειες.Γι'αυτον το λογο οτι προβλημα εχει καποιος πρεπει να το εκφραζει και αν μη τι αλλο ειμαστε ενηλικα ατομα, μεσω της κουβεντας θα το λυσουμε.Κανεις δεν ειναι ουτε πρεπει να αισθανεται περιθοριοποιημενος , ειμαστε μια ομαδα ανθρωπων με ενα κοινο μερακι και πρεπει να υπαρχει αλληλοσεβασμος και κατανοηση!!!
Θελω να πιστευω (και λογικα ετσι θα ειναι) οτι η λεσχη δεν ειναι χωρος προσωπικων φιλοδοξιων του καθενα απο εμας,ουτε χωρος επιδειξης δυναμης και εξουσιας!!Η ομαδα αυτη ,πρεπει να ειναι χωρος διαφορετικοτητας απο την καθημερινοτητα για εμας που γουσταρουμε αυτο που μας προσφερει αυτο που λεγεται μοτοσικλετα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
deusxt
Member
Member
deusxt

Ηλικία : 53
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 17/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 23:11

μορφεασ => μου δινεις βολτα τη μπεμπα και καθαρισες
φιλιπ => δινω δ/νση στελνεις τσικουδια και καθαρισες και συ



ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΑΤΕ ΛΑΜΟΓΙΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

οταν σταματησω να πινω θα δωσω τρομερη ιδεα που θα λυσι ολα τα προβληματα
θα εμπεριεχει κρητη 36ωρο και τσικουδια και κρεατα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 00:50

deusxt έγραψε:
...
φιλιπ => δινω δ/νση στελνεις τσικουδια και καθαρισες και συ
...

Σάμη... μολών λαβέ lol! Έλα συ και ξα μας Wink

Μάγειρα, παραλίγο να παρεξηγηθούμε από παρανόηση! αλλά δεν είμαι "τέτοιος τύπος" YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
mageiras
Member
Member
mageiras

Ηλικία : 47
Τόπος : ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
Registration date : 17/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 03:13

ναι σιγα μην παρεξηγιομασταν.......

ειναι μην πιω εγω αμα πιω ολα τα ξεχνω ...δεν με ξερεις ποσο χαβαλες ειμαι γιατι δεν με παιζεται αμα με παιζατε και εμενα θα με μαθαινες

σε φιλω ρουφικτα ....ρουφικτα φιλακια........ου σουλταν....κ.τ.λ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
shadow.gr.
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
shadow.gr.

Ηλικία : 47
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Registration date : 25/05/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 10:19

παιδες διαβασα ολα τα ποστ και εχω μονο μια απορια....
υποθηκε οτι "πως να ψηφισεις καποιον που δεν ξερεις λογου οτι εισαι μακρια. (και πολυ σωστα κατα την γνωμη μου.)δλδ αν ερθει καποιος στην αθηνα να ψηφισει ομως θα σας μαθει σε μια μερα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 12:36

mikios έγραψε:

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να καθαρογράψω κάτι, γιατί έχουν κάποιο δίκιο τα παιδιά που φωνάζουν. Όντως λάθος εκφράστηκα, κανείς δεν στερεί δικαίωμα ψήφου, αναγκάζει όμως τον πιο μακρινό να κάνει ένα ταξίδι που για μένα και πολλούς ακόμα καθιστά απαγορευτική την κίνηση. Σκέψου απλά, σου δίνω το μήλο (χάριν παραδείγματος) που δικαιούσαι, αλλά το βάζω στο πάνω ράφι που δεν φτάνεις...

Φιλιππα θα σου παραθεσω τις αποψεις μου , ειμαι ενα μελος "ημερων" + ενος ομοιοπαθη μεσενα (βολιωτης) +ενος πιο μπαγιατικου μελους για να δεις @ καποιες αλλες οπτικες.
- δεν ξερω αν θα σε βοηθησω ή θα σε μπερδεψω πιο πολυ -

TomK8ww έγραψε:
spigi έγραψε:
turbogianos έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2-3 ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ , ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ :
ΕΙΜΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΟΥ "ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ @ ΔΕΝ ΨΗΦIΣΕ " .
Τις αποψεις μου τις ακουσατε.
Επειδη δεν ξερω σχεδον κανεναν απο τους προχτεσινους 5-10 αλλαλαζοντες πιστευω να μην υπαρξουν κακοθελητες @ να καταλαβουν ολοι οτι εχω το δικαιωμα να λεω οτι ειμαι αντικειμενικα ουδετερος.

Δεν θα πολυ-λογισω ,απλα θα σας ξαναπω οτι με απογοητευσε ολο αυτο το χαος , κι ολη αυτη η συνεχεια εδω μεσα...Θα σας επαναλαβω καποια πραματα (που μακαρι να κανω λαθος) τα οποια ειναι @ αυτονοητα.

1.Αν δεν υπηρχε το φορουμ δεν θα ειχα παρει χαμπαρι...οτι υπαρχει κανεις απο ολους εσας.
Ειναι ο μοναδικος πολος μαζικης ελξης νεων φιλων-μελων ειναι η μοναδικη πορτα για το vstrom club.
(Εκτος αν υπαρχει η...επιδιωξη να ειναι ενα κλειστο κατ εφημισμο club με ....μοναδικα μελη τους παλιους -που οντως μαλλον τους εγινε ο κολος να, για να το ιδρυσουν)
To ....μενος με το οποιο αντιμετωπιζαν τους forum-ites καποιοι ομιλουντες με εκανε να απορω @ γιατι να το κρυψω , να βλαστημαω την ωρα πουρθα να γραφτω .Γιατι βλεπετε αυτος που μουπε , ο υπευθυνος που με καλεσε στην τελευταια συγκεντρωση , δεν με "προετοιμασε για το τι θα αντιμετωπισω". Εβλεπα καποιους να διαφημιζουν ...την παλαιοσυνη τους @ να λενε ωμα οτι ξεκινησαν σαν μια παρεα που πανε εκδρομες @τι να τους κανουμε τους νεους ,τους εκτος αττικης @ τους forum-ιτες που δεν μας ξερουν φατσικα , @ πως θα ψηφισουν χωρις να μας γνωριζουν κλπ....

Συμπερασμα (προσωπικο) : σιγα τα λαχανα για την καρεκλα ενος club 70 μελων -που καποιοι κανουν τα παντα για να μην γινει αυτο που το βαφτισαν ( Vstrom-Hellas )
Προταση ξαναβαφτιστε το Vstrom-TeiAigaleo !

2.Είναι αγνωμοσύνη και κουταμάρα για οποιονδήποτε να μην αναγνωρίζει το έως τώρα έργο που έχει αφιλοκερδώς και ανιδιοτελώς προσφερθεί από όλους όσους το έκαναν τα προηγουμενα χρονια, με πολλα ++++++ στον ...Πέτρο νομιζω τον λενε ,αυτον που προσφέρει το μαγαζί του τόσα χρόνιαααα.

3.Ειχαμε ολοι μεγαλη τυχη ! ! ! που με την ακριβοδικαιη ! ! ! ψηφοφορια - καταμετρηση +το... κατουρημα μου ! ! ! , δεν βγηκε το σκαρ της μαχης 21-21.Δεν θελω να φανταστω τι θα γινοτανε ! ! ! Γιατι να το κρυψουμε η κατασταση ηταν @ συνεχιζει ναναι απογοητευτικη....Δεν μπορω να καταλαβω αυτο το...μαλλιοτραβηγμα τοσων 35 χρονων +++Γιατι ειδα συμπεριφορα μικρων παιδιων που εθελοτυφλουν - δεν θελουν να δουν μακρια ? θελουν να παραμεινουν λιγοι @ παλιοι κολλητοι ?

ΑΠΛΑ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ @ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ, ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ...ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ -ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ-ΝΕΟΥΣ -FORUMITES-ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ-ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ


ΑΠΛΑ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
+650 ....από ακόμα έναν απογοητευμένο(εγώ είμαι ο Βολιώτης που καθόμουν μπροστά σου!!!!!)


Τα βλέπετε κύριοι πως ξενερώνουμε τον κόσμο??????????Βλέπετε ότι η κριτική που μπορεί να ασκούν κάποια μέλη δεν είναι πάντα κακοπροαίρετη?????(τουλάχιστον η δική μου σίγουρα ΟΧΙ). Πρέπει να απαντήσουμε σ αυτούς τους ανθρώπους.............θέλουμε η δεν θέλουμε νέα μέλη??? Με έργα όμως και όχι λόγια!!!!
Ακούω εδώ μέσα κάποιους να αναφέρονται στην παλιά παρέα,την ομοφωνία,την ομοψυχία κλπ.......από ότι λένε οι παλαιότεροι η λέσχη ξεκίνησε με 5-6 άτομα,μετά γίνανε 20,και σήμερα 70-80...........Είναι λογικό λοιπόν η παρέα να σπάσει σε υποπαρέες και όσο αυξάνονται τα μέλη αυτό να συνεχίζετε...........δεν είναι κακό αυτό(κατά την γνώμη μου είναι απόλυτα υγιές)..........το κακό είναι να προσπαθούμε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου,χωρίς κέρδος τελικά!!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Κυρ Ιαν 17 2010, 16:26, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nickolaos
Member
Member
Nickolaos

Ηλικία : 48
Τόπος : Καλαματα
Registration date : 05/01/2010

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 13:33

Τι γινεται ρε παιδια μηπως εχει χαθει τελικα το νοημα του ορου λεσχη-ομαδα??Με πιο σκεπτικο αποκοπτεται ενα συνολο ανθρωπων και πετιεται στον καιαδα?Ας επικρατησει περισσοτερη συνεση η λεσχη ανθρωπων με κοινο μερακι πρεπει να ειναι ευελικτη και ανωτερη των περιστασεων και οχι φατρια!!!Ας μην το κανουμε κοινοβουλιο το θεμα,ας επικρατησει ηρεμια και σκεπτικισμος για να βρεθει λυση.Σιγουρα υπαρχει αποκλιση απο το οραμα που ειχαν οι ιδρυτες αυτης της λεσχης και σιγουρα δεν ειναι στρατοπαιδο για παλιους και νεους!!!! Συμπαθατεμαι αλλα στενοχωριεμαι με αυτα που διαβαζω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 13:47

turbogianos έγραψε:
mikios έγραψε:

Θα ήθελα σε αυτό το σημείο να καθαρογράψω κάτι, γιατί έχουν κάποιο δίκιο τα παιδιά που φωνάζουν. Όντως λάθος εκφράστηκα, κανείς δεν στερεί δικαίωμα ψήφου, αναγκάζει όμως τον πιο μακρινό να κάνει ένα ταξίδι που για μένα και πολλούς ακόμα καθιστά απαγορευτική την κίνηση. Σκέψου απλά, σου δίνω το μήλο (χάριν παραδείγματος) που δικαιούσαι, αλλά το βάζω στο πάνω ράφι που δεν φτάνεις...

Φιλιππα θα σου παραθεσω τις αποψεις μου , ειμαι ενα μελος "ημερων" + ενος ομοιοπαθη μεσενα (βολιωτης) +ενος πιο μπαγιατικου μελους για να δεις @ καποιες αλλες οπτικες.
- δεν ξερω αν θα σε βοηθησω ή θα σε μπερδεψω πιο πολυ -

TomK8ww έγραψε:
spigi έγραψε:
turbogianos έγραψε:
ΠΑΙΔΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2-3 ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΦΟΡΕΣ , ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ :
ΕΙΜΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΟΥ "ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ @ ΔΕΝ ΨΗΦΗΣΕ " .
Τις αποψεις μου τις ακουσατε.
Επειδη δεν ξερω σχεδον κανεναν απο τους προχτεσινους 5-10 αλλαλαζοντες πιστευω να μην υπαρξουν κακοθελητες @ να καταλαβουν ολοι οτι εχω το δικαιωμα να λεω οτι ειμαι αντικειμενικα ουδετερος.

Δεν θα πολυ-λογισω ,απλα θα σας ξαναπω οτι με απογοητευσε ολο αυτο το χαος , κι ολη αυτη η συνεχεια εδω μεσα...Θα σας επαναλαβω καποια πραματα (που μακαρι να κανω λαθος) τα οποια ειναι @ αυτονοητα.

1.Αν δεν υπηρχε το φορουμ δεν θα ειχα παρει χαμπαρι...οτι υπαρχει κανεις απο ολους εσας.
Ειναι ο μοναδικος πολος μαζικης ελξης νεων φιλων-μελων ειναι η μοναδικη πορτα για το vstrom club.
(Εκτος αν υπαρχει η...επιδιωξη να ειναι ενα κλειστο κατ εφημισμο club με ....μοναδικα μελη τους παλιους -που οντως μαλλον τους εγινε ο κολος να, για να το ιδρυσουν)
To ....μενος με το οποιο αντιμετωπιζαν τους forum-ites καποιοι ομιλουντες με εκανε να απορω @ γιατι να το κρυψω , να βλαστημαω την ωρα πουρθα να γραφτω .Γιατι βλεπετε αυτος που μουπε , ο υπευθυνος που με καλεσε στην τελευταια συγκεντρωση , δεν με "προετοιμασε για το τι θα αντιμετωπισω". Εβλεπα καποιους να διαφημιζουν ...την παλαιοσυνη τους @ να λενε ωμα οτι ξεκινησαν σαν μια παρεα που πανε εκδρομες @τι να τους κανουμε τους νεους ,τους εκτος αττικης @ τους forum-ιτες που δεν μας ξερουν φατσικα , @ πως θα ψηφισουν χωρις να μας γνωριζουν κλπ....

Συμπερασμα (προσωπικο) : σιγα τα λαχανα για την καρεκλα ενος club 70 μελων -που καποιοι κανουν τα παντα για να μην γινει αυτο που το βαφτισαν ( Vstrom-Hellas )
Προταση ξαναβαφτιστε το Vstrom-TeiAigaleo !

2.Είναι αγνωμοσύνη και κουταμάρα για οποιονδήποτε να μην αναγνωρίζει το έως τώρα έργο που έχει αφιλοκερδώς και ανιδιοτελώς προσφερθεί από όλους όσους το έκαναν τα προηγουμενα χρονια, με πολλα ++++++ στον ...Πέτρο νομιζω τον λενε ,αυτον που προσφέρει το μαγαζί του τόσα χρόνιαααα.

3.Ειχαμε ολοι μεγαλη τυχη ! ! ! που με την ακριβοδικαιη ! ! ! ψηφοφορια - καταμετρηση +το... κατουρημα μου ! ! ! , δεν βγηκε το σκαρ της μαχης 21-21.Δεν θελω να φανταστω τι θα γινοτανε ! ! ! Γιατι να το κρυψουμε η κατασταση ηταν @ συνεχιζει ναναι απογοητευτικη....Δεν μπορω να καταλαβω αυτο το...μαλλιοτραβηγμα τοσων 35 χρονων +++Γιατι ειδα συμπεριφορα μικρων παιδιων που εθελοτυφλουν - δεν θελουν να δουν μακρια ? θελουν να παραμεινουν λιγοι @ παλιοι κολλητοι ?

ΑΠΛΑ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ @ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΛΟΙ, ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ...ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ -ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ-ΝΕΟΥΣ -FORUMITES-ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ-ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ


ΑΠΛΑ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
+650 ....από ακόμα έναν απογοητευμένο(εγώ είμαι ο Βολιώτης που καθόμουν μπροστά σου!!!!!)


Τα βλέπετε κύριοι πως ξενερώνουμε τον κόσμο??????????Βλέπετε ότι η κριτική που μπορεί να ασκούν κάποια μέλη δεν είναι πάντα κακοπροαίρετη?????(τουλάχιστον η δική μου σίγουρα ΟΧΙ). Πρέπει να απαντήσουμε σ αυτούς τους ανθρώπους.............θέλουμε η δεν θέλουμε νέα μέλη??? Με έργα όμως και όχι λόγια!!!!
Ακούω εδώ μέσα κάποιους να αναφέρονται στην παλιά παρέα,την ομοφωνία,την ομοψυχία κλπ.......από ότι λένε οι παλαιότεροι η λέσχη ξεκίνησε με 5-6 άτομα,μετά γίνανε 20,και σήμερα 70-80...........Είναι λογικό λοιπόν η παρέα να σπάσει σε υποπαρέες και όσο αυξάνονται τα μέλη αυτό να συνεχίζετε...........δεν είναι κακό αυτό(κατά την γνώμη μου είναι απόλυτα υγιές)..........το κακό είναι να προσπαθούμε να βγάλουμε ο ένας το μάτι του άλλου,χωρίς κέρδος τελικά!!!!

Μάλιστα.
Φίλε turbogianos μπορείς να δώσεις το αρχικό λινκ του ποσταρίσματος σου με τις απόψεις σου που παραθέτεις ποιο πάνω,γιατί δεν το βρίσκω V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 13:55

παιδια καλημερα θα ζητησω μια χαρη απο το ΔΣ οσα παιδια θελουν να γραφτουν στην λεσχη εκτος απο την εκδρομη την καφεσυναντηση στην λεσχη,να τους δοθει η ευκαιρια να παραβρεθουν σε μια Γεν.Συνελευση μελων και μετα να δουν αν θελουν να γραφτουν,γιατι βλεπω πολυ απογοητευση απο μερικους φιλους χωρις να εχουν αδικο ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pulsar
Member
Member
pulsar

Ηλικία : 57
Τόπος : Πετρουπολη
Registration date : 30/03/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 13:58

Αντωνη καλημερα και χρονια πολλα για την γιορτη σου αυτο που εγραψε ο tourbogianos ειναι στη ενοτητα των μελων λεσχης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 14:26

pulsar έγραψε:
Αντωνη καλημερα και χρονια πολλα για την γιορτη σου αυτο που εγραψε ο tourbogianos ειναι στη ενοτητα των μελων λεσχης
Σε ευχαριστώ και να είσαι καλά.Επειδή τώρα συνέρχομαι από κάτι παλιο τζακ, drink αυτήν την ενότητα την βλέπουμε εμείς τα απλά μέλη του φόρουμ ή όχι;
Γιατί μια αναζήτηση που έκανα δεν μπόρεσα να τη βρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 15:25

Αντωνη χρονια πολλα και οτι επιθυμεις. Οσο για την ενοτητα που λες η απαντηση ειναι οτι τα μελη του φορουμ που δεν ειναι και μελη λεσχης δεν εχουν προσβαση σε αυτο το κομματι του φορουμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
frankxgr
Member
Member
frankxgr

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 14/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 15:33

cantona έγραψε:
Επειδή τώρα συνέρχομαι από κάτι παλιο τζακ, drink αυτήν την ενότητα την βλέπουμε εμείς τα απλά μέλη του φόρουμ ή όχι;
Γιατί μια αναζήτηση που έκανα δεν μπόρεσα να τη βρω.
Αντώνη πρώτα απ' όλα χρόνια πολλά.
Οχι είναι μια ενότητα για τα μέλη της λέσχης και δεν είναι ορατή από τους υπόλοιπους.
Και πρωτού ξεκινήσουν φωνές γιατί γίνεται αυτό, να εξηγήσω λέγοντας ότι είναι μια ενότητα στην οποία ποστάρουν μέλη της λέσχης για θέματα που αφορούν την λέσχη και όχι το forum. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν είναι φανερή σε όλους τους υπόλοιπους.
Μιας και μεταφέρθηκε όμως αυτούσιο (εν μέρι κακώς για εμένα) θα πω την αποψή μου για να μην μείνουν λαθεμένες εντυπώσεις.

Πρώτα απ' όλα Γιώργο (turbogianos) θεωρώ άδικο και πάνω απ' όλα πολύ βιαστικό να κρίνεις ανθρώπους και συμπεριφορές με την πρώτη σου επαφή.
Οπως είπες κι ο ίδιος έχεις έρθει άλλες 2 φορές για καφέ στη λέσχη και δεν γνωρίζεις πάνω από 2-3 άτομα και αυτά όχι καλά. Αν είχες λίγο χρόνο παραπάνω στη λέσχη και είχες και λίγο πιο στενή επαφή με κάποια από τα μέλη που βιάστηκες να κρίνεις ίσως να το έβλεπες λίγο πιο ήπια.
Παρ' όλα αυτά μπορώ να διακαιολογήσω την απογοητευσή σου αλλά θέλω να σου επαναλάβω ότι βιάστηκες να κρίνεις.


Πάμε τώρα στην ουσία.
Αν η λέσχη ήθελε να είναι ένα κλειστό club δεν θα υπήρχε αυτό το forum που γράφουμε τώρα (τουλάχιστον με αυτή τη μορφή που είναι τώρα. Πιθανότατα θα υπήρχε κάτι άλλο αλλα αυτό δεν έχει σημασία).
Αν η λέσχη ήθελε να είναι ένα κλειστό club εσύ δεν θα ήσουν γραμμένος και δεν θα είχες άποψη για να μπορείς να την εκφράζεις τώρα.
Αν ήθελε η λέσχη να είναι κλειστό club θα είχε και αυστητρούς κανόνες συμπεριφοράς και θα απαιτούσε αυστηρές γραμμές από τα μέλη της. Το ότι υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετικές απόψεις και γνώμες και μπορούν να τις εκφράζουν αποδεικνύει ότι δεν έχει παρωπίδες και γραμμές από τις οποίες δεν ξεφεύγει. Οπως έχω αναφέρει και άλλη φορά ευτυχώς δεν βγαίνουμε όλοι από ένα καλούπι για να έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης. Αυτό μας δίνει τη δυνατότητα να εκφράζουμε τις απόψεις μας όπως έκανες και εσύ.

Η λέσχη είναι ένας ζωντανός οργανισμός όπως είναι και αυτό το forum και σίγουρα θα υπάρξουν και στιγμές έντασης όπως υπάρχουν και εδώ μέσα και θα ακουστούν και φωνές έντονες που πάνω σε μια κουβέντα θα ξεφύγουν και πράγματα που αν καθήσεις και το ξανασυζητήσεις θα φανεί ότι ειπώθηκαν λάθος.
Εδώ καταφέρνουμε να δημιουργούνται εντάσεις εδώ μέσα που καθόμαστε και γράφουμε πίσω από ένα πληκτρολόγιο και έχουμε το περιθώριο να σβήσουμε αυτό που γράψαμε και να το ξαναγράψουμε. Και πάλι παρεξηγούμαστε επειδή ο γραπτός λόγος μένει και ο καθένας που το διαβάζει μπορεί να το κρίνει και διαφορετικά.

Για εμένα το θέμα είναι με βάση την αγάπη για αυτό που λέμε μοτοσυκλέτα και το μεράκι μας να βρούμε κοινούς δρόμους.
Οσο ισχύει αυτό, οι εντάσεις και οι διαφορές θα λύνονται και θα προχωράμε. Αν θέλουμε να πιανόμαστε από μικροπράγματα και να τρογώμαστε δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 15:34

cantona έγραψε:
Μάλιστα.
Φίλε turbogianos μπορείς να δώσεις το αρχικό λινκ του ποσταρίσματος σου με τις απόψεις σου που παραθέτεις ποιο πάνω,γιατί δεν το βρίσκω V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 8117

Συν-φορουμιτη cantona - (μαλλον γιορταζεις νασαι παντα ορθιος @ χρονια καλα) , το λινκ ειναι :
http://vstromhellas.forumgreek.com/forum-f33/topic-t5492-165.htm

Aν δεν το βλεπεις , μαλλον θαχουν προσβαση μονο τα μελη του vstrom club , ειμαι στραβογιαννο @ δεν ειμαι σιγουρος για την πληροφορηση ...

"Οι απόψεις που παραθέτω πιο πάνω " ειναι αυτονοητες απο τα γραφομενα που ποσταρισα κι εδω...ειναι συνεχεια αυτων που ακουσα-εγιναν-ειπα στην ΓΣ της περασμενης Τεταρτης ...μια μεγαλη πονεμενη ιστορια ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΣ...


Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ ?ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝ-ΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΜΕ ΟΙ ΤΟΥ CLUB ? -ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝΑ ΚΙ ΕΓΩ...ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ ....O ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ...ΣΕ ΑΜΝΟΥΣ @ ΕΡΙΦΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ! ! ! ΛΑΜΠΡΑΑΑ ! ! !

Kαι να επαναλαβω μονο (επειδη το "Λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν") : ΣΕ ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ...ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΟΜΟΙ-ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ -ΙΣΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ-ΝΕΟΥΣ -FORUMITES-ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ-ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ.

THE END V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 482447


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Κυρ Ιαν 17 2010, 16:17, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
frankxgr
Member
Member
frankxgr

Ηλικία : 56
Τόπος : ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Registration date : 14/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 16:14

turbogianos έγραψε:

Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ ?ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝ-ΦΟΡΟΥΜΙΤΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΜΕ ΟΙ ΤΟΥ CLUB ? -ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΗΜΟΥΝΑ ΚΙ ΕΓΩ...ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ ....O ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ...ΣΕ ΑΜΝΟΥΣ @ ΕΡΙΦΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ! ! ! ΛΑΜΠΡΑΑΑ ! ! !
Αν θυμάμαι καλά Γιώργο είσαι δάσκαλος.
Οπότε το "Τα εν οίκω μη εν δήμω" φαντάζομαι κάτι θα σου λέει.
Φαντάζομαι στο σχολείο που είσαι όταν κάνετε γενική συνέλευση οι καθηγητές, δεν τοιχοκολείτε μετά τα πρακτικά της συνέλευσης.
Και αν μένεις σε πολυκατοικία το τι γίνεται στο σπίτι σου δεν το αναφέρετε στον πίνακα ανακοινώσεων της πολυκατοικίας.

Και για να τελειώνουμε με αυτό το θέμα όποιος θέλει να ενημερωθεί για το τι γίνεται στη λέσχη και τον ενδιαφέρει μπορεί να έρθει να μάθει η απλά να ρωτήσει και θα πάρει απάντηση.
Η λέσχη δεν έχει να κρύψει κάτι οπότε και δεν τίθεται θέμα διαφάνειας.
Οπως και να το κάνουμε η λέσχη είναι ένας σύλογος που έχει διαφορετικούς κανόνες λειτουργίας από το forum και σε καμία περίπτωση δεν έχει βάση ο χαρακτηρισμός σου "ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ...ΣΕ ΑΜΝΟΥΣ @ ΕΡΙΦΙΑ "
Αν εσύ το βλέπεις έτσι λυπάμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 19:49

Μια ερώτηση μόνο..

Στις εκλογές του κράτους πάμε όλοι στην Αθήνα ??

Οταν μιλάμε για ένα σύνολο μοτοσυκλετιστών με την ίδια αγάπη και κοινά
και είναι κάτι το οποίο έχει Πανελλαδική εμβέλεια τότε θα έπρεπε ίσως η λύση να
είναι λίγο πιο δημοκρατική..

Τώρα προς το Δ.Σ. της λέσχης..

Θέλετε να είστε καλλυμένοι ??
Σε κάθε εγγραφή νέου μέλους να τονίζετε πως η ψηφοφορία
μία φορά τον χρόνο θα πρέπει να γίνεται στην Αθήνα..(που και αυτό καταργεί την έννοια της ελευθερίας ψήφου)
αλλά επειδή η εγγραφή γίνεται ΜΟΝΟ με τη θέληση του καθενός μας,όποιος δέχεται αυτόν τον τρόπο
εκλογών συνεχίζει,αλλιώς μένει σαν μέλος του φόρουμ και όχι της λέσχης..

Δεν είναι πιο σωστό ??

Αυτά έπρεπε σαν οργάνωση η λέσχη να το είχε προβλέψει..
Αλήθεια,πέρυσι και πρόπερσι και δεν ξέρω πόσες φορές κάνατε εκλογές,πώς έγιναν τότε ??
Πώς ψήφισαν τα μέλη από επαρχία ??


Σεν υποστηρίζω και δεν κατακρίνω καμμία απόφαση,απλά επειδή κι εγώ είμαι
στο τσακ να κάνω εγγραφή,θέλω πριν δώσω έστω και 1? να ξέρω τί παίρνω..
Τί δικαιώματα έχω..Πώς θα ακούγομαι σαν μέλος λέσχης..Πώς θα ψηφίζω..
Πώς μπορώ πχ. να έχω δικαίωμα να εκλεγώ..

Ολα αυτά πιστεύω πως πρέπει να ξεκαθαριστούν,όχι τπτ άλλο απλά να μην υπάρχουν
παρεξηγήσεις μεταξύ των μελών ''Της ίδιας της λέσχης''..

Το φόρουμ είναι ένα έδρανο απλά του καθενός μας για να εκφραστεί,να πεί την γνώμη του
πάνω σε διάφορα θέματα,είτε τον ακούει κάποιος είτε όχι..(διαβασει στην προκείμενη)..

Ευχαριστώ που διαβάστηκα

φιλικά

Στράτος

_________________
V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
EKEINOS
gold member
gold member
EKEINOS

Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 17/01/2008

V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: V-Strom έλα 'δω club   V-Strom έλα 'δω club - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 20:59

Επι Διαδικαστικού

Η ψηφοφορία γίνεται ως εξής

1) Ανακοινώνονται οι υποψήφιοι δύο μήνες νωρίτερα και καλό είναι να κάνουν και προγραμματικές δηλώσεις για το τι σκοπεύουν να κάνουν 'η να διορθώσουν, ώστε να υπάρχει και μια κάποια δέσμευση

2) Ολοι οι παρόντες και οι απομακρυσμένοι βάζουν τα ψηφοδέλτια μέσα σε φάκελο ίδιο για όλους με σφραγίδα και αύξοντα αριθμό

3) Η οργανωτική επιτροπή ένα μήνα νωρίτερα στελνει στα απομακρυσμένα μέλη ένα μεγάλο φάκελο που μέσα του περιλαμβάνει

Α) το ψηφοδέλτιο η τα ψηφοδέλτια η τα ονόματα των υποψηφίων αν κατεβαίνουν μεμονωμένοι
Β) ένα φάκελο όμοιο με αυτόν που μπαίνει στην κάλπη
Γ) οδηγίες για το πώς θα ψηφίσει και πόσους θα επιλέξει

4) Το απομακρυσμένο μέλος έχει υποχρέωση να στείλει πίσω τουλάχιστον μία εβδομάδα πριν την συγκεκριμένη ημερομηνία ψηφοφορίας
ένα μεγάλο φάκελο μέσα στον οποίο θα βρίσκεται κλειστός ο φάκελος με το ψηφοδέλτιο

5) Την ημερομηνία της ψηφοφορίας οι φάκελοι με τα ψηφοδέλτια των απομακρυσμένων μελών μπαίνουν μέσα στην κάλπη μαζί με αυτων που είναι παρόντες στην ψηφοφορία και έτσι εξασφαλίζεται η ανωνυμία της ψήφου.

Αυτα τα έγραψα γιατί στο δικό μου επαγγελματικό σωματείο ήμουν πολλά χρόνια και έμαθα πολλά πράγματα. Ελπίζω να βοήθησα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

V-Strom έλα 'δω club

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Απόψεις....-
Μετάβαση σε: