Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 19:57

Παραγγελθησαν οι τετραπιστονες δαγκανες απο sv 1000 και αναμενω να ερθουν για να τουμπανιασω τα φρενα.Σε περιπτωση που χρειαστουν καποια επισκευη του στυλ λαστιχακια κλπ,υπαρχει καταστημα που πουλαει κιτ επισκευης ή να παρω δανειο και να παω στο Σφακιανακη?Αν δεν χρειαζονται επισκευη,αλλα ανοιχτουν και βγουν τα πιστονια για να καθαριστουν εσωτερικα απο μουργα,μακα,κατακαθια κλπ,πρεπει να αλλαχθουν τα λαστιχακια ή τα επανατοποθετω?
Παρακαλω μονο σοβαρες και εμπεριστατωμενες προτασεις και ο,τι ηθελε προκυψει.... 👅 Shocked geek study unsure drink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 20:29

2106080173
Μανος Μοραρης.

Χωρις υπερβολες ισως ο καλυτερος επαγγελματιας φρενας που ξερω.
Προχτες του εστειλα τις δικες μου brembo για ελεγχο και αλλαγη σε οτι χρειαζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 20:52

Loxias έγραψε:
2106080173
Μανος Μοραρης.

Χωρις υπερβολες ισως ο καλυτερος επαγγελματιας φρενας που ξερω.
Προχτες του εστειλα τις δικες μου brembo για ελεγχο και αλλαγη σε οτι χρειαζεται.

Οντως,μπηκα σε διαφορα σαιτ και διαβασα τα καλυτερα για πατηρ και υιο.Αν εχω θεμα μαλλον εκει θα καταληξω...Ευχαριστω λοχια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loxias
gold member
gold member
loxias

Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Registration date : 06/07/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 20:56

Εχει πολυ καιρο που πολλα αντιστοιχα κλαμπ συνεργαζονται με τον Μανο.
Ασε που ειναι και οικονομικοτατος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 00:14

παντως ετσι για να ξερεις Ο - RING ( ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ) δεν ξαναχρησιμοπουμε ποτε ΠΟΤΕ ποτε τα ιδια.
οπουδηποτε και να ειναι αυτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 01:10

Loxias έγραψε:
2106080173
Μανος Μοραρης.

Χωρις υπερβολες ισως ο καλυτερος επαγγελματιας φρενας που ξερω.

respect

_________________
ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 14:13

Εγω όταν έψαξα κιτ για τις tokico δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο πουθενά στην ελλάδα μόνο παραγγελία (σφακιανάκης) με κόστος περίπου στα 75-80€.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠεμ Ιαν 14 2010, 16:01

Snakeye έγραψε:
Εγω όταν έψαξα κιτ για τις tokico δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο πουθενά στην ελλάδα μόνο παραγγελία (σφακιανάκης) με κόστος περίπου στα 75-80?.

Μονο παραγγελια απο σφακ 36 ευρω το σετ και μονο για την μια δαγκανα χωρις τα πιστονια,σετα λαστιχακια...Παλι δανειο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 16:54

Σημερα το πρωι ηρθαν οι αποστατες για τις 4πιστονες tokico,απο Αμερικα.Η δουλεια που κανει το παληκαρι ειναι φοβερη και δεν χωραει συζητηση επ'αυτου.Η απορια μου -και την εκφραζω πριν γινει η μοντιφα στα φρενα- ειναι η εξης: Εχω κολλητο φιλαρακι ο οποιος εχει ενα GSXR 1300 κ-9 HAYABUSA και αγορασε μια ακτινικη τρομπα για το μπροστα φρενο.Ετσι λοιπον του εμεινε η μαμισια μαζι με την μανετα.Με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι μου την ΧΑΡΙΖΕΙ!!!Ρωταω λοιπον αν ειναι η ιδια με αυτη που φοραει το στρωμα.Αν ναι, δεν κανω τιποτα.Αν δεν ειναι, μπαινει στο στρωμα?Και αν μπει θα εχω διαφορα ΄λογω των σωληνακιων υψηλης μαζι με τις τετραπιστονες ή τσαμπα ο κόπος????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Snakeye
Member
Member
Snakeye

Ηλικία : 51
Τόπος : Πατήσια, ΑΘΗΝΑ
Registration date : 19/01/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΠαρ Ιαν 15 2010, 23:29

Η τρόμπα έχει να κάνει με την αίσθηση και όχι με την δύναμη. Δεν ξέρω τα στοιχεία της τρόμπας που ανάφερες και δεν ξέρω αν μπαίνει εύκολα.

Εγώ έβαλα ακτινική 19αρα απο b-king και πέραν της διαφορετικής αίσθησης σε σχέση με την μαμά δεν κάθεται καλά η χούφτα με αποτέλεσμα να θέλει τροποποίηση.

Δυστηχώς σε αυτές τις περιπτώσεις δοκιμάζεις και προχωράς.

Να έχεις υπόψη σου ότι μπορεί να κερδίσεις με τις δαγκάνες και τα διαφορετικά τακάκια +30% καλύτερη απόδοση φρένων αλλά λόγω των περισότερων πιστονιών η τρόμπα θα αποκτήσει μεγαλύτερη διαδρομή και διαφορετική αίσθηση.

Βέβαια η αυξημένη απόδοση θα συνδιαστεί με την διαφορετική συμπεριφορά της τρόμπας και θα προκύψει μια νέα αίσθηση των φρένων σου. Μάλιστα μέχρι να πατήσουν τα καινούργια τακάκια στους δισκους σου (η tokico είναι για διάμετρο 320mm έναντι 310mm του δικού μας) η αίσθηση θα μεταβάλεται.

Η αποψή μου είναι να βάλεις πρώτα τις δαγκάνες και αφού πατήσουν τα τακάκια και έχεις σαφή εικόνα της νέας κατάστασης ανάλογα προχωράς, εδώ θα είμαστε και εμείς να βοηθήσουμε με περισσότερα στοιχεία πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
KOYRKOYBINIS
Member
Member
KOYRKOYBINIS

Ηλικία : 42
Τόπος : ΚΑΜΑΤΕΡΟ
Registration date : 14/06/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 15:05

Εχεις δικιο,οι δουλειες και οι τροποποιησεις θα γινονται μια μια.Μολις μπουν οι δαγκανες εδω ειμαστε να σας εκφερω αποψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΔευ Φεβ 08 2010, 22:39

Loxias έγραψε:
2106080173
Μανος Μοραρης.

Χωρις υπερβολες ισως ο καλυτερος επαγγελματιας φρενας που ξερω.
Προχτες του εστειλα τις δικες μου brembo για ελεγχο και αλλαγη σε οτι χρειαζεται.
Έχουμε διεύθυνση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toyota

toyota

Ηλικία : 46
Registration date : 31/03/2008

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ   ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ Icon_minitimeΤρι Μάης 14 2013, 08:55

cantona έγραψε:
Loxias έγραψε:
2106080173
Μανος Μοραρης.

Χωρις υπερβολες ισως ο καλυτερος επαγγελματιας φρενας που ξερω.
Προχτες του εστειλα τις δικες μου brembo για ελεγχο και αλλαγη σε οτι χρειαζεται.
Έχουμε διεύθυνση;

Ζαιμι 1, Αγ. Παρασκευη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΚΙΤ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΔΑΓΚΑΝΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Φρένα-Μετάδοση-
Μετάβαση σε: