Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
WWW
Member
Member
WWW

Ηλικία : 47
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 25/10/2008

Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help)   Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Icon_minitimeΔευ Δεκ 21 2009, 20:14

Παίδες μετά από καιρό να μαι και πάλι. Κάτι ένα ατυχηματάκι που είχα (ευτυχώς όχι με τη μηχανή αλλά με μια "ρυμούλκα" στη δουλειά μου ... μεγάλη ιστορία + το ότι οι δουλειές είχαν πάει πολύ πίσω και έτρεχα ... κουτσαίνοντας) μου στέρησαν την παρέα σας καθώς και το μηχανάκι μου (για τουλάχιστον έναν ακόμα μήνα, μέχρι να συνέλθουν τα δάχτυλά μου).

Στο θέμα.

Χαζεύοντας χθες στο E-bay, έπεσα σε έναν τύπο που πουλούσε ένα Power Commander PCIII USB, μεταχοιρισμένο με 150 δολλάρια, δηλαδή κάπου 110 ευρώ. Ο τύπος από τις ΗΠΑ, τράκαρε με ... ελάφι και έβγαλε το μηχανάκι Off. Εϊχε το ίδιο μοντέλο Κ4 με το δικό μου και τον ίδιο κωδικό PCIII που φοράνε όλα τα 1000άρια.

Το θέμα είναι πως θα πρέπει πλέον να κάνω δυναμομέτρηση και καυσανάλυση, να απενεργοποιήσω το O2 Sensor (σύμφωνα με τα ξένα φόρα) κλπ κλπ.

Η Πάτρα είναι πολύ μικρή για κάτι τέτοιο.

Επομένως, με το που θα ξανακαβαλήσω. χτυπάω αδειούλα και θα ανέβω Αθήνα (Tassos αν ακούς θα γίνε η αντιγραφή των αντάπτορων τότε>. Για πείτε τώρα εσείς οι ειδικοί - εξειδικευμένοι. Ποιός είναι αυτός ο μάστορας - συνεργείο που σέβεται τη δουλειά του και μπορεί να δυναμομετρήσει - καυσαναλύσει το μηχανάκι μου, με σκοπό να φτιάξει χάρτες ???? Και τι θα πρέπει να πληρώσω για κάτι τέτοιο ?

<Να που θα δούμε τι κάνουν και οι δευτερεύουσες και αν τρέχει φτωχό από μίγμα ή όχι. Θα το μετρήσω πρώτα έτσι όπως είναι, δηλαδή με +5 +5 +5 του Yoshi Box και τις πεταλούδες βγαλμένες, έτσι για να δούμε αν ήταν σωστό, πριν ρυθμίσουμε PCIII>


Bretso, Tazako και "λοιποί Θεοί Μακαριστοί κι Αιώνιοι", κάτι θα ξέρετε ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrakos35
Member
Member
spyrakos35

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help)   Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Icon_minitimeΔευ Δεκ 21 2009, 20:22

να με συμπαθας αλλά αν θυμάμαι καλά, ήσουν ευχαριστημένος απο αυτό που είχες φτιάξει αφενός και επιπλέον είχες πουλήσει και το παουερ κομμάντερ σου....

τι έγινε???? εκτός και αν σε μπερδεύω με άλλον.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
WWW
Member
Member
WWW

Ηλικία : 47
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 25/10/2008

Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help)   Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help) Icon_minitimeΔευ Δεκ 21 2009, 20:23

spyrakos35 έγραψε:
να με συμπαθας αλλά αν θυμάμαι καλά, ήσουν ευχαριστημένος απο αυτό που είχες φτιάξει αφενός και επιπλέον είχες πουλήσει και το παουερ κομμάντερ σου....

τι έγινε???? εκτός και αν σε μπερδεύω με άλλον.....

Δυστυχώς Σπυράκο με μπερδεύεις με κάποιον άλλο.

Είχε πέσει παλαιότερα ένα Power Commander στα χέρια μου (μάλλον πολύ κοντά στα χέρια μου), γιατί το παλικάρι ζητούσε 250 ευρώ και δεν τα έδωσα.

EDIT: Σπύρο ξέχασα να πω πως από επιδόσεις ευχαριστημένος ήμουν και είμαι ακόμα ... Το πρόβλημα είναι το γνωστό, αν δουλεύει ξερό ή όχι, πράγμα υποκειμενικό χωρίς καυσανάλυση. Τώρα που προέκυψε και το PCIII (Κυρίως εξαιτίας της πολύ χαμηλής τιμής που το βρήκα), πιστεύω πως έχουμε έναν λόγο παραπάνω να ρυθμιστεί σωστά. Άλλωστε ό,τι μετράται τείνει να βελτιώνεται ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Dynojet PCIII USB - Το πήρα (Bretsos - Tazakos κλπ Tunners - Help)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: