Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 15:32

Μετά από πολύ σκέψη,και μετά από την παρότρυνση του φίλου ilias 1967,έκατσα σε τούτο το μαραφέτι(μπλιάχ),να σας μεταφέρω τις εμπειρίες μου(ψαράς γαρ),στα θέματα ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ.
Εαν μείνεις από βενζίνη στο δρόμο με την μοτό η το τουτού,κανένα πρόβλημα..............μπετονάκι κλπ.......κλπ
Εαν μείνεις από τρόμπα βενζίνης................πάλι κανένα πρόβλημα..................έρχετε η ΣΠΡΟΞ ΣΕΡΒΙΣ,και σε φορτώνει......κλπ.....κλπ
Αν μείνεις όμως από οποιοδήποτε θέμα βενζίνης(και όχι μόνο),στην θάλασσα.............ΑΠΛΑ ΧΕΣΤΗΚΕΣ........η πιό σωστά........ΑΠΛΑ ΠΝΙΓΗΚΕΣ....... dead
Για αυτό οι άνθρωποι (εταιρείες),που κατασκευάζουν μηχανές για θάλασσα,δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό,για την ανθρώπινη ζωή. Πάραυτα υπάρχουν και τα αξεσουάρ.Ενα από αυτά που θα σας προτείνω,ειναι ο Mr. FUNNEL.Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 0089
Βλέποντας την εικόνα,δεν σας λέει τίποτα από ένα απλό χωνί.Δεν είναι έτσι όμως,διότι αυτό είναι ένα ΕΙΔΙΚΟ χωνί που κατακρατά το νερό και τα μικροσκοπικά σωματίδια(που να βλέπατε τι κράτησε,όταν τούμπαρα το ρεζερβουάρ στα 18000κμ),διότι στο κέντρο,εκτός του βαθουλώματος που έχει για να κρατά το νερό,έχει και μια ΠΑΝ-ΨΙΛΗ σίτα...........Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 0090..ορίστε πως δουλεύειΘέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 0094Θα εκπλαγείτε τι μπορεί να κάνει αυτό το πράμα.Τώρα θα μου πείτε,πρέπει να κουβαλάω το χωνί στο βενζινάδικο????(αυτοί που μένουν επαρχία σίγουρα μπορούν),,,,,,,,,,για τους άλλους.......μπετονάκι ασφαλείας 10-15λίτρα απ τα ναυτιλιακά.....και η δουλειά στο σπίτι!!!!!!!(για να την γλυτώσει και ο βενζινάς)ΑΛΛΟΙΩΣ XYLO XYLO XYLO XYLO Να είστε σίγουροι,ότι και αν δεν δείτε την πρώτη φορά σκουπίδια μεσ στο χωνί,θα δείτε την δεύτερη η την τρίτη.Τώρα αν πάτε τα υπολείματα στον βενζινά(σιγά μην βρείτε άκρη),θα ακούσετε τις θεωρίες του τύπου:εγω που καθαρίζω δεξαμενές(στα 100πρατήρια που ξέρω, μόνο ένας το κάνει και αυτός μακριά),στην τρόμπα υπάρχει σίτα(καλσόν) και δεν περνάει τίποτα..........................και άλλες τέτοιες π@παριές.............
΄Τέλος,και εγώ όπως και εσείς,σε δικό μου βενζινά έβαζα,(όσο μπορούσα βέβαια),και όταν του μίλησα για την σίτα του strom που έβγαλα στα 18000κμ,η πρώτη αντίδραση ήταν επίθεση,και μετά απο μεγάλη επιμονή δική μου έσπασε και είπε:KANEIΣ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ..........υπάρχει σε 3 μεγέθη(κάνει και για πετρέλαιο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 16:04

ok μας έπεισες ξεκίνα πάουερμπάιμπάι προβατίνα...τι χρωστάω ? Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrakos35
Member
Member
spyrakos35

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 16:48

απορία???

επειδή το προιον είναι αμερικάνικο, συνοδεύεται και από το ανάλογο μπαστουνι του μπεηζμπολ XYLO για την περίπτωση που πρέπει να δείρουμε τον βενζινά ή πρεπει να κάνουμε άλλο παουερ μπαι???

και αν δεν συνοδεύεται, μήπως πρεπει να τα κάνουμε μαζί???




παιδιά να κανουμε ολοκληρωμένες προτάσεις παρακαλώ.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 17:28

που ποιόν και πότε Δέρνουμε....

κανε κλίκ κι ερχομαι!!!!

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 43
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 17:44

τελικά λινκ υπάρχει Θωμά? κόστος? το φιλτράκι θέλει αλλαγή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 17:58

Γιάννη δεν ξέρω αν υπάρχει λίνκ,εγώ απ τα ναυτιλιακά τόχα αγοράσει(κανά 20άρι ευρώ αν θυμάμε),ανταλλακτικό δεν υπάρχει,αλλά εγώ που το χρησιμοποιώ 4 χρόνια τώρα στην βάρκα(σε βενζίνα με λάδι κιόλας),και έχω βγάλει τόννους σκουπίδια(υπερβολή),δεν έχει πάθει τίποτα.


Υ.Γ. νομίζω ο Mr. FUNNEL,μιλάει για ανοξείδοτο σιτάκι στο χωνί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tassos...
Member
Member
tassos...

Ηλικία : 37
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/04/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 18:59

OΠΑ...


Για πε...

Από ποιό μαγαζί το πήρες???

Μακράν το χρησημότερο αξεσουάρ για τα ελληνικά δεδομένα(βενζινάδικα)...

Ε ρε, θα μας πάνε μέσα για ξυλοδαρμό...
XYLO XYLO ti!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 19:04

Πάμε δλδ στο βενζινά με τη μηχανή ή το αμάξι..
Πέρνουμε 10-15 λίτρα βενζίνη και πάμε σπίτι να βάλουμε με αυτό το χωνί..
Σε περίπτωση που ταξιδεύεις Ε.Ο. κουβαλάς ΜΟΝΟ το φίλτρο ?

Βασικά προτιμώ να κουβαλάω αυτό κι ας μην κρατάει και πολλά..

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 87895593.th

_________________
Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 19:21

tassos... έγραψε:
OΠΑ...


Για πε...

Από ποιό μαγαζί το πήρες???

Μακράν το χρησημότερο αξεσουάρ για τα ελληνικά δεδομένα(βενζινάδικα)...

Ε ρε, θα μας πάνε μέσα για ξυλοδαρμό...
XYLO XYLO ti!
ΤΡΕΖΟΣ λέγετε στην οδό Αθηνάς χαμηλά(με ναυτιλιακά είδη).Ξέχασα να γράψω,ότι υπάρχει(η τουλάχιστον υπήρχε παλαιότερα),σε τρία μεγέθη.
Αυτό που σας δείχνω στην φωτο είναι(ήταν) το μεσαίο και μπαίνει οριακά στην τρύπα του ρεζερβουάρ μας.Το μεγαλύτερο ναι μεν θα τρέχει γρηγορότερα,αλλά............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iliasb1967

iliasb1967

Ηλικία : 56
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Registration date : 21/07/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2009, 20:20

Mακραν χρησιμο.

Επειδη ετυχε να ειμαι στην αλλαγη του φιλτρου απο την τρομπα της βενζινης (Μισο κιλο μπηχλα ειχε το φιλτρακι μαζεμενο) και το αδειασμα του διαθεσιμου της βενζινης απο το ντεποζιτο, φιτλαροντας το σε μπετονι απο το ανωθεν αξεσουαρ.
Εαν βλεπατε ποσα σκουπιδια κρατησε αυτο το χωνι θα καταλαβενατε ποσο χρησιμο ειναι και καναμε βλακεια που δεν βγαλαμε και φωτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 05 2009, 08:14

ρε παιδια αν το βαλουμε πανω στην τρυπα του ντεποζιτου κ ο βενζινας ριχνει με την αντλια μεσα στο χωνι,θα προλαβαινει να κατεβαινει η βενζινα στο ντεποζιτο ή θα κανει 10 ωρες να την φιλτραρει;αυτο πρεπει να το κανει καποιος που εχει το χωνι.να κανει δηλ το ...πειραμα επι τοπου στον βενζινα.
αν η βενζινα κατεβαινει ,εγω το αγοραζω κ θα το εχω στην πισω μπαγκαζιερα ΠΑΝΤΟΤΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 05 2009, 09:20

Υπολόγισε 1 λεπτό παραπάνω,απ ότι φουλάρεις συνήθως.(περίπου ....έτσι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 05 2009, 16:39

TomK8ww έγραψε:
Υπολόγισε 1 λεπτό παραπάνω,απ ότι φουλάρεις συνήθως.(περίπου ....έτσι)

ωχ, ποιος τον ακουει τον βενζινα για την καθυστερηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
man_OS
gold member
gold member
man_OS

Ηλικία : 46
Τόπος : Αγ. Παρασκευή
Registration date : 23/08/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 05 2009, 18:44

ποιός θα ακούει εσένα που θα του τα χώνεις για την κωλοβενζίνη που μας βάζουνε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΣαβ Δεκ 05 2009, 19:04

Μη γινει καμμια αναφλεξη απο τη φωναρα του Θωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 04:18

Υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τη βενζίνη ?
Εχω κάνει ρε παιδιά πάνω από 400Κ χλμ με αμάξια-μηχανές και ΠΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα
και έβαζα ανά καιρούς και από βενζινάδικα που δεν είχα ξαναβάλει..
Σε κάθε αλλαγή λαδιών βέβαια στα αμάξια άλλαζα και το φίλτρο βενζίνης,αλλά και αυτό
δεν έβγαζε μαυρίλα από μέσα
Στο Στρομ δεν γίνεται δυστυχώς να το αλλάζουμε το φίλτρο,αλλά μπορούμε να το καθαρίζουμε
σε κάθε αλλαγή,έτσι δεν είναι ? Αλλα 5-10? εργασία κα το κεφάλι μας ήσυχο..
Η τυχερός είμαι ή το παρατραβάμε λίγο

Στη βάρκα,έχουμε όλο το χρόνο στη διάθεσή μας,να βάλουμε με χωνάκι την βενζίνη
Στο πρατήριο όμως,που μπορεί να περιμένουν αμάξια θα κάτσει ο βενζινάς να σου βάλει
20λίτρα σε 3-4λεπτά ??
Ασε που με το που βγάλεις το χωνί,θα σε κοιτάει σαν να του κάνεις πλάκα..
Και αν θα σου βάλει και βενζίνη..(μην το πάμε σε Προστασία Καταναλωτή κτλ..)
Αν είναι να φτάσουμε σε μηνυσεις για 20λίτρα καήκαμε..

Και καθαρή βενζίνη να έχει το πρατήριο, ΠΟΣΟ ΔΥΣΦΗΜΙΣΗ είναι η κίνηση με το χωνί όταν
θα σε βλέπουν οι υπόλοιποι πελάτες ?? Γι'αυτό πιστεύω ότι αν σκάσουμε με χωνί στο πρατήριο
θα έχουμε πρόβλημα κατά 99%..

Επειδή κάποιοι θα βγούν να πούν πάλι δε ξέρω κι εγώ ΤΙ..σας λέω ότι κι εγώ υπέρ της καθαρής
βενζίνης είμαι,αλλά σε λογικά πλαίσια..
Οπως επίσης και το να πηγαίνω με το αμάξι στο πρατήριο να γεμίζω το μπετόνι και να πηγαίνω
σπίτι για να φουλάρω τη μηχανή,το θεωρώ παράλογο

Εχετε μπερδέψει τη βάρκα με τη μηχανή..
Η μία είναι για χόμπι και η άλλη για μέσο μετακίνησης
Στη μία βάζεις βενζίνη κάθε Σάββατο (αν είναι καλοκαίρι) και ίσως να είναι και μέσα
στην ιεροτελεστία του ''παω για ψάρεμα'' να παίρνεις καύσιμο σε μπετόνι πριν πας στη μαρίνα
όπως και το ''να πάρω δόλωμα'' πχ.
Στην άλλη μπορεί και κάθε 1-2 μέρες να βάζεις καύσιμο (μηχανή)

Κάθε αντίλογος δεκτός Cool

Υ.Γ. Για να προλάβω μερικούς καλοπροαίρετα πάντα θα πώ ότι ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΕΣΕ ΚΑΝΕΙΣ να κάνω
την όλη αυτή ιστορία με το χωνί,απλά εκμεταλεύομαι το βήμα του λόγου όσο αφορά την έννοια
του φόρουμ για να ρωτήσω αν όντως υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με το καύσιμο..
Και φυσικά τη γνώμη μου όσο αφορά τη χρηστικότητα και το κατά πόσο είναι εφικτό να γίνει
κάτι τέτοιο..Οσο για τη χρησιμότητα του χωνιού ξανατονίζω ότι είμαι κι εγώ υπέρ της καθαρής βενζίνης
στα μοτόρια μας για να μην έχουμε μπελάδες με αντικαταστάσεις αντλιών .-

_________________
Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geo
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
geo

Ηλικία : 50
Τόπος : ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Registration date : 11/04/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 11:06

Συμφωνώ μαζί σου Στράτο όσον αφορά το χωνί , απλά βλέπω κατά καιρούς αιδώ μέσα κάτι φίλτρα με μαύρο χάλι και προβληματίζομε αν υπήρχε κάτι πιο λειτουργικό θα το προτιμούσα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Marcopolo
gold member
gold member
Marcopolo

Ηλικία : 67
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 29/01/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 11:37

εγω παντως το σκεφτομαι σοβαρα το χωνι.θα παω να τα δω κ απο κοντα κ βλεπουμε.σακουλα που κλεινει καλα μεσα το χωνακι ,πισω στην μπαγκαζιερα κ μαμ μαμ τα χλμ χωρις φοβο να μεινω απο ....σκουπιδακι.!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrakos35
Member
Member
spyrakos35

Ηλικία : 52
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/01/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 11:55

τολμώ να πω οτι για την τόσο μεγάλη συχνότητα προβλήματος στις τρομπες και στα φιλτρα κλπ κλπ, ΔΕΝ ευθύνονται μόνο οι βενζινάδες μας που ούτως ή αλλως οι πιο πολλοί είναι λαμόγια.....

καλημέρα μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 19:13

Αμα δει ο βενζινας το χωνι ξερεις που θα στο βαλει.


Τελος παντων, αν παρουμε για παραδειγμα το αυτοκινητο μου που εχει 175000 χλμ οπου εδω και οκτωμιση χρονια εχουν περασει 14 τονοι καυσιμου απο το φιλτρακι, που ειναι ενσωματωμενο στην αντλια και δεν εχει αλλαχτει ποτε, χωρις να παρουσιασει το παραμικρο, τοτε δεν υπαρχει λογος για πανικο.
Αν κανω οτι το βγαζω βεβαια θα ειναι μαυρο σαν το μ.... της α....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 20:17

Το αυτοκίνητο πουλί μ................ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,όπως το V-Strom(πάντα μένουν 3-4 λίτρα μέσα.........οπότε τα περισότερα σκ@τ@ μένουν στον πάτο).ΝΑΙ και ο δικός μου βενζινάς στραβομουτσούνιασε όταν του είπα για το χωνί(τι είχε να φοβηθεί άραγε???),γι αυτό και εγώ............μπετονάκι.
Υ.Γ. δεν φοβάμε να μην μου βάλει το χωνί στον κ@λο,φοβάμε μήπως το παρατραβήξουμε,και τον χώσω στην ΨΥΡΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!(γιατί θα έχω τα στοιχεία.............)




Φίλε V.Stratos................αυτοί που είναι χειμώνα-καλοκαίρι στη θάλασσα(σαν και μένα),γνωρίζουν ότι αν μείνεις στη θάλασσα,απλά πνίγηκες..(γι αυτό εφεύρεσαν ΑΥΤΟ το χωνί και προηγμένες νεροπαγίδες). Να φανταστείς,μέχρι αλάρμ ανίχνευσης νερού έχουν(τεχνογνωσία που δεν έχει περάσει ούτε στα Ι.Χ ακόμα)
Τώρα,αν εσένα σου περισεύουν 500αρες(εμένα όχι),βάλε και μαζούτ μέσα.
Πάντως εγώ αν θα βγω επαρχία,ΣΙΓΟΥΡΑ θα κουβαλάω χωνί η τουλάχιστον θα προσπαθήσω.Γιατί θα μου πεις??????????Σε αναγκάζουν να γίνεις π@ύστης.
Υ.Γ. πρόσεχε ειδιαίτερα στο Βόλο.Γίνετε μπάχαλο με τις βενζίνες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΚυρ Δεκ 06 2009, 21:38

Φιλτατε φιλε, φιλε μου Thomas de Provatine, ουτε το στρωμα τραβα απο κατω βενζινη, ολα τα zerzervoir εχουν υπολειπουσα ποσοτητα καυσιμου οταν παψει να τραβα η τρομπα.

Ομως αυτο δεν εχει καμμια σημασια. Οταν το (οποιο) οχημα κινειται το καυσιμο με την αναδευση μετατρεπεται σε εναιωρημα σκουπιδιων οποτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 01:19

TomK8ww έγραψε:
Το αυτοκίνητο πουλί μ................ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,όπως το V-Strom(πάντα μένουν 3-4 λίτρα μέσα.........οπότε τα περισότερα σκ@τ@ μένουν στον πάτο).ΝΑΙ και ο δικός μου βενζινάς στραβομουτσούνιασε όταν του είπα για το χωνί(τι είχε να φοβηθεί άραγε???),γι αυτό και εγώ............μπετονάκι.
Υ.Γ. δεν φοβάμε να μην μου βάλει το χωνί στον κ@λο,φοβάμε μήπως το παρατραβήξουμε,και τον χώσω στην ΨΥΡΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!(γιατί θα έχω τα στοιχεία.............)




Φίλε V.Stratos................αυτοί που είναι χειμώνα-καλοκαίρι στη θάλασσα(σαν και μένα),γνωρίζουν ότι αν μείνεις στη θάλασσα,απλά πνίγηκες..(γι αυτό εφεύρεσαν ΑΥΤΟ το χωνί και προηγμένες νεροπαγίδες). Να φανταστείς,μέχρι αλάρμ ανίχνευσης νερού έχουν(τεχνογνωσία που δεν έχει περάσει ούτε στα Ι.Χ ακόμα)
Τώρα,αν εσένα σου περισεύουν 500αρες(εμένα όχι),βάλε και μαζούτ μέσα.
Πάντως εγώ αν θα βγω επαρχία,ΣΙΓΟΥΡΑ θα κουβαλάω χωνί η τουλάχιστον θα προσπαθήσω.Γιατί θα μου πεις??????????Σε αναγκάζουν να γίνεις π@ύστης.
Υ.Γ. πρόσεχε ειδιαίτερα στο Βόλο.Γίνετε μπάχαλο με τις βενζίνες

Σε 2 βενζινάδικα παίζω στον Βόλο ΜΟΝΟ..Και τα 2 μου έχουν βγεί αστέρια..
Αν ποτέ να φανταστείς η 100αρα δεν είναι 100αρα αλλά 95αρα μπορώ να το καταλάβω
στα επόμενα 2-3χλμ με το αμάξι..
Το έχω καταλάβει αυτό σε ένα το οποίο είναι στην Ε.Ο.
Τώρα όσο αφορά το μπετονάκι,σου απάντησα ότι είναι μόνο για τη βάρκα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

Ασε που εδώ (ξέρεις εσύ) μαζί με τη βενζίνη ρίχνουμε κι ένα μπουκαλάκι Αποστολάκη (χωρίς γλυκάνισο)
και καθαρίζει τα πάντα μέσα στο ντεπόζιτο !!! Cool

_________________
Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 21:12

MILT έγραψε:
Φιλτατε φιλε, φιλε μου Thomas de Provatine, ουτε το στρωμα τραβα απο κατω βενζινη, ολα τα zerzervoir εχουν υπολειπουσα ποσοτητα καυσιμου οταν παψει να τραβα η τρομπα.

Ομως αυτο δεν εχει καμμια σημασια. Οταν το (οποιο) οχημα κινειται το καυσιμο με την αναδευση μετατρεπεται σε εναιωρημα σκουπιδιων οποτε...
Νομίζω Μίλτο πως κάνεις λάθος.Στα τουτού,η αντλία μπαίνει ΠΑΝΩ από το ρεζερβουάρ(και δεν ακουμπάει στο κάτω μέρος του για κανά πόντο περιπου),σε αντίθεση με το στρομ, που ρουφάει συνεχώς από ΠΑΤΟ.(και αν υπήρχε και μισό λίτρο,δεξιά
-αριστερά,είναι ΔΩΡΟΝ-ΑΔΩΡΟΝ)



Υ.Γ.......συμφωνώ με την ανάδευση κλπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???   Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ??? Icon_minitimeΔευ Δεκ 07 2009, 21:33

Αγυριστο κεφαλι. Και ας πουμε για λιγο πως το μηχανακι τραβαει απο πατο.
Ποια η διαφορα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
 

Θέλετε να ΔΕΙΡΕΤΕ τον ΒΕΝΖΙΝΑ ΣΑΣ ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: