Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Apache
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Apache

Ηλικία : 43
Τόπος : Αχαρναί Καρπενήσι
Registration date : 20/06/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 14:02

tazakos έγραψε:
χθες ο φίλος εβεργκ μου έδωσε τις βάσεις του να τις πάω στον μάγο για αντιγραφή.δεν είχε το καπέλο είχε μόνο την μισή, σήμερα θα του πάρω κ την άλλη μισή και προχωράμε... cheers



OK OK OK OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Ιαν 05 2010, 14:36

Ρε σεις μόλις παρήγγειλα τα προβολάκια που μπαίνουν μπροστά..
Μη μου ξαναβάζετε πρίζες για τα Hella με τις μαμάτες βάσεις.. Crying or Very sad

Αντε Γιάννη προχώρα το μπας και την κάνουμε τούμπανο

_________________
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
turbogianos

turbogianos

Ηλικία : 59
Τόπος : Ν.Ηράκλειο Αθήνα__black matt_650cc_K6
Registration date : 16/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιαν 06 2010, 02:41

tazakos έγραψε:
χθες ο φίλος εβεργκ μου έδωσε τις βάσεις του να τις πάω στον μάγο για αντιγραφή.δεν είχε το καπέλο είχε μόνο την μισή, σήμερα θα του πάρω κ την άλλη μισή και προχωράμε... cheers
Εγω παντως θελω να καταργήσω τα μαμισια κερατα-φλάς @ στην θέση τους να τοποθετήσω μια βάση που να βασίζεται σε αυτή της touratech, -αλλα μαλλον να μην κρεμαει το προβολι πολυ προς τα κατω - και να βιδώνει περιπου πανω στην οπή των φλάς.
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Touratech.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Touratecho1.th

Βέβαια θα εχω :
1)τους καθρέπτες που ενσωματώνουν φλάς και απο ότι ξερω υπάρχουν και έχουν τοποθετηθεί απο παρα πολλα μέλη,
2)τα μικροσκοπικα @ -φοβερα λαμπερα- BMW φλας,

που θα πανε 1-2 cm πιο πανω ? πιο μπρος ? η BMW τα βαζει σε μερικα μοντελα της κατακουτελα διπλα απο εκει πουναι οι ψειρες σε μας...
(τοτε θελει απο binzi ενα σφηνακι για να καθησει ισια στην καμπυλη) scratch εχω καει στην...μελετη απο μακρια !
cheers (Μιλτο...θεε της ...μετρησης...της μοντας δεησε-μυησε και μενα,να βγαλω ακρη ) cheers . Ταχω ζαχαρωσει στο Σφακιανακη Μπουρναζι διπλα-διπλα καθονται τα vstromia με τα BMW στην βιτρινα-ταχετε δει ζωντανα ?
ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 2010bmwf800rda.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 2010bmwf800rbb.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Ledindicators7122971672.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Ledindicators0122971631.th

Είναι μια λύση που νομίζω ότι έχει πολλά πλεονεκτήματα και αισθητικά είναι τέλεια (αλλα εχει και το κοστος της η τελειοτητα +4αδα LED-φλασακια). Τα καλώδια των προβολέων θα μπορούν να περάσουν μέσα απο την βίδα σαν τα φλάς και να μην φαίνονται καθόλου.Επίσης η συγκεκριμένη θέση είναι ιδανική για την φωτεινή δέσμη.

Σας εχω post-αρει την ....εμπνευση μου συντροφια σε αρκετες σηζητησεις :

turbogianos έγραψε:
Και ξερετε γιατι .....καιγομαι για μικροσκοπικα LED φλας : Για να πανε εκει οι βασεις προβολεων Touratec και να μετακομισουν ελαχιστα τα μικροσκοπικα πια π.χ. BMW φλας. bounce bounce bounce

1)Εκει εχει εσοχη-σκαλοπατι και ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ και το πλατος της μοτο -ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ -με την ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΩΝ προβολεων ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Η TOURATECH , (κρεμαστα @ πιο κατω-απεξω απο το σκαλοπατι του φερινγκ) , κερδος που μας ειναι χρησιμο για κινηση αναμεσα στους καθρεφτες αυτ/των.

2)Επισης το καλωδιο δεν θα ναι ετσι τσιρκουλο εξωτερικα (οπως φωτο με γνησια Touratech πιο πανω)...θα εξαφανιστει-υπαρχει κανεις που θελει το strom-aki του με ...κρεμαστα καλωδια @ tie-rap στη μοστρα ;

tazako σωσε μας εισαι ο ανθρωπος μας. respect respect respect

Αν δεν ενδιαφερεται ο λαος , για αυτο το προφιλ της μοντας ,να κανονισουμε με τον καλλιτεχνη για την προσωπικη "εκδοχη" μου- ειναι και κατι αλλα καλουδια που θελω...αλλα απο οτι βλεπω τον εχεις βαλει σε πολλες υπερωριες @ δεν εχω παρει σειρα ουτε για να με παρει τηλεφωνο !


Έχει επεξεργασθεί από τον/την turbogianos στις Τετ Ιαν 06 2010, 17:31, 8 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skimaniac
Member
Member
skimaniac

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/03/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Ιαν 06 2010, 15:03

tazakos έγραψε:
χθες ο φίλος εβεργκ μου έδωσε τις βάσεις του να τις πάω στον μάγο για αντιγραφή.δεν είχε το καπέλο είχε μόνο την μισή, σήμερα θα του πάρω κ την άλλη μισή και προχωράμε... cheers
tazako εισαι πρωτος.αντε να βαλουμε τα προβολια να γινει το stroma μας κουκλα. cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 09 2010, 01:45

δεν βόλεψε να βρθώ με τον Γιάννη ακόμη, πάντως μάγκες η βάση αποτελείται από 5 κομμάτια και είναι σιδερένια, φοβάμαι το κόστος σε αλουμίνιο για τόσα κομμάτια, είναι 10 κομμάτια για ένα σετ αριστερά δεξιά, όλα αυτά με το μυαλό μου έτσι...δεν έχει πει τίποτα ο μαγος. Σε 2-3 μέρες θα ξέρουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 16 2010, 15:27

Τελικα ρε παιδια που μπορουμε να βρουμε τα Hella MICRO DE σε καλη τιμη.Απο e-bay τα βρισκεις 90 ευρα.Εδψ ελλαδα υπαρχει κανα μαγαζι να τα δινει σε λογικη τιμη?
(Sorry αν η ερωτηση ειναι λιγο ασχετη με το θεμα σας.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stromios

stromios

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθηνα-Αγ.Αναργυροι
Registration date : 16/07/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 17 2010, 00:39

firebike έγραψε:
Τελικα ρε παιδια που μπορουμε να βρουμε τα Hella MICRO DE σε καλη τιμη.Απο e-bay τα βρισκεις 90 ευρα.Εδψ ελλαδα υπαρχει κανα μαγαζι να τα δινει σε λογικη τιμη?
(Sorry αν η ερωτηση ειναι λιγο ασχετη με το θεμα σας.)

Για τσεκαρε!!!
http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=1121&CatID=546&CatPosition=559
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ytsouk

ytsouk

Ηλικία : 46
Registration date : 03/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιαν 25 2010, 17:01

Παιδιά παραθέτω ενα link απο το ebay Γρμανιίας. Κάποιος πουλάει τα hella micro de xenon σαν τα δικά μου.
δείτε μήπως μπορείται να χτυπήσετε την αγγελία αυτη.Πληροφοριακά και τα δικά μου έτσι τα πείρα 200 ευρος με τα μεταφορικά μαζι

Φιλικά
Γιάννης

http://cgi.ebay.de/Fernlicht-Zusatz-Scheinwerfer-Hella-DE-Xenon-Set_W0QQitemZ130359328629QQcmdZViewItemQQptZAutote ile_Zubeh%C3%B6r?hash=item1e5a057f75
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gstratos



Registration date : 15/09/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ Ιαν 25 2010, 19:40

σπυρου πατσι 31 μαγαζι με αξεσουαρ γενικα για φωτα και προβολακια hella με 80ε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
skimaniac
Member
Member
skimaniac

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 28/03/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι Φεβ 16 2010, 15:29

τι γινετε με τις βασεις για τα προβολακια εχουμε κανενα νεο η ξεχαστηκε τπ θεμα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Γιαννη φωτισε μας cheers cheers cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17 2010, 12:01

skimaniac έγραψε:
τι γινετε με τις βασεις για τα προβολακια εχουμε κανενα νεο η ξεχαστηκε τπ θεμα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Γιαννη φωτισε μας cheers cheers cheers cheers cheers

Βασιλη επειδη ο Γιαννης δεν απαντησε σου λεω απο μια συζητηση που εκανα μαζι του οτι αυτο το θεμα δεν προχωραει γιατι δεν το αναλαμβανει ο Binzis γιατι δεν τον συμφερει και το κοστος θα ειναι μεγαλο. Οι βασεις που ειχε δωσει για δειγμα τις επεστρεψε στον everg, οποτε παμε για αλλη λυση. Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 17 2010, 12:28

Kevin Tas έγραψε:
skimaniac έγραψε:
τι γινετε με τις βασεις για τα προβολακια εχουμε κανενα νεο η ξεχαστηκε τπ θεμα? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Γιαννη φωτισε μας cheers cheers cheers cheers cheers

Βασιλη επειδη ο Γιαννης δεν απαντησε σου λεω απο μια συζητηση που εκανα μαζι του οτι αυτο το θεμα δεν προχωραει γιατι δεν το αναλαμβανει ο Binzis γιατι δεν τον συμφερει και το κοστος θα ειναι μεγαλο. Οι βασεις που ειχε δωσει για δειγμα τις επεστρεψε στον everg, οποτε παμε για αλλη λυση. Crying or Very sad

Τάσο ευχαριστώ έλειπα κ δεν το είχα δει , ναι παίδες με τις βάσεις δεν ασχολείται ο Γιάννης ακόμη κ απλουστευμένες, σαν κουτσομπολιό σας λέω ότι στην στράντζα του είπαν για τα κομάτια που χρειαζόμασταν 60 ευρω.Βάλε υλικά, βαφές,κοπές,χρόνο...ΑΚΥΡΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ Φεβ 24 2010, 23:43

τελικα τα εχει βαλει κανεις κατευθειαν κατω απο τα φαναρια στις ετοιμες τρυπες του fairing?λεω να προσπαθησω αυριο ετσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 25 2010, 00:51

spyrosk8abs έγραψε:
τελικα τα εχει βαλει κανεις κατευθειαν κατω απο τα φαναρια στις ετοιμες τρυπες του fairing?λεω να προσπαθησω αυριο ετσι.

το μισό φόρουμ φίλε μου... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ Φεβ 25 2010, 01:48

ok γιατι εκατσα και διαβασα ολα τα post και νομιζα οτι χωρις μπαρακι η βαση δεν καθονται σωστα και υπαρχει θεμα με κραδασμους.thanks man
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ Φεβ 26 2010, 18:40

ρε γαμωτο ο μαστορας που πηγα σημερα να τα βαλει μου ειπε οτι θα βρισκουν σιγουρα χωρις βαση.δηλαδη εαν τερματιζει η αναρτηση θα εχω θεμα.ισχυει κατι τετοιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 03:58

και μια απορια ακομα εχω,ρευμα πηρατε απο τα φωτα η απο την μπαταρια απευθειας??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 13:03

καποιος να απαντησει pleaseee τωρα εχω χρονο να ασχοληθω με το μικρο μου και δεν ξερω πως να τοποθετησω μην κανω καμια χαζομαρα (παλι) Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 13:12

Δεν τα έχω τοποθετήσει, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως αν πάρεις ρεύμα από την υπάρχουσα καλωδίωση των φώτων θα υπερφορτώσεις αυτά τα καλώδια και την αντίστοιχη ασφάλεια. και τα δύο είνια υπολογισμένα για δεδομένο φορτίο. Αν το κάνεις αυτό θα το διπλασιάσεις.
Προτείνω να πάρεις ρεύμα κατευθείαν από την μπαταρία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 15:13

gmavrid έγραψε:
Δεν τα έχω τοποθετήσει, αλλά αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως αν πάρεις ρεύμα από την υπάρχουσα καλωδίωση των φώτων θα υπερφορτώσεις αυτά τα καλώδια και την αντίστοιχη ασφάλεια. και τα δύο είνια υπολογισμένα για δεδομένο φορτίο. Αν το κάνεις αυτό θα το διπλασιάσεις.
Προτείνω να πάρεις ρεύμα κατευθείαν από την μπαταρία.


+++650
Ρευμα απο την μπαταρια με ρελε.τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 16:23

μπηκαν με ρευμα απο μπαταρια και ρελε τελικα.παιδια ειναι φανταστικα,τα εβαλα με δυο λαμακια δεξια αριστερα απο τα πλαινα πλαστικα εκει που εχει μια αλενοβιδα για τα καπακια.δινουν ογκο και πολυ φως..α μετρησα και την μπαταρια και φορτζει κανονικα 13.7 βολτ οταν ειναι ολα αναμενα..τα αγορασα 80 ευρα και 20 διακοπτη και καλωδιωση με ρελε.με την τοποθετηση ολα μαζι κοστισαν 130 ευρω αλλα αξιζει το αποτελεσμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 16:30

spyrosk8abs έγραψε:
μπηκαν με ρευμα απο μπαταρια και ρελε τελικα.παιδια ειναι φανταστικα,τα εβαλα με δυο λαμακια δεξια αριστερα απο τα πλαινα πλαστικα εκει που εχει μια αλενοβιδα για τα καπακια.δινουν ογκο και πολυ φως..α μετρησα και την μπαταρια και φορτζει κανονικα 13.7 βολτ οταν ειναι ολα αναμενα..τα αγορασα 80 ευρα και 20 διακοπτη και καλωδιωση με ρελε.με την τοποθετηση ολα μαζι κοστισαν 130 ευρω αλλα αξιζει το αποτελεσμα


Μεγειές! Όποτε μπορέσεις βάλε και καμιά φώτο να θαυμάσουμε και εμείς. afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cantona
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
cantona

Ηλικία : 51
Τόπος : Λουτσαίος
Registration date : 10/03/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 16:55

turbogianos έγραψε:




ΤΑ Α Ν Α Κ Α Λ Υ Ψ Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α Α
Τωρα @ φωτο εχωωω..................@μετρα εχω! ! ! ! !

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Touratech1l.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Touratech2.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Touratech4.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Turbogianoshellabasedxf.th

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Turbogianoshellabasedxf.th ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Turbogianoshellabasedxf.th

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:στα original βαση=4mm και καλυμμα προβολακι=2mm.
Αντε παλλικαρια να οργανωθουμε - θα θελησει ο καλλιτεχνο-binzis να κανει τα μαγικα του ?
.....................Του στειλα πμ @..... αναμενουμε.........................
Γιώργο αυτά είναι τα σχέδια και οι διαστάσεις που χρειάζονται για να γίνουν κόπια για τα δικά μας μηχανάκια,ή οι βάσεις είναι για το varadero;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
firebike
Member
Member
firebike

Ηλικία : 44
Τόπος : ΑΧΑΡΝΑΙ-ΠΡΩΗΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ...
Registration date : 04/07/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ Φεβ 27 2010, 20:26

spyrosk8abs έγραψε:
μπηκαν με ρευμα απο μπαταρια και ρελε τελικα.παιδια ειναι φανταστικα,τα εβαλα με δυο λαμακια δεξια αριστερα απο τα πλαινα πλαστικα εκει που εχει μια αλενοβιδα για τα καπακια.δινουν ογκο και πολυ φως..α μετρησα και την μπαταρια και φορτζει κανονικα 13.7 βολτ οταν ειναι ολα αναμενα..τα αγορασα 80 ευρα και 20 διακοπτη και καλωδιωση με ρελε.με την τοποθετηση ολα μαζι κοστισαν 130 ευρω αλλα αξιζει το αποτελεσμα


Σπυρο τι λαμακια χρησιμοποιησες??Βαλε μια φωτο οταν μπορεσεις.Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyrosk8abs

spyrosk8abs

Ηλικία : 45
Τόπος : πατρα
Registration date : 01/06/2008

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE   ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 28 2010, 18:16

φωτο αυριο παιδες.εφτιαξα δυο γωνιες 4 χιλιοστα παχος και 7 εκατοστα μηκος σαν αυτα που κρεμαμε τα ραφια.τα εβαψα μαυρα με σπραυ και στοιχησαν 5 ευρω.επανω εκατσαν τα προβολακια και το αποτελεσμα ειναι απιστευτο.δεν καταλαβαινεις οτι ειναι χειροποιητα με τιποτα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΠΡΟΒΟΛΑΚΙΑ HELLA MICRO DE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: