Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 17:16

Ποιο θόρυβο ?? Wink

_________________
Κράνος - Σελίδα 4 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 19:01

Δλδ είναι τελειως αθόρυβο? Επισης συγκριτικα με το xr1100 ειναι καλυτερο ή όχι? (εχει κοντα 2πλασια τιμη). Επίσης βάρος?
Διαβασα κάπου πως παλιά ήταν σουπερ εταιρεία αλλα έκανε μλκς και τώρα προσπαθει να τα ψιλομπαλώσει. Επισης διαβασα πως πολλοί δεν ήταν ικανοποιημένοι απ τα πλαστικα.
Κανεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 31 2009, 19:42

pulsar έγραψε:
TomK8ww έγραψε:
xtrgeo έγραψε:
Όχι δεν άλλαξα γνώμη και πως ν'αλλάξω δλδ αφού για το scorpio δεν έχει απαντήσει κανείς, να πει αν ξέρει κάτι..καλό μου φάνηκε εμένα, καλά πράγματα γράφονται και στο net αλλά άλλο να πει κάποιος που να έχει κάποια εμπειρία - άποψη - γνώσ - γνώμη.

Προς το παρών μέσα και γω, όταν θα έρθει η ώρα για να δώσουμε λίστα θα σας πω σίγουρα για να μη δίνουμε λίστα με μενα μέσα και μετά σας λέω δεν παίρνω κλπ!
Προχθές κάπου έγραψα εδώ μέσα.Έχω το exo-750.Πολύ καλός εξαερισμός,θόρυβος ποιότητα κατασκευής.Στα κατά........λίγο βαρύ 1550γρ.
Αν έχεις φράγγα πάρε το exo-1000(μικρή διαφορά),και παρήγγειλέ το με φωτοχρωμική ζελατίνα(σκάλες ανώτερο από κάτι xr-1000)
ΠΑΠΠΟΥ!!!! αυτο το exo ειναι που τρομπαρεις για να καθετε καλα στην κεφαλα lol! lol! bliax bliax xaxaαν ναι να κανουμε ενα pb για τρομπα bliax
Φουσκώνει και με το ...................
...........κονφλέρ kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki kolaraki (κανένας άλλος να μας τα κάνει τούμπανο με το xr-1000????????????????????????) YOU! YOU!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 11:03

παιδια τι προκειται να γινει θα προχωρησουμε σε παραγγελια? αναφερομαι σε αυτους που δηλωσαν προθυμια για το shoei xr 1100
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 18:12

menios ant έγραψε:
παιδια τι προκειται να γινει θα προχωρησουμε σε παραγγελια? αναφερομαι σε αυτους που δηλωσαν προθυμια για το shoei xr 1100

Επειδή βλέπω πως τελικά έχουμε μείνει μόνο τέσσερις(4)πιστεύω πως δεν θα καταφέρουμε τίποτα το ιδιαίτερο με την τιμή.
P.B με μόνο τέσσερις το βλέπω λίγο θολό. scratch scratch scratch
Εκτιμώ και σέβομαι τις γνώμες όλων των φίλων για το συγκεκριμένο κράνος αλλά εγώ παραμένω αμετανόητος........ Very Happy
Επιθυμώ να το αγοράσω εδώ και καιρό αλλά περίμενα μήπως και μαζευόμασταν αρκετοί και έβγαινε κάτι καλύτερο στην τιμή.Τελικά δεν τα καταφέραμε.
ΝΟ PROBLEM!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 20:33

Επιδη ήμουν ψημένος απ την αρχη με το θέμα κρανος εβαλα τον κολλητο μου (είναι αγγλια με ερασμους) να ρωτησει εκει σε κανα τοπικο μαγαζι για καμια καλη προσφορα για 5 κρανη πακετο. Συντομα θα ξερω και θα σας ενημερωσω.
bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 22:08

αντε αντε περιμενουμε.. ουτε εγω εχω αλλαξει γνωμη θα το παρω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 22:30

zevgd έγραψε:
Επιδη ήμουν ψημένος απ την αρχη με το θέμα κρανος εβαλα τον κολλητο μου (είναι αγγλια με ερασμους) να ρωτησει εκει σε κανα τοπικο μαγαζι για καμια καλη προσφορα για 5 κρανη πακετο. Συντομα θα ξερω και θα σας ενημερωσω.
bounce bounce

eee eee eee
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός,επειδή ήδη περιμένουμε αρκετό καιρό εγώ προσωπικά δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να περιμένω για πολύ χρόνο ακόμα.
Οπότε ότι είναι να κάνουμε ας το κάνουμε γρήγορα γιατί ήδη το έχουμε κάνει λύσσα το θέμα merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Loverboy
Member
Member
Loverboy

Ηλικία : 38
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 07/06/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 01 2009, 23:34

KARA έγραψε:
zevgd έγραψε:
Επιδη ήμουν ψημένος απ την αρχη με το θέμα κρανος εβαλα τον κολλητο μου (είναι αγγλια με ερασμους) να ρωτησει εκει σε κανα τοπικο μαγαζι για καμια καλη προσφορα για 5 κρανη πακετο. Συντομα θα ξερω και θα σας ενημερωσω.
bounce bounce

eee eee eee
Χωρίς να θέλω να φανώ κακός,επειδή ήδη περιμένουμε αρκετό καιρό εγώ προσωπικά δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να περιμένω για πολύ χρόνο ακόμα.
Οπότε ότι είναι να κάνουμε ας το κάνουμε γρήγορα γιατί ήδη το έχουμε κάνει λύσσα το θέμα merci
μια απο τα ιδια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zevgd

zevgd

Ηλικία : 36
Τόπος : thessaloniki
Registration date : 24/03/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2009, 00:34

Να βοηθησω ήθελα παιδια. Οπως νομιζετε. Εγω αυριο μεθαυριο θα ξερω και θα σας ανακοινωσω οτι μαθω.

merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 02 2009, 22:02

zevgd έγραψε:
Να βοηθησω ήθελα παιδια. Οπως νομιζετε. Εγω αυριο μεθαυριο θα ξερω και θα σας ανακοινωσω οτι μαθω.

merci merci

Αν είναι μέχρι μεθαύριο ο.κ.
Εγώ πάντως σήμερα πέρασα από τον τζωρτζόπουλο και ρώτησα για το κράνος.
Ο άνθρωπας είναι απερίγραπτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Σε ερώτησή μου εάν έχει κατάλογο με όλα τα σχέδια που εισάγει από το συγκεκριμένο κράνος μου απάντησε χαλαρά ότι δεν έχει και δεν ξέρει και πότε θα φέρει.
Όχι τίποτα άλλο απλά ήθελα να δω εάν τα σχέδια που θέλαμε τα εισάγει.Γιατί γνωρίζω πως ποτέ δεν κάνουν εισαγωγή σε όλη την γκάμα από το κάθε κρανος.
Άρα αφού δεν έχει κατάλογο ο επίσημος αντιπρόσωπος της SHOEI στην Ελλάδα φανταστείτε τι χάος επικρατεί στα υπόλοιπα μαγαζιά που τα προμηθεύει ο ίδιος.
Χώρια που στην τιμή ήταν ακατέβατος 499€.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ???????????????????? NO
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 16:53

Λοιπόν αλάνια επειδή είδα ότι πέρασε άλλη μια εβδομάδα και δεν είχαμε κανένα νέο,έκανα κίνηση και το πήρα το κράνος.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες yeye yeye yeye

Καλή αγορά και στους υπόλοιπους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geia geia geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spigi
Member
Member
spigi

Ηλικία : 50
Τόπος : ΒΟΛΟΣ-ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Registration date : 18/08/2008

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 19:07

KARA έγραψε:
Λοιπόν αλάνια επειδή είδα ότι πέρασε άλλη μια εβδομάδα και δεν είχαμε κανένα νέο,έκανα κίνηση και το πήρα το κράνος.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες yeye yeye yeye

Καλή αγορά και στους υπόλοιπους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geia geia geia
Θανάση πόσο το πήρες και από πού???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 07 2009, 19:45

spigi έγραψε:
KARA έγραψε:
Λοιπόν αλάνια επειδή είδα ότι πέρασε άλλη μια εβδομάδα και δεν είχαμε κανένα νέο,έκανα κίνηση και το πήρα το κράνος.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες yeye yeye yeye

Καλή αγορά και στους υπόλοιπους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geia geia geia
Θανάση πόσο το πήρες και από πού???

440 από την αποθήκη και είναι το SYMMETRY Κράνος - Σελίδα 4 451272

Κράνος - Σελίδα 4 264t0yg

Είναι η καλύτερη τιμή που βρήκα στην Ελλάδα και με μικρή διαφορά από τα sites του εξωτερικού αν συνυπολογίσεις και τα μεταφορικά που χρειάζεται για να σου το στείλουν στην Ελλάδα. success success success

Υ.Γ:Τα μονόχρωμα είναι πιο φθηνά.Πόσο ακριβώς δεν ξέρω αλλά σίγουρα κάτω απο 400.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Νοε 08 2009, 17:15

deusxt έγραψε:
zevgd έγραψε:
Παιδια μετα την τελευταια απαντηση που παραθετονται τα αστερια ασφαλειας αλλαξα καθετα γνωμη και γυρισα προς HJC HQ-1 (Full face rating - 5 stars) αντι για χρ1100. Ρε παιδια αυτα τα αστερια ειναι αξιοπιστα ή μηπως ηθελαν πχ να σμπρωξουν τα κρανη μιας μαρκας και τα εβαλαν λιγο "πειραγμενα". Δλδ το 5στερο HJC HQ-1 Ειναι καλυτερο απ το 3αστερο Shoei ?.
Τελος γνωριζει κανεις αν το συγκεκριμενο HJC HQ-1 Ειναι απο ανθρακώνημα?
Ευχαριστω

για το συστημα αξιολογησης δεν εχω να πω τιποτα

το HJC HQ-1 μιας και μολις το αγορασα σε αντικατασταση του χρ1000 ειναι απο ανθρακονημα ναι

ποιοτητα κατασκευής συγκριτικά ετσι και ετσι. (οχι στα θεματα ασφαλειας αλλα σε αυτα που φαινονται και αντιλαμβανομαι εγω.)

τα πλαστικα του HJC HQ-1 ειναι λιγο χειροτερα απο το σοει. απο την αλλη το HJC HQ-1 εχει περισσοτερους αεραγωγους (????αρα περισσοτερη ροη αερα???=πιο πολυς θορυβος= πιο δροσερο κεφαλι????) και εχει πλήρως αφαιρουμενα εσωτερικα ( το σοει χρ1000 απο αμερική που έχω βγαζεις μονο μαγουλα)

ντι ρινγκ κλεισιμο, καλή ποιοτητα εσωτερικο ( δεν ειναι φτηνιαρικο με αισθηση γυαλοχαρτο). μολις κανω μια καλή βολτα λεω και περισσοτερα (ή αν το εχει ήδη καποιος μας λεει περισσοτερα να μη μας φαει η αγωνια

ο αγγλος το εστειλε σε βαλιτσακι μπαι δε γουει. Τσαντουλα με 2 θηκουλες μπρος πισω!!!!

Για πες εντυπωσεις, ειναι ενα απο αυτα που σκεφτομαι για αγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
dimitrisv
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
dimitrisv

Ηλικία : 50
Τόπος : Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ
Registration date : 15/04/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 09 2009, 11:45

Μετα απο προτροπη του Ταζακου ξαναγραφω για οσους δεν το ειδαν

"Επειδη πιστευω οτι εδω θα το δουν και ετσι θα επωφεληθουν οσο το
δυνατον περισσοτεροι. Αναδημοσιευω στα αγγλικα το μειλ που μου ηρθε απο
FC-MOTO.DE
"FC-Moto Rabattaktion


You secure your November discount!


from 09-11. to 15.11.2009 you will receive 15% discount on all products in our online shop. For all goods.


Simply type "FCMOTO15" one during the order in the space provided.


This coupon code, you can give to friends and acquaintances."

Και
για οσους δεν καταλαβαν γραφετε στο σαιτ στη θεση που λεει για discount
coupon "FCMOTO15 " και εχετε 15% εκπτωση. Ισχυει μεχρι 15-11-2009.

Τρεξτε λεμεεεε! Κράνος - Σελίδα 4 Icon_bounce Κράνος - Σελίδα 4 Icon_bounce"


Καλες αγορες!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://voltarakia.blogspot.com/
aris_n
gold member
gold member
aris_n

Ηλικία : 43
Τόπος : Άθενς
Registration date : 08/04/2008

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Νοε 09 2009, 14:02

Λοιπόν αγαπητοί φίλοι μπήκα και εγώ στον πειρασμό να ανανεώσω το κράνος μου. Πρίν είχα το HJC FG15 πολύ καλό και σχετικά αθόρυβο. Στο πρόσφατο bazaar της μοτοδυναμικής τσίμπησα το Shark RSR2 Foggy replica, το οποίο είχε αρχική τιμή 590 ευρώ και εγώ το τσίμπησα στα 260 ευρώ. Εντυπώσεις μόλις το βολτάρω. Το κράνος είναι αυτό εδώ.

Κράνος - Σελίδα 4 Rsr2_replica_foggy_legend_red
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2009, 15:24

Δεν ξερω αν εχει δει κανεις αυτην την προσφορα. Δινει το Shoei XR1100 στις 380 Λιρες αλλα και δωρο το KBC XP3 αξιας 190 ?.

http://www.bikersbargains.co.uk/index.php?cPath=9_20_124&osCsid=fabc6b0e064c031cfda06969fd5fcf80
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
dreamstrom

dreamstrom

Ηλικία : 50
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 23/01/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2009, 15:39

Kevin Tas έγραψε:
Δεν ξερω αν εχει δει κανεις αυτην την προσφορα. Δινει το Shoei XR1100 στις 380 Λιρες αλλα και δωρο το KBC XP3 αξιας 190 ?.

http://www.bikersbargains.co.uk/index.php?cPath=9_20_124&osCsid=fabc6b0e064c031cfda06969fd5fcf80
Καλη περιπτωση αν χρειαζεσαι και δευτερο κρανακι scratch scratch Αλλα απ οτι ξερω το συγκεκριμενο μαγαζι δεν δεχεται πιστωτικες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Νοε 14 2009, 22:09

Γειά χαρά σε όλους!!!!!!!!!!!!

Πρίν από λίγο καιρό αγόρασα το XR-1100 SYMMETRY TC-5 και είπα να δημοσιεύσω τις πρώτες μου εντυπώσεις από το καινούργιο μου κράνος.Να ξεκαθαρίσω πως έχω δοκιμάσει και άλλες μάρκες (NOLAN,X-LITE,AIROH) άρα δεν είμαι κολημένος με την συγκεκριμένη μάρκα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1)Σαλόνι αρκετά καλό,τουλάχιστον πολύ καλύτερο από το προηγούμενο μου (AIROH)και με όλες τις επενδύσεις αφαιρούμενες για πλύσιμο.
2)Εξαερισμός πολύ καλός με 7 αεραγωγούς και τον μπροστινό κάτω αεραγωγό στον πηγούνι βελτιωμένο στο άνοιγμα του,σε σχέση με το xr-1000 που ήταν λίγο "ζόρικος"στο άνοιγμα.
3)Θόρυβος........ανύπαρκτος SmileΑισθάνομαι σαν να έγινε ξαφνικά αθόρυβη η μηχανή μου.Όσο για το βουητό που έγραψε ένας φίλος με όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς αυτό όντως υπάρχει αλλά με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ (170+)που σημαίνει ότι σε αυτά τα χιλιόμετρα η ροή του αέρα είναι τέτοια που δεν χρειάζεται να έχεις όλους τους αεραγωγούς τέρμα ανοιχτούς.
4)Βάρος ίδιο με το παλιό 1450gr αλλά σαν αίσθηση πολυ ελαφρύτερο είτε το φοράς είτε το έχεις στο χέρι.Το ίδιο ακριβώς μου είπε και ο spigi που το κράτησε και το φόρεσε κιόλας.
5)Θέσεις για ακουστικά δεν ξέρω γιατί δεν δοκίμασα.Γυαλιά πάντως μπαίνουν άνετα.
6)Εφαρμογή στην δική μου γκαζγκάνα τουλάχιστον τέλεια.Βέβαια είναι καινούργιο ακόμα.Είδωμεν........
7)Ζελατίνα αρκετά μεγάλη με αντίστοιχη πολύ καλή ορατότητα.Αντίστοιχα μεγαλύτερο από το xr-1000 είναι και το pinlock.

Όσον αναφορά την ασφάλεια του κράνους σε σχέση τα αποτελέσματα μίας έρευνας που ποστάρισε ένας φίλος έχω να πώ μόνο δύο λόγια:
α)Το συγκεκριμένο τεστ αναφέρεται στο προηγούμενο μοντέλο xr-1000 η παραγωγή του οποίου ξεκίνησε το 2004.Μετά από πέντε χρόνια όλο και κάτι θα έχουν διορθώσει......... Smile
β)Μοντέλα της ARAI & SHOEI που χρησιμοποιούνται από οδηγούς του moto-gp βαθμολογούνται με 3 & 4 αστέρια.Πιστεύω πως οι συγκεκριμένοι οδηγοί για να τα φορούν κάτι παραπάνω ξέρουν από εμάς μιάς που θεωρώ ότι το θέμα της ασφάλειας είναι πολύ ψηλά στην αντζέντα τους.

Οι εντυπώσεις μου λοιπόν απ'ότι καταλάβατε είναι άριστες προς το παρόν και το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Εάν κάτι αλλάξει στο μέλλον εδώ θα είμαστε να τα λέμε.
Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο πριν την τελική απόφαση σχετικά με το νέο σας κράνος.

Να είστε πάντα καλά και πάντα όρθιοι!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗ merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgiom



Ηλικία : 53
Τόπος : Athens
Registration date : 08/10/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 24 2009, 11:41

Καλημερα σε όλους !

Έχω ένα Suomi vandal, τα κράνη SUOMI τα φοράνε και στο πρωτάθλημα, έχει ΟΛΕΣ τις διαπιστεύσεις, και έχει περάσει όλα τα τεστ,

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SUOMY-VANDAL-CULT-FULL-FACE-HELMET-LARGE_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem588447c23bQQitemZ380176417339QQptZApparelQ5fMerchandise

http://shop.ebay.com/i.html?Size=Large&_trkparms=65%253A15%257C66%253A2%257C39%253A1&_nkw=suomy%20helmet&_dmpt=Apparel_Merchandise&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m14&gbr=1&_pgn=2

το συγκεκριμένο κράνος δεν ειναι για αγώνες βέβαια, χθες που έτρεχα με 160 χιλ έκανε θόρυβο, βέβαια είχα ξεχάσει τους αεραγωγούς ανοιχτούς , ( η ζελατίνα του strom σηκωμένη στην ανώτερη σκάλα ). Μέχρι τα 120 χλμ. δεν καταλαβαίνει τίποτα
Από ποιότητα, βάρος είναι εξαιρετικο.Ποιοτικο Βελούδο μέσα,ελαφρύ...κλπ
Επίσης για να δώσω επιπλέον στοιχεία όπως ο πιο πάνω φίλος, τα γυαλιά φοριούνται σχετικά άνετα, η ζελατίνα του ΔΕ θαμπώνει με τίποτα και βέβαια αν παραγγείλετε από το ebay.com θα έχετε ΤΕΡΑΣΤΙΟ όφελος λόγω της ισοτιμίας του ευρώ με το δολλάριο 1/1,50 !!! δηλαδη με 350$ ( 235 ευρώ ) με τα μεταφορικά !!! θα έχετε ενα αξιολογότατο κράνος....
γενικώς όποια μάρκα και αν παραγγείλετε μέσω ebay.com θα έχετε τεράστιο κέρδος.

είμαι πολύ ευχαριστημένος, τό έχω δύο χρόνια τώρα....
για απορίες ,στείλτε μου μήνυμα...
καλές αγορές !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TomK8ww
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
TomK8ww

Ηλικία : 62
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 03/05/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Νοε 24 2009, 18:36

Όσον αναφορά την ασφάλεια του κράνους σε σχέση τα αποτελέσματα μίας έρευνας που ποστάρισε ένας φίλος έχω να πώ μόνο δύο λόγια:
α)Το συγκεκριμένο τεστ αναφέρεται στο προηγούμενο μοντέλο xr-1000 η παραγωγή του οποίου ξεκίνησε το 2004.Μετά από πέντε χρόνια όλο και κάτι θα έχουν διορθώσει......... Smile
[/quote]Όπως τα λες είναι φίλε ΚARA,το xr-1100 περνάει στα usa test,(που είναι πιό αυστηρά απ τα europa),σε αντίθεση με το xr-1000 που το έχουν για γκιογκιό!!!!!(τι τόθελα τώρα αυτό?θα πλακώσουν όλοι οι γκόμενοι με τα xr-1000,και θα μου τα πρήξουν....................οπότε..................... Κράνος - Σελίδα 4 434624 )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 03 2009, 21:06

Παιδες σκεφτομαι να αγορασω αυτο το Arai, http://www.helmetcity.co.uk/Arai-Chaser-Boost-Silver-Black_AOUE2.aspx

το εχει αγορασει κανεις ? εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα και μου καθετε παρα πολυ καλα. Η μονη σκεψη που με κολαει ειναι οτι δεν αφαιρουνται ολα απο μεσα για πλυσιμο αλλα μονο τα μαγουλα. sos sos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
greendevil

greendevil

Ηλικία : 41
Τόπος : salonika
Registration date : 22/03/2008

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Δεκ 22 2009, 21:56

KARA έγραψε:
Γειά χαρά σε όλους!!!!!!!!!!!!

Πρίν από λίγο καιρό αγόρασα το XR-1100 SYMMETRY TC-5 και είπα να δημοσιεύσω τις πρώτες μου εντυπώσεις από το καινούργιο μου κράνος.Να ξεκαθαρίσω πως έχω δοκιμάσει και άλλες μάρκες (NOLAN,X-LITE,AIROH) άρα δεν είμαι κολημένος με την συγκεκριμένη μάρκα.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1)Σαλόνι αρκετά καλό,τουλάχιστον πολύ καλύτερο από το προηγούμενο μου (AIROH)και με όλες τις επενδύσεις αφαιρούμενες για πλύσιμο.
2)Εξαερισμός πολύ καλός με 7 αεραγωγούς και τον μπροστινό κάτω αεραγωγό στον πηγούνι βελτιωμένο στο άνοιγμα του,σε σχέση με το xr-1000 που ήταν λίγο "ζόρικος"στο άνοιγμα.
3)Θόρυβος........ανύπαρκτος SmileΑισθάνομαι σαν να έγινε ξαφνικά αθόρυβη η μηχανή μου.Όσο για το βουητό που έγραψε ένας φίλος με όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς αυτό όντως υπάρχει αλλά με πολλά χιλιόμετρα στο κοντέρ (170+)που σημαίνει ότι σε αυτά τα χιλιόμετρα η ροή του αέρα είναι τέτοια που δεν χρειάζεται να έχεις όλους τους αεραγωγούς τέρμα ανοιχτούς.
4)Βάρος ίδιο με το παλιό 1450gr αλλά σαν αίσθηση πολυ ελαφρύτερο είτε το φοράς είτε το έχεις στο χέρι.Το ίδιο ακριβώς μου είπε και ο spigi που το κράτησε και το φόρεσε κιόλας.
5)Θέσεις για ακουστικά δεν ξέρω γιατί δεν δοκίμασα.Γυαλιά πάντως μπαίνουν άνετα.
6)Εφαρμογή στην δική μου γκαζγκάνα τουλάχιστον τέλεια.Βέβαια είναι καινούργιο ακόμα.Είδωμεν........
7)Ζελατίνα αρκετά μεγάλη με αντίστοιχη πολύ καλή ορατότητα.Αντίστοιχα μεγαλύτερο από το xr-1000 είναι και το pinlock.

Όσον αναφορά την ασφάλεια του κράνους σε σχέση τα αποτελέσματα μίας έρευνας που ποστάρισε ένας φίλος έχω να πώ μόνο δύο λόγια:
α)Το συγκεκριμένο τεστ αναφέρεται στο προηγούμενο μοντέλο xr-1000 η παραγωγή του οποίου ξεκίνησε το 2004.Μετά από πέντε χρόνια όλο και κάτι θα έχουν διορθώσει......... Smile
β)Μοντέλα της ARAI & SHOEI που χρησιμοποιούνται από οδηγούς του moto-gp βαθμολογούνται με 3 & 4 αστέρια.Πιστεύω πως οι συγκεκριμένοι οδηγοί για να τα φορούν κάτι παραπάνω ξέρουν από εμάς μιάς που θεωρώ ότι το θέμα της ασφάλειας είναι πολύ ψηλά στην αντζέντα τους.

Οι εντυπώσεις μου λοιπόν απ'ότι καταλάβατε είναι άριστες προς το παρόν και το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Εάν κάτι αλλάξει στο μέλλον εδώ θα είμαστε να τα λέμε.
Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο πριν την τελική απόφαση σχετικά με το νέο σας κράνος.

Να είστε πάντα καλά και πάντα όρθιοι!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗ merci

+650!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
falakron
Member
Member
falakron

Ηλικία : 47
Τόπος : Μαραθώνας
Registration date : 23/12/2009

Κράνος - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κράνος   Κράνος - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 13 2010, 12:42

Για οσους φίλους σκέφτονται να αγοράσουν ΜΟΝΟ SHOEI ή ARAI,
ρίξτε μια ματιά και εδω: http://www.j-helmet.com/
Εγώ μόνο απο αυτόν αγοράζω κράνη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κράνος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Κράνη-
Μετάβαση σε: