Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤετ Νοε 19 2014, 09:52

loverdos11 έγραψε:
rafel7 έγραψε:
το anti hijack μαλλον θα το πουλησω δε θα το χρησιμοποιησω (δε το πολυεμπιστευομαι).

Mην το πουλήσεις NO
Να το βάλεις , τόσοι έχουμε αυτόν τον συναγερμό χωρίς κανένα πρόβλημα , εγω τον εχω κοντά 3 χρόνια.
Για αυτόν τον λόγο πληρώνεις αυτα τα λεφτά, για να εχεις 1 συναγερμό αξιόπιστο χωρίς προβλήματα.

δεδομενου οτι διαβασα πως ο συναγερμος πολλες φορες σε λακουβες κλπ αρχισε και βαραγε εν κινησει θεωρω πως υπαρχουν και καποιοι με προβληματα δεν εισαι μονο εσυ αν και σ εσενα ανετα μπορω να θεωρησω οτι ετυχε. για αρχη λοιπον χωρις το ρελε και μετα απο καιρο και αφου λειτουργει ρολοι ισως μπει κ αυτο. δεν αγορασα το συγκεκριμενο συναγερμο λόγω του kill switch αλλα λογω ποιοτητας και τρομερου περιμετρικου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parisk

parisk

Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 15/06/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΣαβ Νοε 22 2014, 10:22

Καλημέρα απο χτές είμαι κι εγώ κάτοχος του συναγερμού αυτού και ομολογώ ότι είναι καταπληκτικός προπαντώς το σύστημα που έχει και δε χρειάζεται να τον οπλίζεις και να τον αφοπλίζεις.Έχω εμπειρία κι απο παλιότερα μιας και είχα τον 600 (κι ευτυχώς είχε ξεμείνει το περιμετρικό και δε το αγόρασα κι αυτό).Απλά τα σπάει!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 15:22

parisk έγραψε:
Καλημέρα απο χτές είμαι κι εγώ κάτοχος του συναγερμού αυτού και ομολογώ ότι είναι καταπληκτικός προπαντώς το σύστημα που έχει και δε χρειάζεται να τον οπλίζεις και να τον αφοπλίζεις.Έχω εμπειρία κι απο παλιότερα μιας και είχα τον 600 (κι ευτυχώς είχε ξεμείνει το περιμετρικό και δε το αγόρασα κι αυτό).Απλά τα σπάει!!

καλησπερα, εγω σημερα αγορασα και ενα ανταπτορακι usb για την πριζα με 3ευρω, για να μη φορτιζω το δεκτη απο το pc.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 16:39

rafel7 έγραψε:
parisk έγραψε:
Καλημέρα απο χτές είμαι κι εγώ κάτοχος του συναγερμού αυτού και ομολογώ ότι είναι καταπληκτικός προπαντώς το σύστημα που έχει και δε χρειάζεται να τον οπλίζεις και να τον αφοπλίζεις.Έχω εμπειρία κι απο παλιότερα μιας και είχα τον 600 (κι ευτυχώς είχε ξεμείνει το περιμετρικό και δε το αγόρασα κι αυτό).Απλά τα σπάει!!

καλησπερα, εγω σημερα αγορασα και ενα ανταπτορακι usb για την πριζα με 3ευρω, για να μη φορτιζω το δεκτη απο το pc.

Απο που το πήρες εαν επιτρέπεται;πες μ με πμ εαν δεν θέλεις εδω

Ο καλύτερος τρόπος φόρτισης πάντως για μένα,γιατι μέσω USB κρατάει και 2 μέρες σχεδόν (η πρώτη φόρτιση σε μένα τόσο κράτησε και ο θανασης μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό) ειναι με φορτιστή κινητού με πολλά mA

Καλορίζικος και αχρείαστος να είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 16:57

BLaCkXs.... έγραψε:
rafel7 έγραψε:
parisk έγραψε:
Καλημέρα απο χτές είμαι κι εγώ κάτοχος του συναγερμού αυτού και ομολογώ ότι είναι καταπληκτικός προπαντώς το σύστημα που έχει και δε χρειάζεται να τον οπλίζεις και να τον αφοπλίζεις.Έχω εμπειρία κι απο παλιότερα μιας και είχα τον 600 (κι ευτυχώς είχε ξεμείνει το περιμετρικό και δε το αγόρασα κι αυτό).Απλά τα σπάει!!

καλησπερα, εγω σημερα αγορασα και ενα ανταπτορακι usb για την πριζα με 3ευρω, για να μη φορτιζω το δεκτη απο το pc.

Απο που το πήρες εαν επιτρέπεται;πες μ με πμ εαν δεν θέλεις εδω

Ο καλύτερος τρόπος φόρτισης πάντως για μένα,γιατι μέσω USB κρατάει και 2 μέρες σχεδόν (η πρώτη φόρτιση σε μένα τόσο κράτησε και ο θανασης μου είπε οτι ειναι φυσιολογικό) ειναι με φορτιστή κινητού με πολλά mA

Καλορίζικος και αχρείαστος να είναι

θα το πω απο εδω δεν υπαρχει λογος ουτε ειναι κοινο μυστικο. η τιμη είναι 4,44ευρω ακριbως το πηρα απο Τριδημα Φιλαδελφεια είναι κοινος 220v ανταπτορας με 2 εξοδους usb (ιδιο με το φορτιστη του iphone). αν ενδιαφερονται ατομα μπορω να ρωτησω για ομαδικη....blackks αν θελεις και εισαι αθηνα μπορω να σου φερω ενα. αν και μπορεις να το βρεις σε οποιοδηποτε καταστημα με ηλεκτρονικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 17:07

Σ ευχαριστώ πολύ να σαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον δεν υπάρχει πρόβλημα θα πάω εγώ από εκεί να τον δω αργότερα δεν βιάζομαι έτσι κ αλλιώς απλά η τιμή του μου φάνηκε πολυ καλή . είναι αδιάβροχος όλα κομπλέ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 17:39

BLaCkXs.... έγραψε:
Σ ευχαριστώ πολύ να σαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον δεν υπάρχει πρόβλημα θα πάω εγώ από εκεί να τον δω αργότερα δεν βιάζομαι έτσι κ αλλιώς απλά η τιμή του μου φάνηκε πολυ καλή . είναι αδιάβροχος όλα κομπλέ;

νομιζω οτι καταλαβες οτι πηρα ανταπτορακι usβ για πριζακι στο vstrom. εγω εννοω ανταπτορα για πριζα σπιτιου με δυο θεσεις!
scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 2i091ty

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 19:08

BLaCkXs.... έγραψε:
Σ ευχαριστώ πολύ να σαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον δεν υπάρχει πρόβλημα θα πάω εγώ από εκεί να τον δω αργότερα δεν βιάζομαι έτσι κ αλλιώς απλά η τιμή του μου φάνηκε πολυ καλή . είναι αδιάβροχος όλα κομπλέ;

Αν θες , έλα στο καφέ ή από το σπίτι μου να σου δώσω εγώ.
Έχω 1 απο sony και 1 απο HTC διαλέγεις 1 από τα 2 και το αλλο το κρατάω εγώ.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 33ncnm10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 33e6ee10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 63u2ip10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Amzm8k10scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 19:15

loverdos11 έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:
Σ ευχαριστώ πολύ να σαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον δεν υπάρχει πρόβλημα θα πάω εγώ από εκεί να τον δω αργότερα δεν βιάζομαι έτσι κ αλλιώς απλά η τιμή του μου φάνηκε πολυ καλή . είναι αδιάβροχος όλα κομπλέ;

Αν θες , έλα στο καφέ ή από το σπίτι μου να σου δώσω εγώ.
Έχω 1 απο sony και 1 απο HTC διαλέγεις 1 από τα 2 και το αλλο το κρατάω εγώ.

Ευχαριστώ πολύ Αντώνη να σαι καλά εγω κατάλαβα λάθος νόμιζα οτι πήρε ο rafel για τη μηχανη πριζακι και μ κανε εντύπωση η τιμή γι αυτό ρώτησα

Στο σπίτι το φορτιζω με του κινητού τον φορτιστή και ειναι κομπλέ

Να φανταστείτε αν και δεν βάζω κάθε μερα συναγερμό απο 4-09-2014 που έγινε η αγορά,τοποθέτηση και φόρτιση το τηλεχειριστήριο εχει ακόμη δυο γραμμές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 20:06

παντως με 4ευρω παιρνεις πριζακι usb απο ebay αν αυτο ρωτας. εμενα δε μου χρειαστηκε εχω 12volto αλλα αγορασα ανταπτορακια usb για 12volto απο το ebay με 1.5 ευρω το ένα

http://www.ebay.com/itm/12V-Duel-2-port-USB-Outlet-1A-2-1A-Port-Socket-Charger-For-Car-Boat-Motorcycle-/400786714015?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item5d50bfed9f&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/251591318041?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=550492116098&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 20:24

OK όταν με το καλό βάλω ασφαλειοθηκη θα πάρω ενα καλό απο ναυτιλιακά γτ απο ebay δεν τα εμπιστεύομαι

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις υπάρχουν και εδώ Αθήνα ανταπτορακια με 1 ευρώ εχω βρει ήδη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 21:16

Καλησπερα παιδια.
Μια φιλικη συμβουλη.
Δεν διαβασα ολο το ''νημα'' και γι αυτο,απλα θα σας πως κατι που αφορα την φορτιση.
Να το βαζετε για φορτιση,οταν αρχιζει να αναβοσβηνει η μια γραμμη(η τελευταια).Και απο κατω θα δειχνει κατι
για την ταση(κατι τετοιο).Εγω την πατησα(δεν μου το ειπαν στην τοποθετηση)και ευτυχως οταν αρχισα να το τηρώ,καπως την εσωσα την κατασταση.
Εαν το ξερετε ,πασο..
Και κατι σχετικο ασχετο..
Αν και τον συναγερμο τον εβαλα αλλου(καπου κοντα στα συνορα Ιλιου κ Αγ.Αναργυρων,φρικτα παραπονα,ο τυπος ηταν πολυ,μην πω τι...),επειδη μου χαλασε ο φορτιστης,αγορασα άλλον,στο Γαλατσι,ανεβαινοντας την Πρωτοπαπαδακη(http://www.pancarshop.gr).20 ευρω εκανε κ καταλαβα οτι ο ηλεκτρολογος ηταν o.k τυπος.
Παντως για τον φορτιστη εγω εφταιγα.Τυλιγα το καλωδιο του,και ''φθαρθηκε''.
Κατα τα άλλα τον εχω απο το 2011 και δεν ειχα ποτε προβλημα με τον συναγερμο.
Γεια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 21:22

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμβουλή εγω προσωπικά δεν το ήξερα πότε πρέπει να φορτίσει αν και εννοείται οτι θα περίμενα να παει στη μια γραμμή πρώτα

Σε σχέση με τη φόρτιση πλέον να ξέρεις η εταιρεία δίνει μόνο ενα καλώδιο usb και όχι το φορτιστή όπως παλιά γι αυτό συζητάμε για εναλλακτικούς τρόπους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 21:46

puppy έγραψε:
Καλησπερα παιδια.
Μια φιλικη συμβουλη.
Δεν διαβασα ολο το ''νημα'' και γι αυτο,απλα θα σας πως κατι που αφορα την φορτιση.
Να το βαζετε για φορτιση,οταν αρχιζει να αναβοσβηνει η μια γραμμη(η τελευταια).Και απο κατω θα δειχνει κατι
για την ταση(κατι τετοιο).Εγω την πατησα(δεν μου το ειπαν στην τοποθετηση)και ευτυχως οταν αρχισα να το τηρώ,καπως την εσωσα την κατασταση.
Εαν το ξερετε ,πασο..

τι εσωσες???τι προβλημα πηγε να σου δημιουργήσει το οτι το φορτιζες με μιση μπαταρια???εξηγησε μας να ξερουμε.
εγω παρηγγειλα και ενα extra καλωδιο για φορτιση να το βαλω κατω απο τη σελα μην τυχον και ξεχασω κάποια στιγμη το original στο σπιτι. στους αγιους αναργυρους ειδικα να ξερεις οτι ο καλυτερος κατ εμε είναι ο ΖΩΤΑΣ και παλια το XTREME VIBES για οτι αφορα ηλεκτρονικα σε αυτοκινητα μηχανακια (xenon ηχοσυστηματα κ.α.). για ιλιον δε γνωριζω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 22:54

Μην ανησυχεις,οταν λεω το ''εσωσα'' εννοω οτι εγω το φορτιζα οταν πηγαινε στις 2 γραμμες(δηλαδη,οταν ''εφευγε η πρωτη γραμμη),με αποτελεσμα να μην μου κραταει πολυ ο συναγερμος,εννοω η αυτονομια του,οποτε αν συνεχιζα ετσι,τωρα θα ηθελα μπαταρια(του συναγερμου εννοω).
Ναι τον Ζωτα τον ξερω χρονια.
Εκει που εβαλα τον συναγερμο,ηταν πολυ ''μ@λ@κ@ς.
Παιρνω το συναγερμο χωρις το περιμετρικο ,πληρωσα 400 ευρω μαζι με τα ''περαστικα'',και υποτιθεται θα μου εδινε περιμετρικο δωρεαν, μολις εφερνε απο τον αντιπροσωπο-εισαγωγεα ο οποιος ειναι στην Θεσσαλονικη.
Ο λογος που ο συναγερμος μου δεν ειχε περιμετρικο ενω τον πληρωσα,ηταν οτι,απο οτι μου ειπε,καποιο άλλο παιδι ειχε θεμα με τον συναγερμο του,και το εβγαλε απο το δικο μου ''κουτι''και του τον εδωσε.
Αν καταλαβατε,ο συναγερμος που μου εβαλε ηταν ο τελευταιος που ειχε και ετσι την πατησα.
Τι εννοω;;
Ο μ@λ΅@κας,μετα, οταν τελικα εφερε μετα απο 2 μηνες περιπου,μου ζηταγε 50 ευρω.
Του ελεγα,''πας καλα''και μου ελεγε ''εχεις δικιο αλλά,τι να τον χρεωθω εγω;''.
''Ναι αλλά εγω στο εχω πληρωσει'',ξανα αυτος,''εχεις δικιο αλλά δεν θα τον χρεωθω εγω''.
Μιλησα με την θεσσαλονικη,αλλά δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.
Δεν εχω παραπονο απο την Θεσσαλονικη,αυτοι φυσικα δεν θα το εστελναν τσαμπα.
Καποια στιγμη μιλησα και με το αφεντικο,ο οποιος μου ειπε οτι εχω δικιο αλλά δεν μπορει να κανει κατι.
Εαν θελετε να σας πω ποιος ειναι(εαν επιτρεπεται)ωστα να τον ''αποφευγετε'' τον τυπο.
Να φανταστειτε,περιμενα κανα 2 μηνο να ''του στειλουν''το περιμετρικο.
Καποια στιγμη,καμμια 100 μετρα απο το μαγαζι,παιρνω στην Θεσσαλινικη και μου λεει μια ευγενικη κοπελα(Βενετια νομιζω την λενε)οτι ο συγκεκριμενος δεν μας εχει παραγγειλει τιποτα.
Παω στο μαγαζι,του λεω ''τι εγινε εχουμε κανα νεο;'' και μου λεει ''μιλησα πριν μιση ωρα με Θεσσαλονικη και αυριο θα μου το στειλουν''
Αυτα με τον παλιομ@λ@κα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΔευ Νοε 24 2014, 23:36

δυστυχως υπαρχουν πολλοι τετοιοι, αλλα συγνωμη που στο λεω δεν ψαχτηκες σωστα εμενα προσωπικα μου στοιχισε το ολο κουστουμι 350 με τα παντα ολα...σε αλλους απο εδω μεσα λιγοτερα. οσο για το θεμα της μπαταριας αν και μου φαινεται κουλο θα σταματησω να το φορτιζω ενω είναι ηδη φορτισμενο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Νοε 25 2014, 15:55

Δεν ψαχτηκα,γιατι,πρωτον δεν μπορουσα να φανταστω τι καθικι ηταν κ επειτα το συναγερμο τον εβαλα την ιδια μερα που πηρα την μηχανη.Ηθελα να ξεμπερδευω,πηγα στον Σταθη,εβαλα,καγκελα,μπαγκστερ,και το απογευμα για τον συναγερμο.Ηταν 11/8 και μετα την άλλη μερα εφυγα για το χωριο.
Οσο για την φορτιση,πιστευω οτι δεν ειναι καθολου κουλο.
Ειναι μπαταρια λιθιου,αν δεν κανω λαθος και σιγουρα οπως και οι άλλες μπαταριες τετοιου τυπου(smartphone,laptop,tablet κτλ),πρεπει να πηγαινουν καπου στο 10% για να το φορτιζεις και να εχουν ετσι μακροζωια.
Γεια χαρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Νοε 25 2014, 19:05

puppy έγραψε:
Δεν ψαχτηκα,γιατι,πρωτον δεν μπορουσα να φανταστω τι καθικι ηταν κ επειτα το συναγερμο τον εβαλα την ιδια μερα που πηρα την μηχανη.Ηθελα να ξεμπερδευω,πηγα στον Σταθη,εβαλα,καγκελα,μπαγκστερ,και το απογευμα για τον συναγερμο.Ηταν 11/8 και μετα την άλλη μερα εφυγα για το χωριο.
Οσο για την φορτιση,πιστευω οτι δεν ειναι καθολου κουλο.
Ειναι μπαταρια λιθιου,αν δεν κανω λαθος και σιγουρα οπως και οι άλλες μπαταριες τετοιου τυπου(smartphone,laptop,tablet κτλ),πρεπει να πηγαινουν καπου στο 10% για να το φορτιζεις και να εχουν ετσι μακροζωια.
Γεια χαρα.

Δεν ισχύει για τις λιθίου κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
puppy

puppy

Ηλικία : 57
Registration date : 18/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Νοε 25 2014, 22:53

Καλησπερα.
Καταρχην δεν ξερω αν η μπαταρια απο το κοντρολακι του συναγερμου ειναι λιθιου.
Παντως ,αν και,ναι,υποτιθεται,οτι αν η μπαταρια ειναι λιθιου,μπορεις να την φορτισεις οποτε θελεις,πιστευω οτι δεν της κάνεις καλο,αν την φορτιζεις ενω ειναι, λιγο ξεφόρτιστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04 2014, 01:27

BLaCkXs.... έγραψε:
Ευχαριστούμε πολύ για τη συμβουλή εγω προσωπικά δεν το ήξερα πότε πρέπει να φορτίσει αν και εννοείται οτι θα περίμενα να παει στη μια γραμμή πρώτα

Σε σχέση με τη φόρτιση πλέον να ξέρεις η εταιρεία δίνει μόνο ενα καλώδιο usb και όχι το φορτιστή όπως παλιά γι αυτό συζητάμε για εναλλακτικούς τρόπους

επειδη ξεσκονισα λιγο το post. ειδα οτι τοποθετηση εκανες στο θαναση. το συναγερμο σου τον εβαλε στο αριστερο πισω φερινγκ? εμενα εκει μπηκε, με προβληματιζει οτι η RFID και η κεραια fm είναι κολλημενη με tyreup ακριβως πανω στο πλαισιο της μηχανης που είναι ολο σιδερο και ο συναγερμος εχει εμβελεια μικροτερη απο 100 μετρα. Επισης σκεφτομαι σε περιπτωση που θελησω να κανω καποια συντηρηση στη μπαταρια ή καποια νεα συνδεση πως θα βαλω χερι εκει μεσα για να αποσυνδεσω το HAR-1 απο την κεντρικη μοναδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04 2014, 10:44

rafel7 έγραψε:
BLaCkXs.... έγραψε:
Ευχαριστούμε πολύ για τη συμβουλή εγω προσωπικά δεν το ήξερα πότε πρέπει να φορτίσει αν και εννοείται οτι θα περίμενα να παει στη μια γραμμή πρώτα

Σε σχέση με τη φόρτιση πλέον να ξέρεις η εταιρεία δίνει μόνο ενα καλώδιο usb και όχι το φορτιστή όπως παλιά γι αυτό συζητάμε για εναλλακτικούς τρόπους

επειδη ξεσκονισα λιγο το post. ειδα οτι τοποθετηση εκανες στο θαναση. το συναγερμο σου τον εβαλε στο αριστερο πισω φερινγκ? εμενα εκει μπηκε, με προβληματιζει οτι η RFID και η κεραια fm είναι κολλημενη με tyreup ακριβως πανω στο πλαισιο της μηχανης που είναι ολο σιδερο και ο συναγερμος εχει εμβελεια μικροτερη απο 100 μετρα. Επισης σκεφτομαι σε περιπτωση που θελησω να κανω καποια συντηρηση στη μπαταρια ή καποια νεα συνδεση πως θα βαλω χερι εκει μεσα για να αποσυνδεσω το HAR-1 απο την κεντρικη μοναδα

Στο Θανάση τον έβαλα και έκανε τέλεια δουλειά,τον τοποθέτησε όντως μέσα στο αριστερό πίσω φτερό που χέρι δεν εχει πρόσβαση γι αυτόν ακριβώς το λόγο αν θέλει κάποιος πρόσβαση πρέπει να τα ξηλώσει ολα.Απο κει και πέρα την κεραία την είχε απλώσει και πιάσει με ταϊραπ πάνω στη ντιζα που ανοίγει τη σέλα και τερμάτιζε πίσω στο φανάρι αλλα δεν εχει καμία επαφή με σίδερο αφού εχει μόνωση.Δεν εχει επαφή και με το υποπλαισιο πουθενά.Όταν λες εχει εμβέλεια 100 μέτρα τι εννοείς;το τηλεκοντρόλ με τη μηχανη ή το σύστημα αναγνώρισης όταν πλησιάζεις;το δεύτερο μάλλον εννοείς ε;


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BLaCkXs.... στις Πεμ Δεκ 04 2014, 17:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04 2014, 16:13

και οι δυο περιπτωσεις που ανεφερες εχουν πολυ μικρη εμβελεια κατω απο 100μετρα. εμενα τα εχει βαλει ολα και κρεμονται στο αριστερο φαιρινγκ ακομα και την κεραια, γ αυτο σκεφτομαι οτι μπορει να παιζουν παρεμβολες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04 2014, 16:26

rafel7 έγραψε:
και οι δυο περιπτωσεις που ανεφερες εχουν πολυ μικρη εμβελεια κατω απο 100μετρα. εμενα τα εχει βαλει ολα και κρεμονται στο αριστερο φαιρινγκ ακομα και την κεραια, γ αυτο σκεφτομαι οτι μπορει να παιζουν παρεμβολες

Εκανα copy paste το post σου στον Θανάση.
Το Rfid ειναι για να ενεργοποιητε και να απενεργοποιητε ο συναγερμος οταν πλησιάζεις ή φεύγεις.
Αν έχει θέμα εμβέλειας της τηλεειδοποίησης, μίλησε μαζι του να το δείτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης



scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 04 2014, 17:31

rafel7 έγραψε:
και οι δυο περιπτωσεις που ανεφερες εχουν πολυ μικρη εμβελεια κατω απο 100μετρα. εμενα τα εχει βαλει ολα και κρεμονται στο αριστερο φαιρινγκ ακομα και την κεραια, γ αυτο σκεφτομαι οτι μπορει να παιζουν παρεμβολες

Εμένα προσωπικά φιλαράκι,ο Θανασης μου εχει κανει τόσο τέλεια δουλειά που πιστεύω πιάνει πάνω απο 800 μέτρα. Να φανταστείς το αφήνω καμία φορά 50 μέτρα απο την πολυκατοικία μου μπαίνω στο ασανσέρ ανεβαίνω στον τρίτο και δεν χάνει το σήμα του ποτέ μετά απο τόσα εμπόδια.Επίσης αυτό που μ έκανε τρελή εντύπωση ήταν στα ικεα κηφισσου οτι το πάρκαρα έξωθεν του καταστήματος γυρίσαμε με τη γυναικα μ όλο το ισόγειο και τον όροφο του καταστήματος,σ όλη τη διάρκεια το είχα στο χέρι μου και το κοιτούσα και με τόσα πολλά εμπόδια που επόμενο ηταν να χαθεί το σήμα,δεν χάθηκε η επικοινωνία δευτερόλεπτο.Πραγματικά μην το ματιασω φτου φτου αλλα έκανε τέλεια δουλειά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rafel
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast


Ηλικία : 34
Τόπος : Άγιοι Ανάργυροι - Σαλαμίνα
Registration date : 19/09/2014

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 15 Icon_minitimeΤρι Φεβ 10 2015, 04:26

puppy έγραψε:
Καλησπερα.
Καταρχην δεν ξερω αν η μπαταρια απο το κοντρολακι του συναγερμου ειναι λιθιου.
Παντως ,αν και,ναι,υποτιθεται,οτι αν η μπαταρια ειναι λιθιου,μπορεις να την φορτισεις οποτε θελεις,πιστευω οτι δεν της κάνεις καλο,αν την φορτιζεις ενω ειναι, λιγο ξεφόρτιστη.


επειδη σημερα ξαφνικα το κοντρολακι εχασε μονο του τη συνδεση rfid και με προβληαμτισε σε σημειο να θελω να σπασω το κοντρολ πηγα σπιτι και ειδα πως στο μανιουαλ κατι τετοιο το κανει το κοντρολ μονο του λογω χαμηλης μπαταριας για οικονομια μπαταριας. επισης ειδα οτι η scorpio προτεινει καθημερινη φορτιση. αν διαβασεις το μανιουαλ το γραφει στα σχετικα με τη μπαταρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 15 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: