Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
devisor



Registration date : 25/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:21


Εγώ τον είχα στο 4 πάντως.Και κλωτσιά που έτρωγε η μηχανή, τίποτα...

Αντί να μειώσεις το velcro μήπως είναι καλύτερα να το βγάλεις από την κάτω επιφάνεια και να το κολλήσεις στο πλάι?
δηλαδή να δέχεται τον πολύ κραδασμό από τα κάτω που έχει και μεγαλύτερη επιφάνεια το πλαστικό.

Επίσης, θα κόψεις γύρω γύρω το velcro ή θα το "ξυρίσεις" για να είναι πιο κοντά τα αυτοκόλλητα μεταξύ τους; φαντάζομαι το πρώτο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:24

Μιχάλη, δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες...
Αντιγράφω:

For its sensing mechanism, the SR-i900 utilizes a built in Analog Devices ADXL202 accelerometer. Derived from the air bag industry, this dual-axis digital sensing microprocessor measures both dynamic acceleration (e.g., vibration) and static acceleration (e.g., gravity) with a high degree of accuracy and consistency. It integrates microscopic silicon parts and sophisticated signal conditioning to produce a complete two-axis accelerometer on a single IC. This onboard sensor allows the control module to be placed in any position or mounting angle and requires no adjustments.

Εγώ πάντως το έχω κολλημένο μπετόν-αρμέ κι ακόμη και πίσω παταράκι να κατεβάσω, χτυπάει το shock...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:26

Οτιδήποτε αρκεί να μεταδίδονται οι κραδασμοί.

Γιώργο δεν ξέρω εμένα είναι ψιλοαναίσθητος και έψαξα πολύ μιας και σε πολλά φόρουμ αναφέρονται στο θέμα αυτό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:32

Αρα μηπως πρεπει να ειναι στερεωμενο στο "σωμα" της μηχανης με οσο το δυνατον λιγοτερα "αποσβεστικα" υλικα?

Μηπως και χωρις καθολου velcro αλλα "βιδωμενο" πανω στο πλαστικο, να εφαπτεται δηλ χωρις να παρεμβαλεται καποιο υλικο στερεωσης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:44

Γιώργο, αυτό προσπαθώ να πω.
Το module δεν θα πρέπει να έχει "βαθμούς ελευθερίας"...
Πρέπει σε ό,τι αφορά σε δονήσεις και κραδασμούς να είναι ένα σώμα
με τη μοτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:50

Εχω τετοια νευρα αυτη την στιγμη που θα σκοτωνα ατομο!!
Ειμαι και εγω ενας μ@λ@κ@ς που τα εσκασα σε ενα ελληνικό μαγαζι για να πάρω τον εν λόγω συναγερμό, την στιγμή που στο internet το εβρισκα 100ευρω φθινοτερα, με το σκεπτικό οτι θα "απολάμβανα" τυχόν εξυπηρετηση στο θεμα βλαβων και γενικα aftersales!!
Παίρνω σήμερα τηλέφωνο στο μαγαζι που τον αγόρασα (ΣΑΒΙΔΗΣ) και ρωτησα για τον περιμετρικό συναγερμο, τον οποίο ενα χρονο τωρα περίμενα απο μηνα σε μηνα να φερει μιας και οταν τον αγορασα δεν τον είχε και μου ειπε οτι θα τον έφερνε! Δεν τον είχα πληρώσει βεβαια, αλλά οταν αποφασισα να πάρω (λειψό) τον εν λόγω συναγερμό από ελληνικό μαγαζί είχα στο μυαλό μου οτι θα μου φερει μεν και τον περιμετρικο όταν θα τον ήθελα και αφετέρου θα με εξυπηρετούσε στο μελλον σε οτι ηθελα!!
Μετά από τηλέφωνο στο εν λόγω μαγαζι λοιπον, μου ανεφεραν οτι δεν θα φερουν ποτε περιμετρικό ή οτιδήποτε σχετικό μιας και δεν ξερουν ποιος έχει την αντιπροσωπεία πιά!!!! Σε ερωτησή μου τι θα κανουμε όλοι εμεις που τα σκάσαμε σε αυτον αντί να τον πάρουμε από ebay ήταν να μου ζητησει συγνώμη και οτι δεν μπορει να κανει τιποτα!! ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!!! Περιμένουν να αγοράσουμε από εδω με την απειλή οτι εαν το πάρεις απ'έξω και πάθει τιποτα δεν θα σε εξυπηρετήσουν και εαν το αγοράσεις μετα ξεχνανε την ύπαρξή σου! Αν με ξαναδει το εν λόγω μαγαζι να περνάω έστω και απ'έξω να μην με λένε Νικο!!!



gmavrid έγραψε:
Μιχάλη, δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες...
Αντιγράφω:

For its sensing mechanism, the SR-i900 utilizes a built in Analog Devices ADXL202 accelerometer. Derived from the air bag industry, this dual-axis digital sensing microprocessor measures both dynamic acceleration (e.g., vibration) and static acceleration (e.g., gravity) with a high degree of accuracy and consistency. It integrates microscopic silicon parts and sophisticated signal conditioning to produce a complete two-axis accelerometer on a single IC. This onboard sensor allows the control module to be placed in any position or mounting angle and requires no adjustments.

Εγώ πάντως το έχω κολλημένο μπετόν-αρμέ κι ακόμη και πίσω παταράκι να κατεβάσω, χτυπάει το shock...

Εμενα παντως στο 5 ειναι και δεν καταλαβαινει τιποτα!!! Μηπως να το βαλω στο 1 και να ξαναδοκιμασω μηπως γραφει το manual κατι λάθος??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 14:55

Παντως τη ΝΕΑ αντιπροσωπεια την εχουμε βρει!


www.directed.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:03

Hypersonic έγραψε:
Παντως τη ΝΕΑ αντιπροσωπεια την εχουμε βρει!

Δεν ειναι το θεμα εαν θα μπορεσουμε μονοι μας να ανακαλύψουμε την νεα αντιπροσωπεία ή οχι (που κανονικα εαν θελουν να λέγονται επαγγελματίες θα έπρεπε τουλάχιστον να το ξέρουν αυτο ώστε να παραπέμπουν τους πελάτες για απορίες εκει) αλλά ο τροπος αντιμετώπισης όλων μας από τους ντοπιους μαγαζάτορες!! Ρε φίλε σου εσκασα 320ευρω πριν 1 χρονο για κατι λειψό που στο νετ το εβρισκα full extra με 260ευρω και ερχεσε ενα χρονο μετά να μου λές συγνώμη αλλα δεν ξερω δεν απαντώ, άδειασε μου την γωνια...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:11

Για εμένα το συγκεκριμένο κατάστημα είναι στη μαύρη λίστα τόσο από άποψη τιμών, όσο από άποψη εξυπηρέτησης.
Δεν γίνεται να πουλάει 500? τον συναγερμό μαζί με την φύσα όταν ο αμερικάνος τον έχει με 270!
Δοκίμασε να ψάξεις το περιμετρικό μόνο του από κατάστημα εξωτερικού και στείλε email στον αμερικάνο μήπως το έχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
devisor



Registration date : 25/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:17

gmavrid έγραψε:
Γιώργο, αυτό προσπαθώ να πω.
Το module δεν θα πρέπει να έχει "βαθμούς ελευθερίας"...
Πρέπει σε ό,τι αφορά σε δονήσεις και κραδασμούς να είναι ένα σώμα
με τη μοτό...

βαθμοί ελευθερίας...τι μου θύμισες...δεν πιστεύω να είσαι και συνάδελφος φυσικός? Razz

δεν ξέρω, ίσως να είναι καλύτερα στο πλάι τότε το βελκρο, και να το κάνεις "mount" παρεμβάλοντας κάτι ανάμεσα στο σίδερο που κλειδώνει η σέλα και στο συνεγερμό (στην παω επιφάνεια),με κάτι σκληρό (εγώ τον έχω κάτω από το σίδερο)

τώρα κάτι διαφορετικό (για να είναι μπετόν αρμέ χωρίς αντικραδασμικά,τι προτείνετε?)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:24

OFF TOPIC ON

devisor έγραψε:
βαθμοί ελευθερίας...τι μου θύμισες...δεν πιστεύω να είσαι και συνάδελφος φυσικός? Razz

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός...
Αλλά ξέρουμε κι από αυτά... Very Happy

OFF TOPIC OFF

H 3M το αναφέρει ως DUAL LOCK...

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Dual-lock-IMG_0831

Εγώ το βάφτισα "Βιομηχανικό" velcro...

Το χρησιμοποιώ παντού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 15:42

gmavrid έγραψε:


H 3M το αναφέρει ως DUAL LOCK...

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Dual-lock-IMG_0831

Εγώ το βάφτισα "Βιομηχανικό" velcro...

Το χρησιμοποιώ παντού...

Με τετοιο τροπο το εχω τοποθετημενο εγω...αλλά η ευαισθησία του ειναι ανύπαρκτη!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 20:30

την ευαισθησια του περιμετρικου ποσο "ανοιχτη" την εχετε?
εννοω το τριμμερακι ποσο το εχετε στριψει? πανω απο την μεση ή οχι? εγω το εχω περιπου λιγο πανω απο την μεση και εχω πολλα false alarms. το χαμηλωσα λιγο και παραμενει πολυ ευαισθητος. να κλεισω κι αλλο ή κανω κατι λαθος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 20:33

mavras έγραψε:
την ευαισθησια του περιμετρικου ποσο "ανοιχτη" την εχετε?
εννοω το τριμμερακι ποσο το εχετε στριψει? πανω απο την μεση ή οχι? εγω το εχω περιπου λιγο πανω απο την μεση και εχω πολλα false alarms. το χαμηλωσα λιγο και παραμενει πολυ ευαισθητος. να κλεισω κι αλλο ή κανω κατι λαθος?

Άφησέ το όπως το έχεις...
Το ιδανικό είναι περίπου στη μέση, για ισορροπία μεταξύ ευαισθησίας και false alarm...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 20:40

gmavrid έγραψε:
mavras έγραψε:
την ευαισθησια του περιμετρικου ποσο "ανοιχτη" την εχετε?
εννοω το τριμμερακι ποσο το εχετε στριψει? πανω απο την μεση ή οχι? εγω το εχω περιπου λιγο πανω απο την μεση και εχω πολλα false alarms. το χαμηλωσα λιγο και παραμενει πολυ ευαισθητος. να κλεισω κι αλλο ή κανω κατι λαθος?

Άφησέ το όπως το έχεις...
Το ιδανικό είναι περίπου στη μέση, για ισορροπία μεταξύ ευαισθησίας και false alarm...
ναι βρε γιωργημ αλλα ετσι βαραει ακομα και οταν περναει καποιος στο 1 μετρο απο την μηχανη...
γενικα ειναι ΠΟΛΥ ευαισθητος ο αισθητηρας?
Σημερα βρισκομουν σε αποσταση που ακουγα τα 3 beep τις προειδοποιησης και βαραγε καθε 3 και λιγο, σε σημειο που αρχισα να νομιζω οτι εχει προβλημα ο συναγερμος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 20:46

Τότε click κάτω, μέχρι να το φέρεις στα μέτρα που θες...
Που έχεις τοποθετήσει το περιμετρικό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 21:11

gmavrid έγραψε:
Τότε click κάτω, μέχρι να το φέρεις στα μέτρα που θες...
Που έχεις τοποθετήσει το περιμετρικό?
θα κλεισω μεχρι να το φερω εκει που θελω, απλα δεν ξερω αν το αισθητηρας ειναι γαιδουρινα ευαισθητος.
το περιμετρικο εχει μπει πανω στην μπαταρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 21:21

Στη μεση ειναι πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 21:55

NOTE: Do not turn sensitivity above half way, this may cause false alarms.

Από το manual...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:01

gmavrid έγραψε:
NOTE: Do not turn sensitivity above half way, this may cause false alarms.

Από το manual...
αυτο το διαβασα και εγω και για αυτο το εβαλα στην μεση, σαν minimum ρυθμιση, αλλα αυτο ειναι πολυ.
Παρκαρω περι τα 3 μετρα μακρυα απο την εξωπορτα σε πολυκατοικια και οταν ειναι στην μεση η ρυθμιση τοτε πιανει την πορτα που ανοιγοκλεινει...
το χαμηλωσα λιγο ακομα, βασικα το εκλεισα τελειως και αρχισα να ανοιγω. Πλεον χτυπαει οταν περασω ξυστα απο την μηχανη ή οταν σκυψω απο πανω της. Θα το αφησω ετσι και θα δουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos147
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
nikos147

Registration date : 06/08/2010

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ Φεβ 20 2012, 23:53

Επειδη τον περιμετρικο δεν τον ειχα αγορασει και όλο το αναβάλω, αξιζει η τοποθετηση του ή οχι?? Να τον βαλω ή οχι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msp
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
msp

Ηλικία : 48
Τόπος : Athens, Ellas - Shantou, China
Registration date : 27/10/2009

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 00:06

nikos147 έγραψε:
Επειδη τον περιμετρικο δεν τον ειχα αγορασει και όλο το αναβάλω, αξιζει η τοποθετηση του ή οχι?? Να τον βαλω ή οχι?

Προσωπικά πιστεύω πως είναι απαραίτητος γιατί ο μεγαλύτερος φόβος δεν είναι να σου φάνε την μηχανή, αλλά να σου φάνε τα πλαστικά! Με το περιμετρικό όσο αθόρυβοι και να είναι δεν μπορούν να πλησιάσουν άνετα τη μηχανή και τα βράδυα αυτό θέλω είτε φοράω κουκούλα είτε την έχω ακάλυπτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tazakos
gold member
gold member
tazakos

Ηλικία : 44
Τόπος : Καλλιθέα ,από Καβαλα
Registration date : 22/05/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 00:40

θέλω κ εγώ γαμώ τον μέτα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 12:05

tazakos έγραψε:
θέλω κ εγώ γαμώ τον μέτα μου!

Νιανια νιανιανια!!!

Σήμερα το πρωί πήγα να πάτω το αυτο και της έριξα μια ψιλή κλωτσιά
στο πίσω ελαστικό για δοκιμή... Άρχισε να σκούζει...
Το αναφέρω αφού μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφετε...

Στο θέμα του περιμετρικού το έχω στο ένα click κάτω από τη μέση...
Αντιδρά το 0.5-1 μέτρο απόσταση...
Η αλήθεια είναι πως αν είναι παρκαρισμένη σε σειρά με μοτό ή σε πεζοδρόμιο
κτλ. είναι λίγο εκνευριστικό, αλλά συνήθως επιλέγω να απενεργοποιώ το
περιμετρικό σε τέτοιες συνθήκες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: scorpio sr i-900   scorpio - scorpio sr i-900 - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι Φεβ 21 2012, 17:23

gmavrid έγραψε:
tazakos έγραψε:
θέλω κ εγώ γαμώ τον μέτα μου!

Νιανια νιανιανια!!!

Σήμερα το πρωί πήγα να πάτω το αυτο και της έριξα μια ψιλή κλωτσιά
στο πίσω ελαστικό για δοκιμή... Άρχισε να σκούζει...
Το αναφέρω αφού μου κάνουν εντύπωση αυτά που γράφετε...

Στο θέμα του περιμετρικού το έχω στο ένα click κάτω από τη μέση...
Αντιδρά το 0.5-1 μέτρο απόσταση...
Η αλήθεια είναι πως αν είναι παρκαρισμένη σε σειρά με μοτό ή σε πεζοδρόμιο
κτλ. είναι λίγο εκνευριστικό, αλλά συνήθως επιλέγω να απενεργοποιώ το
περιμετρικό σε τέτοιες συνθήκες...

Ταζ απορώ με τόσα μπλιμπλίκια πως σου ξέφυγε ο συναγερμός! Laughing

Γιώργο μία από τα ίδια, με ελαφριά κλωτσιά παίρνει μπρος και ο δικός μου... γέρος βέβαια πλέον, SRi-500 φοράω. Δεν θυμάμαι πόσο το έχω γυρισμένο το ποτενσιόμετρο του περιμετρικού, δεν το είχα προσέξει ιδιαίτερα. Όταν το ρύθμιζα πάντως είχα τσεκάρει να έχει εμβέλεια κάτι λιγότερο από μέτρο... 6 χρόνια δεν με έχει προβληματίσει ποτέ. Το μόνο εκνευριστικό με αυτό το συναγερμό είναι ότι ξελιγώνει γρήγορα και εύκολα τη μπαταρία του χειριστηρίου. Τη λύση βέβαια την έδωσε το ΙΚΕΑ με τις μπαταρίες του! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
 

scorpio sr i-900

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: