Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mAthosalas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mAthosalas

Ηλικία : 52
Τόπος : Patrasso
Registration date : 19/06/2009

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΣαβ Αυγ 29 2009, 22:42

Σημερα εκανα ενα δωρακι στο Στρωμα.Εβαλα εναν Patrol να την φυλαει οταν λειπω. Very Happy

Το ερωτημα μου ειναι,μεσα απο την εμπειρια σας στην συγκεκριμενη μοτοσυκλετα,οι εχοντες τοποθετησει συναγερμο,να συζητησουμε το εξης:Σε κατασταση αναμονης,υπαρχει θεμα ο συναγερμος με το ρευμα που απαιτει απο την μπαταρια,να μπορεσει να δημιουργησει προβλημα;Να την "ξελιγωσει" που λεμε;Εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο;Και βεβαια το θεμα δεν ειναι να κινεις τη μοτοσυκλετα.Το θεμα ειναι οτι καποιες φορες λογω υποχρεωσεων αναγκαστικα η μοτο παραμενει κλειδωμενη και ο συναγερμος ενεργοποιημενος.Εκει υπαρχει θεμα;

Βεβαια ισχυρος συμμαχος στην υποθεση,ειναι οτι εχω τοποθετησει ενα πολυ καλο Voltομετρο το οποιο δινει συνεχη ενδειξη απο την ταση της μπαταρια,με ακριβη μετρηση,οπότε αν κατι αρχιζει και "προμηνυει" προβλημα το παιρνουμε χαμπαρι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 00:00

Οι περισσοτεροι διαβασμενοι συναγερμοι για moto, μετα απο καποιες μερες απραξιας (4-5 συνηθως) μπαινουν σε sleep mode οπου εχουν πρακτικα μηδενικη καταναλωση.
Σε αυτη την περιπτωση, δεν χτυπα η σειρηνα αν κουνηθει η μηχανη, ειναι ομως ενεργοποιημενο το immobilizer για να μην παιρνει μπρος και θα χτυπησει συναγερμος μολις ανοιξει ο κεντρικος διακοπτης, η μολις καποιος αποπειραθε να τον παρακαμψει γεφυρωνοντας καλωδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 01:04

Προσωπικα εχω ρυθμισει τον δικο μου να μπαινει σε sleep mode μετα απο 24 ωρες ακινησιας της μοτο.Θα διαφωνισω λιγακι με τον φιλο milt διοτι στο δικο μου χτυπαει η σειρηνα απλα δεν εχει τοση ευαισθησια οσο πριν.Οσο αφορα την καταναλωση ρευματος δεν ειχα εδω και 2 περιπου χρονια κανενα απολυτως προβλημα δεδομενου οτι εχει τυχει να αφησω τη μοτο σε ακινησια 10 μερες.Παρεπιπτοντως φοραω τον elser.Αυτα. VSTROM
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thedentist
Member
Member


Τόπος : Θεσσαλονικη
Registration date : 07/03/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 03:26

ο patrol αν δεν κανω λαθος εχει και δικη του μπαταρία. Δεν νομιζω οτι θα εχεις κανενα προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dental-blog.gr
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΚυρ Αυγ 30 2009, 13:43

Δεν εχεις αδικο, εξαρταται απο τον συναγερμο.
Ο δικος μου δεν χτυπαει και δεν ακουει στο control σε sleep mode.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 01:04

δεν ακουει στο control σε sleep mode.[/quote]




Αυτη τη μλκια φιλε μου την κανει και μενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 01:23

Ναι, πρεπει να σε παρει χαμπαρι η γειτονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
SOTHRHS
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
SOTHRHS

Registration date : 01/06/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05 2009, 01:32

μωρε τους εχω τραβηξει κατι λαχταρες πρωινα γυρω στις 7 Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prwtaris



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/04/2011

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 16:04

Καλησπέρα,

Άφησα την μηχανη 7 μέρες χωρίς να δουλέψει καθόλου με τον συναγερμό (meta)
Μόλις πήγα να τον απενεργοποιήσω σήμερα το πρωί, δεν ανταποκρινόταν καθόλου..
Έβαλα το κλειδι στην μηχανη,έβγαζε κάτι check, βάρεσε ο συναγερμος τον
απενεργοποίησα και μετα την έβαλα μπροστα..

Έχει συμβεί σε κανέναν?
Γνωρίζει κανεις τπτ παραπάνω γτ με ανησύχησε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 16:30

prwtaris έγραψε:
Καλησπέρα,

Άφησα την μηχανη 7 μέρες χωρίς να δουλέψει καθόλου με τον συναγερμό (meta)
Μόλις πήγα να τον απενεργοποιήσω σήμερα το πρωί, δεν ανταποκρινόταν καθόλου..
Έβαλα το κλειδι στην μηχανη,έβγαζε κάτι check, βάρεσε ο συναγερμος τον
απενεργοποίησα και μετα την έβαλα μπροστα..

Έχει συμβεί σε κανέναν?
Γνωρίζει κανεις τπτ παραπάνω γτ με ανησύχησε..

εκανε οτι ακριβως επρεπε , μην μου ταραζεσαι Very Happy
αν δεν κανω λαθος (ας με διορθωσουν οι ηλεκτρονικοι) λεγεται safe mode η λειτουργια αυτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
massai
gold member
gold member
massai

Ηλικία : 50
Τόπος : Ίλιον
Registration date : 03/11/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 16:51

Δεν ξέρω πως λέγεται (safe mode κτλ) αλλά όντως συμβαίνει αυτό με τους meta.
Όλα οκ, μην αγχώνεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
prwtaris



Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 14/04/2011

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 17:06

Ευχαριστώ..
Γτ δεν είμαστε και για έξοδα αυτόν τον καιρό xaxa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagman
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
vagman

Ηλικία : 52
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 30/07/2010

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 17:58

Φοράω τον Meta 357V2.
Εμένα η μπαταρία της μηχανής μετά από περίπου μία εβδομάδα ακινησίας άδειασε τόσο που στην φόρτιση διαβαζόταν για 6βολτη..... Ο Meta χτύπησε κάμποσες φορές 1-2 ημέρες πριν ανακαλύψω ότι έμεινα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα από μπαταρία. Η μπαταρία δεν είναι πολυκαιρισμένη ή (εκτιμώ) κακοδουλεμένη, σίγουρα όμως έβαλε και το χεράκι του των τελευταίων ημερών τσουχτερό κρύο.
Το θέμα τώρα είναι το εξής....
Η μπαταρία άδειασε και ας υποθέσω καλοπροαίρετα ότι δεν έχει να κάνει τόσο με την λειτουργία αναμονής του Meta. Όμως με το που άδειασε η μπαταρία ο Meta μάλλον υπέθεσε ότι "κάποιος έβαζε χέρι" στα καλώδια της μπαταρίας και άρχισε να χτυπάει (έτσι μάλλον προέκυψε και το ότι χτυπούσε άσκοπα 1-2 μέρες). Έτσι άδειασε και η δική του μπαταρία (πάπαλα η αυτονομία της μπαταρίας του Meta) και τουλάχιστον για μία νύχτα κοιμόμουν ήσυχος ότι έχω συναγερμό. Φυσικά δεν έπαιζε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση και ανάλογο σήμα έδωσε μόνο όταν έβαλα προσωρινά άλλη μπαταρία και μετά την πλήρως ξαναφορτισμένη δική μου μπαταρία. Περνάει από το μυαλό μου το ενδεχόμενο διαρροής αλλά αυτό δεν έχω στα υπόψιν μου πως μπορώ να το τσεκάρω. Φοράω και βολτόμετρο αν αυτό μπορεί να βοηθήσει στο να ελέγξω κάτι σχετικά με το τελευταίο. Κάποια βοήθεια ή σχόλιο ? Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια 8117
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://vagman1@yahoo.gr
to nou sou
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
to nou sou

Ηλικία : 49
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 07/09/2011

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 19:27

vagman έγραψε:
Φοράω τον Meta 357V2.
Εμένα η μπαταρία της μηχανής μετά από περίπου μία εβδομάδα ακινησίας άδειασε τόσο που στην φόρτιση διαβαζόταν για 6βολτη..... Ο Meta χτύπησε κάμποσες φορές 1-2 ημέρες πριν ανακαλύψω ότι έμεινα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα από μπαταρία. Η μπαταρία δεν είναι πολυκαιρισμένη ή (εκτιμώ) κακοδουλεμένη, σίγουρα όμως έβαλε και το χεράκι του των τελευταίων ημερών τσουχτερό κρύο.
Το θέμα τώρα είναι το εξής....
Η μπαταρία άδειασε και ας υποθέσω καλοπροαίρετα ότι δεν έχει να κάνει τόσο με την λειτουργία αναμονής του Meta. Όμως με το που άδειασε η μπαταρία ο Meta μάλλον υπέθεσε ότι "κάποιος έβαζε χέρι" στα καλώδια της μπαταρίας και άρχισε να χτυπάει (έτσι μάλλον προέκυψε και το ότι χτυπούσε άσκοπα 1-2 μέρες). Έτσι άδειασε και η δική του μπαταρία (πάπαλα η αυτονομία της μπαταρίας του Meta) και τουλάχιστον για μία νύχτα κοιμόμουν ήσυχος ότι έχω συναγερμό. Φυσικά δεν έπαιζε απενεργοποίηση-ενεργοποίηση και ανάλογο σήμα έδωσε μόνο όταν έβαλα προσωρινά άλλη μπαταρία και μετά την πλήρως ξαναφορτισμένη δική μου μπαταρία. Περνάει από το μυαλό μου το ενδεχόμενο διαρροής αλλά αυτό δεν έχω στα υπόψιν μου πως μπορώ να το τσεκάρω. Φοράω και βολτόμετρο αν αυτό μπορεί να βοηθήσει στο να ελέγξω κάτι σχετικά με το τελευταίο. Κάποια βοήθεια ή σχόλιο ? Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια 8117

εχουμε το ιδιο συναγερμο...εχω αφησει και εγω την μηχανη αν οχι μια βδομαδα 5-6 μερες σιγουρα...
η μπαταρια μου ειναι ακομα μαμα δλδ 2 χρονων μπαταρια και δεν ειχα τετοιο προβλημα...οταν πηγα να βαλω μπροστα την μηχανη ο συναγερμος λειτουργησε κανονικα με το χειριστηριο....και πρεπει να σημειωσω οτι αυτες τις 5-6 μερες που δεν κουνησα την μηχανη οπλιζα και ξεοπλιζα τον συναγερμο καθε δυο μερες....
αυτα απο μενα δεν ξερω αν πρεπει να ψαχτεις για διαρροη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://WWW.OGAME.GR
terino
gold member
gold member
terino

Ηλικία : 43
Τόπος : Athens
Registration date : 15/01/2008

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΠαρ Νοε 18 2011, 20:00

Έχω τον Scoprio SRi-500. Μου έχει τύχει να τον αφήσω ενεργοποιημένο 45 μέρες σερί και μόλις γύρισα από το ταξίδι που ήμουν, ο συναγερμός απενεργοποιήθηκε κανονικότατα και η μηχανή πήρε με την πρώτη μιζιά!!! Shocked

Η (ευχάριστη) έκπληξη που μου δημιούργησε τότε δεν μου ξανάφησε περιθώρια αμφισβήτησης για τον εν λόγω συναγερμό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.schoolofdance.gr
sv1hkl
Member
Member
sv1hkl

Ηλικία : 54
Τόπος : αγρινιο
Registration date : 25/03/2012

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΤρι Απρ 03 2012, 21:08

SOTHRHS έγραψε:
Προσωπικα εχω ρυθμισει τον δικο μου να μπαινει σε sleep mode μετα απο 24 ωρες ακινησιας της μοτο.Θα διαφωνισω λιγακι με τον φιλο milt διοτι στο δικο μου χτυπαει η σειρηνα απλα δεν εχει τοση ευαισθησια οσο πριν.Οσο αφορα την καταναλωση ρευματος δεν ειχα εδω και 2 περιπου χρονια κανενα απολυτως προβλημα δεδομενου οτι εχει τυχει να αφησω τη μοτο σε ακινησια 10 μερες.Παρεπιπτοντως φοραω τον elser.Αυτα. Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια 813402
καλο βραδυ απο το αγρινιο αν βαλουμε και μια δευτερη μπατ απο οικοιακο συναγ που ειναι μικρη σε μεγεθος και οχι τρελες χωριτηκοτιτας με μια διοδο για να μην εχει επιστροφη αλλα ναφορτιζη με την μαμα και συνδεσουμε τον συναγερμο στην δευτερη θα εχουμε καποιο προβλημα με την φορτιση (πηνεια ανορθωτης κλπ κλπ) δεν ξερω γνωμες να δουμε .ειμαι νεος με ενα 1000 του 3 τελικα και δεν εχω και καποιο manual να κοιταο διαφορα και αρχιζο να ζαλιζο με ερωτησης α αν υπαρχει και καποιο manual να βρω καπου καλοδεχουμενο ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 11:23

Για ποιο λογο να το κανεις αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sv1hkl
Member
Member
sv1hkl

Ηλικία : 54
Τόπος : αγρινιο
Registration date : 25/03/2012

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 12:03

Hypersonic έγραψε:
Για ποιο λογο να το κανεις αυτο?
για να μην ταλαιπωρη την μαμα μπαταρια και να εχουμε δυσαρεστες συνεπειες .θα υπαρχει καποιο προβλημα στα ηλεκτρικα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hypersonic
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Hypersonic

Ηλικία : 47
Τόπος : Πετρουπολη, Καλλιθεα
Registration date : 12/04/2010

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 12:22

Προβλημα ειναι σχετικο.... γιατι ο ανορθωτης θα καλειται να "φορτισει" μεγαλυτερο φορτιο (2 μπαταριες) αρα θα χρειαστει περισσοτερο χρονο...
Ουσιαστικα δεν κερδιζεις κατι...

Γενικα ομως οι συναγερμοι αν δεν εχουν βλαβη και αν εχουν εγκαταστασθει σωστα (ωστε να μην υπαρχει διαρροη) δεν καταπονουν τη μπαταρια μιας και η καταναλωση τους σε φαση οπλισης ειναι απειροελαχιστη.... κατι mA δηλαδη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jk_prince
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
jk_prince

Ηλικία : 49
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 06/09/2011

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια   Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια Icon_minitimeΤετ Απρ 11 2012, 17:24

Hyper ριξε μια ματια στην ιδεα
https://www.vstromhellasforum.com/t19288-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://patra2.meteoclub.gr
 

Συναγερμος σε κατασταση αναμονης.Πόσο επηρεαζει την μπαταρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: