Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 18:41

Σήμερα βρήκα στο Βόλο και δοκίμασα την μία από τις 2 κόρνες του διπλού πακέτου της magnum (ΤΜ80/2L) την άλλη την είχε πουλήσει ξεχωριστά. Ο ήχος ήταν πολύ καλός και η τιμή στα 18ευρώ το σετ. Το θέμα είναι, βγάζουν και τα δύο σαλιγκάρια τον ίδιο ήχο ή το ένα πιο μπάσο και το άλλο πιο “πρίμο”; Ρώτησα για καλύτερη τιμή για 10 άτομα αλλά επειδή είναι πακέτα των 2 δηλαδή 5 πακέτα σύνολο δεν μου το κατέβασε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 18:58

4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!



...λυνω την αριστερη πλευρα βγαζω τη μαμα κορνα "σακατευω" (κοβω) ενα πλαστικο προστατευτικο που ειχε εκει νομιζοντας οτι θα χωραει τελικα δεν χωραει ....με πηρε η ωρα και αρχισα να ξαναδενω αρων αρων και τωρα ειμαι χωρις nautilus compact και χωρις μαμα κορνα!!



...που στο καλο θα την βαλω?????


εκτος απο kolaraki .... Laughing


ρε μουρλε πηγες να χωρεσεις το γαιδουρι στην θεση της μαμας? Razz Razz Razz

οπως προειπαν οι παραπανω η στο καγκελο η μεσα στο φερινκ με προεκταση καλωδιων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 19:44

σαλιγκάρι έγραψε:
4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!



...λυνω την αριστερη πλευρα βγαζω τη μαμα κορνα "σακατευω" (κοβω) ενα πλαστικο προστατευτικο που ειχε εκει νομιζοντας οτι θα χωραει τελικα δεν χωραει ....με πηρε η ωρα και αρχισα να ξαναδενω αρων αρων και τωρα ειμαι χωρις nautilus compact και χωρις μαμα κορνα!!



...που στο καλο θα την βαλω?????


εκτος απο kolaraki .... Laughing


ρε μουρλε πηγες να χωρεσεις το γαιδουρι στην θεση της μαμας? Razz Razz Razz

οπως προειπαν οι παραπανω η στο καγκελο η μεσα στο φερινκ με προεκταση καλωδιων.


ασε με ρε Γιαννη εφαγα ολο το μεσημερι με μηδενικο αποτελεσμα ....αφου δεν εβγαλα και το ψυγειο για να βαλω την κορνα παλι καλα! Laughing


περιττο να πω οτι ο κυριος stebel εμαθε ολους τους αγιους μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 19:55

iannag έγραψε:
Σου είναι εύκολο να μου πεις/δείξεις την συνδεσμολογία της κόρνας στο έξτρα μπουτόν;
τι θέλεις; το σχεδιάγραμμα ή σε ποιά καλώδια συνδέετε;
αν είναι το πρώτο, μπορώ να σου φτιάξω ένα σχεδιάγραμμα, για το δεύτερο τα καλώδια είναι το μαύρο και το άσπρο.


άσχετο 1: λέτε να τοποθετήσετε τη κόρνα στα κάγγελα, το έχει κάνει κάποιος; υπάρχει φώτο;

άσχετο 2: στην αριστερή πλευρά του εμπρός κυλίνδρου υπάρχει μια τάπα, αν τη βγάλετε θα δείτε οτι έχει σπείρωμα.
βάζετε μια βίδα και ένα λαμάκι και η κόρνα βρήκε τη θέση.

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Hornu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:03

Μανώλη..στο Άσχετο 2,δεν ενοχλούν τα givi κάγκελα (έχω αυτή την υποψία αλλά είναι νύχτα να τσεκάρω τώρα)???? Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:09

τι να σου πώ γιώργο; δεν έχω κάγκελα και δε ξέρω.
πιθανόν ναι και να χρειάζετε μεγαλύτερο λαμάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:09

painter έγραψε:
iannag έγραψε:
Σου είναι εύκολο να μου πεις/δείξεις την συνδεσμολογία της κόρνας στο έξτρα μπουτόν;
τι θέλεις; το σχεδιάγραμμα ή σε ποιά καλώδια συνδέετε;
αν είναι το πρώτο, μπορώ να σου φτιάξω ένα σχεδιάγραμμα, για το δεύτερο τα καλώδια είναι το μαύρο και το άσπρο.
...........
..........

Το σχεδιάγραμμα θα ήθελα. Απο μπαταρία μέχρι κόρνα. Τα έχω στο μυαλό μου θεωρητικά αλλά δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα στην πράξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:14

painter έγραψε:
τι να σου πώ γιώργο; δεν έχω κάγκελα και δε ξέρω.
πιθανόν ναι και να χρειάζετε μεγαλύτερο λαμάκι.
ΟΚ,να'σαι καλά Μανώλη,θα τσεκάρω αύριο αν και με το μάτι μου φαίνεται πως θα έχει ''θέμα'' με τα κάγκελα scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:27

iannag έγραψε:
painter έγραψε:
iannag έγραψε:
Σου είναι εύκολο να μου πεις/δείξεις την συνδεσμολογία της κόρνας στο έξτρα μπουτόν;
τι θέλεις; το σχεδιάγραμμα ή σε ποιά καλώδια συνδέετε;
αν είναι το πρώτο, μπορώ να σου φτιάξω ένα σχεδιάγραμμα, για το δεύτερο τα καλώδια είναι το μαύρο και το άσπρο.
...........
..........

Το σχεδιάγραμμα θα ήθελα. Απο μπαταρία μέχρι κόρνα. Τα έχω στο μυαλό μου θεωρητικά αλλά δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα στην πράξη.




αμα δεν βαλεις εξτρα μπουτον δεν ειναι αυτο που ποσταρες πριν???
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Stebel_on_gts-wiring
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:38

Αρχικά δεν το σκεφτόμουν καν για κόρνα αλλά μία και προέκυψε το ενδιαφέρων από άλλους για κόρνα είπα να το συνδυάσω. Είχα σκοπό να βάλω και ένα άλλο ζευγάρι προβολάκια (εκτός από τα “δικά” σου) για εκτός πόλης (τύπο Hella) και ο διακόπτης που παρήγγειλα (σαν αυτός του painter) έχει μπουτον κόρνας και λέω από το να κάθεται να το συνδέσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 20:46

Εγώ πάλι,αρχικά ενδιαφέρθηκα αλλά με όλες αυτές τις αναλύσεις και αυτά τα περί καλωδιώσεων,ρελέδων,θέσης και γενικά αναποφασιστικότητας,έχασα το ενδιαφέρον μου Neutral Μελλοντικά και αφού δώ τί έκαναν όσοι τη βάλουν,το ξανασκέφτομαι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 21:04

groi1000 έγραψε:
Εγώ πάλι,αρχικά ενδιαφέρθηκα αλλά με όλες αυτές τις αναλύσεις και αυτά τα περί καλωδιώσεων,ρελέδων,θέσης και γενικά αναποφασιστικότητας,έχασα το ενδιαφέρον μου Neutral Μελλοντικά και αφού δώ τί έκαναν όσοι τη βάλουν,το ξανασκέφτομαι Wink

Μην μασάς ρε συ, έτσι είναι αυτά. Φαντάζεσαι να την έπαιρνες και να μην ήξερες πού να την συνδέσεις και πώς; Τότε θα ήταν μεγαλύτερο ξενέρωμα.
Κράτα γερά το PB σε ζητά!!!!
kalmi kalmi kalmi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
groi1000
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
groi1000

Ηλικία : 43
Τόπος : ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 21:14

iannag έγραψε:
groi1000 έγραψε:
Εγώ πάλι,αρχικά ενδιαφέρθηκα αλλά με όλες αυτές τις αναλύσεις και αυτά τα περί καλωδιώσεων,ρελέδων,θέσης και γενικά αναποφασιστικότητας,έχασα το ενδιαφέρον μου Neutral Μελλοντικά και αφού δώ τί έκαναν όσοι τη βάλουν,το ξανασκέφτομαι Wink

Μην μασάς ρε συ, έτσι είναι αυτά. Φαντάζεσαι να την έπαιρνες και να μην ήξερες πού να την συνδέσεις και πώς; Τότε θα ήταν μεγαλύτερο ξενέρωμα.
Κράτα γερά το PB σε ζητά!!!!
kalmi kalmi kalmi
Βάλ'τε τες εσείς και σας έχω για reference lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NewFish
gold member
gold member
NewFish

Ηλικία : 47
Τόπος : Όπου γης και πατρίς
Registration date : 13/02/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 22:02

Ρε παιδιά... έχει διαβάσει κανένας από εσάς αυτό το θέμα στο οποίο με τόσο ζήλο γράφετε;

ΕΔΩ υπάρχει ένας άνθρωπος που πριν 2 χρόνια έκανε ολόκληρο φωτορεπορτάζ με οδηγίες για τη Magnum... χωρίς ρελέ, χωρίς ασφάλεια.

ΕΔΩ και ΕΔΩ υπάρχουν μερικές ιδέες για την εγκατάσταση της Nautilus... η οποία παρεμπιπτόντως χρειάζεται για την εγκατάστασή της ρελέ και ασφάλεια 20Α.

Καλό διάβασμα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
σαλιγκάρι
gold member
gold member
σαλιγκάρι

Ηλικία : 49
Τόπος : Περιστέρι
Registration date : 11/09/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 22:45

NewFish έγραψε:
Ρε παιδιά... έχει διαβάσει κανένας από εσάς αυτό το θέμα στο οποίο με τόσο ζήλο γράφετε;

ΕΔΩ υπάρχει ένας άνθρωπος που πριν 2 χρόνια έκανε ολόκληρο φωτορεπορτάζ με οδηγίες για τη Magnum... χωρίς ρελέ, χωρίς ασφάλεια.

ΕΔΩ και ΕΔΩ υπάρχουν μερικές ιδέες για την εγκατάσταση της Nautilus... η οποία παρεμπιπτόντως χρειάζεται για την εγκατάστασή της ρελέ και ασφάλεια 20Α.

Καλό διάβασμα! Smile

εμ εχει τα δικια του ο σταματης.........δεν τα χει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 14 2011, 23:14

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Hornwiring
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iannag
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
iannag

Ηλικία : 46
Τόπος : Βόλος
Registration date : 24/11/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 02:28

painter έγραψε:
stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Hornwiring

merci merci merci
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 12:19

εγω που το εκανα ετσι θα εχω προβλημα??

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Relay3




...painter η θεση ειναι ολα τα λεφτα ...λες και φορεσα αλλα 100αλογα ειναι!! Laughing Laughing


...για τον ηχο εχω να πω απλα οτι σχιζει kolaraki



*οσοι Αθηναιοι θελετε μπορειτε να μαζεψετε τα λεφτα ματαξυ σας χωρις τραπεζες και μαλακιες και να την παρετε απο εκει που την πηρα 30ευρο και στα 10 ατομα και πανω -15%
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikios
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
mikios

Ηλικία : 41
Τόπος : Ηράκλειο, Κρήτη - Περαία Θεσσαλονίκης
Registration date : 25/02/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 14:28

4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
εγω που το εκανα ετσι θα εχω προβλημα??

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Relay3



δεν μπορεί να το έκανες έτσι, κάποιο λάθος έχεις κάνει lol!
όπως δείχνεις, το κουμπί είναι σε κλειστό κύκλωμα με το ρελέ, και δεν παίρνει από πουθενά ρεύμα... δηλαδή δεν πα να πατάς... miffy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.kangaroo.gr
dimitris14



Registration date : 27/04/2011

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 15:42

ενα θα πω περασα απο το μπαρμπερικο του γιωργου και ακουσα την κορνα ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟΣ ηχος απλα!!!!!!!!!!

μπουλντοζα οδηγαει λεμεεεεεεεεεεεεεε PITA PITA PITA PITA PITA PITA PITA PITA PITA

ετσι θα ειναι οσοι σε ακουν απο πισω!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
.........
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic


Τόπος :
Registration date : 31/03/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 16:19

mikios έγραψε:
4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
εγω που το εκανα ετσι θα εχω προβλημα??

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Relay3



δεν μπορεί να το έκανες έτσι, κάποιο λάθος έχεις κάνει lol!
όπως δείχνεις, το κουμπί είναι σε κλειστό κύκλωμα με το ρελέ, και δεν παίρνει από πουθενά ρεύμα... δηλαδή δεν πα να πατάς... miffy

Φιλιππα το ενα καλωδιο του "μαμα" διακοπτη στο 85 το αλλο στο 86 ,το - της μπαταριας στο - της κορνας απ'ευθειας το 87 στο + της κορνας και το + της μπαταριας στο 30 με μια ασφαλεια 20αμπερ ενδιαμεσα!!

αυτα εκανα και ειμαι μια χαρα!! Laughing ...νομιζω scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LARRY
Member
Member
LARRY

Ηλικία : 48
Τόπος : ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Registration date : 15/01/2009

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 18:30

4kings-giorgosk9, από που την πήρες; Αυτός έχει και την magnum;Άσχετο,μπαρμπέρης είσαι;(χρειάζομαι κούρεμα και είμαστε κοντά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jOnnYs
gold member
gold member
jOnnYs

Τόπος : Οπου φυσάει ο άνεμος...
Registration date : 12/04/2010

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 18:53

mikios έγραψε:
4kings (ΓΙΩΡΓΟΣ-k9) έγραψε:
εγω που το εκανα ετσι θα εχω προβλημα??

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Relay3

δεν μπορεί να το έκανες έτσι, κάποιο λάθος έχεις κάνει lol!
όπως δείχνεις, το κουμπί είναι σε κλειστό κύκλωμα με το ρελέ, και δεν παίρνει από πουθενά ρεύμα... δηλαδή δεν πα να πατάς... miffy
Γιώργη, έχει δίκιο ο Φίλιππας-mikios. Το κίτρινο είναι το διακοπτόμενο ρεύμα (+) για το πηνίο του ρελέ. Τα 2 καλώδια του μπουτόν στην ουσία είναι το ίδιο καλώδιο, μπαίνει-βγαίνει στο μπουτόν και δίνει το (-) στο πηνίο του ρελέ για να κλείσει δηλ. την εντολή... Very Happy

Σε εσένα ναι μεν δουλεύει, αλλά κάτι άλλο έκανες και δεν πάει το μυαλό μου..scratch

Τώρα που το βλέπω...Shockedμάλλον θέλω κούρεμα....Razz stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Kapper-01
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 19:08

Ο διακοπτης της μαμας κορνας στα 650 παιζει με το (-) του κυκλωματος του. Δηλαδη πατωντας τον κλεινουμε τη γειωση, οχι το θετικο.


Ο Γιωργος μαλλον λεει οτι εχει συνδεσει τις 2 φισες της υπαρχουσας κορνας στο ρελε του?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
painterakis
gold member
gold member
painterakis

Ηλικία : 49
Τόπος : Ο Δρόμος ...
Registration date : 18/01/2008

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80   stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 15 2011, 19:30

k0k05 έγραψε:
Ο διακοπτης της μαμας κορνας στα 650 παιζει με το (-) του κυκλωματος του. Δηλαδη πατωντας τον κλεινουμε τη γειωση, οχι το θετικο.
για αυτό το λόγο, αν βγάλεις τα καλώδια του μπουτόν της "μαμάς" κόρνας απο τις φύσες που είναι πάνω απο το ψυγείο (είναι μαύρο με άσπρη ρίγα και μαύρο με μπλέ ρίγα, το πρώτο στη φαρδιά διαφανή φύσα (2) και το δεύτερο στη κίτρινη φύσα (3) ) μπορείς το μαύρο/άσπρο να το βάλεις στο 85 και το μαυρο/μπλέ στη (-)

stebel - Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80 - Σελίδα 10 Fises
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αftermarket κορνα Stebel Magnum 80

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 10 από 14Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: