Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Η δικη μου ταπεινη ιστορια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2009, 23:39

περαστικά σου Μίλτο....και σου εύχομαι να ναι το τελευταίο τραυματικό σου περιστατικό.
Δυστηχώς σχεδόν καθημερινά βιώνω λόγω δουλειάς παρόμοια περιστατικά ...σε πάρα πολλά νοιώθω "υπερήφανος" για την δουλειά που κάνω ....σε αρκετά όμως αισθάνομαι μ@λ@κ@ς που σε παρα πολλούς φίλους και συγγενεις δεν είμαι πολύ καταπιεστικός στο να πάρουν μια σοβαρή απόφαση στη ζωή τους για αυτήν και την υγεία τους. Ειλικρινά η ιστορία σου ειναι για "σεμινάριο" και σου προτείνω αφου μου το επιτρέψεις και φυσικά αφου κρύψω κάθε προσωπικό σου δεδομένο να την παρουσιάσω στο επόμενο meeting του υποκαταστήματος μου.
Ασπάζομαι λοιπον τη δική σου πρόταση και προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.Το μέσο κόστος δεν ξεπερνά τα 40? το μήνα για ενα πρόγραμμα "που τα χει όλα για την υγεία".....και που ΄"ισως" κάποτε -ευχομαι ποτέ - μας σώσει .

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
strombriger
Member
Member
strombriger

Ηλικία : 58
Τόπος : Αχαρναι
Registration date : 07/07/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 08 2009, 23:55

Περαστικα κι αγυριστα .
Απο δω και περα παντα ορθιος και ολοκληρος . Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 01:09

niksalonik έγραψε:
περαστικά σου Μίλτο....και σου εύχομαι να ναι το τελευταίο τραυματικό σου περιστατικό.
Δυστηχώς σχεδόν καθημερινά βιώνω λόγω δουλειάς παρόμοια περιστατικά ...σε πάρα πολλά νοιώθω "υπερήφανος" για την δουλειά που κάνω ....σε αρκετά όμως αισθάνομαι μ@λ@κ@ς που σε παρα πολλούς φίλους και συγγενεις δεν είμαι πολύ καταπιεστικός στο να πάρουν μια σοβαρή απόφαση στη ζωή τους για αυτήν και την υγεία τους. Ειλικρινά η ιστορία σου ειναι για "σεμινάριο" και σου προτείνω αφου μου το επιτρέψεις και φυσικά αφου κρύψω κάθε προσωπικό σου δεδομένο να την παρουσιάσω στο επόμενο meeting του υποκαταστήματος μου.
Ασπάζομαι λοιπον τη δική σου πρόταση και προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.Το μέσο κόστος δεν ξεπερνά τα 40? το μήνα για ενα πρόγραμμα "που τα χει όλα για την υγεία".....και που ΄"ισως" κάποτε -ευχομαι ποτέ - μας σώσει .


Να σου επιτρεψω; Μακαρι να ημουν εκει διπλα σου.

Νομιζω πως επιβαλλεται απο ανθρωπους που βλεπουν λιγο πιο μακρυα να φωτισουν το δρομο και στους υπολοιπους.
Δυστυχως στην πλειονοτητα των περιπτωσεων η δυσαρεστη πιθανοτητα καποιο συμβαν να μας χτυπησει την πορτα φανταζει παντα απομακρη.
"Εξ αλλου εγω προσεχω" λεμε και κοροϊδευουμε τον εαυτο μας.

Ειμαι 44, ηδηγω μηχανη απο το 1982, δεν ειχα πεσει ουτε μια φορα. Μπορω να πω πως δεν υπαρχει πιο συντηρητικος και αμυντικος οδηγος μεσα στην πολη απο εμενα.
Κι ομως! Απολαμβανοντας το πρωινο εκεινο και με σχεδον μηδενικη ταχυτητα βρεθηκα σε κατασταση της οποιας δεν μπορουσα να εχω τον ελεγχο.
Κι ο λογος ειναι απλος: Οσο πονηροι και να νομιζουμε οτι εμαστε οι πιθανοτητες ειναι απειρες. Ποσες καταστασεις να προβλεψουμε πια;...

Βασει μαθηματικων οι πιθανοτητες να συμβει κατι σε καποιον που οδηγει χρονια χωρις ατυχημα ειναι οι ιδιες με καποιον που μολις σημερα βγαινει στο δρομο. Στατιστικες δεν ισχυουν. Αυτο απο μονο του οφειλει να μας βαλει σε σκεψεις.

Η κινηση να ασφαλιστει καποιος για να μην αναγκαστει ξαφνικα να ξεπουλησει ο,τι εχει και δεν εχει δεν διαφερει σε τιποτα απο τη συνηθεια (πλεον) ενος μοτοσυκλετιστη να φορεσει τον εξοπλισμο του. Και οι δυο ειναι καθαρα προληπτικες κινησεις για την πιθανοτητα και μονον.

Οχι μονο συμφωνω να χρησιμοποιησεις την προσωπικη μου εμπειρια για την πιθανοτητα να σωθει καποιος, μπορεις ακομη να μοιρασεις και τα link να μπουν και να διαβασουν.

Μην αισθανεσαι λοιπον ποτε αβολα για τη δουλεια σου. Σκεψου τις λιγες (ευχομαι) περιπτωσεις αυτων που θα γλυτωσουν απο τα νυχια της δημοσιας υγειας και θα τυχουν ανθρωπινης αντιμετωπισης και περιποιησης οπως εγω.

Καποτε με πηρε τηλεφωνο μια αγνωστη κοπελα, μου ειπε πως καποιος φιλος μου της ειχε δωσει ατζεντα και ζητησε ραντεβου μαζι μου για να με ενημερωσει για ασφαλιστικα προγραμματα.
"Τον π...στη τον Νικο" σκεφτηκα. "Την ξεφορτωθηκε και την φορτωσε σε μενα."
Σημερα ειμαι απλα ευγνωμων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
spyrosk58
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
spyrosk58

Ηλικία : 65
Τόπος : Αθήνα - Νότια
Registration date : 17/04/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 08:27

Φίλε μου πραγματικά μια ιστορία για να τη λες. Ευτυχώς που μπορείς και τη λες. Εύχομαι πραγματικά περαστικά κι ΑΓΥΡΙΣΤΑ. OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithas
Member
Member
spithas

Ηλικία : 44
Τόπος : Πλέον.... Ίλιον
Registration date : 02/09/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 15:23

Καταρχήν περαστικά.
Έχω μείνει μ@λ@κ@ς. Τελικά τι κράτος έχουμε ρε γαμώτο?
Οσον αφορά τώρα την ιδιωτική ασφάλιση.... είναι μεγάλη ιστορία.
Εχω καεί άσχημα με απατεώνα ασφαλιστή της INTERAMERICAN (σε σημείο που η εταιρεία τον κυνηγάει νομικά) και είμαι ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 17:24

Spithas έγραψε:
Καταρχήν περαστικά.
Έχω μείνει μ@λ@κ@ς. Τελικά τι κράτος έχουμε ρε γαμώτο?
Οσον αφορά τώρα την ιδιωτική ασφάλιση.... είναι μεγάλη ιστορία.
Εχω καεί άσχημα με απατεώνα ασφαλιστή της INTERAMERICAN (σε σημείο που η εταιρεία τον κυνηγάει νομικά) και είμαι ΠΟΛΥ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ Evil or Very Mad Evil or Very Mad

+1

την εχω πατησει ηδη μια φορα και μαλλον παω για δευτερη.
ειμαι ασφαλισμενος εδω και 6 χρονια στην Commercial Value μια κατα τα αλλα πολυ καλη εταιρεια που οποτε την χρειαστηκα με βοηθησε αλλα... γλωσσες λενε οτι παει για φουντο και θα κλαψω παλι τα λεφτα που εχω δωσει. βεβαια θα μου πεις οτι εδω σα τρωει το ΙΚΑ και δεν προσφερει τιποτα εκει θα φωναξεις ?

περαστικα και σιδερενιος φιλε μου και αυτο να ηταν το τελευταιο κακο που σου συνεβει ωστε ποτε να μην χρειαστεις καμμια ασφαλεια ποτε σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 22:31

niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.

Νομιζω ο φιλος σωστα το εθεσε.
Τα λαμογια θα υπαρχουν παντου και παντοτε. Οι καλοι ομως επαγγελματιες διαδιδονται απο στομα σε στομα.

Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.
Δεν θελει πολυ μυαλο για να καταλαβει κανεις πως αυτο γυριζει μπουμερανγκ εις βαρος του ασφαλιστη μιας που τα λεφτα που τον πληρωνει η εταιρια δεν ειναι παρα ποσοστα απο τα συμβολαια που εχει κλεισει. Αν λοιπον βρεθει χωρις πελατες θα βρεθει και χωρις μισθο.
Αρα λοιπον ο ασφαλιστης πρωτιστως θα πρεπει να ειναι με το συμφερον του πελατη και μετα με αυτο της εταιριας.

Υπαρχουν αρκετοι σωστοι εκει εξω. Αναζητηστε οχι τους ευκαιριακους, αλλα τους επαγγελματιες που ζουν την οικογενεια τους απο το αντικειμενο.
Ας με διορθωσει ο φιλος απο τη Θεσσαλονικη αν καπου κανω λαθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
nikSalonik
Administrator
Administrator
nikSalonik

Ηλικία : 62
Τόπος : Νεάπολη θεσσαλονίκη
Registration date : 09/10/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 09 2009, 23:55

ακριβώς έτσι ειναι Μίλτο ...και δεν χρειάζεται καμμια διορθωση στην παρατήρηση σου..υπάρχουν εγκληματίες γιατροί ομως ο γιατρός ειναι σπουδαίος άνθρωπος για την οικογενεια μας...υπάρχουν λαμόγια δικηγόροι όμως ενας άριστος δικηγόρος θα αναλάβει τις υποθέσεις μας....τα ιδια για τον λογιστή τα ιδια για τον Ασφαλιστή και γενικότερα για ολους τους παρέχοντες υπηρεσία.
...οι επιλογές ειναι δικές μας....και στο αποτέλεσμα της οποιας συνεργασίας εχουμε μεγάλο ποσοστό ευθύνης ...δεν φταίνε παντα οι άλλοι...ας πάρουμε την ευθύνη πάνω μας επιτέλους!!!! και καλα μαγαζια υπάρχουν και σπουδαίοι επαγγελματίες επίσης....

_________________
VIDEO απο τις εξορμησεις μας  

το καλύτερο  δ ώ ρ ο   σ 'εναν μοτοσυκλετιστή ειναι η ...επόμενη βόλτα...

   
...γιατι η ζωή ειναι σαν την μοτοσυκλέτα...δεν έχει όπισθεν !!!

Vstromhellasforum...μεσα μου κι εξω μου ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://insuranceate.blogspot.com
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 20:58

Περασε κιολας ενας χρονος.
Σαν σημερα πριν ενα χρονο καταφερα να ξεγελασω την τυχη που με ηθελε πανω σε καροτσι. Ευτυχως περα απο μια ουλη στο λαιμο και τα σημαδια στο παλιο μου κρανος τοποτα δεν μου θυμιζει το περισυ.

Προσοχη κυριοι, η κακη στιγμη παραμονευει παντου και ειναι γελοια ευκολο να ερθει.
Παντα ορθιοι.

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 DSC03564
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 21:12

Πρώτη φορά σήμερα κάθησα και διάβασα την ιστορία σου ρε Μίλτο..Τι πήγες να πάθεις τρελλό αγόρι ?? Neutral
Τον π@π@ρα με το Ραλύ τον έσκισες ? Πήρες λεφτά,τί έγινε ??

_________________
Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILT
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
MILT

Ηλικία : 59
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 21:14

Ακομα παλευω να καταθεσω την αγωγη Στρατο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr/
gmavrid
gold member
gold member
gmavrid

Ηλικία : 43
Τόπος : Σέρρες-Θεσσαλονίκη
Registration date : 20/02/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 21:23

Μίλτο, λόγω στρατού εκείνη την περίοδο το νήμα μού είχε διαφύγει...

Παράθεση :
Προσοχη κυριοι, η κακη στιγμη παραμονευει παντου και ειναι γελοια ευκολο να ερθει.

Τα "περαστικά" μου είναι πλέον περιττά, αλλά και μόνο για το παραπάνω έπρεπε να ξαναβγεί το νήμα. Πάντα πρέπει να είναι στο μυαλό μας...

ΥΓ. Αχ αυτά τα σαξόραλλα! Πυρηνικά στα χέρια του Κιμ Γιονγκ Ιλ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 22:10

Μίλτο πρώτη φορά το διάβασα!!! επάθες τέτοιο πράγμα ρε φίλε???? τεσπα το θέμα είναι ότι την σκαπούλαρες!!!

Εδώ έβγαλες 36ώρες με εμάς τους τρελούς κρητικούς......είσαι λοιπόν πλέον μια χαρα!!!!

Ποτέ ξανά Μιλτάρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalampokas
gold member
gold member
kalampokas

Ηλικία : 50
Τόπος : Κυψελάρα πάουα
Registration date : 06/10/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 23:30

και εγώ πρώτη φορά το διάβασα σήμερα..τι να πεις...να μην ξανασυμβεί τροχαίο από και κλείεται..οπότε όπως είπε και ο Μίλτος εξοπλισμός και πάλι εξοπλισμός...( και λίγη κωλοφαρδία δεν θα έβλαπτε )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης



Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μάης 15 2010, 23:42

Λεβέντη μου περαστικά σου τι να πω.
Διαβάζω και έχω ανατριχιάσει. Ελληνικά Κρατικά Νοσοκομεία = Μακριά από εμας
Δεν θέλω να είμαι απόλυτος αλλά τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους.
Στα καλά καθούμενα θα καταστρεφόταν η ζωή ενός ανθρώπου για κάτι που κάποιος "γιατροός" ο θεός να τον κάνει δεν έδωσε σημασία.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ λεβέντη μου και ποτέ μα ποτέ ξανά.

Εννοείται πως πρέπει να έχουμε Ιδιωτική ασφάλεια με νοσηλεία και φυσικά ΠΟΛΥ καλό εξοπλισμο και ας μείνει αχρήστος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 01:10

MILT έγραψε:
niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.
Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.

Δεν ειναι ετσι ακριβως, αλλα τέλος πάντων... δεν κάνει να μιλήσω τώρα.
Το θέμα είναι οτι αν βλέπεις ασφαλιστή να σε ασφαλίζει 1 εβδομάδα πριν κλείσει η Commercial στην Commercial, ή άχρηστος είναι ή λαμόγιο.
Οπότε... ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V A G O S
Member
Member
V A G O S

Ηλικία : 45
Τόπος : ΛΕΩΝΙΔΙΟ - ΛΑΥΡΙΟ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ - Ν. Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης
Registration date : 15/02/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 18:33

andreasp έγραψε:
MILT έγραψε:
niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.
Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.

Δεν ειναι ετσι ακριβως, αλλα τέλος πάντων... δεν κάνει να μιλήσω τώρα.
Το θέμα είναι οτι αν βλέπεις ασφαλιστή να σε ασφαλίζει 1 εβδομάδα πριν κλείσει η Commercial στην Commercial, ή άχρηστος είναι ή λαμόγιο.
Οπότε... ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!

δεν ειναι ακριβως ετσι = συμβαινει αλλα δεν το φωναζουμε.
ετσι;
εμενα μου εχει τυχει σε υλικες ζημιες.μεχρι και δικαστηριο ειχα και τελικα πληρωσα.
γενικα πιστευω οτι εισαστε κατι σαν τους γιατρους χρησιμοι γιατι πουλατε ελπιδα,αλλα μακρια απο εσας και αχρειαστει να εισται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 18:37

andreasp έγραψε:
MILT έγραψε:
niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.
Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.

Δεν ειναι ετσι ακριβως, αλλα τέλος πάντων... δεν κάνει να μιλήσω τώρα.
Το θέμα είναι οτι αν βλέπεις ασφαλιστή να σε ασφαλίζει 1 εβδομάδα πριν κλείσει η Commercial στην Commercial, ή άχρηστος είναι ή λαμόγιο.
Οπότε... ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!

Ρε συ Αντρέα,με όση ευθυνη και σιγουριά μπορεί να έχει μια τέτοια κίνηση
δεν βγάζεις ένα πακέτο που πουλάς για ιδιωτική ασφάλεια σε καλή εταιρεία
για Αντρα 30 ετών ας πούμε χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως ιατρικό ιστορικό ??
Ετσι να έχουμε μια ιδέα ρε φίλε..

Υ.Γ. Ο εργοδότης μου πάντως νομίζω με έχει στην Εθνική Ασφαλιστική..

_________________
Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 19:05

VAGOS O PROEDRAS έγραψε:
andreasp έγραψε:
MILT έγραψε:
niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.
Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.

Δεν ειναι ετσι ακριβως, αλλα τέλος πάντων... δεν κάνει να μιλήσω τώρα.
Το θέμα είναι οτι αν βλέπεις ασφαλιστή να σε ασφαλίζει 1 εβδομάδα πριν κλείσει η Commercial στην Commercial, ή άχρηστος είναι ή λαμόγιο.
Οπότε... ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!

δεν ειναι ακριβως ετσι = συμβαινει αλλα δεν το φωναζουμε.
ετσι;
Δεν ειναι έτσι ακριβώς, σημαίνει ότι δεν δίνει η ασφαλιστική παραπάνω προμήθειες για να τους πας πελάτες.
Τουλάχιστον στις περισσότερες των περιπτώσεων.
Λαμογιά κάνουν, και σε κρατάνε στην ασφαλιστική εταιρία που κλείνει, και δεν μπορώ να επεκταθώ περισσότερο δημόσια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 19:06

V.Stratos έγραψε:
andreasp έγραψε:
MILT έγραψε:
niksalonik έγραψε:
...προτείνω σε όλους μας να ψάξουν στην υγιή ασφαλιστική αγορά και να επιλέξουν ασφαλιστή και πρόγραμμα της αρεσκείας τους.
Υπαρχουν και οι περιπτωσεις οπου οι εταιριες δινουν οικονομικα κινητρα σε ασφαλιστες για να 'ριξουν' τους πελατες τους υπερασπιζοντας το συμφερον της εταιριας.

Δεν ειναι ετσι ακριβως, αλλα τέλος πάντων... δεν κάνει να μιλήσω τώρα.
Το θέμα είναι οτι αν βλέπεις ασφαλιστή να σε ασφαλίζει 1 εβδομάδα πριν κλείσει η Commercial στην Commercial, ή άχρηστος είναι ή λαμόγιο.
Οπότε... ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ!

Ρε συ Αντρέα,με όση ευθυνη και σιγουριά μπορεί να έχει μια τέτοια κίνηση
δεν βγάζεις ένα πακέτο που πουλάς για ιδιωτική ασφάλεια σε καλή εταιρεία
για Αντρα 30 ετών ας πούμε χωρίς ΚΑΝΕΝΑ απολύτως ιατρικό ιστορικό ??
Ετσι να έχουμε μια ιδέα ρε φίλε..

Υ.Γ. Ο εργοδότης μου πάντως νομίζω με έχει στην Εθνική Ασφαλιστική..

Οσο αφορά ασφάλεια νοσοκομειακής περίθαλψης, πουλάω αποκλειστικά και μόνο ΑΤΕ Ασφαλιστική.
Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβει pdf, μπορώ να βγάλω πρόγραμμα για άντρα 30ετών, υπαλληλο γραφείου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 19:31

Χμμ..Σε ένα rapidshare ίσως και να το παίρνανε όσοι ενδιαφέρονται ??
Aπλά καλό είναι μιας που είσαι <<ειδικός>> σε αυτόν τον τομέα τουλάχιστον
να διαφωτιστούμε μερικοί για το πού κυμαίνονται οι τιμές..
Ποτέ δεν ξέρεις Wink

_________________
Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 19:33

Οποιος θέλει, γιατι δεν με παίρνει ένα τηλέφωνάκι καλύτερα να τα πούμε πιο προσωπικά και να του εξηγήσω και 5 πράγματα?
Τηλ 6945907750
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V.Stratos
moderator
moderator
V.Stratos

Ηλικία : 41
Τόπος : Βόλος
Registration date : 19/08/2008

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 19:38

Εγώ δε σε παίρνω γιατί εσείς οι ασφαλιστές για ασφάλεια ζωής ξεκινάτε και καταλήγει
ο πελάτης να έχει φύγει από το γραφείο σας με ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ !!!! bliax lol! lol! lol!

Πλάκα κάνω εεεεεεεεε... Very Happy

Επιμένω πως το γραπτό είναι καλύτερο και όποιος δεν το καταλαβαίνει
να σε παίρνει τηλ. Cool

_________________
Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 1331373600_20_1_EUR_3_dark

''Ride slower than your guardian angel can fly''

Reveka Project
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreasp
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
andreasp

Ηλικία : 46
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 29/01/2010

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 20:37

V.Stratos έγραψε:
Εγώ δε σε παίρνω γιατί εσείς οι ασφαλιστές για ασφάλεια ζωής ξεκινάτε και καταλήγει
ο πελάτης να έχει φύγει από το γραφείο σας με ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ !!!! bliax lol! lol! lol!

Πλάκα κάνω εεεεεεεεε... Very Happy

Επιμένω πως το γραπτό είναι καλύτερο και όποιος δεν το καταλαβαίνει
να σε παίρνει τηλ. Cool

Εγω θα έλεγα, ότι το χειρότερο είναι να νομίζει ότι κατάλαβε.
Υπάρχει λόγος που πολλές εταιρίες δεν σου λένε τιμή απο το τηλέφωνο. Και ο λόγος δεν είναι να σε "ψήσουν".

Τέλος πάντων.
Ας κάνω την εξαίρεση.
Ετσι και αλλιώς δεν ψάχνω για πελάτες.
Απλά όποιος δεν ειναι απόλυτα σίγουρος για αυτο που διαβάζει, ας με ρωτήσει. Αν και ειναι πολύ απλά γραμμένα και καθαρά.
Ειναι για 33 χρονων αντρα, υπάλληλο γραφείου.
Αυτό που διαλέγω για τον εαυτό μου.

http://rapidshare.com/files/388055522/asfaleia.rar.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kevin Tas
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
Kevin Tas

Ηλικία : 49
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Registration date : 14/05/2009

Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δικη μου ταπεινη ιστορια   Η δικη μου ταπεινη ιστορια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 16 2010, 22:47

Μηπως λεω μηπως ειστε εκτος θεματος και σπαμαρατε σε λαθος τοπικ ?

Φιλικα παλικαρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vstrom.gr
 

Η δικη μου ταπεινη ιστορια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ.... :: Δυσάρεστα.....-
Μετάβαση σε: