Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αλλαγή εξατμισης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nasos75

nasos75

Ηλικία : 49
Τόπος : Δραπετσώνα
Registration date : 26/02/2009

Αλλαγή εξατμισης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αλλαγή εξατμισης   Αλλαγή εξατμισης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 27 2022, 15:29

Καλησπέρα.

Λέω κι εγώ ν'αλλάξω εξάτμιση. Έχω ένα 650 του 2009 και έχω βαρεθεί τον ήχο του.

Άκουσα για τις Dominator, διάβασα κι εδώ καλά σχόλια. Μου είπαν επίσης και για τον Παπαγιάννη στον Πειραιά.

Η Dominator βγαίνει στα €360 με το db killer χωρίς τοποθέτηση και του Παπαγιάννη €270 με τοποθέτηση. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως πρέπει να βγει ο καταλύτης, πράγμα το οποίο με ξένισε ιδιαίτερα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεδομένου πως το μόνο που με απασχολεί είναι ο ήχος.

Προτείνετε κάτι;

Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Αλλαγή εξατμισης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή εξατμισης   Αλλαγή εξατμισης Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2022, 08:54

ο καταλύτης ειναι σχεδόν ενσωματωμένος με το καζανάκι οπότε, αν αλλαχθεί αυτό βγαίνει και ο καταλύτης. υπάρχουν εξατμισεις με καταλυτη (Remus σίγουρα), αλλά οι τιμές ξεφέυγουν...

τι σε προβληματίζει με την αφαίρεση του καταλύτη? αν ειναι οικολογικό το θέμα, δεν έχεις επιλογή... το μηχανάκι δεν θα έχει κανένα πρόβλημα, ενώ ούτε στο ΚΤΕΟ θα έχεις θέμα.

(*τάπα/σιγαστήρα να πάρεις οπωσδήποτε!! θα χρειαστεί αργά ή γρήγορα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V_for_Vstrom

V_for_Vstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/10/2011

Αλλαγή εξατμισης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή εξατμισης   Αλλαγή εξατμισης Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2022, 14:56

Ελαφρώς off topic αλλά θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει κάποιο πρακτικό ώφελος που μπορεί κάποιος να κερδίσει από ένα 2κύλινδρο μηχανάκι σαν το Vstrom αλλάζοντας την εξάτμισή του, πέρα από τον ήχο?

P.S. Σέβομαι απόλυτα το να σου αρκεί μια αλλαγή στον ήχο ως κίνητρο για νέα εξάτμιση, επειδή εμένα δεν μου αρκεί όμως θα ήθελα να ξέρω αυτό που ρωτάω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mavras
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
mavras

Registration date : 16/06/2010

Αλλαγή εξατμισης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγή εξατμισης   Αλλαγή εξατμισης Icon_minitimeΔευ Φεβ 28 2022, 15:31

V_for_Vstrom έγραψε:
Ελαφρώς off topic αλλά θα ήθελα να ρωτήσω. Υπάρχει κάποιο πρακτικό ώφελος που μπορεί κάποιος να κερδίσει από ένα 2κύλινδρο μηχανάκι σαν το Vstrom αλλάζοντας την εξάτμισή του, πέρα από τον ήχο?

P.S. Σέβομαι απόλυτα το να σου αρκεί μια αλλαγή στον ήχο ως κίνητρο για νέα εξάτμιση, επειδή εμένα δεν μου αρκεί όμως θα ήθελα να ξέρω αυτό που ρωτάω
κερδίζει ξεκάθαρα και σε απόδοση (αν και το σωστό ειναι να γίνει μαζί με αλλαγή φιλτρου αέρα και επαναπρογραμματισμό)
τώρα, αν αξίζει να γίνει σε ένα μηχανακι σαν το Vstrom ειναι εντελώς υποκειμενικό θέμα...ο κάθε ένας το βλέπει διαφορετικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αλλαγή εξατμισης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: