Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 gps tracker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
carp82



Τόπος : κοζανη
Registration date : 31/05/2018

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΣαβ Μαρ 16 2019, 20:16

Καλησπερα  στην παρεα.
Σκέφτομαι να αγοράσω GPS tracker. Έψαξα στο φορουμ να βρω ανάλογα θεματα αλλα το πιό καινούριο είναι σχεδόν 5 ετων.   έχει βάλει κάποιος τον τελευταίο χρόνο; στο ίντερνετ βρίσκω απο 25€ ως 100+€. επειδή δεν γνωρίζω και πολλα θέλω την βοήθειά σας. κάποια πέρνουν καρτα σιμ, κάποια συνδέονται στην μπαταρία της μηχανής.  δεν εχω προβλημα να πληρώσω 100€ αλλα να αξίζει τα €€€. τι πρωτείνετε; Τι πρεπει να προσέξω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΣαβ Μαρ 16 2019, 21:17

όλα παίρνουν κάρτα sim για να μπορούν να επικοινωνούν με το κινητό σου αν χρειαστεί .
Όλα συνδέονται με την μπαταρία της μηχανής σου απλά κάποια έχουν έξτρα μπαταρία δικιά τους
σε περίπτωση που βγάλουν την μπαταρία της μηχανής να μπορεί να επικοινωνήσει .
Μόνο ένα έχει μόνο δικιά του μπαταρία και δεν συνδέεται στην μηχανή από όσο ξέρω
αλλά είναι ακριβό GPS Traker MONIMOTO το οποίο έχει το πλεονέκτημα να μην τρώει την μπαταρία
της μηχανής σου όπως όλα τα άλλα ειδικά αν δεν την κινείς και δεν φορτίζει .

https://www.motoraid.eu/gps-tracker-monimoto

Υ.Γ με την sim που όλα θέλουν για να λειτουργήσουν θα πρέπει να πληρώνεις και κάποια χρήματα
για να μπορεί να στέλνει μηνύματα .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


gps tracker 33ncnm10gps tracker 33e6ee10gps tracker 63u2ip10gps tracker Amzm8k10gps tracker 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΣαβ Μαρ 16 2019, 22:25

Το κακο με ολα αυτα τα GPS ειναι οτι κανουν την κληση μονο αφου εχει μετακινηθει γεωγραφικα η μηχανη για λιγα μετρα, και οχι αμεσα μαλιστα.

Εχω φαει τον τοπο να βρω ενα που να εχει αισθητηρα κραδασμων και να κανει κληση αμεσα μολις κουνηθει κι οχι μετακινηθει η μηχανη, αλλα ματαια. Απορω πως δεν το εχει σκεφθει κανεις να το εφαρμοσει ακομα...

Προς το παρον η μονη λυση που εχω βρει ειναι κινητο android με sim και μια εφαρμογη που κανει κληση σε προκαθορισμενο αριθμο εαν ενεργοποιηθει ο αισθητηρας κραδασμων του .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Balakia



Τόπος : θεσσαλονικη
Registration date : 25/05/2018

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΚυρ Μαρ 17 2019, 00:21

Συνήθως έχουν μικρή κατανάλωση ρεύματος σε αναμονή.
Χρειάζεται κάρτα σιμ για να στέλνουν μηνύματα, κλήσεις.
Έχουν μικρή κατανάλωση σε mb δεδομένων για παρακολούθηση,συμφέρει καλύτερα απ' ότι μέσω μηνύματος.
Επίσης για ζωντανή παρακολουθηση,όχι μέσω μηνύματος πληρώνεις και μια συνδρομή.(εγώ είχα κάνει στο ebay),για ενεργοποίηση του imei της συσκευής στην σελίδα παρακολουθησης.
Κάποια έχουν και συναγερμό ενσωματωμένο,αυτό ίσως συνδέεται και με αντικραδασμικο,δεν θυμάμαι.

Υ.γ.αν κάνεις σύνδεση για δεδομένα για τέτοια σύνδεση να προσέξεις την χρήση σε τρίτες χώρες,μου κοστιζε 8€ το μήνα +5€ για της τρίτες χώρες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΚυρ Μαρ 17 2019, 00:25

Εγώ όσους ρώτησα που είχαν βάλει μου είπαν ότι ξελιγώνει την μπαταρία της μηχανής αν
μείνει 3-4 μέρες ακίνητη ειδικά σε συνδυασμό με συναγερμό.

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


gps tracker 33ncnm10gps tracker 33e6ee10gps tracker 63u2ip10gps tracker Amzm8k10gps tracker 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 21:43

Εγω εχω σε δυο οχηματα!!στη μηχανη την πρωτη φορα μου εφαγε τη μπαταρια σε 5 μερες!τα περισσοτερα πλεον εχουν λειτουργια που σβηνουν αν δεν στειλεις μνμ η το κουνησεις!!!το χω συνδεσει με το συναγερμο αρα οποτε χτυπησει ο συναγερμος μου στελνει μνμ αμεσα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgaras
gold member
gold member
georgaras

Ηλικία : 45
Τόπος : Χίος
Registration date : 24/08/2008

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 22:00

VSTROMKILLER έγραψε:
Εγω εχω σε δυο οχηματα!!στη μηχανη την πρωτη φορα μου εφαγε τη μπαταρια σε 5 μερες!τα περισσοτερα πλεον εχουν λειτουργια που σβηνουν αν δεν στειλεις μνμ η το κουνησεις!!!το χω συνδεσει με το συναγερμο αρα οποτε χτυπησει ο συναγερμος μου στελνει μνμ αμεσα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it


Μηπως εχεις καποιο λινκ απο το μοντέλο που χρησιμοποιείς, γιατί όσα έψαξα μαζί και αυτό που ήδη έχω δεν συνδέεται με τον συναγερμό μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 22:03

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F222747651990





Αυτο ειναι !ολα την ιδια δουλεια κανουν

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 22:04

Δεν ξερω αν το δειχνει σαν λινκ

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 22:05

gps tracker 15529313

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΔευ Μαρ 18 2019, 22:31

Αυτο ειναι κοτζαμ γκουμουτσα, που χωρεσε στη μηχανη!?!

Τετοια μας ειχαν στις πετρελαιοπηγες κατω για να μας παρακολουθουν που και με ποσα παμε στα τζιπακια, αλλα ηταν κοτζαμ τζιπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 01:04

Φαινεται πολυ μεγαλο δεν ειναι ομως!!!εχει και δικη του μπαταρια

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strommer

strommer

Τόπος : Παντού κ πουθενά
Registration date : 07/11/2018

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 08:37

Αυτό είναι και συναγερμός;
Το μικρόφωνο που κολλαει στο σύστημα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 09:13

Συναγερμος δεν ειναι!!!υπαρχει λειτουργια που μπορεις να ακους τι λενε!!!αν στο κλεψουν να παρεις τηλ και να ακους

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΚΗΣ81
Member
Member
ΤΑΚΗΣ81

Ηλικία : 42
Registration date : 01/05/2012

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 14:33

Αν βαλεις το συγκεκριμενο πανω στη μηχανη καλο θα ειναι να το ξεκουμπωνεις απο την φυσα οταν δεν κινδυνευει η μηχανη (πχ κλειστο παρκινγκ) γιατι θα στη ρημαξει τη μπαταρια. Εχει μεν δικια του μπαταρια αλλα επειδη ειναι κινεζια στο τελος θα θελει συνεχεια φορτιση και θα τραβα ρευμα απο της μηχανης. Οποτε οταν θες να το θεσεις σε λειτουργια κουμπωνεις φυσα και αναβεις,οταν εισαι σιγουρος για την ασφαλεια της μοτοσυκλετας τοτε ξεκουμπωνε τη φυσα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 15:46

Αν δεν κάνω λάθος ότι έχει μπαταρία δεν σημαίνει ότι τραβάει από εκεί .
Τραβάει από της μηχανής και σε περίπτωση που κάποιος βγάλει την μπαταρία της
μηχανής τότε τραβάει από την δικιά του για να μπορέσει να συνεχίσει να στέλνει
δεδομένα για το που βρίσκεται .
Όπως και οι συναγερμοί δλδ που έχουν δικιά τους μπαταρία .

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


gps tracker 33ncnm10gps tracker 33e6ee10gps tracker 63u2ip10gps tracker Amzm8k10gps tracker 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 15:49

Αποψη μου ειναι οτι αν η μηχανη μετακινειται καθε μερα, δεν εχει κανενα προβλημα με την μπαταρια της.

Απο την αλλη, αν τη βγαζετε βολτα μια στο τοσο, χιλιες φορες κλειδωμα με 10 λουκετα κι αλυσιδες και απο πανω κουκουλα. Ο,τι δε φαινεται, λιγοι το θελουν. Ο,τι ειναι χιλιαμπαρωμενο ειναι λιγοτερο επιθυμητο απο το διπλανο ξεκλειδωτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
VSTROMKILLER
Member
Member
VSTROMKILLER

Τόπος : ΠΑΤΡΑ
Registration date : 12/11/2010

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤρι Μαρ 19 2019, 15:58

Εγω εχω βαλει διακοπτη και το κλεινω οταν ειναι στο παρκιν!!αλλοως παπαλα μπαταρια

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strommer

strommer

Τόπος : Παντού κ πουθενά
Registration date : 07/11/2018

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΤετ Μαρ 20 2019, 08:56

VSTROMKILLER έγραψε:
Εγω εχω βαλει διακοπτη και το κλεινω οταν ειναι στο παρκιν!!αλλοως παπαλα μπαταρια

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Το ίδιο σκεφτόμουν να κάνω κ εγώ με τον συναγερμό γιατί δεν την μετακινώ κάθε μέρα για
να μην μπαίνω στη διαδικασία να βγάζω όλη την ώρα ασφαλειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
V_for_Vstrom

V_for_Vstrom

Ηλικία : 36
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Registration date : 03/10/2011

gps tracker Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker   gps tracker Icon_minitimeΠεμ Οκτ 07 2021, 11:49

Καλησπέρα στην παρέα.

Μόλις πήρα καινούργιο 650 (όχι το XT) - Στο ποίο παρεμπιπτόντως δεν ξέρω πως πρέπει να αναφέρομαι. K21 ? - και σκέφτομαι να του κουμπώσω πάνω ένα gps tracker. Εργάζομαι σε εταιρία τηλεματικής και έχουμε διάφορα μοντέλα που τα βάζουμε σε πελάτες (άλλωτε ιδιώτες και άλλωτε δημόσιους φορείς) τόσο σε αυτοκίνητα όσο και σε μηχανές.

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο για να μου δώσει κανένα tip ?

Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά της συσκευής:

gps tracker 20211010
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

gps tracker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Συστήματα Πλοήγησης- Συναγερμών-
Μετάβαση σε: