Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Apo 650



Registration date : 02/11/2020

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου   Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 11 2020, 23:59

Παιδιά ερώτηση. Άλλαξα παραφλου καθάρισα ψυγείο κλπ κλπ όλα καλά. Αλλά δεν μου βγαίνει 1.9 λίτρα μου βγαινει γεμάτο μαζί με το ψυγείο και το κανάτακι 1.5. Τι παίζει? Το δούλεψα το ξαναδουλεψα δν ζητάει άλλο νερό. Κάπου κρατάει 400 μλ. Τι παίζει??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
taloscreta
Member
Member
taloscreta

Ηλικία : 46
Τόπος : Τυμπακι Κρητη
Registration date : 26/01/2015

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου   Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 12 2020, 08:00

έβγαλες την δεκαρισια βίδα από την αντλία να αδειάσει ο κινητήρας ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Captain_HX

Captain_HX

Ηλικία : 41
Τόπος : Κύπρος
Registration date : 25/06/2008

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου   Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 26 2020, 15:17

Apo 650 έγραψε:
Παιδιά ερώτηση. Άλλαξα παραφλου καθάρισα ψυγείο κλπ κλπ όλα καλά. Αλλά δεν μου βγαίνει 1.9 λίτρα μου βγαινει γεμάτο μαζί με το ψυγείο και το κανάτακι 1.5. Τι παίζει? Το δούλεψα το ξαναδουλεψα δν ζητάει άλλο νερό. Κάπου κρατάει 400 μλ. Τι παίζει??

Και σε μένα συνέβη το ίδιο σε 650 Κ8 ABS.
Πήρε 1.7 λίτρα παραφλού και δεν κατεβαίνει άλλο η στάθμη.

Για την αλλαγή του υγρού ακολούθησα την διαδικασία από το βίντεο του Doctor V-Storm στο YouTube.

Δεν νομίζω πως θα έχω πρόβλημα καθώς σε συνθήκες οδήγησης στην πόλη η θερμοκρασία μένει σταθερή στις 3 γραμμές.

Αλλά που κρύβονται αυτά τα 200μλ;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sergio
Member
Member
sergio

Ηλικία : 41
Τόπος : ΡΟΔΟΣ DL650 K7
Registration date : 10/11/2009

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου   Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Νοε 27 2020, 08:08

Πιθανόν στο σημείο που βρίσκεται ο θερμοστάτης!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Captain_HX

Captain_HX

Ηλικία : 41
Τόπος : Κύπρος
Registration date : 25/06/2008

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου   Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 04 2020, 10:45

Έκανα την ερώτηση στον μηχανικό μου και η απάντηση που πήρα είναι πως δεν αδειάζει εντελώς το σύστημα και πάντα κρατάει λίγο από το προηγούμενο υγρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αλλαγη παραφλου και καθαριστικο κυκλωματος ψυγειου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Υγρά....& φίλτρα-
Μετάβαση σε: