Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 Βοήθεια με led

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Stelios21

Stelios21

Registration date : 04/09/2018

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 15:39

Καλησπέρα σας μήπως έχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμπές led h4 περίπου κάθε 4 μέρες μου τις καίει αλλά όχι τελείως καίγεται μέρος της λάμπας ...οι λάμπες είναι περίπου αυτές ..Βοήθεια με led Dc441c10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sot_pal

sot_pal

Registration date : 16/09/2013

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 16:25

Stelios21 έγραψε:
Καλησπέρα σας μήπως έχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμπές led h4 περίπου κάθε 4 μέρες μου τις καίει αλλά όχι τελείως καίγεται μέρος της λάμπας ...οι λάμπες είναι περίπου αυτές ..

Ενώ με τις αλογόνου δεν ειχες θέμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios21

Stelios21

Registration date : 04/09/2018

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 16:34


Ενώ με τις αλογόνου δεν ειχες θέμα?[/quote]

Καλησπέρα ...όχι δεν είχα και μου κάνει εντυπώσεις βέβαια είμαι και άσχετος κου δεν καίγεται όλη η λάμπα αλλά μέρος από αυτήν ...από ότι βλέπεις έχει 3 πλευρές που έχει φως και μου καίει την μια μεριά η και τις δυο...το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι χωρίς ταχύτατα ένα ελαφρή τρεμοπαίξιμο τον φώτων μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 19:07

Stelios21 έγραψε:

Ενώ με τις αλογόνου δεν ειχες θέμα?

Καλησπέρα ...όχι δεν είχα και μου κάνει εντυπώσεις βέβαια είμαι και άσχετος κου δεν καίγεται όλη η λάμπα αλλά μέρος από αυτήν ...από ότι βλέπεις έχει 3 πλευρές που έχει φως και μου καίει την μια μεριά η και τις δυο...το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι χωρίς ταχύτατα ένα ελαφρή τρεμοπαίξιμο τον φώτων μου[/quote]

Αν τρεμοπαίζουνε τα φώτα σου είναι γιατί δεν έχεις σωστά ρεύματα ή κάπου έχεις απώλεια, έχεις αλλά έξτρα που είναι σε λειτουργία συνέχεια? Μέτρα με ένα πολυμετρο στους πολλούς της μπαταρίας να δεις τη τάση φέρνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios21

Stelios21

Registration date : 04/09/2018

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 19:20

Αν τρεμοπαίζουνε τα φώτα σου είναι γιατί δεν έχεις σωστά ρεύματα ή κάπου έχεις απώλεια,  έχεις αλλά έξτρα που είναι σε λειτουργία συνέχεια?  Μέτρα με ένα πολυμετρο στους πολλούς της μπαταρίας να δεις τη τάση φέρνει. [/quote]


Έχω 4 προβολακια θερμόμετρο usb και βολτομετρο ...η μπαταρία νομίζω είναι λίγο πεσμένη , αυτό μπορεί να φταει για τα led που μου κάιει ; Και απλά μου κάνει και εντύπωση ο τρόπος που καίγονται δηλ όχι τελείως μέρος του φως ...και να προσθέσω ότι μαζί με τα φώτα τα οποία είναι μόνιμα αναμμένα και σβήνουν όταν πατάμε μίζα για να πάρει μπρος μαζί λειτουργούν ταυτόχρονα και το στεφάνι από τα υ7


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Stelios21 στις Τετ Σεπ 05 2018, 19:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 19:22

Αν δεν είναι σωστά τα ρεύματα πολλά μπορεί να συμβαίνουν..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios21

Stelios21

Registration date : 04/09/2018

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 19:32

metallidhs έγραψε:
Αν δεν είναι σωστά τα ρεύματα πολλά μπορεί να συμβαίνουν..


Δηλ αν μετρήσω μπαταρία και είναι λίγο πεσμένη να βάλω καινούργια να δω για αρχή αν σταματάει το τρεμοπαιξιμο; Έλεγα να άλλαζα τύπο λεντ γιατί κάπου διάβασα ότι κάποια έχουν το πρόβλημα αυτό ότι τρεμοπαίζουν από την άλλη φοβάμαι πάλι να πάνε τσάμπα σε 2-3 μέρες ...κάποιος μου είπε για ρυθμιστή τάσης ότι κάπου μπαίνει υπαρχη κάτι τέτοιο ξέρετε ;

Σταθεροποιητής πριν τα φώτα ήθελα να πω ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
metallidhs
Member
Member
metallidhs

Ηλικία : 41
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 26/06/2011

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΤετ Σεπ 05 2018, 22:48

Stelios21 έγραψε:
metallidhs έγραψε:
Αν δεν είναι σωστά τα ρεύματα πολλά μπορεί να συμβαίνουν..


Δηλ αν μετρήσω μπαταρία και είναι λίγο πεσμένη να βάλω καινούργια να δω για αρχή αν σταματάει το τρεμοπαιξιμο; Έλεγα να άλλαζα τύπο λεντ γιατί κάπου διάβασα ότι κάποια έχουν το πρόβλημα αυτό ότι τρεμοπαίζουν από την άλλη φοβάμαι πάλι να πάνε τσάμπα σε 2-3 μέρες ...κάποιος μου είπε για ρυθμιστή τάσης ότι κάπου μπαίνει υπαρχη κάτι τέτοιο ξέρετε ;

Σταθεροποιητής πριν τα φώτα ήθελα να πω ...

Μέτρα πρώτα να δεις τι γίνεται. Ο ρυθμιστής τάσης είναι ο ανωρθοτης Αλλά για να βγάλεις συμπέρασμα η μπαταρία πρέπει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios21

Stelios21

Registration date : 04/09/2018

Βοήθεια με led Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια με led   Βοήθεια με led Icon_minitimeΠεμ Σεπ 06 2018, 10:44



Μέτρα πρώτα να δεις τι γίνεται.  Ο ρυθμιστής τάσης είναι ο ανωρθοτης  Αλλά για να βγάλεις συμπέρασμα η μπαταρία πρέπει να είναι σε  πολύ καλή κατάσταση,  [/quote]

Καλημέρα σε όλους σας !!!επειδη θα λείπω διήμερο με το που γυρίσω αρχίζω της δοκιμές και πρώτα από όλα με την μπαταρία και επανέρχομαι ...Αντε να δούμε και έχω πονοκεφαλιασει !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Βοήθεια με led

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: