Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
some1



Registration date : 30/03/2016

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΤετ Μαρ 28 2018, 21:09

καλησπερα, αυτον τον καιρο λεω να αλλαξω λαμπες στο στρομα μου και ελεγα μηπως ενδιαφερονταν κι αλλοι. δεν εχω καταληξει σε εταιρια philips,osram η κατι αλλο. εαν ενδιαφερεται καποιος ας το γραψει και βλεπουμε για λεπτομεριες.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την some1 στις Πεμ Μαρ 29 2018, 01:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loverdos11
moderator
moderator
loverdos11

Ηλικία : 40
Τόπος : ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Registration date : 11/03/2012

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΤετ Μαρ 28 2018, 21:27

εδώ είναι η σωστή θέση, αν υπάρξει ενδιαφέρον από άλλα άτομα τότε θα μεταφερθεί στο p.b

Y.Γ. τσέκαρε εδώ https://www.vstromhellasforum.com/t1480-topic

_________________
Αντώνης DL 650 L0 Black


ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? 33ncnm10ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? 33e6ee10ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? 63u2ip10ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Amzm8k10ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? 2rpb8y10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2018, 09:39

Για PIAA δεν θα έλεγα όχι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2018, 19:25

Σε καμια περιπτωση δε θελω να σας χαλασω την ολη οργανωση, απλα να σας προτεινω κατι.

Στο ΧΤΖ750 του 1992 που εχω, με αρχαια στρογγυλα φαναρια και κατοπτρα, εχω βαλει αυτες.
Ειναι απο Αγγλια και (προς το παρον τουλαχιστον) γλυτωνεις εξοδα τελωνειου, και ερχονται γρηγορα.

Απο αποδοση... τα 2 αρχαια φαναρια επιτελους φεγγουν σαν μηχανακι 2018. Το πιο σημαντικο ομως, ακομη και σε τοσο αρχαιας σχεδιασης φαναρι, ΔΕΝ ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ. Εχουν προσεκτικα τοποθετημενα και τα λεντακια αλλα και την προστατευτικη ασπιδα για να μην φεγγουν απο σποντα στο τμημα του κατοπτρου που ειναι για τη μεγαλη σκαλα. Τα ΧΕΝΟΝ που ειχα δοκιμασει μπας και δω το φως μου τυφλωνανε και αεροπλανα, με αυτα εδω δεν εχω δεχθει ουτε ενα παραπονο, ουτε καν απο προπορευομενο αμαξι στην κινηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NIKOlaS505
vstromhellasforum Enthusiast
vstromhellasforum Enthusiast
NIKOlaS505

Ηλικία : 49
Τόπος : ΜΟΣΧΑΤΟ - . . . -ΚΟΡΙΝΘΟΣ-. . . -AΧΕΡΟΝΤΑΣ-
Registration date : 30/06/2012

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΠεμ Μαρ 29 2018, 20:30

K0k0$ έγραψε:
Σε καμια περιπτωση δε θελω να σας χαλασω την ολη οργανωση, απλα να σας προτεινω κατι.

Στο ΧΤΖ750 του 1992 που εχω, με αρχαια στρογγυλα φαναρια και κατοπτρα, εχω βαλει αυτες.
Ειναι απο Αγγλια και (προς το παρον τουλαχιστον) γλυτωνεις εξοδα τελωνειου, και ερχονται γρηγορα.


OK ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? 846930 OK
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΠαρ Μαρ 30 2018, 09:22

K0k0$ έγραψε:
Σε καμια περιπτωση δε θελω να σας χαλασω την ολη οργανωση, απλα να σας προτεινω κατι.

Στο ΧΤΖ750 του 1992 που εχω, με αρχαια στρογγυλα φαναρια και κατοπτρα, εχω βαλει αυτες.
Ειναι απο Αγγλια και (προς το παρον τουλαχιστον) γλυτωνεις εξοδα τελωνειου, και ερχονται γρηγορα.

Απο αποδοση... τα 2 αρχαια φαναρια επιτελους φεγγουν σαν μηχανακι 2018. Το πιο σημαντικο ομως, ακομη και σε τοσο αρχαιας σχεδιασης φαναρι, ΔΕΝ ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ. Εχουν προσεκτικα τοποθετημενα και τα λεντακια αλλα και την προστατευτικη ασπιδα για να μην φεγγουν απο σποντα στο τμημα του κατοπτρου που ειναι για τη μεγαλη σκαλα. Τα ΧΕΝΟΝ που ειχα δοκιμασει μπας και δω το φως μου τυφλωνανε και αεροπλανα, με αυτα εδω δεν εχω δεχθει ουτε ενα παραπονο, ουτε καν απο προπορευομενο αμαξι στην κινηση!

Επειδή τις είχα τις συγκεκριμένες και έχω δοκιμάσει και άλλες αντίστοιχες έχω να πω πως τη δέσμη των αλογόνου δεν την έχουν φτάσει ακόμα , την έχουν πλησιάσει όμως
Για εμένα το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι λόγω θερμοκρασιών για να μην καούν ρίχνουν αυτόματα την ένταση .
Εμένα με κρέμασαν δε ταξίδι καλοκαίρι , πρώτα η μία και μετά η άλλη .
Καθόλου ευχάριστο .
Βέβαια επανήλθαν μόλις κρύωσαν αλλά με ξενέρωσαν τόσο που τις έβγαλα και επανήλθα σε αλογόνου με ξεχωριστό κύκλωμα απευθείας από την μπαταρία .
Για εμένα η καλύτερη λύση μετά από τα xenon κάτοπτρα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΠαρ Μαρ 30 2018, 16:16

kojo έγραψε:
K0k0$ έγραψε:
Σε καμια περιπτωση δε θελω να σας χαλασω την ολη οργανωση, απλα να σας προτεινω κατι.

Στο ΧΤΖ750 του 1992 που εχω, με αρχαια στρογγυλα φαναρια και κατοπτρα, εχω βαλει αυτες.
Ειναι απο Αγγλια και (προς το παρον τουλαχιστον) γλυτωνεις εξοδα τελωνειου, και ερχονται γρηγορα.

Απο αποδοση... τα 2 αρχαια φαναρια επιτελους φεγγουν σαν μηχανακι 2018. Το πιο σημαντικο ομως, ακομη και σε τοσο αρχαιας σχεδιασης φαναρι, ΔΕΝ ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ. Εχουν προσεκτικα τοποθετημενα και τα λεντακια αλλα και την προστατευτικη ασπιδα για να μην φεγγουν απο σποντα στο τμημα του κατοπτρου που ειναι για τη μεγαλη σκαλα. Τα ΧΕΝΟΝ που ειχα δοκιμασει μπας και δω το φως μου τυφλωνανε και αεροπλανα, με αυτα εδω δεν εχω δεχθει ουτε ενα παραπονο, ουτε καν απο προπορευομενο αμαξι στην κινηση!

Επειδή τις είχα τις συγκεκριμένες και έχω δοκιμάσει και άλλες αντίστοιχες έχω να πω πως τη δέσμη των αλογόνου δεν την έχουν φτάσει ακόμα , την έχουν πλησιάσει όμως
Για εμένα το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι λόγω θερμοκρασιών για να μην καούν ρίχνουν αυτόματα την ένταση .
Εμένα με κρέμασαν δε ταξίδι καλοκαίρι , πρώτα η μία και μετά η άλλη .
Καθόλου ευχάριστο .
Βέβαια επανήλθαν μόλις κρύωσαν αλλά με ξενέρωσαν τόσο που τις έβγαλα και επανήλθα σε αλογόνου με ξεχωριστό κύκλωμα απευθείας από την μπαταρία .
Για εμένα η καλύτερη λύση μετά από τα xenon κάτοπτρα .

Δεν θα αμφισβητήσω σε καμια περιπτωση τα λεγομενα σου, καθως δεν τις εχω δοκιμασει σε v-strom και μιας και ειναι παθητικα αεροψυκτες ισως το φερινγκ του να παραειναι κλειστο και οντως να ζεσταινονται. Στο Τερενε παντως δεν εχω παρατηρησει ποτε να πεφτει η αποδοση τους λογω υπερθερμανσης. Στο ΚΤΜ που η λαμπες ειναι τελειως κλειστες μεσα σε κουβουκλιο επισης δεν εχω παρατηρησει τετοιο θεμα, αλλα εκεινες ειχουν ανεμιστηρακι.

Καλα δεν το συζητάω. Φανατικος οπαδος του "πρωτα δοκιμαζω με καλες αλογονου και ρευμα απο μπαταρια μεσω ρελε" και μονο τοτε αν δε με καλυπτει το φως προχωραω σε αναζητηση αλλης λυσης. Εμενα στο V-strom οι (τοτε) extreme power +100 και ρευμα απο μπαταρια με καλυπταν 1000%.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IKARUS
Member
Member
IKARUS

Ηλικία : 53
Τόπος : Καπου ψιλα με θεα
Registration date : 26/01/2012

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΚυρ Απρ 01 2018, 00:50

kojo έγραψε:
K0k0$ έγραψε:
Σε καμια περιπτωση δε θελω να σας χαλασω την ολη οργανωση, απλα να σας προτεινω κατι.

Στο ΧΤΖ750 του 1992 που εχω, με αρχαια στρογγυλα φαναρια και κατοπτρα, εχω βαλει αυτες.
Ειναι απο Αγγλια και (προς το παρον τουλαχιστον) γλυτωνεις εξοδα τελωνειου, και ερχονται γρηγορα.

Απο αποδοση... τα 2 αρχαια φαναρια επιτελους φεγγουν σαν μηχανακι 2018. Το πιο σημαντικο ομως, ακομη και σε τοσο αρχαιας σχεδιασης φαναρι, ΔΕΝ ΤΥΦΛΩΝΟΥΝ. Εχουν προσεκτικα τοποθετημενα και τα λεντακια αλλα και την προστατευτικη ασπιδα για να μην φεγγουν απο σποντα στο τμημα του κατοπτρου που ειναι για τη μεγαλη σκαλα. Τα ΧΕΝΟΝ που ειχα δοκιμασει μπας και δω το φως μου τυφλωνανε και αεροπλανα, με αυτα εδω δεν εχω δεχθει ουτε ενα παραπονο, ουτε καν απο προπορευομενο αμαξι στην κινηση!

Επειδή τις είχα τις συγκεκριμένες και έχω δοκιμάσει και άλλες αντίστοιχες έχω να πω πως τη δέσμη των αλογόνου δεν την έχουν φτάσει ακόμα , την έχουν πλησιάσει όμως
Για εμένα το μεγάλο μειονέκτημα είναι ότι λόγω θερμοκρασιών για να μην καούν ρίχνουν αυτόματα την ένταση .
Εμένα με κρέμασαν δε ταξίδι καλοκαίρι , πρώτα η μία και μετά η άλλη .
Καθόλου ευχάριστο .
Βέβαια επανήλθαν μόλις κρύωσαν αλλά με ξενέρωσαν τόσο που τις έβγαλα και επανήλθα σε αλογόνου με ξεχωριστό κύκλωμα απευθείας από την μπαταρία .
Για εμένα η καλύτερη λύση μετά από τα xenon κάτοπτρα .

Αν είναι αυτές που πήρα και τις έχω βάλει στο seat της γυναίκας που σφραγίζει και από πίσω και δε ψυχονται μέχρι στιγμής κανένα θέμα δε μου έχουν κάνει μόνο στο ράδιο παράσιτα!😄
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kojo
Member
Member


Τόπος : Αθήνα - Γέρακας .
Registration date : 06/05/2013

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?   ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου? Icon_minitimeΔευ Απρ 02 2018, 08:47

IKARUS έγραψε:


Αν είναι αυτές που πήρα και τις έχω βάλει στο seat της γυναίκας που σφραγίζει και από πίσω και δε ψυχονται μέχρι στιγμής κανένα θέμα δε μου έχουν κάνει μόνο στο ράδιο παράσιτα!😄

Όχι δεν είναι αυτές .
Παλιότερο μοντέλο μου έκανε προβλήματα με την ψύξη .
Παράσιτα εεεε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ομαδικη παραγγελια για λαμπες αλογονου?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Ηλεκτρικά-
Μετάβαση σε: