Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΕικονοθήκηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 
 

 ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
rosros



Registration date : 12/10/2015

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΤετ Μαρ 14 2018, 19:18

Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα για την άνω εξάτμιση 1.Την έχει φορέσει κάποιο μέλος να μας πει εντυπώσεις? Από φώτο που έχω δει σε μηχανή δεν έχω έχω καταλάβει εάν πρέπει να κοπεί σε κάποιο σημείο η μαμά εξατμιση 2.Μπορει να μπει στη νέα εξάτμιση το πλαστικό που κρατάει την θερμότητα? 3.Απο θέμα θορύβου τι παίζει? 4.Υπαρχει κάποια διαφορά στην απόδοση +η -?. 5Αξιζει γενικά για τα χρήματα της? Περίπου 300?η να κοιτάξω σε αυτά τα χρήματα κάτι εγχώριο race gun η race tech? Πχ... Στη μηχανή φοράω ένα φίλτρο k&n 05 Μοντ. Και έχω παίξει λίγο με yoshibox.. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.. Παρακαλώ για τα φώτα σας😀
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2018, 12:06

1. Δεν την εχω φορεσει, εχω ψαξει ομως πολυ τις GPR και τις εχω δει σε αλλο μηχανακι. Για ολα οσα ρωτας θα βρεις απαντησεις στη σελιδα της GPR για τη συγκεκριμενη εξατμιση.

http://www.gpr.it/prodotti.htm?idTipologia=1&idMarca=3&idProdotto=78&searchText=&prodHidden=78&method=loadPageProdotto&text=&page=&idMod=&idAcc=

Δεν θελει τιποτε κοψιμο.


2)Οχι δεν μπαινει, αν θες μπορεις να πας σε καποιο αφτερμαρκετ φτηνο με κολλιε που βρισκεις παντου. Κανει δουλεια.

3)Οι GPR GPE γενικα εχουν μετριο θορυβο, ξερω οτι σου δινουν 2 σιγαστηρες, εναν που παει στην εξοδο και εναν που μπαινει στο λαιμο λιγο πριν το τελικο. Εκεινος της εξοδου κοβει τον πιο πολυ θορυβο. Γενικα μπορεις να το φερεις στα μετρα σου, και αναλογως να μη χρειαστει να πειραξεις μειγματα. Στο παρακατω βιντεο μπορεις να ακουσεις τις διαφορες της GPE ταπωμενης και ξεταπωτης σε αλλο μηχανακι βεβαια, V2 παντα, για να εχεις μια ιδεα τι παιζει. Απο 2.44 εως 3.44.



4)Βλεπε (3), οσο πιο ελευθερη ειναι τοσο περισσοτερο θα επηρεαζει αποδοση. Νομιζω υπαρχει εκδοση με ή χωρις καταλυτη. Γενικα μιας και εχεις και φιλτρο καλο θα ηταν να περασει παλι ενα Γιοσι αν την βαλεις πανω χωρις καταλυτη και ξεταπωτη.

5)Για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα. Δεν ειναι στο επιπεδο Arrow-Leovince, σιγουρα οχι Termignoni (απο Ιταλικες) αλλα για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα. Εχουν παρα πολυ καλη εξυπηρετηση. Οι μαυρες εξατμισεις εχουν την ταση να γρατσουνιονται ευκολα. Αν την παραλαβεις με ελατωματα μιλας με Ιταλια και στην αντικαθιστουν αμεσα.


Αυτα απο καποιον μη-χρηστη της συγκεκριμενης. Περιμενε μηπως σου απαντησει καποιος που τη φοραει για πιο εγκυρη πληροφοριση πριν αποφασισεις. Γενικα χαζεψε λιγο στο Youtube να δεις ηχους απο αυτη και απο αλλες εξατμισεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rosros



Registration date : 12/10/2015

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2018, 12:46

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες !.Να κάνω μια δυο ερωτήσεις ακόμα υπάρχει κάποιο λινκ να δω για τους after market κολιέδες για τη θερμότητα .Δεν κατάλαβα ο καταλύτης βιδώνει πάνω στο κομμάτι της εξάτμισης που αλλάζει ή στο κομμάτι που παραμένει μαμά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2018, 14:48

rosros έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες !.Να κάνω μια δυο ερωτήσεις ακόμα υπάρχει κάποιο λινκ να δω για τους after market κολιέδες για τη θερμότητα .Δεν κατάλαβα ο καταλύτης βιδώνει πάνω στο κομμάτι της εξάτμισης που αλλάζει ή στο κομμάτι που παραμένει μαμά?

Eγω αυτο εχω και κανει δουλεια:
https://www.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Exhaust-Muffler-Pipe-Heat-Shield-Cover-For-Harley-Chopper-Brand-New/282669555231?hash=item41d06b1e1f:g:eG4AAOSwtnpaF~LX

Ο καταλυτης ειναι στο τμημα της μαμα σωληνας που κρυβεται πισω απο το πλαστικο που λες. Η εξατμιση της GPR απ'οτι βλεπω αλλαζει απο τους λαιμους και πισω, και στο σχεδιο της δειχνει εναν καταλυτη που μπαινει λιγο πριν το τελικο.

Διαβασε το σαιτ της GPR πιο προσεκτικα, τα εχει ολα εκει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rosros



Registration date : 12/10/2015

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2018, 23:44

Μήπως υπάρχει καμία ενδεικτική φωτό από μηχανάκι να δούμε πως κάθεται-φαίνεται ...Να περνώ καμία ιδέα γιατί είδα ότι έχει κάποια σχέδιακια ...Καλό βράδυ σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
K0k0$
vstromhellasforum Fanatic
vstromhellasforum Fanatic
K0k0$

Ηλικία : 44
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 06/06/2011

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM    ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM  Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15 2018, 23:57

Δες εδω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΗΜΙΟΛΟΣΩΜΗ GPR GPE BLACK SUZUKI DL 650 V-STROM 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ-ΑΝΑΒΑΤΗΣ :: Εξατμίσεις-
Μετάβαση σε: